Збори трудового колективу 2011 рікСкачати 362.67 Kb.
Дата конвертації27.10.2017
Розмір362.67 Kb.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ЗАПОРІЗЬКЕ МАШИНОБУДІВНЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ»
З В І Т

директора ДНЗ «ЗАПОРІЗЬКЕ МВПУ»Олійника Олександра Миколайовича

за 2014-2015 навчальний рік

 

 

  

 

  

 
Запоріжжя2015

Шановні колеги, 2014-2015 навчальний рік видався не легким, але наш колектив, спрацював не гірше ніж в минулому році, за деякими показниками, навіть значно краще.

Головною метою керівництва начального закладу та особисто директора була організація навчально–виховного процесу, створення належних умов для проходження виробничої практики та виробничого навчання, створення сприятливих умов для проживання учнів в гуртожитку, що прибули на навчання з інших регіонів, як нашої області так і з сусідніх областей. Цілодобово всі учні, які проживають у гуртожитку училища, перебувають під наглядом досвідчених педагогічних працівників - наших вихователів Григорян І.В., Тоцької О. Ю. Постійно ведеться робота з профілактики правопорушень спільно з органами внутрішніх справ як Шевченківського району, так і з іншими районами області .

Все це загальна картина роботи училища, а тепер поговоримо про конкретні дії.


В першу чергу розглянемо навчально – виробничу роботу училища.

1.Виконання плану держзамовлення у 2014-2015 навчальному році 213 учнів що складає 100% , контингент учнів на 1 вересня 2014 року склав – 603 учня

2. Укладені і переукладані договори з підприємствами на виробниче навчання та виробничу практику :

АТ «Мотор Січ», КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра», ДП «ЗМКБ» «ПРОГРЕС» ім.. О.Г. Івченко , ЗАТ «ЗАЗ».

3.Подовжили договір про співпрацю з ЗВШ № 12

4. Навчальний рік 2014-2015н.р. було розпочато за затвердженими робочими навчальними планами та програмами з 4 професій 2 з яких інтегровані для груп СПТУ, з 4 професій для груп ТУ, з 1 професії для груп ПТУ.

З метою економії енергоресурсів та дозволу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної адміністрації навчальний рік було розпочато зі зміненим графіком навчального процесу.

5.Протягом навчального року пройшли курси підвищення кваліфікації педагогічні працівники навчального закладу: Таран В.А., Озмітель О.О., Зінченко С.Б., Шама В.Г., Кушніренко С.С., Пахар Т.В., Біла В.А.

6. Протягом навчального року пройшли стажування на ПАТ«ЗАЗ»:

- майстри виробничого навчання: Доценко О.О., Таран В.А., Личкатий С.В., Крусір Т.М., Добрик Н.Г., Левченко О.А., Кушниренко С.С., Шелуханська М.О., Лігун А.В., Таран Н.С., Івченко А.В., Сичугова І.А.;

- викладачі професійно-теоретичної підготовки: Пахар Т.В., Черкіс Л.М., Біла В.А., Рєзніченко В.О.

7. Протягом навчального року пройшли курси з охорони праці при НМЦ ПТО старший майстер Зінченко С.Б., відповідальний за пожежну безпеку Шама В.Г., завідуючий господарством Пілюк С.В.

8. Протягом навчального року було проведено атестацію з охорони праці 15 новоприйнятих працівників.

9. Протягом навчального року були проведені заняття для всіх працівників на І групу з електробезпеки, для 22 працівників проведено заняття та атестацію на ІІ групу.

10.Атестовано з електробезпеки обслуговуючий електроперсонал.

Пройшли атестацію на ІV групу відповідальний за електрогосподарство та інженер з охорони праці.

11. Колектив навчального закладу приймав участь у Міжнародному форумі 2014 «Інноватика в сучасній освіті» та стали лауреатом конкурсу І ступеня в номінації «Інноваційні технології компетентнісного становлення майбутнього робітника».

12. Колектив навчального закладу приймав участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» та був нагороджений срібною медаллю в номінації «Діяльність професійно-технічного навчального закладу з підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників».

13. На базі навчальному закладі протягом 2014-2015 навчального року було проведено:

-семінар-практикум заступників директорів з навчальної роботи, методистів ПТНЗ за темою «Інформаційно-комунікаційні технології навчання: досвід впровадження у навчально-виробничий процес», викладачем навчального закладу Марченко І.В. було підготовлено та проведено відкритий урок з предмету економіка за темою «Безробіття та зайнятість трудових ресурсів » , з використанням інноваційних технологій.

- проведено обласний семінар-практикум викладачів хімії, біології та екології професійно-технічних навчальних закладів області за темою «Використання засобів електронного навчання для педагогічного дизайну уроку », викладачами навчального закладу Земляковою Л.Є., Личкатою Ю.В. було підготовлено та проведено відкритий позаурочний захід в форматі науково-практичної конференції учнівської молоді на тему «Екологічні проблеми робітничих професій» під час якої учнями навчального закладу було висвітлені та досліджені екологічні проблеми в машинобудівній галузі.

- протягом лютого-брезня на базі ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» в рамках роботи проекту Twinning були проведені 3 семінари «Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти та навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя» педагогічних працівників та директорів професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області. Протягом семінару представники навчальних закладів вивчали методологію навчання на основі компетентнісного підходу.

          Експерти семінарів розповіли про систему професійного навчання в Данії. Педагогічні працівники у ході роботи тренінгу були розподілені на групи за робітничими професіями та склали структуру компетентнісних вимог до окремих професій.

14. На підставі наказу Міністерства освіти і науки України за № 298 від 16.03.2015 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Професійна підготовка кваліфікованих робітників з використанням елементів дуальної системи навчання» на базі закладів професійно-технічної освіти» навчальний заклад отримало статус експериментального закладу всеукраїнського рівня.

15. Згідно наказів Запорізької державної адміністрації від 08.01.2014

№ 0001 «Про організацію масової методичної роботи з педагогічними працівниками ПТНЗ Запорізької області на 2014р. » та від 25.12.2014 № 0804«Про організацію масової методичної роботи з педагогічними працівниками ПТНЗ Запорізької області на 2015р. » брали участь у семінарах – практикумах викладачів фізико – математичних дисциплін,

викладачів інформатики, викладачів суспільних дисциплін, викладачів укр. мови та літератури, викладачів хімії та біології, викладачів предмета «Фізична культура», викладачів світової літератури, бібліотекарів, працівників машинобудівного профілю, викладачів іноземної мови,

голів методичних об'єднань кл. керівників, інженерів з охорони праці,

вихователів гуртожитку, ст. майстрів, заст. директорів з НВР, заст. директорів з ВР, заст. директорів з НР.

16. Згідно з річним планом роботи у І семестрі було проведені предметні тижні: • У вересні під час тижня фізичної культури та захисту Вітчизни було проведено загально училищну спартакіаду серед учнів І курсу.

 • У жовтні під час тижня слюсаря з ремонту автомобіля було проведено вікторину «кращій автослюсар», конкурс стіннівок серед учнів автослюсарних професій.

 • У листопаді під час тижня електрогазозварювальних професій було проведено конкурс фахової майстерності, конкурс стіннівок, презентацій серед учнів електрогазозварювальних професій;

під час тижня слюсарних професій було проведено конкурс стіннівок, вікторина «Кращій слюсар» та конкурс кросвордів серед учнів І курсу за професією «Слюсар з механоскладальних робіт; контролер верстатних та слюсарних робіт (слюсарні роботи); розмітник».

 • У грудні під час тижня електротехнічних професії було проведено лекції за темою «Електромонтер – це необхідна сучасна професія »; зустріч з медичною сестрою, яка провела лекцію про надання першої допомоги при пораненні електричним струмом; зустріч з бібліотекарем яка надала інформацію про бібліотечний фонд з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» та прочитала доповідь «декларація прав людини»; зустріч з відповідальним за електрогосподарство; проведено конкурси стіннівок,олімпіаду «Кращій електромонтер» серед учнів училища за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»;

під час тижня права було проведено книжкову виставку на правову тематику при допомозі бібліотекаря; конкурс олімпіаду «Юний правознавець» серед учнів І курсу; години спілкування в групах, присвячені Міжнародному дню прав людини на тему «Загальна Декларація прав людини: визнання, значення та дотримання в сучасному світі»; конкурс презентацій на тему «Запобігання насиллю», конкурс ерудитів з розгадування кросвордів на правову тематику; відкрита лекція для учнів І курсу за участю представника СК КМСД України в Запорізької області Шевченківського РВ на тему «Кримінальне правопорушення та кримінальна відповідальність неповнолітніх».

 • У березні під час тижня української мови та літератури було проведено літературну вікторину «Т.Г.Шевченко», конкурс знавців афоризмів Т.Г.Шевченко «Хто більше», конкурс «Редактор», конкурс рефератів про творчість Т.Г.Шевченка, гра-змагання «грамотний-видючий і на все тямущий»;

під час тижня верстатних професій лекції за темою «Верстатник широкого профілю найбільш поширена професія», зустріч з інженером з охорони праці Огаренко С.П., на якій учні розповідали деякі ситуації які відбувалися з їх рідними, зустріч з бібліотекарем училища, яка надала інформацію про бібліотечний фонд з професії «Верстатник широкого профілю» та прочитала доповідь «Декларація прав людини», конкурс презентацій, конкурс стіннівок, конкурс рефератів;

 • У квітні під час проведення тижня охорони праці було проведено практичні тренування в групах, а саме надання першої долікарської допомоги потерпілим при нещасних випадках та застосування засобів захисту;конкурс «Кращий знавець з питань охорони праці, БЖД; конкурс тематичних стіннівок; конкурс рефератів; загальноучилищні тренування з тем: «Евакуація по сигналу «Небезпечна ситуація», «Гасіння пожежі». В ході Тижня БЖД перевірено наявність на стан тематичних інструкцій з виробничого навчання;куточків з охорони праці та БЖД в навчальних кабінетах та навчально-виробничих майстернях;

під час проведення тижня біології та екології було проведено конкурс на кращий плакат «Рослинний та тваринний світ Червоної книги», конкурс найсучасніша відео-презентація з предмету «Біологія та екологія», фотоконкурс на краще озеленення кабінету, було проведено засідання екологічної варти «Шукаємо вихід із сміттєвих лабіринтів», проведено відео-конференцію присвячена «29-річчю Чорнобильської трагедії»;

під час проведення тижня хімії було проведено конкурс на кращу доповідь на тему: «Хімія у робітничій професії», конкурси на кращій реферат та презентацію з теми: «Метали та сплави в техніці», було проведено

конференцію «Екологічні проблеми робітничих професій»;

під час проведення тижня іноземної мови було проведено мовні ігри «Spring’s holidays» (англ.) та «die Wörter» (нім.),розв’язування кросвордів та судоку,виставки стінгазет та рефератів,вікторини, присвячені звичаям і традиціям країни, мова якої вивчається,показ презентацій за країнознавчою тематикою,вікторина, присвячена Великодню,гра-змагання для початківців, вивчаючих німецьку мову; • У травні під час проведення тижня всесвітньої історії було проведено тематичну книжкову виставку присвячену Великій перемозі; олімпіаду серед учнів 2-4 курсів «Кращий знавець всесвітньої історії», конкурс ерудитів; розгадування кросвордів на тему « Друга Світова війна», зустріч з бібліотекарем закладу, яка ознайомила учнів з художньої та документальною літературою, училищною бібліотекою на тему « Друга Світова війна»;

під час проведення тижня інформатики було проведено конкурс ерудитів, конкурс он-лайн презентацій, проведено диспут на тему «Хмарні технології», проведені конкурси кросвордів, ребусів, загадок, що мають відношення до інформатики, проведено консультаційний захід з підготовки до чергового конкурсу «Екософт», конкурс «Реклама».

Аналіз перевірки предметних тижнів продемонстрував що предметні тижні сприяють:популяризації робітничих професій обраних учнями, покрашенню контролю за якістю підготовки уроків теоретичного та виробничого навчання, закріпленню та удосконаленню професійних знань, умінь та навичок учнів, розвитку творчої активності учнів, підвищенню інтересу та поглибленню знань з предметів загальноосвітньої підготовки та предметів профтехциклу.

17. Учні нашого закладу приймали участь в обласних олімпіадах, а саме з всесвітньої історії та англійської мови.

В олімпіаді з англійської мови приймав участь учень групи 7/14 Кашубін А.В. викладач Василевська Є.А., який посів четверте місце.

18. У зв’язку зі змінами Державних стандартів професійно-технічної освіти у 2014 році, протягом травня-червня 2015 року було змінено робочі навчальні плани з усіх професій.

19. Для проведення атестації навчального закладу протягом січня-лютого по навчальному закладу було проведено самоаналіз роботи за останні три роки, з метою виявлення та виправлення недоліків.

20. Відповідно до робочих навчальних планів та програм протягом навчального року проведено 28 ПА в 18 навчальних групах яким підлягало 423 учня.

21. Відповідно до робочих навчальних планів та програм протягом навчального року проведено 10 ДКА, випуску підлягало 227 учнів ,на ДКА не з’явились 20 учнів, дипломи державного зразка отримали 207 учнів з яких 14 з відзнакою. • Робота в навчальних майстернях, перспективи розвитку виробничої діяльності в майстернях.

В 2014-2015 навчальному році, згідно робочих навчальних планів та програм, в навчальних майстернях проходили навчання:

Гр.№5/14 (майстер Томілін В.М.) – 18 чол.,

Гр.№7/14 (майстер Івченко А.В.) – 20 чол.,

Гр.№11/14 (майстер Шелуханська М.О.) – 19 чол.,

Гр.№ 21/14 (майстер Сабініна Л.О.) – 24 чол., Гр.№ 22/14 (майстер Литвиненко Є.Ю.) – 30 чол., Гр.№ 23/14 (майстер Личкатий С.В.) – 30 чол., Гр.№ 24/14 ( майстер Таран В.А.) – 30 чол., Гр.№ 25/14 (майстер Кур’ян О. Т.) – 30 чол., Гр.№ 26/14 (майстер Крусір Т.М.) – 6 чол.

Гр.№ 27/14 (майстер Крусір Т.М.) – 7 чол.

Всього: 214 чол.

План виробничої діяльності по майстерням був не дуже великим (зрівнюючи з підприємством), але він усіма групами був виконаний.

Особливо хочу відмітити у виконанні плану виробничої діяльності по майстерням Гр.№ 22/14 (майстер Литвиненко Є.Ю.), Гр.№ 23/14 (майстер Личкатий С.В.) та Гр.№ 25/14 (майстер Кур’ян О. Т.).

На підприємствах виробниче навчання та виробничу практику проходили:

Гр.№1/11 (майстер Добрик Н.Г.) – 30 чол.,

Гр.№2/11 (майстер Доценко О.О.) – 25 чол.,

Гр.№4/11 (майстер Кушниренко С.С.) – 24 чол.,

Гр.№ 17/12 (майстер Лигун А. В.) – 23 чол., Гр.№ 18/12 (майстер Таран Н.С.) - 25 чол., Гр.№ 19/12 (майстер Шелуханська М.О.) – 23 чол., Гр.№ 20/12 (майстер Юшко О.М.) – 24 чол.,

Гр.№ 3/13 (майстер Лігун А.В.) – 24 чол.,

Гр.№ 6/13 (майстер Сичугова І. А.) – 21 чол., Гр.№ 8/13 ( майстер Кушниренко С.С.) –24 чол., Гр.№ 9/13 (майстер Кучеренко С.С.) – 21 чол., Гр.№ 10/13 (майстер Кур’ян О. М.) – 30 чол., Гр.№ 12/13 (майстер Оксенюк Т.Г.) – 28 чол., Гр.№ 13/13 (майстер УгленкоО.І.) – 29 чол., Гр.№ 14/13 (майстер Редько Т.В.) – 28 чол.,

Гр.№ 15/13 (майстер Левченко О.А.) – 6 чол., Гр.№ 16/13 (майстер Левченко О.А.) – 6 чол.

Всього: 391 чол.

План виробничої діяльності по підприємствах на 1-й семестр 2014 -2015 навчального року складав 283580 грн. Він був виконаний на 141,3%, тобто 400820 грн. 94 коп.

План виробничої діяльності по підприємствах на 2-й семестр 2014-2015 навчального року складає 661880 грн. На цей час(січень-квітень 2015р.) він виконаний на 119,1 %, тобто 788017 грн. 90 коп. Залишились травень, червень. Вважаю, що план виробничої діяльності по підприємствах буде ще більше перевиконано.

Особливо хочу відмітити у виконанні плану виробничої діяльності по підприємствах Гр.№1/11 (майстер Добрик Н.Г.), Гр.№ 17/12 (майстер Лигун А. В.), Гр.№ 3/13 (майстер Лігун А.В.), Гр.№ 10/13 (майстер Кур’ян О. М.), Гр.№ 14/13 (майстер Редько Т.В.) та Гр.№ 15/13 і Гр.№ 16/13 (майстер Левченко О.А.).

Щодо перспектив розвитку виробничої діяльності в майстернях – потрібні кошти на придбання сучасного та ремонту існуючого обладнання, для закупівлі учбових заготовок, ріжучого та вимірювального інструменту, які держава не виділяє з бюджету. 50 відсотків від заробітку учнів з виробничої практики на підприємствах для розвитку виробничої діяльності в майстернях недостатньо.Співпраця училища з центром зайнятості.

На даний час училище веде професійне навчання безробітних по направленням Обласного та Районних центрів зайнятості, підприємств Запорізької області (АТ «Мотор Січ», ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст», ТОВ «Агротех» та інших), а також за контрактною формою навчання.

З 2012 р. постійно виграється тендер обласного центру зайнятості на підготовку з професій: - верстатник широкого профілю; - електрогазозварник; - електромонтер з ремонту та обслуговуванню електрообладнання; - токар; - фрезерувальник; - слюсар ремонтник; - слюсар з ремонту автомобілів.

У 2013 р. було прийнято рішення по підготовці робітничих професій за ваучерною системою. Робітник, віком понад 45 років, маючий загальний стаж понад 15 років, може оплачувати навчання коштами Держави (ваучером). Ми маємо право на таке навчання, але за однією професією: (код 7212) електрогазозварник. На жаль звернень громадян з цього питання не було.

У 2014 р. було підготовлено 56 (п'ятдесят шість) чоловік.

У 2015 р. було підготовлено 24 (двадцять чотири) чоловіка.

Зараз навчаються всього: 28 (двадцять вісім) чоловік: - верстатник широкого профілю 20 (двадцять) чоловік; - слюсар з ремонту автомобілів 8 (вісім) чоловік.

За останні три роки не маємо зростання кількості слухачів, працюємо стабільно, підвищуємо якість навчання. За це велике спасибі майстрам і викладачам, які працюють у цьому напрямку.


По –друге, розглянемо навчально – методичну роботу

Cтруктура методичної роботи складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів, які відповідають цілям і завданням та втілюються у різних формах, методах і засобах. Методична робота здійснюється як колективна так і індивідуальна. Колективні форми методичної роботи використовуються з метою вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, обговорення актуальних питань організації навчально – виховного процесу. В цьому навчальному році колектив училища продовжує працювати над методичною темою училища «Педагогічна толерантність як зразок високої кваліфікації педагогів у навчально-виробничому процесі та запорука адаптації молоді до реалій сьогодення».

Над реалізацією даної теми педколектив працює четвертий рік, знаходячись на етапі запровадження. Однією з форм колективної роботи є методичні комісії. Згідно наказу по училищу № 326/01-11 від 29.08.2014 «Про навчально-виробничу та методичну роботу» в училищі на початку навчального року було створено 6 методичних комісій. Кожна комісія складає план роботи на рік, місяць, ведуться протоколи. Згідно з планом роботи училища проводяться предметні тижні з предметів та професій. Багато уваги було приділено комплексно – методичному забезпеченню предметів та професій, поновлені паспорти комплексно – методичного забезпечення предметів та професій. Учні нашого навчального закладу брали участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням, Міжнародному мовно – літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченко, XV Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика.

В навчальному закладі створена атмосфера зацікавленості для кожного педагога, сприятлива робоча атмосфера, яка дозволяє вдосконалювати його професіоналізм.

У поточному році пройшли атестацію 11 педпрацівників, що складає 21 % від загальної кількості:

- на відповідність займаній посаді та присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» :

- викладач інформатики Лісняк Руслан Петрович,

- вихователь гуртожитку Тоцька Олена Юріївна;

- на відповідність займаній посаді та відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» - викладач фізики Голубова Вікторія Віталіївна;

- на відповідність займаній посаді, відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший викладач» - викладач історії Кісліцина Наталія Олексіївна;

- на відповідність займаній посаді та відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «майстер виробничого навчання першої категорії» :

- майстер виробничого навчання Кур'ян Олена Михайлівна,

- майстер виробничого навчання Лігун Антоніна Василівна,

- майстер виробничого навчання Оксенюк Тетяна Гумерівна,

- майстер виробничого навчання Сичугова Ірина Андріївна;

- на відповідність займаній посаді та встановлення 10 тарифного розряду :

- майстер виробничого навчання Шелуханська Марина Олександрівна;

- на відповідність займаній посаді та встановлення 11 тарифного розряду :

- майстер виробничого навчання Кушніренко Світлана Степанівна;

- на відповідність займаній посаді та встановлення 12 тарифного розряду :

- майстер виробничого навчання Сабініна Людмила Олексіївна.

Достатньо уваги приділяється методичній роботі по узагальненню досвіду педагогів.

Головним показником творчої діяльності педагога є наявність педагогічних знахідок, ідей, що надалі утворюють педагогічний досвід.

Методичні розробки з досвіду роботи педагогів навчального закладу спрямовані на підвищення якості викладання та результативність навчання.

Представлені методичні рекомендації викладача історії Кісліциної Наталії Олексіївни є результатом її творчої діяльності у питанні формування толерантності та толерантної поведінки учнів на уроках історії та під час проведення позакласних заходів і свідчать про системну і ґрунтовну роботу викладача над даною проблемою. На основі власного досвіду Наталія Олексіївна дає практичні рекомендації по формуванню в учнів основ толерантності. Автор переконливо доводить, що у процесі вивчення історії толерантність є необхідною умовою та орієнтується на реальні, чіткі та життєво значущі результати.

Викладач доводить, що толерантний підхід до вивчення навчального матеріалу на уроках значно полегшує засвоєння курсу історії, робить знання учнів більш міцними та глибокими.

Пропоновані методичні рекомендації Кісліциної Н.О. допоможуть викладачам історії ефективно працювати над формуванням в учнів національної свідомості та історичної пам'яті.

Методичні рекомендації були розглянуті на засіданні методичної ради науково-методичного центру ПТО у Запорізькій області та пропоновані для використання майстрами виробничого навчання на уроках професійно-практичної підготовки.

Методичні рекомендації з розробки уроків виробничого навчання на тему «Обробка циліндричних поверхонь» майстра виробничого навчання Кур'ян Олени Михайлівни написані з метою надати майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів, які навчають учнів за професіями токар, верстатник широкого профілю методичну допомогу у розробці планів уроків виробничого навчання, в організації ефективного навчального процесу, що допоможе учням скоріше засвоїти прийоми керування верстатом, виконання ними окремих токарних операцій, раціонально організувати робоче місце та вдумливо виконувати основні вимоги з охорони праці.

Методичні рекомендації побудовані з таким розрахунком, щоб на базі теоретичних знань учнів, отриманих на уроках професійно-теоретичної підготовки, розглянути чисто практичні прийоми керування токарним верстатом, його налагодження, прийоми виконання технологічних операцій на верстатах.

Особливе значення надається методиці проведення вступного інструктажу, де майстер повинен показати окремі прийоми у виконанні практичної частини завдання, проводити роз'яснення, вказувати на що саме необхідно звернути увагу.

За допомогою наданих методичних рекомендацій молодий майстер виробничого навчання зможе допомогти учням в раціональній організації робочого місця, у виборі необхідного ріжучого та вимірювального інструменту, пристосувань, заготовок, допоміжних матеріалів, правильно налагодити верстат, уточнювати виконання тих чи інших вправ і трудових прийомів.

Методичні рекомендації були розглянуті на засіданні методичної ради науково-методичного центру ПТО у Запорізькій області та пропоновані для використання майстрами виробничого навчання на уроках професійно-практичної підготовки.

Майстер виробничого навчання Лігун Антоніна Василівна розробила методичні рекомендації за темою: «Методика викладання теми «Нарізання кріпильної різьби» на виробничому навчанні в навчальних майстернях навчального закладу». У методичних рекомендаціях розкрито методичні основи уроку виробничого навчання, його будову та організацію. Надана структурна схема, приклади інструкційних карт та конспект уроку. Розроблена технологія з підготовки та проведення практичного заняття. Надані поради щодо використання технічних засобів навчання та устаткування, які допомагають у формуванні роботи та виконанні різних видів діяльності. Антоніна Василівна зосереджує увагу на основних методах роботи з учнями на уроках виробничого навчання – переконання, стимулювання, оцінки та самооцінки, колективної творчості, дослідницької діяльності, висвітлює питання планування уроків виробничого навчання.

Структура методичних рекомендацій логічно зумовлена, всі її елементи взаємопов'язані між собою. Детально проаналізовані напрямки уроку виробничого навчання «Нарізання кріпильної різьби», подані зразки теоретичного та практичного матеріалу до проведення даного уроку.

Методичні рекомендації були розглянуті на засіданні методичної ради науково-методичного центру ПТО у Запорізькій області та пропоновані для використання майстрами виробничого навчання на уроках професійно-практичної підготовки.

У методичних рекомендаціях майстра виробничого навчання Оксенюк Тетяни Гумерівни за темою «Ремонт та збірка передньої підвіски автомобіля ВАЗ 2106» основну увагу приділено забезпеченню якісної професійної підготовки обслуговуючого персоналу автотранспортних підприємств. Методичні рекомендації відповідають вимогам сучасної методики професійного навчання з урахуванням нових промислових стандартів та технології виготовлення деталей.

Кожний структурний елемент розробленого уроку має досить насичене інформаційне навантаження і повністю розкриває тему та цілі кроків практичного навчання.

Досить вдало розроблені інструктивні карти на виконання ремонту та збірки передньої підвіски автомобіля ВАЗ 2106, які застосовуються на кожному робочому місці у виробничій майстерні.

Доступно для розуміння представлені вправи з ремонту та збірки передньої підвіски автомобіля ВАЗ 2106, які допоможуть навчити учнів виконувати роботи складністю 4 розряду.

Методичні рекомендації були розглянуті на засіданні методичної ради науково-методичного центру ПТО у Запорізькій області та пропоновані для використання майстрами виробничого навчання на уроках професійно-практичної підготовки.

Майстром виробничого навчання Сичуговою Іриною Андріївною розроблено методичні рекомендації «Розбирально-складальні роботи механізму перемикання передач на автомобілі ВАЗ 2106», в яких зосереджено увагу на комплексному підході до здобуття необхідних практичних навичок самостійного та якісного виконання робіт учнями відповідно до навчальних програм з професії «Слюсар з ремонту автомобілів».

Майстер виробничого навчання застосовує різноманітні практичні вправи різного ступеня складності на засвоєння трудових навичок, самостійне опрацювання учнями нового матеріалу для розкриття їх індивідуальних особливостей.

Детально описана послідовність виконання вправ, яка встановлюється майстром виробничого навчання залежно від конструкції устаткування, наявного в майстерні.

Запропоновані вправи дають можливість успішно впроваджувати на уроках різні форми роботи, навчити учнів послідовності виконання операцій під час розбирально-складальних робіт механізму перемикання передач на автомобілі ВАЗ 2106.

Методичні рекомендації були розглянуті на засіданні методичної ради науково-методичного центру ПТО у Запорізькій області та пропоновані для використання майстрами виробничого навчання на уроках професійно-практичної підготовки.

Присвоєні та раніше присвоєні кваліфікаційні категорії постійно підтверджуються стабільними результатами у навчанні та вихованні учнів.

За підсумками І семестру 2014-2015 навчального року якість навчання складає:

Кісліцина Н.О. – 59%

Кур'ян О.М. – 96.6%

Лігун А.В. – 100%

Оксенюк Т.Г. – 93%

Сичугова І.А. – 96%

Голубова В.В. – 33%

Лісняк Р.П. – 77%

Шелуханська М.О. – 82%

Кушніренко С.С. – 87.8%

Сабініна Л.О. – 100%Порівняльна характеристика за п’ять років:

2010/2011 н. р.

Всього атестувалося -9 чоловік

«Спеціаліст другої категорії» - 1 чоловік

«Спеціаліст першої категорії» - 1 чоловік

«Спеціаліст вищої категорії, старший викладач » - 1 чоловік

«Спеціаліст вищої категорії викладач - методист » - 1 чоловік

«Майстер виробничого навчання І категорії» - 3 чоловіка

Встановлення тарифного розряду - 2 чоловіка2011/2012 н. р.

Всього атестувалося – 6 чоловік

«Спеціаліст» - 1 чоловік

«Спеціаліст першої категорії» - 2 чоловіка

«Майстер виробничого навчання I категорії» – 1 чоловік

Встановлення тарифного розряду – 2 чоловіка2012/2013 н.р.

Всього атестувалося – 10 чоловік

«Спеціаліст другої категорії» - 1 чоловік

«Спеціаліст першої категорії» - 5 чоловік

«Спеціаліст вищої категорії» - 1 чоловік

«Спеціаліст вищої категорії», «викладач-методист» - 1 чоловік

«Майстер виробничого навчання І категорії» - 1 чоловік

Встановлення тарифного розряду – 2 чоловіка.2013/2014 н.р.

Всього атестувалося – 14 чоловік

«Спеціаліст другої категорії» - 4 чоловіка

«Спеціаліст першої категорії» - 2 чоловіка

«Спеціаліст вищої категорії», «викладач-методист» - 1 чоловік

«Майстер виробничого навчання І категорії» - 2 чоловіка

«Майстер виробничого навчання ІІ категорії» - 1 чоловік

«Вихователь-методист» - 1 чоловік

Встановлення тарифного розряду – 2 чоловіка

Відповідність займаній посаді – 1 чоловік.2014/2015 н.р.

Всього атестувалося – 11 чоловік

«Спеціаліст другої категорії» - 2 чоловіка

«Спеціаліст першої категорії» - 1 чоловік

«Спеціаліст вищої категорії», «старший викладач» - 1 чоловік

«Майстер виробничого навчання І категорії» - 4 чоловіка

Встановлення тарифного розряду – 3 чоловіка

Результатами у роботі є: • матеріальне заохочення педагогів;

 • залучення усіх педагогів закладу до творчої діяльності, підсумком якої стане особиста скриня педагога та скриня методичних комісій навчального закладу.

За перший семестр 2014-2015 н.р. рівень знань учнів мав наступні результати :

Загальноосвітня підготовка успішність – 98% якість – 8%

Професійно - теоретична підготовка успішність – 87% якість – 24%

Професійно – практична підготовка успішність – 95% якість – 87%

Всього по навчальному закладу успішність – 95% якість – 18%
Наступним питанням розглянемо виховну роботу училища

Виховна робота в навчальному закладі тісно пов’язана з навчальним процесом і спрямована на формування особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, зберігає та продовжує українські культурно – історичні традиції шанобливо ставиться до української мови, історії, а також направлена на забезпечення професійної самореалізації особистості.

При організації виховного процесу навчальний заклад керується чинними нормативно-правовими документами: Конституцією України, Декларацією прав дитини, Законами України «Про професійну освіту», «Про освіту», «Про забезпечення організаційно правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Законом України «Про охорону дитинства», примірного положення «Про організацію виховної роботи в ПТНЗ МОН України» затвердженого наказом Міністерства освіти та науки від 16.04.2002 року № 257, Статутом навчального закладу та здійснюються ця робота згідно з планом роботи педагогічного колективу на навчальний рік в розділі якого «Організація виховної роботи» передбачені усі виховні заходи.

Загальне керівництво виховним процесом в училищі здійснює директор, організатором виховної роботи є заступник директора з виховної роботи. Організацію і керівництво виховним процесом забезпечують класний керівник, майстер виробничого навчання, вихователі гуртожитку, практичний психолог, керівники гуртка та спортивних секції, органи учнівського самоврядування, батьківський комітет. Організація та проведення виховної роботи організовується через систему планування.

План виховної роботи ДНЗ «Запорізьке МВПУ» на навчальний рік спрямований на національне, морально – правове, військово – патріотичне, санітарно – гігієнічне, хужожньо- естетичне, екологічне, трудове, фізичне виховання, попередження правопорушень, професійну адаптацію, забезпечення соціального захисту учнів.

У річному плані роботи всі заходи мають визначені терміни проведення та зорієнтовані на профіль навчального закладу та індивідуальні особливості учнів.

На підставі річного плану роботи класними керівниками розробляються плани виховної роботи навчальної групи на місяць та затверджуються заступником директора з виховної роботи.

Річним планом виховної роботи навчального закладу передбачено планування організації та проведення виховних заходів у навчальному закладі, гуртожитку, бібліотеці. Складений план спортивних змагань.

Класні керівники ведуть журнали з виховної роботи, які двічі на рік перевіряються заступником директора з виховної роботи з відповідними записами в журналі, також ведуться журнали індивідуальної роботи з учнями, які перевіряються в кінці кожного семестру, розроблені індивідуальні плани роботи з учнями, які стоять на внутріучилищному обліку.

Інформація про виховні та позаурочні заходи, що проводяться в навчальному закладі, доводяться до відома педагогічних працівників та учнів на окремому стенді.

Питання правової освіти та профілактичної роботи із запобігання правопорушенням і злочинності серед учнівської молоді є одними з пріоритетних напрямків виховної роботи училища. Затверджуються плани роботи з «важкими» учнями, які потребують додаткової педагогічної уваги, розробляються комплексні плани профілактично-виховної роботи у співпраці училища з сектором кримінальної міліції у справах дітей, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, «Клінікою, дружньою до молоді», щодо профілактики паління, вживання алкоголю, наркотичних засобів, по інформуванню учнів про небезпеку ВІЛ-інфекції, інших соціально-небезпечних хвороб. Виховні заходи з цієї тематики проводяться представниками соціальних служб, служби у справах дітей, профільних громадських організацій, вони спрямовані на формування негативного ставлення до протиправних діянь, спрямовані на підвищення моральності в учнівському середовищі, правової культури, утвердження здорового способу життя. З цією метою в училищі ведеться внутрішній облік дітей, які потребують посиленої уваги, за необхідності інформується служба у справах дітей та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах, контролюється відвідування учнями навчальних занять та їх успішність, йде постійне залучення учнів до громадської та гурткової роботи.

З метою попередження правопорушень серед учнів училища створений та діє штаб з профілактики правопорушень, який в своїй роботі керується Положенням про Штаб з профілактики правопорушень, планом роботи на навчальний рік. Очолює штаб заступник директора з виховної роботи. До її складу входять представники з числа адміністрації училища, авторитетних педагогів, представників учнівської та батьківської громадськості. Один раз на місяць проходить засідання штабу з профілактики правопорушень, на якому заслуховуються окремі учні з незадовільною поведінкою та пропусками занять без поважних причин. Результатом роботи штабу є те, що за останні три роки в училищі, рівень злочинності не зростав.

В училищі працює лекторій правових знань. Який ведуть викладачі історії та права Марченко І.В. та Кісліцина Н.О. Робота лекторію спрямована на пропаганду здорового способу життя та виховання правової культури. В грудні 2014 року було проведено правовий тиждень, під час якого проходили зустріч - лекція з представниками правоохоронних органів, конкурси, вікторини, засідання «круглих столів» на правову тематику.

Важливим чинником організації навчально-виховного процесу є облік відвідування занять, який показує, кількість пропущеного кожним учнем навчального часу і причини пропусків. Так під час аналізу було встановлено, що за 1 семестр 2014-2015 н.р. було пропущено 27110 годин, з яких - 9550 без поважних причин, на одного учня припало та годин 15 , тобто 2 навчальних дня.

Впровадження передового педагогічного досвіду, формування моральних і морально-етичних норм, толерантного ставлення і поваги до іншої думки, уваги до людей похилого віку, виховання гідності, почуття відповідальності і любові до рідної Батьківщини, обмін думками, розробка виховних заходів, вирішення поточних проблем, пов’язаних з вихованням молоді, - це основні напрямки роботи методичної комісії класних керівників. Виховний план методичного об’єднання був складений з урахуванням задач і мети загально училищного плану виховної роботи. Робота методичної комісії класних керівників в училищі ведеться систематично та на належному рівні. Один раз на місяць ( остання п’ятниця місяця) відбувається засідання під керівництвом завідуючого комісією, згідно з планом роботи на 2014/2015 н.р. В училищі працює 19 класних керівників.

На першому організаційному засіданні методичної комісії класних керівників було затверджено план роботи, відбулося ознайомлення з обов’язками класних керівників, з наказом про закріплення їх за навчальними групами, надана інформація з планування виховної роботи в групах.

Протягом навчального року класними керівниками проведені відкриті виховні годин з урахуванням тематики та задач плану виховної роботи.

На засіданні методичної комісії класних керівників у 2014-2015 навчальному році були проведені відкриті виховні години:

- «Модель моєї майбутньої сім’ї» - класний керівник Голубова В.В.

- «Найцінніша річ – людське життя» - класний керівник Паржницька Т.Д.

- «Твоє життя – твій вибір» - класний керівник Личката Ю.В.

- «Если друг оказался вдруг… » - класний керівник Шелуханська М.О.

- «Любви все возрасти покорны» - класний керівник Рєзніченко В.О.

- «Українське весілля» - класний керівник Гнєдашова Т.М.

Проведено загально училищні заходи:

- вересень: «Україна – єдина країна» (Марченко І.В., Кісліцина Н.О., Клименко Н.В.);

- жовтень: «День учителя» (Тоцька О.Ю.),

«День визволення Запоріжжя» (Аушева С.В.);

- листопад: «Голодомор» (Кісліцина Н.О.);

- грудень: «Новий рік» (Тоцька О.Ю.);

- квітень: «День Чорнобильської трагедії» (Голубова В.В.);«Містер училища» (Пахар Т.В., Личката Ю.В., Рєзніченко В.О.)

- червень: «День захисту дітей» (Черкіс Л.М.),«День сім'ї» (Марченко І.В.) буде проведено.

Газета навчального закладу «Вітер змін» випускалась на протязі року згідно графіку щомісячно.

Велику виховну роботу проводить бібліотекар, яка спрямовує свою роботу на перетворення бібліотеки на сучасний інформаційно-просвітницький центр, що надає послуги учням та педагогічному колективу училища, впроваджує нові форми бібліотечної роботи, організовує книжкові виставки, тематичні виховні години, лекторії, тощо.

У ДНЗ «Запорізьке МВПУ» працює медичний пункт на основі складеного річного плану роботи, який передбачає медичне обслуговування учнів навчального закладу на поточний рік і є осередком медико-гігієнічної освіти учнів. Планом роботи медпункту передбачено проведення з учнями лекційних занять з профілактики СНІДу, впливу тютюну та алкоголю на організм підлітка тощо. У навчальному закладі укладені плани і ведеться робота з міськими та обласними службами для дітей і молоді, медичними закладами. Для просвітницької і профілактичної роботи з учнями училища запрошуються працівники служби у справах дітей, служби сім’ї і молоді, лікарі центру СНІД, санепідемстанції, які проводять лекції, бесіди.

У навчальному закладі працює учнівське самоврядування, діяльність якого спрямована на реалізацію та захист прав і свобод учнів та розвиток їх творчих здібностей. Організація роботи учнівського самоврядування в училищі проводиться шляхом обрання Ради учнівського самоврядування, яка очолюється головою та складається з відповідних секторів за основними напрямками діяльності: інформаційна робота, правова освіта, екологічна освіта, здоровий спосіб життя, благодійні проекти. Учнівське самоврядування регламентує свою діяльність на підставі нормативно – правових актів: Конституції України, Закону України «Про освіту», Всесвітньої декларації про права дитини, «Про громадські організації» та Положенням про учнівське самоврядування. Робота учнівського самоврядування в училищі спрямована на здійснення учнівською громадою своїх прав, обов’язків та ініціатив через прийняття рішень, їх втілення у життя за допомогою власних ресурсів та співпраці з адміністрацією.

Раду очолює президент Ковтун Марія. Основні напрямки учнівського самоврядування спрямовані на проведення заходів на підвищення якості знань, зміцнення дисципліни, виконання єдиних педагогічних вимог. Учнівська рада координує координує роботу навчальних груп, доводить до них конкретні завдання діяльності: контролює створення належних умов для навчання та дозвілля учнів, контролює відвідування учнями теоретичного та виробничого навчання, поведінку учнів, санітарий стан та дотримання учнями особистої гігієни, допомагає в організації заходів, спрямованих на естетичне виховання, у залученні учнів до роботи в гуртках художньої самодіяльності та спортивних секціях, в організації та проведенні спортивних та культурно – масових заходів. Засідання голів ради відбувається в останній четвер кожного місяця. Самоврядування дає можливість учням самим навчитися вирішувати питання, що їх турбують, лідери учнівського самоврядування приймають активну участь у навчально-виховному процесі училища та гуртожитку, в організації конкурсів професійної майстерності. Рада учнівського самоврядування щороку розробляє план своєї роботи з усіх напрямків, активно працює над втіленням в свою роботу сучасних технологій, нових форм та методів роботи. Яка висвітлюється в училищній газеті «Вітер змін».

У ДНЗ «Запорізьке МВПУ» працює волонтерська організація, яка тісно співпрацює з радою ветеранів КП НВК «Іскра». Її діяльність спрямована на допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни, ветеранам праці, людям похилого віку Так щороку на передодні дня визволення міста Запоріжжя та Дня Перемоги учні нашого закладу разом з радою ветеранів КП НВК«Іскра» відвідують пам’ятник Валерії Гноровської, беруть участь у спільних заходах до дня інваліда, вітають ветеранів війни, закріплених за навчальним закладом з святами. Під час виробничої практики учні групи перукарів безкоштовно обслуговували малозабезпечених людей, людей похилого віку та ветеранів. Два роки представники учнівського самоврядування проводили благодійну акцію з надання допомоги інвалідам Калинівського будинку – інтернату Чернігівського району. На сьогодні проводяться благодійні акції з надання допомоги воїнам АТО. Так учнями та працівниками закладу була зібрана та передана допомога у вигляді продуктів харчування, теплого одягу, шкарпеток, рукавиць, проводили збір макулатури для надання допомоги учасникам АТО.

Психолог училища проводить роботу по створенню умов для формування в учнів мотивації для саморозвитку (проводить анкетування з розвитку саморегуляції, надає індивідуальну допомогу учням з саморегуляції психічних станів, проведення психологічних тренінгів вивчення особистості учня, проведення психологічної діагностики серед учнів та надання рекомендацій класним керівникам та батькам, проведення лекцій та тренінгових занять з учнями з формування навичок здорового способу життя). Також психолог проводить роботу з батьками учнів та педагогічним колективом ( індивідуальне психологічне консультування з проблеми навчання та виховання учнів відповідно до замовлення).

Невід’ємною складовою частиною навчально-виховного процесу є позакласна та позаурочна робота, що здійснюється через мережу гуртків, секцій, а також запланованих виховних заходів. У ДНЗ «Запорізьке МВПУ» працює 3 гуртка та 7 спортивних секцій, якими охоплено 187 учнів або від 31%загального контингенту. Учасники гуртків беруть участь у профорієнтаційній роботі, проведенні свят, загальноміських, розважально-художніх та спортивно-масових заходах. Для занять фізичною культурою в позаурочний час діють спортивний та тренажерний зали, спортивний майданчик для спортивних ігор.

В гурткову роботу залучено 7 учнів з 10, що знаходяться на внутрішньо училищному обліку (4% від загальної кількості учнів, задіяних до гурткової роботи), і за час відвідування гуртків їх поведінка покращилася, 2 учні зняті з обліку.

Спортивна робота в навчальному закладі проводиться на підставі Положення про організацію фізичного виховання та згідно планів спортивно – масової роботи. Уроки фізичної культури проводяться з урахуванням результатів профілактично – медичних оглядів, норм і програм для основної, підготовчої та спеціальної груп. Щорічно проводиться День здоров’я та Тиждень фізичної культури та спорту, училищна спартакіада.

Фізкультурно-спортивна база, її устаткування, організація та проведення фізкультурно-спортивної роботи відповідають вимогам Закону України “Про фізичну культуру і спорт”. В училищі є спортивний, тренажерний зал, спортивний майданчик. Фізкультурно-спортивна робота включає у себе проведення спартакіад, товариських зустрічей з ігрових видів спорту між групами та командами ПТНЗ та загальноосвітніми школами району, між учнями та представниками підприємств замовників кадрів. Щорічно проводяться козацькі розваги, спартакіади, турніри за участю учнів навчального закладу. Збірні команди учнів неодноразово займали призові місця на першості області з ігрових видів спорту.

Учні навчального закладу користуються правами на соціальний захист. В училищі складений соціальний паспорт кожної групи. В навчальному закладі створені умови для надання безкоштовної першої медичної допомоги, безкоштовним користуванням бібліотечним фондом, проживанням в гуртожитку училища, заняттях у спортивних секціях та гуртках. Учні отримують стипендію та матеріальну допомогу згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.04р. № 882 «Про порядок призначення і виплати стипендії». У ДНЗ « Запорізьке МВПУ» розроблено положення «Про порядок призначення і виплати стипендії учням», згідно якого проводиться виплата стипендії учням навчального закладу. Учні-переможці обласних змагань, конкурсів професійної майстерності, оглядів-конкурсів отримують премію.

В навчальному закладі систематично проводиться робота з соціального захисту учнів. Особлива увага приділяється дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, яких в училищі станом на 01.09.2014 навчається 37 осіб. Основним нормативно-правовим документом соціального захисту дітей-сиріт та дітей, ПБП є Постанова КМУ від 05.04.1994р. №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, ПБП». Учні з числа дітей-сиріт та учнів, позбавлених батьківського піклування зараховуються до навчального закладу першочергово.

Згідно вище зазначеної Постанови дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, видається безоплатно м’який інвентар та одяг. Якщо учню зазначеної категорії (без опіки) виповнилось 18 років, то на початок навчального року він отримує щорічну допомогу для придбання навчальної літератури у розмірі 850 грн.; дітям-сиротам випускникам при працевлаштуванні надається грошова компенсація для придбання одягу і взуття на суму 680грн. - без опіки, 272грн. - з опікою;при працевлаштуванні випускникам виплачується одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів (з/о і б/о);на період літніх канікул державою забезпечується щорічне безоплатне оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (за бажанням) в таборі відпочинку.

Для учнів з опікою, дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку, виплачується одноразова грошова допомога у відділах освіти тієї районної (державної) адміністрації, де дитина набула статус.

З економії стипендіального фонду, їм надається матеріальна допомога, згідно наданих заяв та клопотань майстрів виробничого навчання (згідно Постанови КМУ № 226 матеріальна допомога на рік повинна складати не менше 136грн.). Учням зазначеної категорії виплачується 100% заробітної плати, нарахованої під час виробничого навчання та виробничої практики на підприємствах (згідно ст.8 Закону України №2342).Для безкоштовного проїзду в міському та приміському транспорті дітям-сиротам та дітям, ПБП надаються Єдині квитки.

За сприянням міської влади діти-сироти та діти, позбавлених батьківського піклування при досягненні 16-річного віку поза чергою, урочисто отримують паспорти в міській мерії.

Згідно Закону України №2402 від 26.04.2001р. «Про охорону дитинства» - держава гарантує працевлаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після закінчення навчання, на підприємства, які надають місце проживання.

Всі учні зазначеної категорії отримують харчування, стипендію, матеріальну допомогу, виділяються кошти на придбання м’якого інвентарю, одягу і взуття.


Далі обговоримо роботу адміністративно господарчого сектору.

Протягом року очолювала роботу цього напрямку завідувач господарства Пілюк С.В. Основною задачею АГЧ є створення належних умов для проживання учнів у гуртожитку, для навчання учнів на теоретичному та виробничому навчанні та створенні комфортних умов для роботи майстрів виробничого навчання та викладачів. У 2014-2015 навчальному році проведені наступні роботи: 1. Ремонт фойє їдальні

 2. Ремонт сходів їдальні

 3. Прибирання сховищ у навчальному корпусі та у гуртожитку

 4. Косметичний ремонт сховища у гуртожитку

 5. Освітлення та телефонізація сховища

 6. Ремонт підлоги камери схову та вітальні гуртожитку

 7. Заміна вікон у кабінетах електротехніки, фізики, української мови, допризовної підготовки, іноземної мови

 8. Ремонт віконних прорізів

 9. Ремонт в кімнаті приймання їжі в майстернях

 10. Ремонт електрозварювальної майстерні

 11. Перезарядка вогнегасників

 12. Встановлення сигналізації в майстернях

 13. Ремонт сан вузла на 4 поверсі навчального корпусу

 14. Встановлення бойлера у гуртожитку


Фінансування
Надходження за 2014-2015 н.р. склало:


Навчання (ЦЗ)

 

 

127776,24Заробітна плата за практику

 

501007,60Квартплата

 

 

 

6793,63Оренда

 

 

 

 

38473,98Макулатура

 

 

 

1238,25Благодійні внески

 

 

40870Натур.надходження

 

 

217055,86Всього

 

 

 

 

933215,56ВитратиЗаробітна плата (майстри, викладачі платн. груп)

145629,65Товари (канц.тов., будів. мат., дипломи та ін.)

271247,75Послуги

 

 

 

 

113224,31Податки

 

 

 

 

8283,43Відрядження

 

 

 

3096,12Опалення

 

 

 

100912,47Водопостачання

 

 

 

4958,03Електроенергія

 

 

 

44123,48Всього

 

 

 

 

691475,24Залишок


637175,20
Залишок планується витратити на оплату комунальних послуг, поточних ремонтів, виплату з/ плати, податків, відпускних.


Директор ДНЗ «Запорізьке МВПУ» О.М.Олійник
Каталог: old
old -> Програма навчальної дисципліни історія української культури
old -> Програма навчальної дисципліни історія української культури
old -> Українську систему антикорупційного законодавства неможливо покращувати. Українську систему антикорупційного законодавства неможливо покращувати
old -> Реферат заключного звіту про науково-дослідну роботу «Оптимізація об'ємно-планувальних І конструктивних рішень енергоефективних будівель в умовах України»
old -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
old -> Лекція 12. 2011 Шморгун А. М. Конституційне право зарубіжних країн модуль +10 балів +5 балів в методичці теми робіт, які повинні зробити (реферат)
old -> Робоча програма навчальної дисципліни
old -> Історія україни

Скачати 362.67 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка