Правознавство 9 клас



Скачати 37.48 Kb.
Дата конвертації11.05.2018
Розмір37.48 Kb.
ТипУрок

Правознавство 9 клас
Тема уроку: Що таке сім’я і шлюб.
Мета: дати уявлення про поняття «сім’я», «шлюб», умови укладання шлюбу,

Особисті немайнові та майнові права та обов’язки подружжя; поясню-

вати, використовуючи положення статей Сімейного кодексу України,

умови укладання шлюбу, в т.ч. неповнолітніми; аналізувати правові

ситуації й пропонувати шляхи розв’язання їх на підставі норм сімей-

ного права.



ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Притча

Батько, розмовляючи із сином, радив йому триматися подалі від жінок, не квапитися зі створенням сім’ї. Син заперечив: «Шановний батьку! Ти ніколи не помічав райської вроди жінок. Твої очі не тонули у глибині їхніх очей. Твій погляд не спинявся на їхніх чарівних посмішках. Хіба ти відчував, що означає на самоті віддаватись своїм мріям, засинати у світі своїх фантазій, коли ти охоплений коханням?»

Батько подивився на нього і відповів: «Синку, ти ще не знаєш, що таке стіл без хліба та їжі. Ти ще не відчував, що таке суворість дружини, і не чув плачу своїх дітей. Ти не знаєш, що означає, опинившись на самоті, віддаватись своїм сумним думкам і відчувати страх перед гостями, коли ти обтяжений боргами».
Обговорення


  1. Подумайте над змістом притчі і поясніть, чому думки батька й сина такі різні.

  2. Що для вас означає сім’я? ( учні висловлюють свої думки за допомогою м’яча, передаючи його один одному).

ІІІ. Оголошення теми, мети, очікувань.

Вчитель наголошує на важливості даної теми для кожного з присутніх в класі.
ІY. Вивчення нового матеріалу.


  1. Законодавство про шлюб і сім’ю.

Робота над поняттям



Сімейний кодекс – звід законів про сім’ю, прийнятий 1 січня 2004 року.

Сімейне правогалузь права, що врегульовує сімейно-шлюбні та прирівняні до них відносини.
Шлюб – це сімейний союз чоловіка і жінки, що реєструється в порядку, визначеному законом.

Сім’я – група осіб, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом та мають взаємні права та обов’язки.

Підстави створення сім’ї – шлюб, кровне споріднення, усиновлення, інші підстави, що не суперечать закону та моральним нормам суспільства.
Робота і з законодавством про шлюб та сім’ю.


  • про що свідчить така велика кількість законодавчих актів, що стосуються сім’ї?


  1. Порядок укладання шлюбу та створення сім’ї

Вчитель. Використовуючи матеріали Сімейного кодексу та підручника ( стор.127-128), спробуйте дати відповіді на запитання:




  • хто має право на шлюб?

  • Чи є поняття сім’я та подружжя рівнозначними?


Вчитель. Сьогодні люди частіше не укладають шлюбу, а просто живуть разом, ведуть спільне господарство. Чи можна такий союз вважати сім’єю?
Основні етапи укладання шлюбу:

  • подача заяви ( куди і ким подається, протягом якого терміну з моменту подачі укладається шлюб, умови скорочення цього терміну);

  • реєстрація шлюбу;

  • вінчання (за бажанням).

Підручник (стор. 129-130)

Укладання шлюбу

обов’язкові умови умови, що перешкоджають

укладанню шлюбу



  1. Обов’язки подружжя

Робота з підручником (стор. 132)

Якими особистими майновими та немайновими правами наділені чоловік та дружина?

Виконують завдання в підручнику «Працюємо разом» стор. 133

Учні виконують завдання та коментують його.




  1. Припинення шлюбу

Вчитель. Подружжя – як обложена фортеця: хто всередині – хоче назовні, хто ззовні – хоче всередину.

  • як ви думаєте, чому іноді шлюби розпадаються?

Розірвання шлюбу
Шляхом розлучення автоматично
Органи РАЦС Суд через смерть одного з подружжя



  1. Практична робота

«Юридична консультація»

Учні розв’язують юридичні задачі.




  1. До органу РАЦСу звернулися 18-річний Петро Мішин, який працює на заводі слюсарем, та 15-річна Марина Мішина, студентка, яку ще маленькою удочерив батько Петра, із заявою про реєстрацію шлюбу. До заяви Марина додала довідку про те, що вона вагітна.

  • чи мають право на шлюб Марина та Петро?

  • Який орган уповноважений дозволяти укладання цього шлюбу?

Ỵ. Підсумки уроку

- оцінювання

ỴІ. Домашнє завдання: написати твір-роздум «Моя майбутня сім’я»




ВЗАЄМНА ЗГОДА ОСІБ
ДОСЯГНЕННЯ ШЛЮБНОГО ВІКУ
ПЕРЕБУВАННЯ В ІНШОМУ ШЛЮБІ
ШЛЮБ МІЖ РОДИЧАМИ

ШЛЮБ МІЖ УСИНОВИТЕЛЯМ ТА УСИНОВЛЕНИМИ
ШЛЮБ МІЖ НЕДІЄЗДАТНИМИ
ШЛЮБ МІД ОСОБАМИ, ЩО НЕ ДОСЯГЛИ ШЛЮБНОГО ВІКУ АБО НЕ ОТРИМАЛИ ДОЗВОЛУ НА ШЛЮБ
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску. Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску
downloads -> Українська мова
downloads -> Романтизм, а з другої половини ХІХ ст реалізм
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Інформації про материки та океани. Карти материків та океанів, їх класифікація за масштабом, просторовим охопленням, змістом і призначенням Учень: називає
downloads -> Використання на уроках географії технологій інтерактивного навчання
downloads -> Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської мови
downloads -> 1. Підготовчий період
downloads -> Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних мереж

Скачати 37.48 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка