Розпорядження від 22 вересня 2011 р. №503 «Про відзначення Європейського тижня місцевої демократії»Скачати 83.65 Kb.
Дата конвертації10.03.2019
Розмір83.65 Kb.
ТипРозпорядження

З метою своєчасного проведення Європейського тижня місцевої демократії (ЄТМД) у Вінницькій області головою облдержадміністрації було підписане розпорядження від 22 вересня 2011 р. № 503 «Про відзначення Європейського тижня місцевої демократії», а також затверджений План заходів з підготовки та проведення ЄТМД в області. Згідно Плану заходів в районах області проводилися інформаційні, комунікативні та культурно-просвітницькі заходи. Основні заходи в рамках ЄТМД тривали з 10 по 16 жовтня 2011 р.

З метою ознайомлення громадськості з діяльності органів місцевого самоврядування, в територіальних громадах області було проведено тематичні «дні відкритих дверей», відкриті засідання місцевих рад, прийоми громадян депутатами та інші комунікативні заходи, метою яких було ознайомлення населення із завданнями та принципами функціонування системи місцевого самоврядування, механізмом забезпечення прийняття рішень на місцевому рівні, розглянуто найбільш важливі питання життєдіяльності територіальних громад у світлі сучасних європейських демократичних стандартів.

Окремо варто відзначити, що велика роль в рамках відзначення ЄТМД відводилась спілкуванню депутатів та керівників територіальних громад з молоддю. Майже у всіх районах області відбулись заходи, спрямовані на ознайомлення учнів середніх шкіл з діяльністю сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органах. Зокрема, учні шкільного парламенту декількох шкіл Бершадського району прийняли участь у засіданні сесії сільської ради «Формування бюджету сільської Ради».

Поширеними заходами в рамках ЄТМД стали зустрічі та відкриті діалоги з мерами міст, головами сільських рад та депутатами міських рад. Зокрема, 12 жовтня 2011 р. в м. Могилів-Подільський був проведений захід «Мер дня», в ході якого молодь безпосередньо брала участь у прийомі громадян міським головою після якого відбувся круглий стіл на тему «Година з мером» та оглядова екскурсія по структурним підрозділам міської ради.

Варто наголосити на тому, що в цьому році під час проведення ЄТМД практикувались комплексні виїзди в територіальні громади керівництва райдержадміністрацій, районних установ та служб з метою вивчення проблемних питань громад та запровадження стандартів публічної етики у відносинах з громадянами. Так, управлінням державної служби у Вінницькій області в рамках ЄТМД 12-13 жовтня було надано методичну-консультаційну допомогу посадовим особам виконавчих комітетів Могилів - Подільській районній та міській радам щодо реалізації найбільш важливих питань життєдіяльності територіальних громад, механізмів їх розв’язання та наближення прийнятих рішень радами до європейських стандартів. Також було обговорено можливості розробки, запровадження та функціонування системи управління якістю ІSО 9001- 2009.

З 10 по 16 жовтня ц.р. в районах області в рамках заходів, приурочених до проведення ЄТМД відбулися громадські слухання, які є важливим елементом у механізмі прийняття рішень на місцевому рівні. Під час громадських слухань обговорювалися важливі питання місцевого значення. Зокрема, в Бершадському районі були проведено громадські слухання «Європейські стандарти демократії», в Могилів-Подільському районі «Реформування системи охорони здоров’я», в м.Козятин проводились громадські слухання стосовно формування нових тарифів на житлово-комунальні послуги та обговорювались Правила благоустрою та утримання територій.

Особливо важливим предметом обговорення серед громадськості області стало питання реформування системи охорони здоров’я. Саме тому, для населення було проведено прес-конференції з метою інформаційного супроводу реформи медичної галузі в області «Що передбачає реформа медичної галузі на Вінниччині», «Перспективи запровадження експерименту реформування охорони здоров’я у Вінницькій області» та ін., а також було організовано «круглі столи» з обговоренням реформи галузі на Вінниччині, зокрема «Реформа медичної галузі. Проблеми і перспективи», «Центр ПМСД: як зміниться обслуговування пацієнта», «Що змінюється в житті пацієнта з особливими потребами в результаті реформи» та ін.

В усіх районах області протягом відзначення ЄТМД проходили єдині дні інформування населення стосовно проведення ЄТМД, протягом яких широкій громадськості доводилась інформація щодо європейських цінностей, кращих практик міжнародного законодавства та місцевої демократії. Зокрема, з метою розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення до того, що їх участь у житті територіальної громади є найважливішим чинником життєздатності демократії, в ефірі Шаргородського районного радіо було озвучено інформацію про ЄТМД.

До проведення Європейського тижня місцевої демократії активно долучилися молодіжні громадські організації. Зокрема, в Хмільницькому районі громадською організацією «Право» в Уланівській загальноосвітній школі було проведено тренінг «Вступ до прав людини для молоді» та семінар на тему протидії торгівлі людьми. В м. Козятин в рамках проведення ЄТМД за ініціативи районної громадської організації «Центр польської культури ім. Т.Падури» відбулась зустріч представників громади з Генеральним консулом Республіки Польща в м. Вінниці Кшиштофом Свідереком та представниками польських міст Клєчев та Пьотркув-Трибунальський.

Крім того, 12 жовтня ц.р. в Жмеринській міській раді відбувся «відкритий діалог» представників влади з молоддю на тему: «Місцева демократія в дії». Захід відбувся за участю керівництва міста, депутатських комісій з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, з питань освіти, культури, фізичної культури та спорту, широкої громадськості, включаючи представників молодіжної громадської організації «Асоціації юних жмеринчан». Під час зустрічі лідери шкільного врядування взяли активну участь в обговоренні та поділилися власними ідеями щодо організації ЄТМД. В ході «відкритого діалогу» з місцевою владою присутні обговорили питання господарчого характеру, щодо безпеки школярів на дорогах, харчування та покращення рівня технічного забезпечення шкільних закладів. Представники ГО «Асоціація юних жмеринчан» активно доводили позицію молоді щодо урізноманітнення культурно-розважальних та інформаційно-пізнавальних заходів у місті.

Варто наголосити, що наразі в більшості районах функціонують шкільні євроклуби, за допомогою яких відбувається інформування шкільної молоді про Європейський Союз, принципи демократії та інші важливі питання. Зокрема, в м.Жмеринка за сприяння євроклубу «Євросайт» відбувся круглий стіл «Розвиток та консолідація демократичної стабільності – запорука успіху на шляху збереження спадщини земляків». У вищезазначеному засіданні прийняли участь учні старших класів, викладачі, а також представники міської влади. Також, в рамках ЄТМД відбувся відкритий тренінг шкільного європейського клубу м.Жмеринка «Соняшник». Зібрання було присвячене активізації в учнівської молоді пізнавальної інформації щодо розвитку європейського співтовариства. Для кращого розуміння один одного були проведені тренінги: «Знайомство» та «Послухай і почуй мене», «Зрозумій асоціації», «Проектна робота». Кращі відповіді та виконані роботи були відмічені призами.

До відзначення ЄТМД в районах активно долучились Центри європейської інформації, які надали інформаційну та методологічну підтримку.

В шкільних навчальних закладах області відбулась низка заходів інформаційно-освітнього та культурного й пізнавального характеру. Зокрема в усіх районних школах проводились:


 • Години спілкування на теми: «Знай і вмій використати свої права», «Тріумф європейської демократії», «Україна у складі Організації безпеки та співробітництва в Європі та Раді Європи», «Що я знаю про Європейську демократію», «Діалог між культурами – шлях до толерантності та демократії», «Місцеве самоврядування в утвердженні демократичного суспільства»;

 • Круглі столи та «відкриті діалоги»: «Європа – наш спільний дім», «Демократія…Як я її розумію», «Запровадження стандартів публічної етики як основи відносин з громадянами»

 • Вікторини та конкурси: «Що я знаю про демократію»

 • Семінари та диспути, присвячені сутності та ролі Європейського Союзу в сучасному світі «Роль органів місцевого самоврядування у забезпеченні прав і свобод мешканців регіону», «Влада, яку ми обираємо», «Європейська демократія – міф чи реальність», «Як захистити свої права»

 • Конференції «Роль інституцій спільної Європи в процесі зміцнення демократії на місцях»

 • Тематичні години інформування та бесіди: «Право громадян об’єднатись в територіальну громаду для вирішення власних потреб», «Що таке демократія?», «Державні органи та органи місцевого самоврядування»

 • Різноманітні конкурси творів-роздумів, есе, малюнків, фестивалі учнівської творчості

Під час проведення цьогорічного ЄТМД в шкільних закладах практикувались наступні нові види інформаційно-просвітницьких заходів:

 • Ділові ігри «Якби я був сільським головою», навчально-виховні ігри «Лідер»

 • Конкурси малюнків на асфальті

 • Підготовлено мультимедійний проект «Про підсумки проведення днів Європейської демократії в школі»

 • Години права та турніри правознавців «Закон про місцеве самоврядування», «Нормативно-правові акти органів демократії для українського народу»

 • Проведення засідань органів учнівського врядування «Роль органів учнівського врядування у забезпеченні прав учнів школи»

В школах було підготовлено стінгазети та стенди, які містили цікаву та корисну інформацією. Велика кількість шкіл оголосила конкурс на найкращі стінгазети «Малюємо Європу», автори-переможці яких отримали заохочувальні призи.

Варто відзначити, що в багатьох шкільних закладах було роглянуто теми, які стосувалися прав дитини. Зокрема, в м. Жмеринка було проведено консиліум «Світова книга прав дитини», під час якого були задіяні такі інтерактивні види спілкування як брейн-стормінг з виготовленням піктограм, котрі ілюстрували Конвенцію про права дитини. Учні обговорили зміст Загальної декларації прав людини та завдання міжнародної організації ООН, положення Конвенції про права дитини. Також було акцентовано увагу на тому, що згідно з цією угодою Україна прийняла Закон про охорону дитинства. В багатьох районах було проведено години спілкування та тематичні години інформування з питань дотримання прав дитини, проводились тренінгові заняття «Експлуатація дитячої праці – як себе захистити?»

З метою найширшого висвітлення та популяризації літератури про стан розвитку місцевої демократії як в Україні, так і в світі, у Вінницькій обласній універсальній бібліотеці ім. К.А.Тімірязєва організовано книжково-ілюстративну виставку документів «Місцева демократія – орієнтир на Європейські стандарти», матеріали якої представлені на веб-сайті бібліотеки.

В обласній бібліотеці для юнацтва влаштовано перегляди літератури «Місцева демократія – загальноєвропейські цінність».

Крім того, у бібліотечних закладах всіх районів області оформлено книжково-ілюстративні виставки, перегляди літератури, тематичні полиці: «Демократія – це спосіб життя», «Демократичні рухи на Вінниччині», «Право в нашому житті», «Демократичні традиції в Україні» тощо.

Проведення заходів у рамках ЄТМД широко висвітлювалися районними засобами масової інформації. Зокрема, в друкованих ЗМІ були створені тематичні рубрики, які роз’яснювали положення місцевої та регіональної демократії, європейської інтеграції, принципи європейського підходу в місцевому самоврядуванні та ін. Також, 10 та 14 жовтня 2011 року ПТРЦ «Краяни» м. Могилів-Подільський організовано телеекскурс для жителів міста «Влада і громада», з метою висвітлення механізму діяльності міської ради, її структурних підрозділів та інших державних установ. Варто відзначити, що більшість районів опублікувало цікаві матеріали, хід виконання заходів та підсумки проведення ЄТМД на своїх офіційних веб-сторінках.Районним державним адміністраціям, при проведенні Європейського тижня місцевої демократії, була надана необхідна методологічна та організаційна допомога.

Результатом проведення Європейського тижня місцевої демократії стало підвищення рівня обізнаності громадян стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади та можливості брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні; вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування, роз’яснення щодо можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст та регіонів, що є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях. Крім того, за допомогою проведення вищезазначеного тижня активізувалися процеси розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

Скачати 83.65 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка