«На гостину до Лесі Українки»



Скачати 187.99 Kb.
Дата конвертації06.01.2018
Розмір187.99 Kb.

«На гостину до Лесі Українки»

(заняття-подорож для дітей середнього дошкільного віку)

Мета: закріпити та розширити знання дітей про життя і творчість великої української поетеси Лесі Українки; викликати інтерес до творчості Лесі Українки, до українського фольклору; прищеплювати зацікавленість до характеру творів поетеси; вправляти у вмінні гратися за допомогою пальчикового театру; виховувати любов до української мови, шанобливе ставлення до поетеси і любов до рідного краю.

Матеріали: краплинка, лист, дідусь Лісовик, ілюстрації біографії Л. Українки, казка "Котик та півник", «лісова галявина», ілюстрації, вірші.

Хід заняття

Вихователь: - Діти, вчора я дивилася на небо і раптом хмаринки зробилися темного кольору. Упала одна краплинка, потім друга, третя і почався справжній дощ.Одна краплинка упала на наше підвіконня. Погляньте яка вона весела, давайте і ми посміхнемося до неї, одне до одного, щоб і ми цілий день були веселими... А що це біля краплинки? Та це ж лист. Вам цікаво про що йдеться у цьому листі і від кого він? Мені також, давайте його прочитаємо.

«Добрий день, дітки! Пише до вас старий дідусь Лісовик. Я знаю, що ви дуже любите бувати у моїх лісах. Приходите сюди по гриби і ягоди, хочете зустріти щось незвичайне, казкове.

Я пам'ятаю дівчинку, яка жила в одному українському селі. Вона також любила приходити у мій дім. Ця дівчинка дуже любила тварин, птахів, оберігала і допомагала їм. А якщо хочете дізнатися, хто вона - погляньте на зворотній бік краплинки».

(Повертаю краплинку, а на ній зображено портрет Лесі Українки у дитинстві.)

-   Діти, ви впізнали цю дівчинку?

«Молодці, я знав, що ви впізнаєте Лесю Українку. Сподіваюся, що ви знаєте і її вірші, пісеньки, казочки і любите їх. Я підготував вам мандрівку в світ Лесиної поезії».

Вихователь: - Діти, ви любите мандрувати? Я – теж, отож вирушаймо!

1 зупинка: «Славна письменниця»

- Діти, як ви гадаєте про яку письменницю ми будемо говорити?

- А що ви знаєте про Лесю Українку? Давайте трішечки згадаємо про неї. Хто розпочне розповідь?

(Діти за малюнками розповідають про Лесю Українку: хто вона така, де народилася і провела своє дитинство, якою була дитиною, чим займалася, що любила найбільше в світі, на що витрачала весь вільний час. Відповіді дітей уточнюються, доповнюються та корегуються .)

2 зупинка: «Відгадай назву твору за уривком»

Леся була здібною дівчинкою, рано навчилася читати. А хто пригадає в скільки років?(4) Так, з чотирьох років вона могла читати вірші, а пізніше писати їх самостійно.

-  В скільки років Леся написала свій перший вірш?

-  Як називається цей вірш? Надія»)

Окрім нього Леся написала багато віршів,всі вони були такі гарні, що їх стали друкувати. Ми зараз їх пригадаємо. Я зачитуватиму уривочок твору, а ви повинні відгадати назву .


  1. «На зеленому горбочку,

У вишневому садочку,

Притулилася хатинка...» («На зеленому горбочку»)



  1. «..Дівчаточко й хлоп'яточко

Під деревцем скачуть,

Простягають рученята,

Та мало не плачуть...» («Вишеньки»)


  1. «Плине білий човник, хвилечка колише,

Хвилечка гойдає; ...» Плине білий човник»)

  1. «... Мамо, чи кожна пташина

В вирій на зиму літає?

В мами спитала дитина...» Мамо, іде вже зима»)

– З цим завданням ми впорались-- вирушаймо далі.

3 зупинка «В гості гра завітала»

-    У Лесі була велика сім'я: тато, мама, молодші братики і сестрички, вона часто залишалася з ними сама, гралася з ними в різні ігри. Лесі дуже подобалася гра «Подоляночка» Давайте і ми пограємось.



Гра «Подоляночка»

– Трішки відпочили погрались – вирушаймо далі.



4 зупинка «ЯК ДИТИНОЮ БУВАЛО »

Розгляд книжечок поетеси.


Прочитати напам'ять уривок вірша Л. Українки « Як дитиною бувало ».

5 зупинка «Казка вчить, як на світі жить»

Які казочки Лесі ви знаєте? (“Біда навчить”, “Лелія “...) Про кого вони?



(На столі виставлені фігурки пальчикового театру до казкиКотик і півник”

-  Уважно подивіться і відгадайте, яку казку можна відтворити за допомогою цих героїв. (пропонується дітям розіграти казочку)

-  Чому навчають твори Лесі Українки? (любити природу, свій рідний край, вчать працьовитості, доброті).

-Ось ми і дістались Лесиного казкового лісу. А хто це заховався за деревом? Та це ж наш Лісовичок.



Лісовичок. - Я дуже радий, діти, що ви справилися з усіма завданнями. Бачу, що з вас виростуть справжні розумники і розумниці.

Хочу пограти з вами в гру «Не помились»  

(виставляю 5-6 картин із зображенням пам’ятників видатних людей, а діти шукають пам’ятник Лесі Українці.)

Вихователь: Пам’ятник Лесі Українці знаходиться в центрі міста Новоград - Волинський. Щороку в день народження — 25 лютого, приходять люди , приносять живі квіти і вшановують її пам’ять , запалюючи свічку пам’яті.

Вихователь: Ось і ми запалимо свічку пам’яті , вшановуючи Л. Українку.

– Діти, ви маленькі українці, маленькі громадяни нашої України, любіть завжди свою Батьківщину — Україну, її красиву українську мову так, як любила її Леся!



Лісовичок. – Буду радий вас зустріти Навесні у лісі. З сонцем піжмурки пограєм, Заспіваємо пісні. Лісові казки новенькі Розкажу вам, діти. Покажу звірят маленьких,

Назбираєм квітів. – До зустрічі !!!

-  Ось і закінчили ми свою подорож. Сподобалась вам мандрівка? Давайте подякуємо Лісовичку за таку незвичайну пригоду.

Вихователь Піщівського ДНЗ «Сонечко»



Сидорчук Наталія Володимирівна
Скачати 187.99 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка