Віталій караСторінка1/4
Дата конвертації10.01.2018
Розмір0.68 Mb.
ТипПовідомлення
  1   2   3   4
Нотаріуси радяться на форумі сайту:
WWW.YURRADNIK.COM.UA


Мова статистики:


у середньому кожний день на форумі фіксується біля 1400 відвідувань


З повагою,


Адміністрація сайту: WWW.YURRADNIK.COM.UAШановні колеги!

Запрошуємо Вас до спілкування на сайті: WWW.YURRADNIK.COM.UA, тому що тільки через спілкування ми зможемо створити Єдину нотаріальну практику.

Редакція журналу «МЕН» із задоволенням підтримає професійне спілкування без копюр і тому в міру своїх можливостей друкує для ознайомлення невеличкий витяг із форуму (звісно, за згодою адміністрації сайту: WWW.YURRADNIK.COM.UA).

Заповіт з підпризначенням спадкоємця

Автор


Повідомлення


Нота 01.11.2006


Хто посвідчував заповіт з підпризначенням спадкоємця й у кого є зразк такого заповіту, дуже прошу відгукнутися і скинути зразок на адресу clian@bigmir.net


Sveta 01.11.2006


Нота, у звичайний заповіт вставте абзац такого змісту:

«У разі смерті будь-кого з призначених мною спадкоємців до відкриття спадщини або відмови їх від спадщини, або усунення від права на спадщину, їх частку заповідаю Петрову Петру Петровичу, який народився 12.02.1964 році у Одесі».Sveta 01.11.2006


ПОДНАЗНАЧЕНИЕ НАСЛЕДНИКА (наследственная субституция)

Завещатель вправе указать в завещании другого наследника на случай, если назначенный им наследник: умрет до открытия наследства; не примет или откажется принять наследство; будет устранен от права на наследование; не выполнит условий, указанных наследодателем в завещанииТаня 02.11.2006


Після слів – –-заповідаю такому-то – – –-ставите кому, і продовжуєте, а увипадку його смерті, неприйняття або відмови від спадщини, усунення від права спадкування, заповідаю – – і зазначаєте іншого спадкоємця, крапка.


Таня 02.11.2006


Якщо звичайно у вас заповіт не з умовою. Якщо з умовою, то додайте ще цей випадок – стаття 1244.Зразок акту

Автор


Повідомлення


evictia 01.11.2006


Шановні колеги, скиньте, будь ласка, зразок акту про знищення зіпсованих спеціальних бланків інформаційної системи, якщо у когось такий є.


Нота 01.11.2006


А по-моему эти специальные бланки мы им упаковываем и отсылаем посылочкой или письмом, а они там сами с усами...)))


KET 01.11.2006


Ми маємо самі їх знищувати.

А К Т про знищення зіпсованих бланків документів реєстрів інформаційної системи МЮУ

місто Одеса 17 січня 2006 р.

Мною, приватним нотаріусом ______ міського нотаріального округу ______, № Свідоцтва ________, (адреса: 00100, місто ____________, тел._______________) згідно з п. 5.3 Положення про порядок постачання, зберігання, обліку та звітності витрачання спеціальних бланків документів інформаційної системи Міністерства юстиції України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 14.07.2004 року № 67/5, знищено слідуючи зіпсовані бланки документів реєстрів інформаційної системи МЮУ:

Серія бланку ____ № бланку _____

Приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округуNatalya 01.11.2006


ПОЛОЖЕННЯ про порядок постачання, зберігання, обліку та звітності витрачання спеціальних бланків документів інформаційної системи Міністерства юстиції України

/// 5.3. Суб’єкти знищують зіпсовані, дефектні бланки самостійно, про що складається акт у двох примірниках. Один примірник акта надсилається на адресу Держінформ’юсту.

5.4. В акті про знищення бланків зазначаються:

найменування суб’єкта; адреса та телефон суб’єкта; серії та номери бланків; дата знищення; підпис відповідальної особи; печатка суб’єкта.///evictia 02.11.2006


Дякую всім.Повторная ипотека или внесение изменений в договор ипотеки?

Автор


Повідомлення


Sab 03.11.2006


День добрый!

Есть кредитный договор (предприятие А), обеспечением которого является ипотека. Есть второй кредитный договор (предприятие Б). Второй кредитный договор оформлен позже.

Скажите, допускается ли обеспечить второй кредитный договор ипотекой (который оформлен по предприятию А) через ВНЕСЕНИЕ ИЗМЕНЕНИЙ в договор ипотеки (т. е. указать два кредитных договора по А и по Б) или только через повторную ипотеку?

Банк-кредитор – один.Patron 03.11.2006


Я вважаю, що потрібно посвідчувати повторну іпотеку.


Sab 03.11.2006


Скажите, почему?

Если, конечно, у Вас есть «свободная минутка»:)andy 03.11.2006


Изменения нельзя. Только через наступну ипотеку. Ипотека следует после кредитного договора, поэтому не может обеспечивать договор, который возник после нее. У меня были случаи, когда один и тот же должник, один и тот же кредитор подписывали с интервалом кредитные договора. Каждый последующий обеспечивался одним и тем же предметом (большой стоимости) путем наступной ипотеки. Соответственно право такой ипотеки должно быть оговорено в каждом договоре ипотеки. Кроме того, обязательно согласие кредитора (хотя бы и одного и того же) в письменном виде.Виправлення в реєстрі

Автор


Повідомлення


Ольга 03.11.2006


Шановні колеги, вписала в реєстр номер бланку, а потім знайшла помилку, довелось передруковувати на новому бланку. Як бути з реєстром?


Юрій 03.11.2006


1) Запис нотаріальної дії у реєстр провадиться нотаріусом чи консультантом державної нотаріальної контори або особою, яка перебуває у трудових відносинах з приватним нотаріусом, тільки після того, як посвідчувальний напис на документі або документ, що видається нотаріусом, ним підписані. (это на будущее).

2) Ответ на ваш вопрос.

Дописки та виправлення, зроблені в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій, повинні бути застережені нотаріусом і скріплені його підписом (абз. 8 п. 25 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).


Юрій 03.11.2006


Думаю тут все))) тема закрыта)))


Olga 06.11.2006


Існує Наказ Міністерства юстиції України від 15.07.2003 р. № 87/5 «Про затвердження Порядку ведення та заповнення реєстрів для реєстрації нотаріальних дій».


Юрій 07.11.2006


п. 7. Дописки і виправлення, зроблені в реєстрі, повинні бути застережені нотаріусом і скріплені його підписом.

Наказ Міністерства юстиції України від 15.07.2003р. № 87/5 «Про затвердження Порядку ведення та заповнення реєстрів для реєстрації нотаріальних дій»

– аналогія того, що я зазначав вище.Довіреність

Автор


Повідомлення


lesja 04.11.2006


Чи потрібно вказувати в довіреності на розпорядження ТЗ, що в паспорті довірителя є відмітка про реєстрацію шлюбу (останнім часом мені приносять такі довіреності на передоручення в основному з державних нот. контор), я в довіреності вказую, що «зміст статей 65,74 СК мені нотаріусом роз’яснено», – поділіться досвідом колеги, що ви вказуєте в довіреності стосовно спільної сумісної власності подружжя???


Марина 04.11.2006


Я указываю, потому что потом, при отчуждении ТЗ мы не сможем проверить его семейное положение, (Я, С. І. Ф. , 01 вересня 1943 року народження, ідентифікаційний номер ____, паспорт _______ виданий _______ ___ року, в якому стоїть штамп про реєстрацію шлюбу з В. С. М. від 28.10.1967 року, що мешкаю: _________).


Passer 06.11.2006


lesja, нет такого требования, но лучше это сделать. Причину указала Марина.

(Кстати, такая отметка важна и в случае аренды и залога..)andy 06.11.2006


Точно! А еще нотариально заверенное согласие супруги для аренды или залога авто, копии их ид. кодов...


V 07.11.2006


Точно! Скоро будем удостоверять в доверенности только свое, любименькое, сочинение...


Passer 07.11.2006


andy, V.

Ну, вы б хоть воду не коломутили, сами знаете, что я против таких дописок в доверке. Еле сам себя убедил в их необходимости, только начал претворять это в жизнь – Тут вы со своим «Точно!»

Так что теперь и не надейтесь – чтоб я убрал эту фразу из доверрки, во первых – лом шаблон менять, во вторых «за тто».


Юрій 07.11.2006


1) Сімейне подружжя володіють майном спільно (тобто спільна власність)

2) При відчуженні, довіри, застави майна, що знаходиться у спільній власності, необхідна згода обох співвласників (а якщо йдеться про нерухоме майно (у разі коли у сім’ї є неповнолітня особа (у разі застави /продажу/ дарування квартири), то майже неможливо).

Приклад: при продажу цінних паперів (які потребують нотаріального засвідчення) до документів необхідно додавати заяву дружини (чоловіка), в якій зазначено, що вона (він) не заперечує.

У зворотному разі дружина (чоловік) може подати до суду про признання цього договору недійсним.Юрій 07.11.2006


Було багато випадків, коли чоловік продавав авто, а дружина про це не знала, договір продажу бум визнаний недійсним


Таня 07.11.2006


Якби до мене прийшли з довіреністю, де не зазначено право представника подавати заяви, варіанта 2 – одружений – тоді згода дружини, та не одружений, але не уповноважив представника подавати заяви про належність майна на праві особистої приватної власності. Я думаю, що неприємна ситуація може виникнути в нотаріуса тільки тоді, коли неодружений видає довіреність, а нотаріус не запропонував надати таке право представнику, тому що тоді потрібно додатково від довірителя отримувати таку заяву.


Таня 07.11.2006


Тобто я зробила висновок, краще в таких ситуаціях слідкувати за тим, щоб в довіреностях, якщо неодружений – надавати право представнику подавати відповідні заяви...


Хочу быть умной 09.11.2006


Таня я пишу в доверенностях «надаю право представнику подавати від мого імені заяви про мій сімейний стан відповідно до вимог Сімейного кодексу України». У кінці довіренсті я завжди вказую, що зміст статей 65 та 74 Сімейного кодексу мені нотаріусом роз’ясненно та зрозуміло.


Хочу быть умной 09.11.2006


У меня еще случаеться иногда...приходят клиенты и говорят...вот нотариус попросил в доверенности дописать «квартира, вказанна в цій довіренності, є моєю особистою власністю».....я как дура сижу лупаю глазками, это как такой бред можно дописать, то....потом начинаю объяснять клиентам...от почитайте, что у вас написанно...подавать заявления про семейное положение...., вот и подавайте, и нотариусу вслух сие предложение прочитайте.....

Я одно не понимаю: зачем мы сами себе создаем проблемы......Таня 09.11.2006


Хочу быть умной, а я зрозуміла Інструкцію інакше, що якщо не одружений, то в довіреності зазначаєтьсяправо представника подавати заяви про належність майна на праві особистої приватної власності.


andy 09.11.2006


Вирази накшталт «подавати заяви про мій сімейний стан» чи «подавати заяви про те, що у шлюбі не перебуваю» ніякого значення не мають, оскільки не дають відповіді на основне питання: є майно, чи не є спільною сумісною власністю подружжя. Тому права Таня – треба перепитати довірителя про підстави набуття майна, й у випадку, коли майно є особистою власністю, зазначити про це в тексті довіреності «подавати від мого імені заяви про належність вказаного майна на праві особистої приватної власності».Перевірка податкової застави при видачі свідоцтва про право на спадщину

Автор


Повідомлення


Milla 05.11.2006


Шановні колеги, чи перевіряєте ви податкову заставу при видачі свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно??? Взагалі-то в Інструкції написано, що треба, але при зверненні до цього Реєстру потрібно знати ідент. код спадкодавця...цікаво, яка практика в інших держ нотконторах.


zezix 05.11.2006


До останнього часу не перевіряв, якщо не було коду спадкодавця, оскільки на всі запити податкова відповідає, що чинним... видача на померлого не передбачена.

АЛЕ податкову заставу можливо перевіряти і без наявності коду, лише за ПІБ. А якщо спадкоємець умисно говорить що немає коду, податкова дає довідку, що видача коду на померлого не передбачена, а податкова застава існує!??? Я тепер перевіряю за ПІБ і кодом, якщо він є, а якщо коду немає – лише за ПІБ. Я вирішив, що це вже буде не моя відповідальність, у тому розумінні, що податкову заставу я перевірив за наявними даними (ПІБ), а що не було коду – то це податкова не надала мені його.


Milla 06.11.2006


Тобто ви робите запит у податкову на видачу коду..., а після того, як вони дають письмову відмову, перевіряєте по ПІБ? Я правильно зрозуміла?


Юрій 07.11.2006


Запит в податкову подаеться, в якому зазначено ПІБ і номер (якщо він відомий), податкова повинна перевіряти данні як за ПІБ, так і за кодом (випадки відсутності коду: релелійні погляди, а в цих підставах фізичним особам не призначаєтьсяф код, і їх не вносять до реєстру).


Natalya 07.11.2006


У відповідь на запит державного нотаріуса нам податкова інспекція повідомляла ідент. номер померлого: довідка про присвоєння коду не видавалась, просто у листі-відповіді на запит був прописаний код. Проблем жодних не було.Первірка податкової застави

Автор


Повідомлення


Liga 08.11.2006


Шановні колеги! Нещодавно почула, про необхідність перевірки податкової застави не тільки стосовно відчужувача (власника) майна, а й другого з подружжя, якщо воно є їх спільною власністю? Чи це є так?


Passer 08.11.2006


В общем, да, так оно и есть (как, кстати, и проверка в Едином реестре запретов недвижимости).


Хочу быть умной 08.11.2006


Если уж сильно вдуматься, то в принципе нужно бы....но я лично не проверяю....


Mart 08.11.2006


Я перевіряю податкову на всіх учасників правочину.


V 08.11.2006


Молодец!


Таня 09.11.2006


Податкова застава поширюється на все майно, навіть якщо воно є спільною власністю подружжя. А це вже питання суду – порядок стягнення та виділ частки подружжя для забезпечення вимог податкової. Я теж перевіряю другого з подружжя.Правоздатність та дієздатність міської ради

Автор


Повідомлення


Ольга 09.11.2006


Які документи має надати міська рада у підтвердження своєї право-та дієздатності, крім довідки з ЄДРПОУ?


Галина 09.11.2006


Свідоцтво про держ.реєстрацію та виписку з Єд.держ.реєстру юр.осіб...


КОС 09.11.2006


А ЯКЩО Є, ТО СТАТУТ (У НАС В ДЕЯКИХ Є).


КОС 09.11.2006


І взагалі правильно так: субєкт права власності – територіальна громада, а вона виступає в особі міської ради, від імені якої діє голова.


Ольга 10.11.2006


Шановні колеги, дуже вам дякую.


Ольга 15.11.2006


Як виявилось, у нашої міської ради немає ані свідоцтва про державну реєстрацію, ані Статуту, нічого, крім довідки статистики. Теритторіальна громада теж ніяких документів не має.Срочно! Вопрос по недвижимости

Автор


Повідомлення


irina 10.11.2006


Хочу услышать мнение коллег по такому поводу: В вытяге из реестра прав собственности указано, что вытяг выдан для отчуждения 1/2 части жилого дома без хозяйственных строений и сооржений. Клиент хочет, чтобы по договору продавалась именно 1/2 часть дома, а хоз.строения не принимались во внимание. Такое возможно?


andy 10.11.2006


Не возможно, потому что это не 1/2 часть дома, а 1/2 часть в праве собственности на дом, а дом состоит собственно из самого дома и прилегающих к нему хоз. построек. А БТИ напишет еще и не такое:-)))


irina 10.11.2006


Спасибо огромное! Я тоже так считаю. В удостоверении договора с такими условиями я отказала.


igor 11.11.2006


Як вихід, потрібно спочатку визначити 1/2 частку будинку із загального майна, посвідчити договір, а потім зробити поділ в натурі.


irina 13.11.2006


Спасибо, igor, такой вариант предложила клиентам, но составление этих договоров, включая регистрацию в БТИ, займет время, а хотят все сразу и быстро.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка