Наказ №56 Про узагальнення досвіду роботи бібліотекаря школи Вовкодав О.ІСкачати 59.27 Kb.
Дата конвертації12.06.2019
Розмір59.27 Kb.
ТипНаказ


НІЖИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 17


НІЖИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Н А К А З
від 16.03.2016 року № 56
Про узагальнення досвіду роботи

бібліотекаря школи Вовкодав О.І.
Згідно з планом роботи школи та з метою узагальнення педагогічного досвіду у 2015-2016 н.р. заступником директора з навчально-виховної роботи Смелянською О.В. вивчався досвід роботи бібліотекаря школи Вовкодав О.І.

Бібліотекар Вовкодав Олена Іванівна працює у Ніжинської загальноосвітньої школі І–ІІІ ступенів № 17 з 1998 року.

У 2016 році підвищила кваліфікацію у Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського (свідоцтво № 5 від 22.01.2016 року).

Вона добре знає нормативно-правові документи щодо діяльності шкільної бібліотеки, проводить бібліотечно-бібліографічну роботу: складає бібліографічні списки літератури, проводить бібліографічні огляди, постійно поповнює картотеку статей із фахових журналів, науково-методичних збірників тощо.

З метою популяризації літератури Олена Іванівна регулярно оформляє тематичні книжкові виставки, а саме: "Вчимося бути вихованими", "Про все розкажуть словники", Україна вчора, сьогодні, завтра","Пам'ятай про Крути" Бібліотекар допомагає підібрати необхідну літературу для проведення виховних заходів, годин спілкування, педагогічних читань, практичних семінарів тощо.

Вовкодав Олена Іванівна співпрацює з педагогічним колективом школи, знає читацький попит учителів усіх спеціальностей. Дбайливо ставиться до молодших читачів. Олена Іванівна не залишає поза увагою те, як читають діти: перевіряє, чи прочитано книгу, як юний читач зрозумів її зміст, що найбільше вразило, чого навчився від героїв книги, що хотів би почитати ще. Також бібліотекар співпрацює і зі старшими школярами: допомагає дібрати необхідну довідково-пізнавальну літературу до написання рефератів, підготовки до доповіді, написання науково-дослідницької роботи в мережі Малої академії наук України.

У плані роботи школи бібліотекарем розроблена низка заходів, спрямованих на посилення ролі книги в освітньому процесі, поліпшення роботи зі збереження підручника, художньої, довідкової та іншої літератури.

У бібліотеці оформлено куточки: "Бібліотечний вісник","Поради батькам", "Живи книго","Пам'ятка читача" У бібліотеці працює "Книжчина лікарня". За допомогою читацького активу школи оформлено книжкові виставки: "Полум'яні сторінки війни", "Тарасові шляхи","Ми за здоровий спосіб життя".

Активною формою пропаганди книги є заняття з основ бібліотечно-бібліографічної грамотності. Олена Іванівна проводить бібліотечні уроки для учнів початкової та середньої ланок: "Як створюється книга", "Книга — друг, якого ти знайшов", "Цікава книга", "Подорож у країну Ввічливих", а для старшокласників — експрес-екскурсії "Найбільші бібліотеки світу".

Дієвою формою прищеплення любові до читання й потреби в ньому є щорічне вшанування на загальношкільній лінійці Ніжинської загальноосвітньої І–ІІІ ступенів № 17 найкращих читачів бібліотеки з врученням їм грамот.

У сучасну добу глобалізації суспільства, коли місце "живої" книги посідають інші джерела інформації, бібліотека повинна змобілізувати весь свій арсенал впливу на читача нової генерації, який уже пізнав переваги книги "електронної", з метою прилучення його слова, формування в нього щоденної потреби у читанні книг і вміння компетентної роботи з ними. Тому Олена Іванівна працює над проблемою "Використання інформаційних технологій у роботі шкільної бібліотеки".

Цілеспрямована діяльність бібліотекаря школи допомагає учням зорієнтуватися у розмаїтому світі книг, навчає любити й берегти книгу, шанувати працю тих, хто причетний до її появи на полиці книгарні чи бібліотеки.Бібліотекар Вовкодав О.І. координує і кооперує свою діяльність з бібліотеками інших навчальних закладів; реалізує можливості взаємовикористання бібліотечних фондів за допомогою міжбібліотечного. Вивчає і впроваджує в практику роботи кращий досвід бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів міста, бере активну участь у роботі міського об'єднань шкільних бібліотекарів; створює та забезпечує активну творчу діяльність бібліотечного активу й систематично підвищує рівень професійної діяльності на курсах, семінарах, самостійно. 

Олена Іванівна популяризує роботу шкільної бібліотеки беручи участь у конкурсах. Так у 2013-2014 н.р. у міському конкурсі "Шкільна бібліотека" (номінація "Шкільна бібліотека-інформаційний центр навчального закладу") зайняла ІІ місце. У 2015-2016н.р. участь у конкурсі "Використання ІКТ у навчально-виховному процесі" (номінація позакласний захід). У 2014-2015 н.р. у конкурсі міської бібліотеки "Люблю тебе, мій Ніжине!" Сердюк В., учениця 8 класу, посіла ІІІ місце за вірш "Рідне місто Ніжин"

Вовкодав О.І. не лише володіє високим рівнем фахової підготовки, але й найкращими людськими якостями, які сприяють спілкуванню її з вчителями, дітьми та батьками.
Виходячи з вищезазначеного,
НАКАЗУЮ:


  1. Досвід роботи бібліотекаря школи Вовкодав Олени Іванівни з проблеми "Використання інформаційних технологій у роботі шкільної бібліотеки" схвалити.

  2. Вовкодав О.І., бібліотекарю школи:

2.1. Підготувати портфоліо з досвіду роботи та розмістити на сайті школи.

До 28 березня 2016 року

2.2. Друкувати матеріали з досвіду роботи (конспекти бібліотечних уроків, позакласних заходів) у фахових журналах на сайті школи, в Інтернет-виданнях.

До кінця 2016 року3. ЗДНВР Смелянській О.В.:

4.1.Пропагувати досвід роботи бібліотекаря школи Вовкодав Олени Іванівни з проблеми "Використання інформаційних технологій у роботі шкільної бібліотеки" на міських семінарах учителів.

Відтепер

4.2. Випустити методичний буклет з досвіду роботи вчителя.

До 28 березня 2016 року

4. Контроль за виконанням наказу покладається на ЗДНВР Смелянську О.В.

Директор школи Т.Ф. Власенко

З наказом ознайомлені:


Характеристика діяльності

бібліотекаря Ніжинської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 17

Вовкодав Олени Іванівни

Бібліотекар Вовкодав Олена Іванівна працює у Ніжинської загальноосвітньої

школі І–ІІІ ступенів № 17 з 1998 року. Вона добре знає нормативно-правові документи щодо діяльності шкільної бібліотеки, проводить бібліотечно-бібліографічну роботу. З метою популяризації літератури Олена Іванівна регулярно оформляє тематичні книжкові виставки, а саме: "Вчимося бути вихованими", "Про все розкажуть словники", Україна вчора, сьогодні, завтра","Пам'ятай про Крути" Бібліотекар допомагає підібрати необхідну літературу для проведення виховних заходів, годин спілкування, педагогічних читань, практичних семінарів.

Вовкодав О.І. співпрацює з педагогічним колективом школи, знає читацький попит учителів усіх спеціальностей. Дбайливо ставиться до молодших читачів. Також бібліотекар співпрацює і зі старшими школярами: допомагає дібрати необхідну довідково-пізнавальну літературу до написання рефератів, підготовки до доповіді, написання робіт в МАН. У плані роботи школи бібліотекарем розроблена низка заходів, спрямованих на посилення ролі книги в освітньому процесі, поліпшення роботи зі збереження підручника, художньої, довідкової та іншої літератури.

У бібліотеці оформлено куточки: "Бібліотечний вісник","Поради батькам", "Живи книго","Пам'ятка читача" У бібліотеці працює "Книжчина лікарня". За допомогою читацького активу школи оформлено книжкові виставки: "Полум'яні сторінки війни", "Тарасові шляхи","Ми за здоровий спосіб життя".

Олена Іванівна проводить бібліотечні уроки для учнів початкової та середньої ланок: "Як створюється книга", "Книга — друг, якого ти знайшов", "Цікава книга", "Подорож у країну Ввічливих", а для старшокласників — експрес-екскурсії "Найбільші бібліотеки світу".

Олена Іванівна працює над проблемою: "Використання інформаційних технологій у роботі шкільної бібліотеки". Цілеспрямована діяльність бібліотекаря школи допомагає учням зорієнтуватися у розмаїтому світі книг, навчає любити й берегти книгу, шанувати працю тих, хто причетний до її появи на полиці книгарні чи бібліотеки.

Результативність роботи: 2013-2014 н.р. у міському конкурсі "Шкільна бібліотека" (номінація "Шкільна бібліотека-інформаційний центр навчального закладу") зайняла ІІ місце. У 2015-2016н.р. участь у конкурсі "Використання ІКТ у навчально-виховному процесі" (номінація позакласний захід). У 2014-2015 н.р. у конкурсі міської бібліотеки "Люблю тебе, мій Ніжине!" Сердюк В., учениця 8 класу, посіла ІІІ місце за вірш "Рідне місто Ніжин"

Вовкодав О.І. не лише володіє високим рівнем фахової підготовки, але й найкращими людськими якостями, які сприяють спілкуванню її з вчителями, дітьми та батьками.

З характеристикою ознайомлений : _____________О.І. Вовкодав"____" _________ 2016 р.

Директор школи Власенко Т.Ф.

Скачати 59.27 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка