Сучасна літературна скринькаСторінка1/6
Дата конвертації04.01.2018
Розмір0.68 Mb.
  1   2   3   4   5   6

Управління культури, національностей, релігій та охорони обєктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації

Одеська обласна бібліотека для юнацтва

ім. В.В. МаяковськогоСерія : «Дотик словом»

Сучасна літературна

скринька

Вип.1

http://old.dyvensvit.org/media/gallery/intxt/c/o/couple-reading-books_14042011.jpg

Рекомендаційний покажчик

Одеса – 2016

Сучасна літературна скринька: бібліогр.покажч / уклад. Л. М. Олійник ; відп. за вип. О.А.Чоловська ; Одес. обл. б-ка для юнацтва ім. В. В. Маяковського. – Одеса, 2016. – Вип.1. – 60 с. – (Серія: «Дотик словом»)

Перший випуск бібліографічного покажчика «Сучасна літературна скринька» присвячений художній літературі для підлітків. Він об’єднує відомості про книги, електронні ресурси щодо сучасної української літератури для тих, кому 12+. Інформація в покажчику розташована в алфавітному порядку прізвищ авторів.

Покажчик рекомендовано підліткам, бібліотечним фахівцям та читачам, які цікавляться сучасною українською літературою.

Укладач Л.Олійник

Відповідальний за випуск О.А.Чоловська

Від укладача

Підлітковий вік здебільшого виявляється складним періодом для дітей. Швидкі зміни, що відбуваються з тілом і душею, нові виклики, необхідність самовизначення, часто нерозуміння батьків. Книжка, що вчасно потрапить до рук, може дуже полегшити життя і дітям, і батькам. А хорошу підліткову прозу ще треба пошукати. Книжок багато, але як обрати?

Cаме підліткова література – це один з найскладніших сегментів – тут має бути щирість, яка гостро відчувається в перехідному віці, життєвість ситуацій, щоб задобрити властивий тінейджерам егоцентризм (читати про себе, ставити себе на місце героя), а разом сюжет має задовольнити юнацький максималізм.

Після тривалої стагнації ринку та кризи читання 1990-х рр. українська підліткова література набирає обертів. В Україні зросла когорта цікавих талановитих авторів, які пишуть та ілюструють саме книжки для підлітків. Вони виборюють високі міжнародні відзнаки і головне: у новітньої української підліткової літератури сформувався свій читач – вимогливий, вдячний, з різноманітними запитами.

Сьогодні маємо і детектив, і відновлені, традиційні для української літератури гостросюжетні пригоди, і навіть трилер. Добре розвивається фентезі на ґрунті української міфології, історії та національної матеріальної культури, що робить твори цього жанру оригінальними й водночас конкурентоспроможними у загальносвітовому контексті. Новинок так багато й вони такі незвичні…

Аби полегшити вам вибір і зацікавити новітньою українською літературою для підлітків, створено цей рекомендаційний покажчик «Сучасна літературна скринька». У ньому розповідатиметься не про «найкращі» книжки, бо йдеться про читачів того віку, коли запити й уявлення індивідуальні. Мова йде про книжки різні та яскраві, про ті, що «зачіпають», про ті, які хочеться переповісти друзям й ті, які вже завоювали читача.

Маємо надію, що цей покажчик зможе підказати вчителю, бібліотекарю, батькам, яка з книжок стане «найкращим співбесідником» для кожного читача.

Іван Андрусяк

Андрусяк І. Закоханий Бурундук та інші розбишацькі історії [Текст] / Іван Андрусяк. – Харків : Клуб, 2015. – 96 с.фото - закоханий бурундук та інші розбишацькі історії

Перша закоханість обрушується на героя книжки зненацька й примушує робити нераціональні вчинки – стежити за своєю пасією, шукати її в соцмережах, помалу зближуватися через її подруг. Читати про все це кумедно й цікаво. Автор майстерно володіє словом і тонко відчуває емоції молодої людини. Описи школи, шкільної вечірки, епізоди, в яких зображено спілкування підлітків – усе це робить повість динамічною, правдоподібною і цікавою, змушує читача співчувати Бондаруку-Бурундуку й радіти за нього.

Письменник сміливо переступає через упередження й описує табуйовані в нашій дитячій літературі теми. Приміром, уживання підлітками алкоголю, куріння, раннє статеве дозрівання й сексуальну стурбованість, яка виявляється у відповідних розмовах.

Література

Куца Л.П. Гра хронотопів у повісті Івана Андрусяка "Вісім днів із життя бурундука"[Текст]/ Л.П.Куца // Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. - Бердянськ: БДПУ : ФОП Ткачук О.В., 2016. - С. 103-112.

Марченко, Наталя. Знахідки ключниці, або відкрийте книжку! [Текст]/ Наталя Марченко // Дивослово. – 2016. – №4. – С.56-61.

Пригорницький Ю. Іван Андрусяк: "Дитину обманути неможливо"[Текст] / Ю. Пригорницький // Віче. - 2015. - № 17. - С. 62-63.

Троскот, Ірина. Дві хороші новини про літературу для підлітків [Текст]/Ірина Троскот // Тиждень.ua. – 2016. – 25 січ.

***


Півень, Володимир. Наші друзі – Бурундук з розбишаками[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http: // urccyl.com.ua/naukova-diialnist-literatura-dity-chas/recenziji/recenziji-piven-volodimir /.- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.

Чернишенко, Володимир. Авторові вуха[Електронний ресурс].- Електрон. текст. Режим доступу: http://www.barabooka.com.ua/avtorovi-vuha /.- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.

Володимир Арєнєв

Арєнєв, Володимир. Душниця [Текст] / Володимир Арєнєв. – К.: ВД «Києво-Могилянська академія», 2014. –152 с.21

Переможець численних літературних премій у галузі наукової фантастики Володимир Арєнєв зарекомендував себе письменником із упізнаваним стилем та відмінним володінням словом. У фантастичному романі «Душниця» йдеться про зв’язок між світом живих і мертвих, про пам’ять і тих, хто пам’ятає, про розуміння смерті в доступному для підлітків баченні.

В центрі сюжету – підліток, який намагається зрозуміти свого дідуся, складний навколишній світ і витоки соціальних драм. Це дуже щира соціальна фантастика, без прикрас і карколомних пригод, але з небуденним сюжетом. Філософський фантастичний роман вже здобув чимало схвальних відгуків. Книжка отримала низку престижних українських та міжнародних нагород у галузі підліткової фантастики.

Серйозна книжка написана напрочуд легко. Складні теми делікатно маскуються під захопливі пригоди. Будемо читати «Душницю» як історію першого кохання або як історію дорослішання, як сюжет про моральний вибір або як звіт про чудернацькі обряди – насолода від тексту гарантована.Арєнєв, Володимир. Порох із драконових кісток [Текст] / Володимир Арєнєв. – Київ: ВД «Києво-Могилянська академія», 2015. – 236с.порох із драконових кісток

Перша книга дилогії «Сезон Кіноварі» складається з 13 розділів та містить близько 30 кольорових і чорно-білих ілюстрацій Олександра Продана.

Марта на прізвисько Відьма — звичайна старшокласниця. Відтоді, як батько поїхав на заробітки, вона живе удвох із мачухою, яку терпіти не може. Марта мріє вирватися з рідного містечка, а для цього сумлінно вчиться й підробляє в Інкубаторі. Однак зароблених грошей навряд чи вистачить на платне навчання в столичному універі. І тому в Марти є ще один приробіток: вона потай викопує, нейтралізує і збуває токсичні кістки. Кістки драконів.

У книзі описаний світ, максимально наближений до нашого: невелике прикордонне містечко, школа, у яку ходить сімнадцятирічна Марта, звичайні підлітки та їхні батьки, що їздять по «заробітках» на інший бік річки і повертаються дуже дивними, пропаганда у новинах, атмосфера підозри й страху. Проте є й відмінність: колись цим світом керували дракони, і зараз час від часу з’являються потужні артефакти – драконові кістки, які випромінюють ненависть і змінюють світ навколо. Марта вважає, що може з ними впоратися, хоча чи насправді це так, – ми дізнаємося, напевно, вже у другій книзі «Драконові Сироти».Арєнєв, Володимир. Бісова душа, або Заклятий скарб[Текст] / Володимир Арєнєв. — Київ: ВД «Києво-Могилянська академія», 2013. – 220с.володимир арєнєв. бісова душа, або заклятий скарб. — київ: видавничий дім «києво-могилянська академія», 2013
Скарби зазвичай шукають. Інколи за них ладні заплатити власним життям, частіше — життям когось іншого. А от Андрію Ярчуку, козаку-характернику, його життя колись подарували — тож тепер він змушений віддячувати благодійникові. І для цього треба скарб заховати… та не просто заховати — заклясти так, як тільки один Андрій і вміє.

Але ж — ви пам’ятаєте? — скарби зазвичай шукають. Цей шукають також. І ціну за нього ладні заплатити чималу… щонайменше — Андрієве життя.

Книжка «Бісова душа, або Заклятий скарб» є тим, що можна відповідально назвати золотим взірцем запізнілого бароко підліткового козацького фентезі в українській літературі.

Книжка чудово оформлена. Більше трьох десятків кольорових ілюстрацій художника Олександра Продана органічно вписуються в текст і доповнюють його.


Література_Вздульська,_В.'>Література
Вздульська, В. Українська підліткова література 2000 - 2015 років: стислий огляд художньої прози [Текст] /В.Вздульська // Дивослово. - 2016. - № 2. - С. 44-49.

Марченко, Наталя. Знахідки ключниці, або відкрийте книжку! [Текст]/ Наталя Марченко // Дивослово. – 2016. – №4. – С.56-61.

***


Арєнєв Володимир[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http: // publish-ukma.kiev.ua/ua/avtori/4-arenev-volodimir.html /.- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.

Владимир Аренев[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http: // fantlab.ru/autor1286/.- Загол. з екрану.- Мова: рос.- Перевірено:12.01.2017.

Владимирский, Василий. Смерть, которая всегда с тобой[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http://publish-ukma.kiev.ua/ua/recenziyi/35-smert-kotoraya-vsegda-toboj.html /.- Загол. з екрану.- Мова: рос.- Перевірено:12.01.2017.

Володарський, Юрій. Драконові заходи безпеки[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http://www.bbc.com/ ukrainian /society/ 2015 / 11/151127_book_2015_review_volodarcky_arenev /.- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.

Душа в душу: підліткова фантастика “Душниця” Володимира Арєнєва [Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http:// kazkarka.com / books/dusha-v-dushu-pidlitkova-fantastika-dushnitsya-volodimira-aryenyeva. Html / .- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.
Андрій Бачинський

Бачинський, Андрій. 140 децибелів тиші[Текст] / Андрій Бачинський. —Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 128 с.http://starylev.com.ua/files/books/140_decybel-tyshi_0.png
В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, але й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також – вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха...

Це соціально-психологічна повість, яка відкриває для свого читача світ глухих людей і орієнтована, здебільшого, на підліткову аудиторію. Тим не менш, у творі порушуються й «дорослі» проблеми.

Андрій Бачинський писав цю історію з життя. Він виріс у Калуші поряд з інтернатом для глухих та слабочуючих дітей, з якими стикався неодноразово.
Література

Марченко, Наталя. Знахідки ключниці, або відкрийте книжку! [Текст]/ Наталя Марченко // Дивослово. – 2016. – №11. – С.58-61.

***


Пиркало, Світлана. Український "Олівер Твіст"[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http://www.bbc.com/ukrainian/society /2015/11 / 151102 _book_2015_review_pyrkalo_bachynsky/ .- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.

Сайко, Оксана. Світ глухих дітей[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http://www.bbc.com/ukrainian/society /2015/11 /151103_book_ 2015_ reader_review_bachynskyi .- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.

Семенова, Світлана. Почуйте німий крик[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http://www.bbc.com/ukrainian/society/2015/11 /151118 _book_2015_reader_review_bachynskyi / .- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.
Валентин Бердт

http://starylev.com.ua/files/books/vse_pochunaetsa_v_13_0_0.png

Бердт, Валентин. Все починається в 13[Текст] / Валентин Бердт. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 224 с.

Якщо ви полюбляєте дивитися фільми жахів, читати про відьом і слухати страшні історії про походи на кладовище опівночі, ця книга для вас.

Герої, три хлопця та дівчина, приїхали на літні канікули у село. Вони були певні, що дні проводитимуть скучно. Натомість потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні - з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки - наковтаєшся страху... Окрім того, це історія про трагічне кохання головних героїв. Але найголовніше – це боротьба добра зі злими чарами.https://i.livelib.ru/boocover/1000527277/200/9678/valentin_berdt__mij_drug_yurko_tsirkul_ta_inshi.jpg

Бердт, Валентин. Мій друг Юрко Циркуль та інші[Текст] / Валентин Бердт. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2010. – 272 с.

Два місяці з життя семикласників звичайної школи на околиці Харкова. Головні герої повсякчас потрапляють у халепу не тому, що така карма, а через сприйняття життя, як суцільної пригоди. З таких виростають замріяні авантюристи.

Усе почалося з того, що Вадько Журбін і його друг Юрко Циркуль вирішили підзаробити грошенят на новий мобільний, обтрусивши грушу діда Дмитра. І все було б гаразд, якби не підступна гумка на Юркових штанах і невгамовний дідів пес. Пригоди безштанька на груші стали приводом до справжніх шкільних війн, з яких ворогуючі сторони врешті вийшли просто друзями, на яких чекає багато життєвих випробувань, і нещаслива дідова груша – чи не найлегше з них.

Література

Ворона Ю. Перший лауреат незалежної премії за україномовну книгу для дітей [Текст] : [Валентин Бердт, автор книжки "Мій друг Юрко Циркуль та інші"] / Ю. Ворона // Бібліотечна планета. - 2012. - № 3. - С. 39.

"Дніпро" на "Коронації слова" – 2012[Текст] : [корони за «дитячі» твори у прозі розділили між двома – Г. Вдовиченко «Ліга не парних шкарпеток», та Валентином Бердтом «Все починається в тринадцять»] // Дніпро. - 2012. - № 7. - C. 122-125.

Наливана, Віра. Чому так не хочеться дорослішати?.. [Текст] /Віра Наливана // Друг читача. – 2011. – 22 лип.

***


Купріян, Ольга. Валентин Бердт: «Випускник школи – це риба, викинута на берег» [Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http:// litakcent.com/2012/06/25/valentyn-berdt-vypusknyk-shkoly-ce-ryba-vykynuta-na-bereh / .- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.

Надя Біла

Біла, Надя. Крута компанія[Текст] : повість/ Надя Біла. – Київ: ВЦ «Академія», 2017. – 160 с.bila1

Якщо коротко, то повість Наді Білої «Крута компанія» розповідає про всі ті граблі, на які часто-густо наступають люди у свої п’ятнадцять-шістнадцять років. Розповідає просто, щиро й без зайвих моралізувань, малюючи перед читачами світи двох абсолютно різних героїв. Вона — розумна й симпатична школярка із забезпеченими батьками, мріями та яскравими планами на майбутнє. Він — розчарований у собі та світові дев’ятнадцятирічний хлопець, життя якого — «паперовий будиночок, мнеться і рветься, іноді палає». Але одного дня між ними несподівано виникає зв’язок. Кохання? Щоби знайти відповідь на це запитання, героям доведеться зробити чимало помилок, подолати гордість, упередження та інші виклики долі.

Уже традиційно для української підліткової літератури найнесподіванішим у повісті «Крута компанія» стає найбуденніше: секс, наркотики, алкоголь, лайливі слова та інші табуйовані раніше теми. Втім, справді цікавою, проникливою та захопливою повість роблять не вони, а стиль оповіді, соковиті описи та напрочуд живі герої, яким хочеться вірити та співпереживати.

***


Купріян, Ольга. Інтимні подробиці[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http:// www.barabooka.com.ua/intimni-podrobitsi / .- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.

Олекса Білобров

Білобров, Олекса. На межі можливого[Текст] / Олекса Білобров. — Київ: Грані-Т, 2011 . — 232с.http://grani-t.com.ua/graphics/bookspages/3611.jpg

Є один давній письменницький рецепт, як зацікавити сучасного підлітка читанням. Треба просто підсунути йому книжку, від якої неможливо відірватися! Без довгих описів і незрозумілих авторських роздумів, без моралізаторства й занудства, сюжетну, динамічну, захопливу – десь таку, як підлітковий «бойовик» Олекси Білоброва «На межі можливого».

Це одна з небагатьох книжок, які порушують болючу тему історії дітей війни. Головний герой повісті — 14-річний Хамід на прізвисько Ґлюк (у перекладі з німецької — «щасливчик»), афганець, дитина війни, якій пощастило вирватися з охопленої вогнем країни. Щоправда, втративши всіх своїх рідних. Із цього моменту починається «голлівудська» частина повісті: бойовик із погонями, перестрілками, втечею на мопеді разом із красунею-українкою — простісінько до України, де в Хаміда навіть є родичі. Книжка має по-голлівудськи щасливий фінал, що під час невеселих новин із фронту бодай дає надію на краще.

Література

Марченко, Наталя. Знахідки ключниці, або відкрийте книжку! [Текст]/ Наталя Марченко // Дивослово. – 2016. – №2. – С.45.

***


Лущевська, Оксана. Між можливим і реальним[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http:// litakcent.com/2011/06/16/mizh-mozhlyvym-i-realnym/#comment-9046 / .- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено:12.01.2017.

Олекса Білобров. "На межі можливого"[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http://www.bbc.com/ ukrainian/entertainment /2011/11/ 111129 _book_intro_bilobrov_it.shtml/ .- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено: 13.01.2017.

Анна Гончаренко

Гончаренко, Анна. Гра. Кіготь дракона [Текст] / Анна Гончаренко.- Харків: Фоліо, 2014.- 320с.https://i.livelib.ru/boocover/1001126867/200/36a0/anna_goncharenko__igra._kogot_drakona.jpg

Дебютна книжка молодої письменниці Анни Гончаренко заслуговує на увагу і повагу хоча б тому, що авторці вдалося створити багатошарову, заплутану, майже детективну історію, вправно жонглюючи століттями й часами, і двома десятками персонажів.

Сюжетна лінія доволі стрімка, і на якомусь етапі – відірватися від гри, у яку потрапили 16 підлітків із різних країн, але з єдиним прагненням – перемогти і здійснити своє найсильніше бажання, неможливо.

У кожного підлітка-персонажа – свої непрості теми й табу. У головної героїні Соні загинули батьки, і вона стає дратівливим, понурим, некерованим дівчиськом, подружку Дашу не визнає за рівноправного гравця власний тато, племінниця Марта звикла до чоловічої уваги й до потакання всім своїм примхам, Петруша комплексує через вагу, а Владлен – типічний «ботан», що підлизується до викладчів. І всі вони мають свої амбіції, або несуть печать амбіцій власних батьків.

Але на якомусь етапі всі ці неідеальні, складні, але по-своєму цікаві молоді люди зустрічаються із нелюдськими випробуваннями, а, радше, звіриними: чи можна підставити чи навіть убити колегу заради перемоги? Чи можлива дружба між конкурентами? А справжня любов і довіра? І власне, як закінчити кровожерливу гру?

Книга якісна, сповнена цікавих описів Києва, вчинків і переживань героїв. Увага до деталей допомагає з головою зануритися у створений автором світ. Вікова категорія - від 13 років.

***

В Киеве презентовали книгу о мечте"[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http://www.segodnya.ua/ukraine/v-kieve-prezentovali-knigu-o-mechte--581150.html/ .- Загол. з екрану.- Мова: рос.- Перевірено: 13.01.2017.

10 книжок про підлітків на літні канікули"[Електронний ресурс].- Електрон. текст.- Режим доступу: http:// starylev.com.ua/news/10-knyzhok-pro-pidlitkiv-na-litni-kanikuly/ .- Загол. з екрану.- Мова: укр.- Перевірено: 13.01.2017.

Сергій Гридін

Гридін, Сергій. Не такий[Текст] / Сергій Гридін. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013.- 176с.купить книгу

Книга, що вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань. Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком, просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих. Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати «таким», який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.

Життєва історія про Дениса, який має зайву вагу, переживає насмішки однолітків, розлучення батьків і перші романтичні почуття. Але в якій халепі ти б не опинився, варто шукати вихід, а не опускати руки.

Гридін С. Незрозумілі[Текст]: повість / Сергій Гридін. – К.: Академвидав, 2016. – 128 с.http://www.chl.kiev.ua/key/content/uploadedfiles/images/nezrozumili1.gif

Можна витерпіти безвихідь і дочекатися, здавалось, недосяжного кохання, якщо бути справжнім, мати друзів і відвагу постояти за них як друг. Якщо вміти розуміти і ставати зрозумілішим. Такими є шлях і досвід юного героя цієї повісті, сповненої драматичних напружень, неординарних пригод і щемливих переживань.

Хочеш чи ні, однак щоразу доводиться обирати: діяти, як належить "справжнім чоловікам", чи виходити із власних інтересів, наражаючись на суспільний осуд чи насмішки.

Пригоди Сашка та Романа врівноважено їхніми рефлексіями, а почуття спонукають друзів до подекуди екстремальних дій, завдяки чому повість має шанс завоювати прихильність підлітків обох статей.Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Методичні рекомендації до виконання самостійної роботи самостійна робота студентів
2017 -> Навроцька Юлія Вячеславівна, доцент кафедри цивільного права та процесу, кандидат юридичних наук, доцент робоча програма
2017 -> Навроцька Юлія Вячеславівна, доцент кафедри цивільного права та процесу, кандидат юридичних наук, доцент робоча програма
2017 -> Зарубіжна історіографія
2017 -> Навчально-методичний комплекс
2017 -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
2017 -> Програма навчальної дисципліни
2017 -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «основи екології»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка