Річка замерзла! Гей, лід на річці уже тугий! на всі голоси перекликались хлопці й дівчатка, вертаючись зі школиСкачати 28.93 Kb.
Дата конвертації17.01.2018
Розмір28.93 Kb.

ПРИГОДА НА КОВЗАНЦІ
- Річка замерзла! Гей, лід на річці уже тугий! - на всі голоси перекликались хлопці й дівчатка, вертаючись зі школи.

- На лід, на лід, на річку, на ковзанку! - кликали друзів ті, які жили у передмісті, недалеко річки, що півколом оточувала мале містечко. Незабаром весела громадка, побренькуючи ковзанами, стрілася на льоду.

Спершу скраю то підскакували, то товкли лід закаблуками, пробуючи, чи досить сильний.

- Міцний! - кричали. - Сміло вперед.

І от почалась весела гульня. Хто на ковзанах, хто на самих підошвах, ковзались, аж любо. Спершу скраю, а потім щораз далі, ближче до середини. Льодяні штукарі виконували різні фігури, збуджуючи подив.

У цьому розпалі й не завважили, що хвилинами лід зловіщо потріскує - трісь-трісь! - наче застерігає.

Найбільші штуки виконував Гринь, який необережно вихопився майже на середину річки. Забув, а може, й не знав, що пливуча вода річки посередині найбільш рвуча і найпізніше замерзає, що лід там найтонший.

Раптом він почув під собою зловіщий тріскіт - почув, що втрачає опір під ногами, що поринає вглиб, у крижану воду. Його охопив жах, і він закричав несамовито:

- Хлопці, я потопаю! Ох, рятуйте! Подайте руку!

На щастя, в останній хвилині він встиг ще вхопитися руками за край льоду. Ба, але лід тонкий, ломиться йому під руками. Побачивши це й почувши крик, діти наче завмерли з переляку. Деякі почали тікати з льоду, а дехто з більших хлопців кинувся Гриневі на рятунок. Та спинив їх старший Андрійко криком:

- Стійте! Ви його не врятуєте, а ще самі потопитесь, там лід тонкий.

Він десь-то читав чи чув, що коли не можна наблизитись до потопаючого на тонкому льоду, то треба йому подати якусь дошку чи жердку, щоб мав за що вхопитись руками. Миттю розглянувся за чимсь пригожим.

Ба, - а тут нічого, ні деревини, ні гіллячки...

А Гриневі вже вода підкошує ноги, ще хвилина - й потоне. Хвилина смертельної тривоги на всіх обличчях... Раптом погляд Андрійка впав на перевернений човен рибалки, дядька Миколи, що ще не встиг його сховати перед морозом. І блиснула щаслива думка:

- Гей, хлопці, перевернім човен гориверхи, суньмо по льоду, впоперек ріки, до Гриня. Швидше!

Мов тії мурашки, вони вхопили човна й посунули по льоду. Деякі вскочили в човен і стали скраю, для рівноваги, Андрійко спереду, в найвужчому кінці. Всі затамували в собі віддих: що то буде? Чи вдасться? І в душі моляться: «Боже, Боже, додай Гриневі сили, дай, щоб урятувався... Матінко Божа, допоможи!»

Андрійко схилився з човна і своїми міцними руками вхопив закостенілі руки Гриня.

- Тягніть човен на берег! - скомандував.

Всі потягнули човен і витягнули за човном Гриня на твердий лід. Ще мить - і небезпека минула. Всі діти зітхнули з полегшенням.

А Гринь уже ледве дихав із напруги, холоду й переляку. Одяг на ньому мокрий - крижанів на зимовому вітрі. Андрійко скинув із нього ковзани й скомандував:  • Біжім якнайскоріше до найближчої хати!

Взяли Гриня за руки й хотіли бігти, але він так ослаб, що й рушитись не міг. Тоді одні взяли його попід пахви, а другі за ноги, і так понесли до хати дядька Миколи, що була найближче. А там уже й сам дядько, і дядина Ганна, й ціла рідня кинулись роздягати Гриня, розтирати його руки й ноги. Миттю дядина Ганна заварила чаю, поклала Гриня в ліжко й напоїла, а щоб зігріти, дядина обложила всього його пляшками з теплою водою. Всі діти стояли мовчки кругом ліжка та зі співчуттям поглядали на товариша: чи переживе він цю страшну пригоду?

  • За деякий час Гринь перестав тремтіти, заплющив очі й став спокійно дихати.

  • - Пст, тихо! - дядина Ганна приклала пальця до вуст. - Він спить, - буде жити, буде здоровий!

Радісно, гамірно побігли діти до батьків Гриня повідомити, що сталося. Мама Гриня зі сльозами на очах обняла Андрійка й сказала:

  • - Коли б не твоя швидка допомога й відвага, мій Гринь уже був би неживий. Спасибі тобі, що врятував мені сина.

За Оленою Цегельською
Каталог: attachments
attachments -> Профтехосвіти у луганській області
attachments -> Загальна характеристика доби Відродження
attachments -> “ Історія виникнення комп'ютерної мишки ” Загадки про комп'ютерну мишку
attachments -> М. Донецьк-2012. Формування, розвиток і реалізація соціально активної особистості
attachments -> Настилання підлог керамічними плитками
attachments -> Обладнання
attachments -> Урок засвоєння нових знань і формування на їхній основі вмінь і навичок
attachments -> С. О. Рачкова, А. М. Кушнірчук Методичний посібник Система роботи школи щодо формування навичок здорового способу життя

Скачати 28.93 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка