Тема. Дикорослі та культурні рослини Мета



Скачати 56.59 Kb.
Дата конвертації25.10.2017
Розмір56.59 Kb.

Тема. Дикорослі та культурні рослини

Мета. Ознайомити учнів із видами культурних рослин і зі значенням культурних рослин для людини; формувати інтерес до культурних рослин; учити групувати зображення дикорослих і культурних рослин, пояснюючи сутність групування; наводити приклади кожної групи; розвивати навички логічного мислення і мовлення учнів; виховувати дружелюбність, толерантність.

Обладнання: підручник з природознавства (Гільберг Т.Г., Сак Т.В.), зошит з друкованою основою (Гільберг Т.Г., Сак Т.В.), таблиця «Дикорослі та культурні рослини», мультимедійний супровід до уроку.

Тип: комбінований

Хід уроку

І. Оргмомент

  1. Ми довкілля привітаємо,

Процвітання побажаємо:

  • Доброго дня, метелики,

Ліс, звірятка,джмелики,

Квіточки, рослинки,

Веселки і хмаринки.

  1. Слухання вірша Н.Забіли «З неба падають сніжинки» (читає підготовлений учень):

З неба падають сніжинки

На дерева, на будинки,

На майдани, на садки,

На ялинки, на дубки.

  • Порівняйте погоду, описану у вірші і сьогоднішню.

  1. Вправа «Погода»

  • Яка зараз пора року?

  • Який місяць? Число?

  • Тепло чи холодно надворі?

  • Який стан неба?

  • Яка температура повітря?

  • Чи були протягом сьогоднішнього дня опади?

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів:

  1. Бесіда з учнями:

  • Які рослини згадані у вірші?

  • До якої групи рослин відноситься дуб?

  • А ялина?

  • Назвіть ознаки хвойних рослин.

  • Чим відрізняється від них листяні рослини?

  1. Гра «Що зайве?»:

krgt1.jpg 102191575_2.jpg da3927222ce7.jpg

54051725_imola_02.jpgffb5ea782d20.jpg

99(6).jpg 185.jpg norway-spruce-520x693.jpg

90976805.jpg 36af96956c570adb9e253d677eaf4997.jpg gilaboru201ij8.jpg

01.jpg 1272180929_25.jpg main_3.jpg 1330370678_refrns.ru_13.jpg

Відповідь:



  • Машина – інші тіла відносяться до природи.

  • Місяць – інші тіла відносяться до живої природи.

  • Кішка – інші організми відносяться до рослин.

  1. Розподіл рослин на групи

  • Розподілимо рослини на групи:

Дерева Кущі Трав’янисті рослини

сосна калина ромашка

яблуня ялівець дзвіночок

ялина малина

груша

кедр


клен

дуб


Висновок: Рослини розподіляються на кущі, дерева і трав’янисті рослини.

  • Чим відрізняються кущі, дерева, трав’янисті рослини?

ІІІ. Тема та мета уроку

  • Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, чим ще відрізняються рослини.

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Розповідь учителя з елементами бесіди

  • Рослини – це найпоживніша їжа не тільки для тварин, але й для людини.

Людина – істота всеїдна. З диких рослин людина поступово відібрала для себе ті, що приносили їй користь. З конопель, лика, кропиви первісні люди навчилися плести сіті для ловлі риби, а з льону, бавовни – ткати одяг.

  • Чим схожі і чим відрізняються ялина і яблуня?

  • Чим схожі і чим відрізняються аґрус і ялівець?

  • Чим схожі мати-й-мачуха і помідор?

  • На які групи можна розподілити всі рослини?

  • Перша група – це рослини, які вирощує людина. Їх називають культурними рослинами. Друга група – це рослини, які ніхто не саджає. Вони ростуть самі по собі. І їх можна зустріти скрізь: і в лісі, і на лузі, і біля водойм. Ці рослини називають дикорослими.

  1. Робота з таблицею «Дикорослі та культурні рослини» (дошка)

  • На які ж дві групи розподілені всі рослини?

  • Що таке культурні рослини?

  • Що таке дикорослі рослини?

  1. Розподіл культурних рослин на групи:

  • Зернові (пшениця, жито, ячмінь) ростуть на полях;

  • Плодові (яблуня, груша, слива) ростуть у садах;

  • Овочеві (капуста, морква, буряк) ростуть на городах;

  • Декоративні (гвоздика, айстра, троянда, тюльпан) – у садах.

Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, усміхніться

І до сонця потягніться

Рідній землі поклоніться,

В різні боки похиліться.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Навколо себе покрутіться

І за парти поверніться.

V. Узагальнення і систематизація знань

1) Робота за підручником (с.49-50)

- Пригадайте, які рослини ростуть у природі самі по собі, а які – вирощують люди.

а) читання статті підручника сильними учнями:

- Що таке дикорослі рослини?

- Де ростуть культурні рослини?

б) робота з ілюстраціями підручника (с.49):

- Розглядування фото;

- Називання зображених рослин;

- Розподіл дикорослих та культурних рослин.

в) робота у парі:

- Розкажіть один одному, які культурні рослини вирощують у вашій родині.

г) робота з фото на с.50 (колективно):

- Розгляньте фото;

- Що на них зображено?

- У кожному ряді продовж перелік, який почав художник.

д) Робота над загадками підручника с. 50

2) Робота у групах

- Знайдіть зайву рослину і поясніть, чому вона зайва:


  • Дуб, береза, шипшина, клен, осика, липа.

  • Троянда, мак, калина, конвалія, ромашка.

  • Аґрус, сосна, смерека, ялина, кедр.

  • Слива, яблуня, груша, ліщина, вишня.

  • З’єднайте частини прислів’їв:

  • Без верби і калини… …посади три.

  • Доглядай землю плідну… …а нас, людей без Батьківщини.

  • Нема без кореня рослини,… …як матір рідну.

  • Зрубав одне дерево – … …немає України.

3)Робота над загадками (відгадавши загадку, учні зазначають до якої групи належить рослина: до культурних або дикорослих):

  • Зубів не має, а кусає. (кропива)

  • Дівка в коморі, а коса надворі. (морква)

  • Я дерево – красень, а звати мене…(ясен)

  • І печуть мене, і варять,

І їдять мене, і хвалять. (картопля)

  • Найперша з квіток, що зацвітає в лісі. (пролісок)

  • Червона, солодка, пахуча, росте у лісі низько – до землі близько. (суниця)

  • На сонце трохи схожий,

Красивий та пригожий. (соняшник)

  • Не дівка, а червоні намистинки носить. (калина)

  1. Тест «Так чи ні?»

Чи культурні ці рослини:

Помідор, гарбуз, малина,

Морква, жито, огірки,

Мак, кульбаба, буряки?

(Кульбаба – дикоросла рослина, а мак і малина бувають і культурними, і дикорослими)

Чи культурні ці рослини:

Кабачки, кавун і дині,

Абрикос і полуниці,

Подорожник і пшениця?

(Подорожник – дикоросла рослина)

Фізкультхвилинка


  1. Робота у зошиті з друкованою основою (с.21):

а) робота за варіантами (виконання завдання ):

Ів. – позначає дикорослі рослини;

ІІв. – позначає культурні рослини.

б) самостійна робота учнів (виконання завдання 2):

позначити відповідними цифрами малюнки фруктів;

в) робота у парі:



- розкажи сусідові про смак тих плодів, які тобі доводилося куштувати.

VI. Підсумок уроку

  • На які дві групи розподілені всі рослини?

  • Що таке культурні рослини?

  • Для чого людина їх вирощує?

  • Що таке дикорослі рослини?

Каталог: attachments
attachments -> Профтехосвіти у луганській області
attachments -> Загальна характеристика доби Відродження
attachments -> “ Історія виникнення комп'ютерної мишки ” Загадки про комп'ютерну мишку
attachments -> М. Донецьк-2012. Формування, розвиток і реалізація соціально активної особистості
attachments -> Настилання підлог керамічними плитками
attachments -> Обладнання
attachments -> Урок засвоєння нових знань і формування на їхній основі вмінь і навичок
attachments -> С. О. Рачкова, А. М. Кушнірчук Методичний посібник Система роботи школи щодо формування навичок здорового способу життя

Скачати 56.59 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка