Найчарівніше у світі наше село. Невеличке, мов оазис у степу. Асфальтові вулиці по боках укриті смарагдовим моріжком, запашними квітами та деревами. Глянеш із висоти суцільний лісСкачати 35.05 Kb.
Дата конвертації26.06.2019
Розмір35.05 Kb.

Найчарівніше у світі - наше село. Невеличке, мов оазис у степу. Асфальтові вулиці по боках укриті смарагдовим моріжком, запашними квітами та деревами. Глянеш із висоти – суцільний ліс. Біленькі хатки, наче ластівки, виглядають з – під їхніх крон.

Із самого світанку, коли схід сонця тільки рожевіє, до самого вечора метушаться люди. Дружні, працьовиті. Завжди з усмішкою. Це наші односельці.

Посередині села – школа. Її обгорнули у зелене покривало пишні липи та стрункі вічно-зелені туї і ялини. Гудить і вирує наша школа. Наша «альма-матір» вже старенька, хоча саме приміщення у минулому році відсвяткувало своє двадцятиріччя.

Ми свято бережемо історію нашої школи, шануємо учителів – ветеранів: кожен учень знає історію школи, як вона працювала в перші роки, хто з колишніх випускників стали знаними у країні, просто хорошими, добрими душею людьми, сумлінними фахівцями. Для переліку не вистачило б, мабуть, часу та зупинитись хочеться лише на декількох.

При вивчені літератури у школі матеріали про письменників – земляків, викликають велику зацікавленість. Хочеться доторкнутися своїми серцями до створеного письменниками-краянами творчого доробку, бо від життя, долі однієї людини, пережитого, зболеного, вимріяного, оспіваного – починається наша Вітчизна.

Степова Миролюбівка теж має своїх земляків – письменників – це Ігор Січовик член Національної спілки письменників України, Людмила Романюк – член Національної спілки письменників України.

Людмила Романюк пише: «У мене ніби дві душі. Одна вже прижилась на асфальті – чи ще й досі приживається трудно й боляче, а друга залишилася дома, біля мами, нашого городу, біля хати та й живе собі нишком.

Я питаю себе: чому з роками ми все частіше вертаємось у дитинство? Вертаємось до всього того, де починалось наше життя – до берега річки, до стежки, що петляє між пшениць, до колодязя із холодною водою, до куща жовтої акації, на якому не встигали дозрівати стрючки, бо ми робили з них пищики. І ось що я думаю – насправді ми, мабуть, вертаємось і не до всього цього. Ми вертаємось до тих, хто любив нас і кого любили ми. Може, в цьому вся загадка нашої світлої печалі за минулим…

Може, тому мені здається, що в мене дві душі – і одна назавжди залишилася там, у Іванівці, й живе собі десь у степах – при тітці Павленчисі, при Тамарі Федорівні й при мамі. Живе та й живе собі, бо не може й не хоче їх покинути. А друга – тут, у цьому місті, де літом і зимою небо високе й чисте, як буває високою і чистою людська доля.

Народилася Романюк Людмила Григорівна 1 січня 1938 року в с.Іванівка Нововоронцовського району Миколаївської (Херсонської) області в родині вчителів.

Батько – Любовець Григорій Федорович – народився в 1905 році в селі Комишна Комишнянського району, Полтавської області. Закінчив Одеський педагогічний інститут історико-географічний факультет. З 1937 по 1939 рік працював директором школи с.Іванівка (нині Миролюбівка) Нововоронцовського району, Миколаївської області. З 1939 по 1941 – був завідуючим районним відділом наросвіти. З перших днів війни пішов на фронт політпрацівником. Воював на Сталінградському фронті, загинув у травні 1943 року в Ленінграді.

Мати – Любовець Анастасія Михайлівна – народилася 1907 році в с.Комишна Комишнянського району, Полтавської області. Закінчила Миколаївський педінститут. На роботу в Іванівку приїхала разом із чоловіком і працювала вчителем початкових класів.

Під час війни (1941 р.) евакуювалася з донькою Людмилою в с. Нововеселе Зимніковського р-ну, Ростовської області, де спочатку працювала кухаркою, а згодом перейшла на роботу в школу. У 1944 році повернулася в Нововоронцовку, працювала вчителем української мови та літератури. Трагічно загинула у травні 1950 року.

Після втрати батьків Людмилу Григорівну та її брата Віктора виховувала мамина сестра Бокова Ганна Михайлівна.

Чоловік – Романюк Юрій Григорович – журналіст, випускник Львівського державного університету. Разом із дружиною виростили двох синів: Олега і Тараса, які за фахом – обидва журналісти. Людмила Григорівна бабуся двох Настунь.

У 1955 році Людмила Григорівна закінчила Нововоронцовську середню школу із срібною медаллю. Навчання продовжила у Київському державному університеті ім.. Т.Г.Шевченка на факультеті журналістики.

Трудову діяльність почала редактором Станіславського (нині – м.Івано-Франківськ) книжково-газетного видавництва (1960).

Із 1967 року на різних посадах у журналі «Радянська жінка», з 1971 р. – відповідальний секретар цього журналу (з 1992 р. – журнал «Жінка»).

З 2001 року Л.Г.Романюк – заступник, а згодом – перший заступник головного редактора міжнародного громадсько-політичного журналу «Губернатор».Авторка книжок «Мати чекає листів» (1962), «Хлопчик із весняного міста» (1975), «Іванове поле» (1978), «Вітер з Лелечого яру» (1983), «Дивовижні пригоди Вуглика» (1984), «Вічна прекрасна загадка» (1987), «Зелений узгірок над трасою» (1988). Окремі твори друкувалися в перекладі у періодичних виданнях зарубіжних країн. Член спілки журналістів України (з 1968 р.) та Національної спілки письменників України (з 1983 р.).

У творах Людмила Романюк розкриває багатобарвний світ сучасної жінки з її здобутками і втратами, захищає нетлінні людські цінності: сім`ю, материнство, вірність, милосердя, обов’язок, утверджує у своїх героях кращі національні традиції.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску. Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску
downloads -> Українська мова
downloads -> Романтизм, а з другої половини ХІХ ст реалізм
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Інформації про материки та океани. Карти материків та океанів, їх класифікація за масштабом, просторовим охопленням, змістом і призначенням Учень: називає
downloads -> Використання на уроках географії технологій інтерактивного навчання
downloads -> Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської мови
downloads -> 1. Підготовчий період
downloads -> Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних мереж

Скачати 35.05 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка