Тема уроку вітерДата конвертації11.01.2018
Розмір445 b.
ТипУрокТема уроку ВІТЕРМета уроку: - продовжити формувати в учнів систему знань про атмосферу Землі, шляхом ознайомлення з поняттям «вітер» і причинами його утворення; - з’ясувати особливості формування і властивості постійних і змінних вітрів; - розвивати навички визначення напрямку і сили вітру, - розвивати практичне уміння будувати і аналізувати «розу вітрів», - сприяти розумінню учнями важливості спостереження та вивчення вітрів, - виховання екологічної самосвідомості.

Рух повітряУтворення вітруВІТЕР - горизонтальний рух повітря з області високого тиску в область низького.Швидкість вітру (М/С) Анемометр – прилад для вимірювання швидкості вітруНапрям вітру Напрямком вітру вважається та сторона горизонту, звідки переміщується повітря. Флюгер – прилад для визначення напрямку вітру.РОЗА ВІТРІВСила вітрукартосхема Утворення постійних вітрів

Денний бриз дме із моря на суходілНічний бриз дме із суходолуФормування мусонівМІСЦЕВІ ВІТРИФен – теплий вітер, що дме з високих гір в долиниБора – сильний холодний вітер, що дме з гір до моряМістральПамперо – холодний вітер в Аргентинських АндахСірокко – південний вітер із СахариЧінук – «пожирач снігу»Самум – вітер пустеліАфганець пекучий вітер Середньої АзіїХамсін вітер 50 –ти днівСтрілками вказати напрям вітруДомашнє завдання: 1. § 36, читати, аналізувати, завдання № 3 після параграфу. 2. Побудувати «розу вітрів» за власними спостереженнями календаря погоди. 3. Написати міні – твір на тему «Вітер – це друг чи ворог». 4. Підготувати фактичний матеріал про вітер-винуватець незвичайних дощів.ДЯКУЮ ЗА СПІВПРАЦЮ!

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка