Комплекс ігор на розвиток уяви для використання на уроках образотворчого мистецтва у – класах Гра «Доторкнімося до веселки»Скачати 30.36 Kb.
Дата конвертації14.01.2019
Розмір30.36 Kb.
ТипУрок

Комплекс ігор на розвиток уяви

для використання на уроках образотворчого мистецтва

у 5 – 7 класах
Гра «Доторкнімося до веселки»

Інструкція учням: закрийте очі та уявно доторкніться до веселки. Опишіть словами, що ви відчуваєте, що уявляєте.

- Які кольори на дотик?

- Чим пахне веселка?

- Чому веселка швидко зникає?

- Як би ви змінили веселку за можливості?

- Яким би стало життя людей, якщо б веселка з’явилася на цілий день.
Гра «Барви природи»

Учні отримують картки із словами: ліс, поле, гори, річка, море, озеро, небо, степ, сад тощо.

Інструкція учням: для написання пейзажу художник шукає безліч кольорів та відтінків. Які кольори подарують йому ліс, поле, гори, річка, море, озеро, небо, степ, сад…? Заплющить очі та під музику здійсніть уявну подорож до лісу (поля, гір, річки, моря, озера, неба, степу, саду тощо).

І варіант

А тепер замалюйте фарби природи, що виникли у вашій уяві у вигляді кольорових плям, ліній, хвиль. За малюнками один одного учні відгадують. В якому уявному місці побували однокласники, і пояснюють свою думку.ІІ варіант

Творче завдання: учні об’єднуються в групи (за принципом: море ліс, поле, гори, небо). А потім зображають п’ять основних відтінків моря, лісу…, та розповідають якого настрою надає морю (полю…) певний відтінок і коли його більше в тому чи іншому місці. Потім по групам діти зображають море, ліс, поле…, використовуючи відтінки про які говорили.


Вправа на аналізування картини «Бузковий настрій»

Демонстрація картин художників, на яких переважає бузковий колір («Бузок» К. Коровін, «Свято в селі», «Ранок» Б. Кустодієва …) Прослухати уривки музичних творів. Визначити який з них більше підходить до переглянутих репродукцій, чому?  • Сніг буває бузковим, коли..?

  • Стовбури дерев бувають бузковими, коли..?

  • Будинки здаються бузковими, коли..?

  • Небо буває бузковим, коли..?

  • Місяць буває бузковим, коли..?


Творча гра «Живі картини»

Учні об’єднуються в чотири групи. Кожна група отримує репродукцію. Одна – пейзаж, друга – портрет, третя – натюрморт, четверта – анімалістичний жанр. Користуючись навідними питаннями. Діти повинні описати характер художника, з’ясувати особливості його творчості.  • Які кольори і відтінки художник більше всього полюбляє?

  • Що для художника було найголовнішим у житті?

  • Як він ставився до людей і природи?

  • Про що художник мріяв?

  • Про що він захотів розповісти людям?

Після цієї бесіди вчитель розповідає учням про життя і творчість художника.
Гра «Живий натюрморт»

Для гри учні об’єднуються в групи за принципом «Кольори веселки». Листоноша, що завітав на заняття роздає, адресовані кольорам, конверти з репродукціями різних натюрмортів.

Інструкція учням: кожна група мімікою і жестами зображає відповідний натюрморт. Всі інші відгадують який натюрморт зобразила команда.


Ігрова вправа «Складаємо натюрморт»

Випереджаюче завдання: принести з дому незвичайні речі(мушлю, пісочний годинник, компас, старовинні предмети, глиняні вироби, тощо. З загального обсягу предметів учні повинні подумати і вибрати ті, які підходять за кольоровою гамою, формою, тематикою. Та звернути увагу на те, про що мажуть розповісти предмети натюрмортної групи людям.


Навчальна вправа «Монотипія»

Учні отримують картки з різнокольоровими монотипіями. Поруч із монотипією написано людські стани та настрої (радість, смуток, тривога, горе, знервованість, піднесення, ніжність, переживання та ін.).Завдання: визначити який настрій відповідає кольору або поєднанню кольорів на картці (монотипії).
Скачати 30.36 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка