Мета: розширити знання учнів про історію виникнення книжок, познайомити з різноманітністю книжок, виховувати шанобливе ставлення до книги, зацікавити їх читаннямСкачати 42.85 Kb.
Дата конвертації16.01.2018
Розмір42.85 Kb.

ДИВО-КНИГИ
МЕТА: розширити знання учнів про історію виникнення книжок, познайомити з різноманітністю книжок, виховувати шанобливе ставлення до книги, зацікавити їх читанням

ОБЛАДНАННЯ: мультимедійна техніка, виставка літератури „Світ книги”

ВСТУПНЕ СЛОВО БІБЛІОТЕКАРЯ

Доброго дня, любі діти. Сьогодні ми зібрались для того, щоб цікаво і корисно провести час, дізнатись багато нового про наших найкращих друзів. Про яких саме ви дізнаєтесь за допомогою гри „Знайди слово” (слайд)  • Чому людина називає книжки своїми друзями? (відповіді дітей)

  • Для чого взагалі потрібні книжки? (відповіді дітей)

Цікавий факт: дуже давно, коли ще не було книг, у Римі жив багатий торговець Іцел. І вирішив він створити бібліотеку. Як, спитаєте ви, можна створити бібліотеку, коли немає книг? Річ у тім, що тоді були книги. Але зберігалися вони не на книжкових полицях, а в людській пам”яті. Отже, кмітливий торговець, прагнучи подивувати всіх, зібрав найздібніших і найрозумніших рабів, кожен з яких став „книгою” – вивчив котрусь із поем, балад... Якось Іцел вирішив продемонструвати перед гостями свою освіченість і почав цитувати „Іліаду” Гомера, але забув потрібне місце. Тож звелів привести „Іліаду”. Та у відповідь почув: „Іліада захворів і не може підвестися з ліжка”.

...З давніх-давен людство дуже високо цінувало книгу, знання. Книга – це велике диво, створене людиною. Ще не вміючи читати, ви розглядали малюнки до казок, слухали цікаві історії, які вам читали ваші мами чи бабусі. Щодня ви маєте справу з книгою в школі та дома. Книга допомагає вам дізнатися про таємниці всесвіту, відвідати далекі планети.

Із книг ми дізнаємося як вирощують хліб, як варять сталь, будують міста та елекртостанції. Вони нам розповідають, як жили люди в сиву давнину. За допомогою книги ми можемо навіть зазирнути у майбутнє.

Книги стали для нас звичними. Вони нас оточують всюди: у школі й удома. Звичайно, у кожного є улюблені книги, ті, що ви їх часто перечитуєте.

Що тільки не використовувала людина для письма. А чи можете ви назвати матеріали, які служили раніше для писання? (відповіді дітей) (стіни печер, глиняні таблички, папірус, пергамент, кора берези, шовк, папір)

Довгим і тернистим був шлях до сучасної книги.Та скільки б не минуло віків книжка назавжди залишається джерелом знань і вірним супутником у житті, який би вигляд вона не мала. Сьогодні ви побачите наскільки змінився зовнішній вигляд книжки порівняно з минулим. (презентація)НАЙДОВШИЙ РОМАН-КОЛАЖ

Колаж – це текст, складений із вирізаних слів з газет, з журналів тощо. В 2005 році такий роман був виданий Гремом Роулі в Англії і містив 437 сторінок . Роман мав назву „Світ жінки” був складений зі слів, вирізаних із 1208 жіночих журналів. Роман, складений із 76 тис 768 слів, містив 40 тисяч фрагментів тексту . Для створення цього твору автору знадобилось 5 років, 37 тюбиків клею та 3 пари ножиць.


НАЙБІЛЬША КНИЖКА-РОЗКЛАДАНКА

Найбільшою книжкою розкладанкою є видання „Байок Езопа”. Її вага 13 кг , висота 122см, ширина 76 см. Книжку оформив дизайнер Роджер Кулбертсон з використанням малюнків художника де Сева з Америки.


КНИЖКА-ЗРОСТОМІР

Це незвичайна книжка. Вона розкладається при читанні в яскраву картинку-панораму. Одночасно книжка перетворюється в зростомір.


НАЙСТАРІША ДРУКОВАНА КНИГА

Вважається, що першою друкованою книжкою стала Біблія Гутенберга. Вона була створена близько 1455 року в Германії

НАЙМЕНША КНИЖКА

В 2001 році вчені із Сполучених Штатів Америки створили найменшу книжку. Вона була надрукована золотом на силіконовій пластинці, яка мала ширину і довжинуо по 5 міліметрів, використовуючи процес мікролітографії, подібний до технології виготовлення компьютерних мікрочіпів.


НАЙБІЛЬШЕ ДРУКОВАНЕ ВИДАННЯ

15 грудня 2005 року в місті Нью-Йорку була виставлена книга під назвою „Бутан” – це найбільше друковане видання; вага книги складала 60 кг 300 г, висота – 1м 52 см, а ширина розвороту 2 м 13 см. В ній містилось 114 сторінок з кольоровими фотознімками.


НАЙДОВШЕ ЖИТТЯ КОМІКСА

Думаю, всі ви любите читати комікси. Так от серія коміксів”Данді”неперервно випускається компанією ”Tomson Dundy” з 4 грудня 1937 року. Найвідоміший персонаж комікса ковбой на прізвисько Відчайдушний Ден. На слайді ви бачите зображених героїв, що з’являлись в ”Данді” за роки його існування.


НАЙДОВШИЙ КОМІКС

Найдовший у світі неперервний комікс „Чічо і шалений день народження”. Його довжина 242 м 45 см, висота – 90 см. Він був виставлений в День „Світових рекордів Гіннеса” 2005 року в Італії. Історія в малюнках була розміщена на 242 панелях; весь твір був завершений за 8 год 40 хв.


КРАЇНА ЛЮБИТЕЛІВ КОМІКСІВ

В Японії 40% всієї друкованої продукції, що продається, складає видавництво коміксів „Манга”. В цю цифру входять 13 щотижневих журналів, 10 журналів, які виходять два рази вмісяць і 20 щомісячних журналів! В 1990-х роках об′єм продажу манги в середньому становив більше 5 мільярдів доларів США .


ФІЛЬМ ЗА МОТИВАМИ КОМІКСІВ

Найбільш прибуткові фільми – це фільми, створені за мотивами коміксів. Касові збори фільму „Людина-павук” в 2002 році склали в США більше 400 мільйонів доларів. Касові збори фільму „Людина-павук 2” склали майже 400 мільйонів доларів. Обидва фільми зібрали біля 800 мільйонів доларів. Третій фільм про Людину-павука вийшов у 2007 році.


Скажіть, будь-ласка, які книжки ви запам”ятали?

Вчені різних країн працюють над удосконаленням книжок, щоб читання було цікавим, зачаровувало і привертало вашу увагу.

Книга – чудовий дивовижний витвір людського розуму. Вона стала для кожного із нас такою ж необхідною, як земля, як чисте небо над головою, як хліб. Навіть важко уявити, як би розвивалась культура, історія, якби не було винайдено книгу.

Тож, бажаю щоб у вашому житті не було жодного дня без прочитаної хоча б сторінки.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску. Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску
downloads -> Українська мова
downloads -> Романтизм, а з другої половини ХІХ ст реалізм
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Інформації про материки та океани. Карти материків та океанів, їх класифікація за масштабом, просторовим охопленням, змістом і призначенням Учень: називає
downloads -> Використання на уроках географії технологій інтерактивного навчання
downloads -> Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської мови
downloads -> 1. Підготовчий період
downloads -> Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних мереж

Скачати 42.85 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка