Про зміни в справлянні єдиного соціального внеску йшлося під час семінаруСторінка1/10
Дата конвертації25.06.2019
Розмір0.58 Mb.
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


Про зміни в справлянні єдиного соціального внеску йшлося під час семінару

Шляхом конструктивного діалогу вирішуються усі проблемні питання в оподаткуванні фахівцями Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області та платниками. Нещодавно на черговому семінарі предметом розмови були зміни, внесені в законодавство щодо єдиного соціального внеску.

Зокрема, начальник відділу доходів і зборів Світлана Чіслова розповіла про можливість зниження розміру нарахування єдиного соціального внеску  на доходи згідно  Закону України від 02.03.2015 року № 219 «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві (перехідні) положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці».

Тож учасників даного заходу було ознайомлено з переліком платників єдиного соціального внеску, які потенційно можуть скористатись правом на зниження розміру ЄСВ, наголосивши, що коло таких платників, відповідно до вищезгаданого Закону розширилось. Відтепер, скористатись понижуючим коефіцієнтом можуть фізичні особи, що забезпечують себе роботою самостійно та використовують працю інших осіб на умовах трудового договору, а також роботодавці, які виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності й допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Світлана Петрівна також роз’яснила платникам податків три обов’язкові умови, за яких може знижуватись розмір єдиного внеску при нарахуванні виплат найманим працівникам. Фахівець на прикладі показала порядок застосування понижуючого коефіцієнта, наголосивши, що такий коефіцієнт розраховується платником єдиного внеску самостійно щомісячно, порівнюючи показники минулого року та звітного місяця.

Завершальна частина засідання «круглого столу» відбулась у форматі індивідуальних консультацій та активної дискусії учасників заходу.До відома платників податків та громадян!

Для зручності суб’єктів господарювання та громадян, які телефонують до Контакт-центру ДФС з мобільних телефонів, розглядається можливість впровадження єдиного мобільного номера для абонентів мобільного зв’язку Лайф, Київстар та МТС-Україна, із збереженням існуючого багатоканального номера Контакт-центру ДФС. Вартість дзвінків до Контакт-центру ДФС на такий номер здійснюватиметься відповідно до встановлених тарифів зазначених операторів мобільного зв’язку.

Для визначення думки суб’єктів господарювання та громадян щодо доцільності впровадження єдиного мобільного номера для отримання інформаційно-довідкових послуг Контакт-центру ДФС, на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «Опитування» розміщено питання та варіанти відповідей.

Термін проведення опитування – з 22 травня до 15 червня 2015 року.

Просимо взяти участь та висловити свою думку.

Звернення громадян до органів ДФС завжди у центрі уваги

Людина, її права та свободи відповідно до Конституції України визнані найвищою соціальною цінністю. Одне із завдань сучасної держави полягає в наданні приватним особам якісних послуг. В органах ДФС реалізація цього завдання полягає в забезпеченні права громадян на звернення, на доступ до публічної інформації, на отримання адміністративних послуг юридичними та фізичними особами.

Територіальними органами ДФС у Харківській області  створено і підтримуються у  належному стані  умови для практичної реалізації громадянами права на звернення. Це забезпечує громадянам можливість відстоювати свої права і законні інтереси та відновлювати їх у разі порушення. Акцент робиться на тому, щоб кожен, хто звертається до органів ДФС, був почутий.

При цьому дуже важливим є особисте спілкування і обговорення проблемних питань, знайдення спільних шляхів до компромісного рішення. Кожен громадянин має можливість зателефонувати та повідомити про проблеми, які виникають під час контактування з органами ДФС або щодо проявів корупції за номером сервісу ДФС України  «Пульс»  044-284-0007.

Також громадяни можуть повідомляти і про факти порушення діючого податкового та митного законодавства іншими суб’єктами господарювання. Зокрема повідомити щодо фактів незаконного обігу паливно-мастильних матеріалів чи скрапленого газу можна зателефонувавши за номерами Харківської митниці ДФС (057) 731-37-30 або (057) 773-26-00.

Факти, викладені у кожному повідомленні, ретельно перевіряються. А про результати перевірки  заявник повідомляється у встановлені законодавством терміни.Для торгівлі пивом з 1 липня знадобиться ліцензія

Вовчанська ОДПІ нагадує, що з 1 липня 2015 року вступають в дію норми законодавства щодо віднесення пива до алкогольних напоїв.

Відповідно до змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (далі – ЗУ №481), з 1 липня 2015р. до алкогольних  напоїв відносяться продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або  виготовлені  на  основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях  2103  90  30  00,  2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до ст. 15 ЗУ №481 - роздрібна  торгівля  алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Нагадуємо, що для отримання ліцензії суб’єкти господарювання мають надати:

- заяву;

- платіжне доручення з відміткою штампа банку;

- документ, що посвідчує особу (для фізичних осіб);- довіреність, що уповноважує представника заявника на отримання ліцензії.

Мінсоцполітики про заповнення ФОП графи 4 трудової книжки


Відповідно до статті 24 КЗпП при укладенні трудового договору громадянин зобов`язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров`я та інші документи. 
Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ. 
Враховуючи вищезазначене, оскільки працівник не може бути допущений до роботи, зокрема, без оформлення локального акта роботодавця (фізичної особи - підприємця), на нашу думку, в графі 4 трудової книжки зазначаються реквізити цього документа.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка