Відділ освіти Уманської міської ради



Скачати 31.18 Kb.
Дата конвертації10.06.2019
Розмір31.18 Kb.
ТипКонспект

Відділ освіти Уманської міської ради

Міський методичний кабінет

Навчально-виховний комплекс №1

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ
«КАЗКА ПРО КРАЇНУ МИСТЕЦТВ»
(Тематичне. Словник)
ДЛЯ ДІТЕЙ ІІ МОЛОДШОЇ ГРУПИ

Підготувала

вихователь

Василенко І. В.


Умань

2014


ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ.
Засобами казки ввести в активний словник дітей слово «мистецтво». Познайомити з назвами його видів (музичне, літературне, театральне, художнє). Продовжувати вчити дітей орієнтуватися у лексиці, якою позначають музичні інструменти, музичні твори (танці, пісні), настрій і темп (весело-сумно; швидко-повільно), фольклорні та літературні твори (казка, колискова, загадка, вірш, оповідання).

Розвивати мовлення, мислення, увагу, пам'ять, увагу. Виховувати естетичні почуття..


Матеріал: казкова героїня королева країни мистецтв, асоціативні малюнки будинків мистецтв (літературного, художнього, музичного, театрального), картка-малюнок музичних інструментів, картка-малюнок, що зображує танці дітей, співи, уривки казок, колискових, загадок, віршів, оповідань.

ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організація дітей, ігровий прийом. Мотивація заняття.

- Діти, сьогодні до нас на заняття завітала незвичайна гостя, королева Мистецтв. Вихователь показує ляльку, одягнену у казковий одяг королеви.

- Якими словами ми привітаємось з нашою гостею?

- Живе вона у казковому місті Мистецтв. Чи знаєте ви, що таке мистецтво?



Вихователь вислуховує думки дітей.

- Хочете дізнатись? Але спочатку давайте розкажемо королеві, в якому місті живемо ми.


2. Комунікативна діяльність.

- Як називається наше місто?

- Як називають людей, які живуть у місті Умань? (нове слово).

- Які будинки є у нашому місті?

- Чи є музеї?

- Як називається музей, який розповідає про наш край? (закріплення слова «краєзнавчий»).

- Хто зможе запитати королеву, як називається місто, в якому живе вона (діти роблять спроби побудувати питальне речення)?


3. Пізнавальна і перетворювальна діяльність.

Вихователь від імені ляльки розповідає:

- У місті Мистецтв є багато різних будинків мистецтв, що зовсім не схожі один на одного і в них живуть люди, які люблять свій будинок і займаються своєю справою.

1. Педагог кріпить на фланелеграф малюнок будиночка художнього мистецтва і запитує:

- Як ви гадаєте, хто живе у цьому будиночку? (художники)

- Чим вони займаються?

- Які картини малюють? (натюрморт, пей1заж, портрет)

- Як називається таке мистецтво? (збагачення словника новим словом «художнє»)

2. Потім вихователь кріпить малюнок будиночка музичного мистецтва:

- А хто може жити в цьому будинку?

- Що роблять музиканти, композитори?

- Давайте роздивимось картинку і розкажемо на чому вони грають.



Педагог демонструє картку-малюнок музичних інструментів, закріплює у словнику узагальнююче словосполучення «музичні інструменти».

- Навіщо вони складають пісні, придумують музику?

- Яка за характером буває пісня? Яку ви знаєте веселу пісню, сумну?

- Як можна танцювати під веселу (сумну) музику?

- То як називається таке мистецтво? (музичне)

3. Після чого педагог показує малюнок будиночка літературного мистецтва:

- Чим люблять займатися люди цього будинка?

- Що ми читаємо у книжках?

Вихователь пропонує дітям пограти в гру «Я буду читати, а ви спробуйте відгадати». Педагог зачитує уривки з книги для читання знайомої казки, вірша, оповідання. Діти називають жанр твору, будуючи речення за типом «Це – казкаі т. д.». (Оповідання, вірш, колискова, загадка)

4. – І останній будиночок казкового міста.

- Що роблять люди цього будинка? Як їх неазивають? Як називається вистава, герої якої ляльки?


4. Підсумок та аналіз заняття.

- Тож давайте спроуємо пригадати, які будиночки є у місті Мистецтв

- А зараз подумайте і скажіть, яке мистецтво вам найбільше подобається і чому?



- Ким би ви хотіли стати, коли виростете?
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску. Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску
downloads -> Українська мова
downloads -> Романтизм, а з другої половини ХІХ ст реалізм
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Інформації про материки та океани. Карти материків та океанів, їх класифікація за масштабом, просторовим охопленням, змістом і призначенням Учень: називає
downloads -> Використання на уроках географії технологій інтерактивного навчання
downloads -> Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської мови
downloads -> 1. Підготовчий період
downloads -> Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних мереж

Скачати 31.18 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка