Описовий звітСкачати 190.69 Kb.
Дата конвертації29.12.2017
Розмір190.69 Kb.
ТипЗакон


Описовий звіт

про стан виховної роботи у ЗНЗ № 135

у 2014/2015 навчальному році

За зазначений період виховна робота в школі здійснювалася відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, підпункту „і” пункту 2 статті 3 Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 926 „Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні” та пункту 9 доручення Прем′єр-міністра України від 20 липня 2011 року № 34184/2/1-11 до пункту 10 пункту 2 частини першої Протокольного рішення за результатами засідання Громадської гуманітарної ради під головуванням Президента України від 30 червня 2011 року щодо поліпшення рівня виховного процесу у навчальних закладах, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 31.10.2011 № 1243 „Про Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України” Основними педагогічними умовами та шляхами підвищення ефективності виховного процесу було:упровадження особистісно орієнтованого підходу до учня, перетворення його із об’єкта на суб’єкт виховного процесу; стимулювання здорового способу життя і забезпечення позитивної соціальної орієнтації; впровадження активних форм і методів виховного впливу на учнів; впровадження інноваційних технологій в діяльність вчителів-предметників, класних керівників, керівників гуртків, секцій.Ціннісне ставлення до суспільства і держави.

З метою увічнення пам’яті героїв Світової війни , патріотичного та морального виховання учнів у школі проводиться відповідна робота. Активізовано роботу шкільного музею. Було підготовлено керівником шкільного музею Осьминою Н.О. групу екскурсоводів у шкільному музеї, які проводили регулярно екскурсії як для учнів школи так і гостей. Рада музею оновила стенди та експозиції , присвячені родині Костянтина Ольшанського, налагодила тісний зв'язок з радою музею у місті Миколаєві. Завдяки цій роботі продовжено формування фонотеки та фільмотеки, де збирається матеріал, присвячений Костянтину Ольшанському. Продовжується робота зі збору матеріалів , які стосуються життя та навчання випускника школи Віталія Платонова, що загинув у Афганістані.

У коридорі першого поверху створено музей школи, де наявні експозиції, присвячені історії школи, фотозвіти перебування шкільної делегації у школі № 43 м. Миколаїва, Миколаївського морського торговельного порту та на кораблі «Костянтин Ольшанський».

Налагоджено тісний взаємозв’язок з Радою Ветеранів мікрорайону. Робота у даному напрямку відбувалася за спільно складеним планом. В дні знаменних дат учні вручають ветеранам подарунки та вітання.

Правове виховання не зводиться до ознайомлення дітей з деякими питаннями кримінального права. Під час зустрічей з представниками правоохоронних органів, які проводять бесіди, приймають участь у виховних годинах, конференціях, диспутах не тільки висвітлюються конкретні злочини, механізми їх скоєння і розкриття, а й аналізують їх, дають морально-правову оцінку негативним вчинкам, підкреслюється невідворотність відповідальності за скоєне.

В школі та класних кімнатах, бібліотеці створено «Куточок Української державності». Слід зазначити, що куточки у навчальних кабінетах відповідають віковим особливостям учнів

Учні реалізують своє право вибору при плануванні виховної роботи в класі, школі за методикою ділової гри «Банк ідей»

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей.

Характер ставлення особистості до соціального довкілля змінюється з віком. У молодшому шкільному віці дитина оволодів елементарним умінням та навичками підтримки та збереження міжособистісної злагоди, запобігання та мирного розв'язування конфліктів; здатністю брати до уваги думку товаришів та опонентів; орієнтацією на дорослого як носія суспільних еталонів морального авторитета. Батьки учнів активно беруть участь у житті школи. Вони допомагають класним керівникам у позакласній роботі: разом з класними керівниками батьки для дітей організовують свята, екскурсії, виставки.Ціннісне ставлення до праці.

Трудове виховання є системою виховних впливів, мета яких полягає у морально-психологічній підготовці учнів до майбутньої професійної діяльності.

З метою реалізації основних завдань професійного виховання протягом року було організовано відвідування представниками навчальних закладів м. Харкова батьківських зборів, проводиоася профорієнтаційна робота з учнями старших класів щодо вибору майбутньої професії. Організовувалися екскурсії на підприємства м. Харкова. Учні 10,11 та 8, 9 класів відвідали ярмарок професій, де мали змогу ознайомитися з навчальними закладами міста. У класах проводилися відповідні виховні заходи, які сприяли вихованню поваги до праці.. Під час двомісячника благоустрою «Зелена весна» учні прибирали пришкільну територію, що сприяло залученню дітей до суспільно-корисної праці.

Ціннісне ставлення до себе.

Школа приділяє велику увагу збереженню здоров'я дітей. Всі учні пройшли медичне обстеження, складено паспорт здоров'я кожного класу. Учні школи брали участь у спортивних змаганнях шкільного та районного рівнів. Слід відзначити вчителів фізичної культури Ігнатьєва С.Б. та Красноперову З.П., котрі організували і провели на високому рівні Старти надій для учнів початкової школи, Малі Олімпійські ігри.

Поряд з традиційними формами виховної роботи значне місце посідає учнівське самоврядування. Учнівський комітет школи складається з представників кожного класу, які об’єднані у відповідні комісії. Кожною комісією було розроблено план роботи на навчальний рік. Діти приймали брали участь у роботі дитячої організації району: відвідували засідання та тренінги, брали активну участь у акції милосердя. Дитяча організація виховує в учнів ініціативу, самодисципліну, активність, відповідальність та організаторські здібності.

Проведено місячники: «Увага! Діти на дорозі» (вересень), профілактики правопорушень (листопад).В ході місячників порушувалися питання щодо запобіганню різних видів травматизму серед дітей.

Чітко спланована робота методичного об’єднання класних керівників, протягом року проведено 4 методичних засідання.

У школі працюють гуртки:за рахунок бюджетних коштів: студія «Манго», гурток журналістики, гурток „Захист Вітчизни”, гурток декоративно-прикладного мистецтва;

позабюджетні кошти: секція бальних танців та секція таекван-до.

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Естетичне виховання спрямоване на розвиток у зростаючої особистості широкого спектра почуттів — здатності збагнути та виразити власне ставлення до мистецтва.

Для реалізації цих завдань проведено, культпоходи до ХНАТОБ, театру Юного глядача, «Березіль», відвідувалися вистави у театрі „Мадригал” проводилися конкурси малюнків та творчих робіт, організовувалися екскурсії до музеїв м. Харкова.

Ціннісне ставлення до природи. формується у процесі екологічного виховання і виявляється у таких ознаках: усвідомленні функцій природи в житті людини, самоцінності природи. Восени та весною проводилися рейди з прибирання пришкільної території, екскурсії до Харківського зоопарку, Фельдман екопарку.


 1. Тема (або підтема) з виховної роботи, над якою працює заклад у 2014/2015 н.р.: «Впровадження в систему роботи школи новітніх освітніх технологій як засіб якісного навчання та виховання школярів»

 2. Основні напрямки виховної роботи закладу в 2014/2015 н.р.:

- ціннісне ставлення до суспільства;

- ціннісне ставлення до людей;

- ціннісне ставлення до праці;

- ціннісне ставлення до мистецтва;

- ціннісне ставлення до себе;

- ціннісне ставлення до свого психічного „Я”;- ціннісне ставлення до свого соціального „Я”.

 1. Семінари, проведені закладом з виховної роботи:

  Рівень

  Назва

  районні

  ---

  обласні

  ---

  іншого рівня

  ---

 2. Виховні технології, які використовує в своїй роботі заклад:

конкурси, виховні години, круглі столи, диспути, спортивні змагання, анкетування, екскурсії, кіноуроки, свята, оформлення виставок з залученням батьків, лекції, трудові десанти, групові справи, інсценізація, умовні подорожі

 1. Керівник методичного об’єднання класних керівників: Нездийминога Тетяна Іванівна, класний керівник 9 – А класу, вчитель хімії, стаж роботи 17 років, вчитель першої категорії.

 2. Досвід яких класних керівників вивчається та узагальнювався на шкільному, районному та інших рівнях - не узагальнювалося

 3. Співпраця з громадськими організаціями та установами

з/п

Назва організації

Напрямок роботи

Результати роботи

1

КЗ „Центр дитячої та юнацької творчості № 1 Харківської міської ради”

Організація використання спортивної зали з метою залучення дітей до спортивних занять

Залучення дітей до систематичних занять з таеквон-до

2

КЗ „Центр дитячої та юнацької творчості № 1 Харківської міської ради”

Організація гуртків „Основи журналістики”, бальні танці, оригами „Дзунако”

Залучення дітей до позашкільної освіти

3

ЦПТО № 4 м. Харкова

Спільна робота з професійної орієнтації

Навчання випускників у ЦПТО № 4

4

Рада ветеранів

Патріотичне виховання учнів

Зустрічі з ветеранами мікрорайону

5

„Міжнародний Слов’янський університет ”

Спільна робота з професійної орієнтації

Професійна орієнтація учнів школи

6

Харківський національний університет внутрішніх справ МВС України

Спільна робота з професійної орієнтації

Професійна орієнтація учнів школи

7

Національний аерокосмічний університет ім. Н. Жуковського „ХАІ”

Спільна робота з професійної орієнтації

Професійна орієнтація учнів школи, вступ випускників до ХАІ

8

ХНПУ ім. Г.С. Сковороди

Спільна робота з професійної орієнтації

Професійна орієнтація учнів школи

9

Фармацевтична академія

Спільна робота з професійної орієнтації

Професійна орієнтація учнів школи, проведення спільних заходів

10

Батьки

Спільна робота школи з батьківською громадськістю

Участь батьків учнів школи у навчально-виховному процесі
 1. Звіт щодо роботи органу учнівського самоврядування ЗНЗ за навчальний рік:

Участь у заходах ХМОУС

Шкільна дитяча організація ШІМ брала участь у наступних заходах:

- у звітно-виборчій конференції Харківської міської організації учнівського самоврядування.

- у школі розвитку «Мер міста»: «Особистісний розвиток лідерів  учнівського самоврядування. Практичні аспекти самоменеджменту».


- у благодійній волонтерській акції «З янголом у серці – з надією в душі» в рамках «Марафон унікальних справ» Харківської міської організації учнівського самоврядування.

- у акції «Стрічка миру та єднання»

Участь у заходах асоціації «Лідер ХХІ»

- у флешмобі «Стрічка миру»- День пам’яті та примирення

- у конкурсі учнівських проектів "Харків - місто песпектив" - 21.04.2015


Проекти

1.Уроки доброти і милосердя

2. Інтерактивний квест –гра «Харків –місто перспектив»

Робота ШІМ 2014-2015

Протягом 2014-2015 року членами учнівського самоврядування було проведено:

 • Урок пам’яті «Діти війни»

 • Конкурс агітбригад 


 • Конкурс плакатів «Україна – соборна країна»
 • Привітання Міллера Володимира Льівовича з 90-річчям

 • Участь у міських проектах "Харків- місто перспектив" та "Стрічка миру" 

 • Зустріч з бійцем АТО Пелипенком Сергієм Анатолійовичем

 • конкурс "Міс Весна 2015", присвячений 8 березня (06.03.2015)

 • Конкурс Шедрик -ведрик


 • святковий концерт- фестиваль «Рік Кози зустрічай весело» (25.12.2014), де учні представили музично-театралізовані вистави, а вчителі брали участь у конкурсах
 • «Карнавал-маскарад-2015»


 • «Карнавал-маскарад» (19.12.2014 та 24.12.2014
 • Конкурс Збережемо ялинку в Новий рік!


 • виставка плакатів «Збережемо ялинку в новий рік!» (12.12.2014 – 26.12.2014)
 • благодійний «Солодкий ярмарок» (18.12.2014), за виручені кошти придбано для солдат 140 пар теплих шкарпеток, які були передано в зону АТО.

 • Конкурс "Замість ялинки букет", "Майстерня Сніговика"

 • акція "Діти-дітям, діти-солдатам" Учні 10 - А класу дали майстер-клас з виготовлення оберегів у дитячому будинку

 • Шкільний інтелектуальний марафон «Що? Де? Коли?» (01.12 – 12.12 2014

 • Конкурс для учнів початкової школи «Всезнайко» (26.11.2014),де діти навчалися малювати, співати, танцювати разом з помічниками та ватажками з середньої та старшої школи.

 • Місячник з охорони життєдіяльності. У рамках якого проведено конкурс «Колесо безпеки», де дыти показали свої знання з ОБЖ. (17.11.2014)

 • Круглий стіл: "Роль лідерства у розвитку громади".


 • 20 листопада активісти ШІМ познайомилися з директором Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Лобойченком Костянтином Анатолійовичем.
 • Свято Halloween (31.10.2014)

 • Акція "Оберіг солдату"

 • Святковий концерт, присвячений Дню Учителя (06.10.2014)

 • День самоврядування. (03.10.2014)

 • Збір каштанів у рамках акції«Допоможемо тваринам разом»

 • Конкурс малюнків на асфальті «Моя єдина Україна»

 • День закоханих

 • Лінійка пам`яті

 • Інтелектуальний марафон

 • Новорічний КВК

 • Шкільний проект "Ми-мільйони маленьких Я"

 • Благодійна акція "Допоможи ближньому"

 • Вибори Президента ШІМу

 • Прведення виставки "Природа і фантазія"

 • Створення служби допомоги в школі

 • Акція "Протягни руку першокласнику"

 • Акція "Подаруй книгу"


 1. Виховні заходи закладу, які були проведені у 2014- 2015 навчальному році:

  з/п

  Дата проведення

  Захід

  1

  01.09.2014

  Свято „Перший дзвоник”

  2

  01.09.2014

  Конкурс малюнку на асфальті „Наша країна – єдина Україна”

  3

  15.09.2014 – 21.09.2014

  Акція „Твори добро”

  4

  17.09, 24.09.2014

  Благодійні спектаклі „Ти не один”

  5

  19.09.2014

  Інтерактивні уроки милосердя „Найголовніші людські цінності в житті”

  6

  03.10.2014

  Святковий концерт, присвячений Дню працівників освіти

  7

  04.10.2014

  День самоврядування.

  8

  14.10.2014

  КВК

  9

  24.10.2014

  Єдиний урок з БЖД

  10

  03.11.2014

  Halloween (історія виникнення та традиції Дня усіх святих).

  11

  06.11.2014

  Відвідування театру „Мадригал”

  12

  10.11.2014

  Святкування дня української писемності

  13

  21.11.2014

  Турнір „Що? Де? Коли”

  14

  25.11.2014

  Турнір „Пізнайко”

  15

  17.12.2014

  Виставка новорічних букетів

  16

  19.12.2014

  Благодійний ярмарок „Подаруй тепло солдатові”

  17

  25.12.2014

  Свято „Новорічне сяйво”

  18

  26.12.2014

  Новорічний маскарад

  19

  27.12.2014

  Виставка новорічних листівок

  20

  16.01.2015

  День рідної мови

  21

  29.01.2015

  Турнір „Що? Де? Коли?”

  22

  09.02 – 13.02

  2015


  Виставка листівок, присвячена Дню Святого Валентина

  23

  09.02 – 13.02

  2015


  Виставка плакатів „Україна – єдина країна”

  24

  13.02.2015

  День пам’яті воїнів-афганців „Це треба пам’ятати”

  25

  26.02.2015

  Конкурс агітбригад „Ми агітуємо за життя”

  26

  02 – 06

  2015


  Виставка малюнків „Обличчя моєї матусі”

  27

  02 – 06.2015

  Конкурс фоторобіт „У весни дівоче обличчя”

  28

  03 – 04.2015

  Конкурс „Міс Весна - 2015”

  29

  20.03.2015

  Єдиний день безпеки життєдіяльності

  30

  09 – 10.04.2015

  Виставка Пасхальних виробів (крашанки, малюнки, композиції та інше)

  31

  17.04.2015

  Виставка робіт „Моя родина та світ її захоплень”

  32

  24.04.2015

  Конкурс творів, поробок, плакатів, малюнків, присвячених Чорнобильській катастрофі

  33

  29.04.2015

  Зустріч з ветераном ВВ війни Міллером В.Л.

  34

  07.05.2015

  Урок історії на повітрі біля пам’ятника Солдату

  35

  05.05 – 15.05

  2015


  Виставка малюнків „Ми пишаємося Перемогою”

  36

  08.05.2015

  Свято „Цього забути неможливо”, присвячене 9 травня за участю ветерана війни Міллера В.Л.

  37

  29.05.2015

  Свято „Останній дзвоник”

  38

  30.05.2015

  Свято „Випускний вечір”

 2. Участь учнів у творчих конкурсах,турнірах,фестивалях всіх рівнів:

з/п

ЗНЗ

Назва заходу

Місце

Учасники, клас

Відповідальні

Міжнародний
1

135

---

---

---

---

Всеукраїнський
2

135

---

---

---

---

Міський
3

135

Конкурс проектів “ Харків - місто перспектив”


участь

Валуйська Анна

Каткова Ганна

Зубенко Дар′я


Деркач Н.В., заступник директора з НВР

Редькіна А.С., педагог-організаторРайонний
4

135

Конкурс „Мій Харків – моя Україна

участь

2 -10 класи

12 учасниківДеркач Н.В., заступник директора з НВР

5

135

Гра „Джура”

участь
Боклагов О.О., вчитель предмета „Захист Вітчизни”

6

135

Гра „Патріот”

участь

10 клас,

11 учасниківБоклагов О.О., вчитель предмета „Захист Вітчизни”

7

135

Гра „Що? Де? Коли?”
9 – 10 класи

11 учнів


Рендькіна А.С., педагог-організатор

8

135

Конкурс „Ордени та медалі моєї родини”

участь

Пахомови Анастасія та Анна

10 клас


Харченко В.С., вчитель історії

9

135

Конкурс агітбригад ЮІР

участь

6 – 7 класи

11 учнів


Редькіна А.С., педагог-організатор

10

135

Конкурс проектів “ Харків - місто перспектив”


І

Валуйська Анна

Каткова Ганна

Зубенко Дар′я


Деркач Н.В., заступник директора з НВР

Редькіна А.С., педагог-організатор11

135

Малі Олімпійські ігри „Діти Харківщини”

участь

Збірна команда

Ігнатьєв С.Б., вчитель фізичної культури

12

135

Чемпіонат України з баскетболу

ІІІ

Збірна команда

Ігнатьєв С.Б., вчитель фізичної культури

Директор КЗ „ХЗОШ № 135ім. К.Ф. Ольшанського Г.Г. Черкашина
Виконавець: Деркач Н.В., т.: 343-15-66
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску. Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску
downloads -> Українська мова
downloads -> Романтизм, а з другої половини ХІХ ст реалізм
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Інформації про материки та океани. Карти материків та океанів, їх класифікація за масштабом, просторовим охопленням, змістом і призначенням Учень: називає
downloads -> Використання на уроках географії технологій інтерактивного навчання
downloads -> Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської мови
downloads -> 1. Підготовчий період
downloads -> Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних мереж

Скачати 190.69 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка