Конкурсу рейду «Увага! Діти на дорозі!»Скачати 106.44 Kb.
Дата конвертації23.01.2018
Розмір106.44 Kb.
ТипКонкурсУКРАЇНА


Н А К А З

НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ОСВІТИ

ДОЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ


від

01 вересня 2011 року

182

м. Долинська


Про проведення в навчальних закладах

району Всеукраїнського конкурсу - рейду

«Увага! Діти – на дорозі! »
На виконання наказів управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 19 липня 2011 року № 324 «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності у системі освіти області у 2011-2012 навчальному році», від 01 серпня 2011 року № 340 «Про попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей», від 19 серпня 2011 року № 355 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу-рейду «Увага! Діти – на дорозі!», плану роботи відділу освіти районної державної адміністрації та з метою поліпшення роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, популяризації знань правил безпеки життєдіяльності, привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки руху неповнолітніх

НАКАЗУЮ:


1.З 30 серпня до 20 вересня 2011 року в усіх загальноосвітніх навчальних та дошкільних закладах району провести Всеукраїнський конкурс-рейд «Увага! Діти - на дорозі!» та з 12 до 16 вересня - Тиждень знань Правил дорожнього руху на тему «Знання Правил дорожнього руху – безпека вашого життя!».

2.Методистам методичного кабінету відділу освіти Григорчук Л.Б. та Баленко Н.Г. :

2.1. До 01 вересня 2011 року розробити методичні рекомендації щодо проведення рейду та Тижня знань Правил дорожнього руху і довести до відома виконавців.

2.2. Спільно з місцевим відділенням ДАІ розробити план проведення заходів.

3. Керівникам навчальних закладів району:

3.1. В підпорядкованих закладах затвердити оргкомітети з організації і проведення рейду та Тижня знань Правил дорожнього руху.

3.2. Підведення підсумків провести в кожному класі та в кожній групі окремо, з нагородженням дітей, які брали активну участь у проведенні заходів.

3.3. Матеріали про проведену роботу та звіт за формою згідно з додатком 2 направити у відділ освіти до 20 вересня 2011 року.

4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації Кузьменка В.В.


Начальник відділу освіти О.Гадірова


Додаток 2


до наказу №182

від 01вересня 2011року


30 серпня – 20 вересня2010

2011
1.

Кількість ДТП за участю дітей:

 • загинуло дітей

 • травмовано дітей


2.

Кількість ДТП через порушення дітьми ПДР:

 • загинуло дітей

- травмовано дітей


3.

Підготовлено:

 • газетних матеріалів

 • радіопередач

 • телесюжетів


4.

Проведено:

 • бесід та уроків з ПДР / охоплено дітей

 • театралізованих уроків з ПДР / охоплено дітей

 • кінолекторіїв / охоплено дітей

 • конкурсів та змагань / охоплено дітей


5.

Видано тематичної продукції:

 • плакати / тираж

 • листівки / тираж

 • методичні рекомендації / тираж

 • ( інше )


6.

Оформлено:

 • рекламних щитів

 • куточків безпеки в школах / дитячих садках

 • “Вікон ДАІ”

 • електронних табло


7.

Облаштовано:

 • автомайданчиків

 • автомістечок


8.

Встановлено (нанесено) біля закладів освіти:

 • дорожніх знаків

 • турнікетного огородження

 • нормативної дорожньої розмітки (%)

 • «лежачих поліцаїв»


9.

Припинено фактів жебракування неповнолітніх


10.

Інші проведені заходи :

 • написання диктантів;

 • анкетування учнів середніх та старших класів;

 • вікторини;

 • екскурсії містом та селом по вивченню дорожніх знаків серед учнів 1-5 класів; вихованців ДНЗ

 • поновлено загони юних інспекторів руху.


Додаток 1

до наказу по відділу освіти Долинської

райдержадміністрації

від 01 вересня 2011 року № 182


Методичні рекомендації щодо проведення рейду “ Увага! Діти на дорозі!”

та Тижня знань правил дорожнього руху в закладах.
Навчальні заклади з урахуванням вікових груп розробляють конкретні заходи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму під час проведення рейду “Увага! Діти на дорозі!”, затверджують їх відповідним наказом, вказуючи конкретних відповідальних за проведення кожного з них.

Заходи плануються за такими розділами: 1. Підготовча робота.

 2. Організація вивчення Правил дорожнього руху за програмою комплексу занять “ Основи здоров’я ” та “ Основи безпеки життєдіяльності”.

 3. Проведення позашкільних заходів з тематики безпеки дорожнього руху.

 4. Робота з батьками.

 5. Підведення підсумків рейду.

Підготовчу роботу необхідно розпочати з обстеження території навчального закладу та прилеглої до нього з метою перевірки наявності попереджувальних дорожніх знаків 1.33 “Діти” в разі розташування закладу біля вулиці з інтенсивним рухом, справності засобів регулювання ( дорожньої розмітки, світлофорів, тощо). Звернути особливу увагу на крони дерев, чагарників, зарослі яких можуть сприяти раптовій появі дитини на проїжджій частині.

В підготовчу роботу входить оновлення та обладнання автомайданчиків, куточків безпеки руху, використання для цієї мети тематичних наочних посібників та плакатів.

На період проведення рейду в найдоступнішому місці навчального закладу бажано встановити робоче панно з інформацією про рейд, його мету, час проведення загальних заходів даної тематики і де в подальшому будуть розміщуватись оголошення, результати змагань, конкурсів, інформація про порушників ПДР тощо.

Вивчення Правил дорожнього руху за програмою «Основи здоров’я» та «Основи безпеки життєдіяльності» бажано розпочати з Єдиного уроку з ПДР у всьому навчальному закладі з обов’язковим запрошенням на нього працівників ДАІ, водіїв-ветеранів, працівників автотранспортних підприємств.

Під час проведення рейду бажано практикувати проведення занять на дитячих майданчиках, безпосередньо на вулиці біля пожвавлених перехресть.

Ефективним методом закріплення дітьми знань Правил дорожнього руху є проведення позашкільних заходів: конкурсів, вікторин, виставок дитячих малюнків з безпеки дорожнього руху, показ відео та кінофільмів відповідної тематики, тематичних театралізованих уроків для молодших школярів, виступи агітбригад загонів ЮІР, змагання юних велосипедистів.

Результативна форма профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму – щоденне чергування юних інспекторів руху, громадських помічників ДАІ на територіях, прилеглих до навчально-виховних закладів. З порушниками ПДР необхідно проводити додаткові заняття, їх поведінку висвітлювати на робочому панно, стіннівках, по шкільному радіо.

В тематику проведення батьківських зборів під час рейду необхідно включити питання безпеки дітей в сфері дорожнього руху з наведенням конкретних прикладів порушень дітьми ПДР та нещасних випадків з дітьми на дорогах. На збори слід запрошувати працівників ДАІ.

Батькам молодших школярів рекомендувати розробити і взяти під щоденний контроль маршрут дитини від дому до школи.

Проведення даного заходу з зазначенням конкретних результатів і підсумків роботи необхідно висвітлювати в стіннівці, на панно, по шкільному радіо, вказати кращих у змаганнях, конкурсах. вікторинах, заохотити переможців.Тиждень знань правил дорожнього руху в закладі

Мета: прищеплювати учням інтерес до вивчення автосправи, професії водія, почуття відповідальності за дотримання правил дорожнього руху, здоровий спосіб життя.

У програмі Тижня:

1. Проведення обстеження прилеглих до освітніх закладів територій з метою усунення недоліків в організації руху на них та заміни несправних дорожніх знаків.

2. Обговорення на педрадах, нарадах при директору, за участю працівників ДАІ, питання по превенції нещасних випадків при автопригодах з визначенням шляхів поліпшення засвоєння учнями норм безпечної поведінки в процесі дорожнього руху.

3. Поновлення, а де необхідно, обладнання куточків безпеки дорожнього руху, з використанням для цього тематичних наочних посібників та плакатів.

4. Поновлення загонів юних інспекторів руху та складання планів їх роботи на навчальний рік.

5. Розроблення безпечних маршрутів для учнів початкових класів до школи та із школи додому.

6. Проведення Єдиних уроків з Правил дорожнього руху в усіх класах загальноосвітніх шкіл та старших групах дошкільних закладів.

7. Проведення :


 • конкурсів на кращий твір, переказ, кращу стінгазету, малюнок, аплікацію на тему безпеки дорожнього руху.

 • годин спілкування на тему “Бережи своє життя, пішоходе”, “Пам’ятай, знай і умій” (про правила безпечного руху);

 • годин спілкування для молодших школярів “Зустріч зі Світлофором Моргайком”, для середніх та старших – “Знаки дорожні завжди пам’ятай”, “Якщо на вулиці немає світлофора “.

 • Зустрічей з працівниками ДАІ, з лікарями - травматологами з питань запобігання дорожньо-транспортному травматизму.

 • Вікторин та конкурсів знавців Правил дорожнього руху “Червоний, жовтий, зелений”;

 • Практичних занять для старшокласників “Ми – учасники дорожнього руху”;

 • Екскурсій по вулицях міста і села з метою вивчення дорожніх знаків.

 • Виготовлення дорожніх знаків з метою подальшого їх використання на уроках «Основ здоров’я» та ОБЖ.

 • Батьківських зборів, на яких розглянути питання попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

8. Бесіди членів загону Юних інспекторів руху (ЮІР) з учнями початкових класів на тематику з безпеки руху, проведення ігор, конкурсів.

9 . Змагання серед учнів 5-8 класів «Юний велосипедист».

10. Виступ членів загону ЮІР по шкільному радіо на тематику з безпеки руху.

11. Зустріч учнів 9-х класів з інспектором патрульно-постової служби ДАІ, присвячена дотриманню правил дорожнього руху при керуванні велосипедами і мопедами.

12. Зустріч учнів 11-х класів з народним суддею, присвячена дотриманню законодавства в питаннях безпеки дорожнього руху.

13. Вечір для старшокласників «Червоний, жовтий, зелений».

14. Заключна лінійка, присвячена підсумкам проведення Тижня безпеки руху.

Для успішного проведення Тижня рекомендуємо: вивісити оголошення, повідомити про проведення Тижня по шкільному радіо, провести підготовку членів загону юних інспекторів руху. В 1-4-х класах доречно проводити бесіди, ігри, вікторини силами членів загону Юних інспекторів руху, якими є учні середніх і старших класів.

У 5-8 класах проводити заходи, пов’язані як із керуванням транспортними засобами, так і з вивченням Правил дорожнього руху, будовою велосипеда. Для цього пропонується змагання «Юний велосипедист», яке передбачає 5 етапів, пов’язаних як з практичною їздою на велосипеді, так і знанням правил і будови велосипеда.

Положення про змагання юних велосипедистів серед учнів 5-8 класів.

Змагання проводяться на спеціально розміченому майданчику і передбачають 5 етапів:1 –й етап Дорожні знаки Команді пропонується розповісти про 2 дорожні знаки, що запропонує суддя. Сума балів - 10.

2- й етап Сигнали світлофора і регулювальника Команді пропонується дати відповіді на 2 питання про сигнали регулювальника і світлофора. Сума балів - 10.

3-й етап Правила для пішоходів та пасажирів. Команді пропонуються 2 питання щодо правил для пішоходів та пасажирів. Сума балів – 10..

4-й етап Правила для велосипедистів Команді пропонується 2 питання одне - з правил для велосипедистів, друге - з технічного обслуговування велосипеда. Сума балів – 10.

5-й етап . Велоестафета. У змаганні беруть участь 3 учасники, два хлопці і одна дівчинка. Кожен з учасників проходить на велосипеді свій відрізок вело естафети, щор включає в себе «Змійку», «вісімку», «ворота», «коридор», «дошку». Контрольний час - 40 секунд. За кожну помилку (заїзд за лінію, торкання ногою землі, падіння) віднімається 1 бал. За кожні «зайві» 5 секунд віднімається 1 бал. Сума балів – 15.

Команди, які наберуть найбільшу кількість балів, оголошуються переможцями і нагороджуються грамотою директора школи і подарунком. Змагання відбуваються окремо між паралелями класів.

*** *** ***

Учням 9-х класів, яким незабаром виповниться 16 років , і які особливо проявляють інтерес до керування транспортними засобами, рекомендується зустріч з інспектором дорожньо-патрульної служби ДАІ для роз’яснення можливостей їзди на велосипеді, мопеді, мотоциклі.

Особлива увага повинна приділятися членам загонів ЮІР, які в цей час проводять активну роз’яснювальну роботу , організовують проведення змагань, вікторин, виступів по радіо, вечорів, беруть участь у проведенні виховних годин тощо.

Для старшокласників у передостанній день Тижня проводиться вечір «Червоний, жовтий, зелений», на якому пропонується позмагатися учням 10-11 класів у питаннях знань Правил дорожнього руху, будови автомобіля, основ мед підготовки, основ автотранспортного права.В останній день Тижня рекомендується проведення підсумкової лінійки, на якій адміністрація закладу відмічає найактивніших учнів, нагороджує переможців конкурсів і змагань.

Примітка

У відділ освіти направляти сценарії та розробки не списані з методичної літератури та фахових журналів.
Скачати 106.44 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка