Страждання Ісуса ХристаСкачати 34.46 Kb.
Дата конвертації15.05.2019
Розмір34.46 Kb.
ТипПовідомлення

Дата:

Клас: 5

Тема:Страждання Ісуса Христа

Мета:

Освітня мета: Показати учням, що смерть Ісуса Христа є спокутною жертвою за гріхи всіх людей (зокрема кожного з нас), спонукати учнів замислитись над ціною цієї жертви і моральністю свого життя.

Розвиваюча мета: Розвивати в учнів уміння аналізувати свої вчинки та вносити корективи згідно з християнськими цінностями.

Виховна мета: Виховувати в учнів благоговійне ставлення до подвигу Ісуса Христа, розуміючи, якою ціною Він здійснив спасіння людей.

Біблійна основа:

Вірші з Біблії: Мт., 26, 27.

Біблійна історія: Розп’яття Ісуса Христа.

Ключовий вірш: «Христос один раз постраждав був за гріхи наші, щоб привести нас до Бога, Праведний за неправедних» (1Петр., 3:18).

Словник понять і термінів: страждання, спокутування, жертва, самопожертва, подвиг, свято Пасхи, Ангел-згубник, первістки.

Обладнання та наочність: фланелеві фігурки для демонстрації сцени розп’яття Ісуса Христа, репродукції фресок Джотто, «Таємна вечеря», «Поцілунок Юди», «Покладання у гроб».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Вітання: “Слава Богу”, “Слава Ісусу Христу”.

Налагодження контакту з класом

Перевірка отриманих знань на минулих уроках

Повідомлення теми й мети уроку

Ключовий вірш нашого уроку:«Христос один раз постраждав

був за гріхи наші, щоб привести нас до Бога, Праведний

за неправедних» (1Петр., 3:18).

II. Актуалізація знань.

Останній тиждень життя Ісуса Христа на землі починався з Його урочистого в’їзду до Єрусалиму. Ісус і Його учні прийшли до Єрусалиму на свято Пасхи. Популярність Ісуса на той час була така велика, що весь народ урочисто зустрічав Його, розмахуючи пальмовими гілками і радісно вигукуючи: «Слава Ісусові!», «Осанна Синові Давидовому!» Це були хвалебні слова, і Ісус був гідний їх. Але Сам Ісус був засмучений, Він знав, що святкувати Пасху тут, на землі, буде востаннє.

Християни відзначають свято Пасхи (Великодня) – свято Воскресіння Ісуса Христа. Цього дня люди вітають один одного словами: «Христос Воскрес!» і традиційно відповідають: «Воістину воскрес!»


  • Що за свято Пасхи відзначав Ісус зі своїми учнями?

Стародавнє значення свята Пасхи – це згадка про вихід ізраїльського народу з єгипетського рабства. Більш ніж 400 років ізраїльський народ був у рабстві в Єгипті. Але настав момент. Коли Бог звелів Мойсеєві вивести народ із рабства. Мойсей прийшов до фараона і сказав: «Відпусти народ, так говорить Господь». Але фараон відмовився зробити це. Тоді Бог сказав Мойсеєві, що за жорстоке серце фараона наведе кару на Єгипет, Уночі над країною пройде Ангол-згубник і уразить усіх первістків. А, щоб у сім’ях ізраїльтян ніхто не загинув, треба було зробити таке: узяте молоде ягня, заколоти його, злити кров у посудину і цією кров’ю помазати одвірки дверей дому. Коли Ангел-згубник, пролітаючи над країною, побачить кров на дверях, він пройде повз них, і ніхто в цих домах не помре. Усі ізраїльтяни вчинили саме так, як сказав Мойсей: заколоти ягнята, помазали кров’ю одвірки дверей, а м’ясо ягнят спекли на вогні і з’їли. Коли над країною пройшов Ангол-згубник, то і всіх сім’ях єгиптян померли первістки, а в сім’ях ізраїльтян – ніхто не загинув. Своєю смертю ягнята зберегли життя первістків.

Коли фараон дізнався, що помер його спадкоємець, він покликав Мойсея і сказав йому: «Ідіть негайно». І всі ізраїльтяни піднялися, забрали своє майно і спішно покинули Єгипет.

На пам'ять про ці події І проголошувалося свято Пасхи. Ісус Христос прийшов до Єрусалиму, щоб теж відзначити це свято зі своїми учнями.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Давайте запишемо нові поняття

Читання біблійної історії «Розп’яття Ісуса Христа» з підручника (ланцюжковим методом).

Запам’ятовування ключового вірша: «Христос один раз постраждав був за гріхи наші, щоб привести нас до Бога, Праведний за неправедних» (1Петр., 3:18).

Цей вірш показує, що Ісус став жертвою за гріхи всіх людей і тим самим відкрив шлях людям до Отця Небесного. Уся велич цього подвигу в тому, що Сам Ісус був Праведником, а віддав життя за грішників.IV.Закріплення знань

Опрацювання оповідання «Жертва» на с.198.

1)Хто зрадив Ісуса?

2)Хто заплатив за наші гріхи?

3)Як Ісус переживав усі знущання?

4)Де було поховано тіло Ісуса Христа?

5)Що сталося на третій день після поховання?

Підсумок:Жертовна смерть Ісуса Христа є достатньою для прощення гріхів будь-якого розкаяного грішника. Більшої жертви бути не може. І той, хто нехтує цією жертвою – ображає Бога-Отця, що віддав добровільно Сина Свого для спокутування гріхів.

V.Домашнє завдання

  • Більш детально перечитати у Євангелії про події, пов’язані із хресною смертю Ісуса Христа.

  • Написати міні-твір (дві сторінки) «Що для мене особисто значить смерть Ісуса Христа».

  • Виконати протягом тижня добру справу.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Про затвердження Порядку підготовки фахівців ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах
2015 -> Художня культура (анотація дисципліни ) Мета
2015 -> Реферат 10 мм Обсяг роботи сторінки, ілюстрації, таблиць, додатки, джерело літератури. 25-30 мм
2015 -> Основні поняття
2015 -> Питання до іспиту з навчальної дисципліни “Українська мова за професійним спрямуванням I – е питання
2015 -> Розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 17. 07. 2014 №226 "Про утворення обласного штабу з питань координації надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції, їх сім’ям та іншим громадянам
2015 -> Дипломна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» зі спеціальності
2015 -> Реферат це науково-технічний документ, який містить вичерпну систематизовану інформацію за вибраною темою

Скачати 34.46 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка