Світловідбивачі елементи для пішоходів – важливо для дітей І дорослихСкачати 76.04 Kb.
Дата конвертації12.06.2019
Розмір76.04 Kb.

Світловідбивачі елементи для пішоходів – важливо для дітей і дорослих

світловідбиваючі елементи для пішоходів важливо для дітей і дорослих

Зміст


 • 1 . Поняття про світловідбиваючі елементи, їх види

 • 2. Правила носіння світловідбивачів

 • 3. Випадки обов’язкового застосування санкції за невиконання

Безпека – головний принцип, який обов’язково повинен дотримуватися при дорожньому русі. При цьому він обов’язковий не лише для водіїв автотранспортних засобів, але і для пішоходів. Згідно з офіційною статистикою наїзд на пішохода – найбільш поширений вид ДТП (у великих містах частка наїздів становить понад 50% від усіх дорожньо-транспортних пригод). При цьому переважно ДТП за участю пішоходів відбувається в темний час доби. Саме тому з законодавцем були встановлені норми про носіння світловідбиваючих елементів.

Поняття про світловідбиваючі елементи , їх види

Світловідбивачі елементи (далі – СВЕ) спрямовані на відображення всього світла, що потрапляє на них з метою запобігання дорожньо-транспортної пригоди шляхом збільшення можливості огляду дорожнього полотна водієм і наявності перешкод на ньому.


Дальнє світло

Ближнє світло

Світловідбиваючі елементи підвищують можливість своєчасно побачити пішоходів на неосвітленій дорозі, що значно знижує ризик виникнення дорожньо-транспортних подій за участі пішоходів

Для чого потрібні світловідбиваючі елементи
світловідбиваючі елементи для пішоходів важливо для дітей і дорослих

Світловідбивачі елементи (СВЕ) можуть мати різні форми:

 • стікери (можуть кріпитися до одягу на липучці);

 • термополоски (кріпляться на тканини за допомогою прогріву праскою);

 • жорсткі браслети (скручуючись, кріпляться на руку, ногу або сумку);

 • кулони;

 • брелоки;

 • значки;

 • шнурки.

світловідбиваючі елементи для пішоходів важливо для дітей і дорослихКоли світло потрапляє на світло відбиваючий елемент, промінь від нього направляється до джерела світла (в разі дорожнього руху – це фари автомобіля).

Слід зазначити, що оптимальний кут попадання світла, при якому світло відбиваючий елемент буде працювати — 40о. Існують кілька видів СПЕ в залежності від кута відбиття – ширококутні (кут становить близько 50 градусів) і вузькокутні (кут близько 25 градусів). Безумовно, більш ефективними у застосуванні є ширококутні елементи.

При виготовленні СВЕ можуть використовуватися поверхні-рефлектори (сферичні або плоскопризматичні) або спеціальні скляні кулькимікролінзи.

Кут падіння світла може змінюватись в залежності від напрямку руху транспортного засобу, тому СВЕ повинні бути рівномірно розподілені з усіх боків тіла пішохода. Якщо пішохід не має можливості придбати професійні СВЕ, то їх можна самостійно легко виготовити в домашніх умовах шляхом нанесення спеціальної світловідбиваючої фарби з балончика на необхідну поверхню. В цілому, якість світлоповертаючих матеріалів повинна відповідати Державному стандарту. Вироби з таких матеріалів, що поступають у продаж , повиннімати сертифікат якості. • різні форми і кольори;

 • підвісні або з магнітним кріпленням;

 • рекомендовано використовувати декілька брелоків одночасно, щоб забезпечити огляд з різних напрямків; площа світловідбиваючої поверхні повинна бути не менше 25 см 2

Світловідбиваючі брелоки
світловідбиваючі елементи для пішоходів важливо для дітей і дорослих


Оптимальними кольорами для СВЕ вважаються:

 • лимонний;

 • білий;

 • світло-сірий.

Матеріали інших кольорів будуть мати набагато нижчі світловідбивачі характеристики, (якщо взяти показник світло відбиваннябілого кольору за 100%, то у червоного цей показникдорівнює 40%).

Крім світловідбиваючих елементів також часто використовуються елементи, що самопідсвічуються. Вони працюють в темряві незалежно від попадання на них світла. ( СВЕ просто відображають промінь, що на нихпотрапляє , назад до його джерела. А елементи, що самопідсвічуються, випромінюють світло, по суті, самостійно. Досягається такий ефект за рахунок таких матеріалів , як флуоресцентна фарба, люмінофор, світлодіоди або лампочки на батарейках.

 Забороняється використання в якості світловідбивачів лазерів. В Європі і Америці лазер вважаються, фактично, зброєю і може використовуватися тільки при наявності спеціального дозволу.

Вся справа в тому, що промінь лазера навіть невеликої інтенсивності, особливо зеленого кольору, створює на водія засліплюючий ефект. І замість попередження ДТП лазери швидше його провокують. В країнах СНГ використання лазерів в межах проїзної частини не врегульовано законодавством зовсім. Однак пішоходи повинні пам’ятати, що ігноруючи здоровий глузд і використовуючи лазери на дорозі заради забави, вони, в першу чергу, ставлять під загрозу саме своє власне життя.картинки по запросу ночью фарі ослепили водителя

Правила носіння світловідбивачів

Як вже згадувалося раніше, СВЕ повинні бути рівномірно розподілені по всьому тілу пішохода. Державним стандартом встановлені також нормативи за кількістю світловідбаючих елементів для дорослих і дітей. Для дітей шкільного віку такий норматив становить два метри стрічки шириною в п’ять сантиметрів або різні вставки на одязі з тією ж площею в сумі. Схема розташування світловідбиваючих елементів на тілі також встановлена Державним стандартом .
Приклади розташування світловідбиваючих сигнальних елементів на верхньому одязі

Стікер – наклейка.

Флікер - світло відбиваючий елемент, що забезпечує безпеку пішоходів в темну пору доби


світловідбиваючі елементи для пішоходів важливо для дітей і дорослих

Стікери можуть розташовуватися не тільки на руках або ногах людини. Допустимим також вважається розташування стікерів на головних уборах, сумках, рюкзаках, взуття, рукавичках. Слід зазначити, що стікер повинен бути розташований таким чином, щоб частково повторювати анатомічну форму частини тіла людини.  Якщо це - одиничний елемент, його площа повинна бути не менше 25 см2.  Інакше він буде просто непомітний автомобілісту з великої відстані і не принесе бажаного ефекту.Фахівці виділяють кілька основних правил розташування СВЕ на тілі:

 • при використанні нарукавних пов’язок – розташування їх в зоні видимості (необхідно, щоб водій автомобіля міг помітити їх з відстані не менше 400 м при світлі включених фар дальнього виду);

 • носіння не менше 2 флікерів одночасно;

 • наявність світловідбивачів як з правого, так і з лівого боку.

Якщо ж СВЕ тільки один, його необхідно розташувати якомога вище – на головному уборі або на грудях ( елементи, розташовані на взутті, менш помітні водієві з точки зору фізики).

Якщо людина пересувається не пішим ходом, а, наприклад, на велосипеді або самокаті, а також має при собі візок або коляску, СВЕ слід розташувати також на цих транспортних засобах.картинки по запросу велосипедист ночью

Для цього найкраще підійде самоклеюча стрічка. Велосипед або інший транспортний засіб окантовуються по периметру (на велосипеді також можна прикріпити флікери на спиці колеса). Велосипедист може одягнути на себе світловідбиваючий жилет, V-подібні підтяжки або пасок.З метою попередження дорожньо-транспортних пригод СВЕ слід одягати не тільки на людей, але і на домашніх тварин. СВЕ на тварині можна закріпити на ошийнику, комбінезоні, накидці. Особливо актуально це для кішок і собак, які активно рухаються і здатні за рахунок цього перешкоджати дорожньому руху.

Діти також є джерелом підвищеної небезпеки на дорозі для водія і для самих себе. Однак діти не завжди хочуть носити непривабливі на перший погляд світловідбиваючі смужки. В Європі, де практика носіння СВЕ більш давня, виробники дитячого одягу виготовляють цей одяг вже з вшитими флікерами. Зовнішній вигляд одягу це не псує, а рівень безпеки піднімає на якісно нову висоту.

Також часто виготовляють підвісні СВЕ для носіння дітьми у вигляді різноманітних звірів, іграшок, машинок, казкових героїв. Вони легко кріпляться на одяг дитини або можна повісити на шию у вигляді кулону. Такі флікери сприймаються дитиною як грайливий аксесуар і якісно виконують свою основну функцію.

Випадки обов’язкового застосування санкцій за невиконання

Як вже згадувалося набули чинності поправки до Правил дорожнього руху, які встановлюють обов’язковість носіння світловідбиваючих елементів.Носіння СВЕ є обов’язковим для пішохода у таких випадках:

 • пересування в темний час доби;

 • під час несприятливих погодних умов

 • пересування по території поза межами населеного пункту;

 • пересування по краю проїзної частини або перехід дороги.

Термін темного часу доби точно не визначений законодавцем. Однак на практиці таким прийнято вважати час, починаючи з заходу сонця і закінчуючи його сходом. Також рекомендується носити СВЕ в туманну погоду, коли водії активно користуються фарами. В інших випадках носіння світловідбиваючих елементів рекомендується, але при невиконанні санкції не накладаються.

Якщо ж пішохід у разі обов’язкового носіння СВЕ не робить цього, він може бути оштрафований на суму в 51 грн.похожее изображение

ВИСНОВКИ:

 • під час несприятливих погодних умов та у темну пору доби обов’язково виділяти себе на дорозі : вдягнути світлий одяг та використовувати світловідбиваючі елементи, що дозволить водіям завчасно вас побачити і вжити відповідних заходів.


 • переходити дорогу слід лише у спеціально відведених місцях. • ні в якому разі не ігноруйте сигнали світлофора. • пішоходам суворо заборонено несподівано з’являтися на проїжджій частині чи перебігати її. • перш, ніж розпочати рух, переконайтеся у своїй безпеці. • за порушення Правил дорожнього руху пішоходами, зокрема, перехід проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, передбачено адміністративну відповідальність.

Каталог: Image -> dok
Image -> Робоча навчальна програма для студентів спеціальності 020302 Історія
Image -> Археологія Київської Русі робоча навчальна програма
Image -> Північний Льодовитий океан басейн Світового океану, розташований між Євразією І Північною Америкою
Image -> Литература XVIII века
Image -> Програми підготовки
Image -> Віртуальна виставка праць викладачів об’єднання сільськогосподарських бібліотек Житомирської області за 2014 рік
Image -> Методичні рекомендації для підготовки міждисциплінарної курсової роботи за освітньо-кваліфікаційними рівнями
Image -> Методичні рекомендації для її виконання для студентів заочної форми навчання; методи активізації процесу навчання; система оцінювання знань студентів

Скачати 76.04 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка