Доторкнутися душі МетаСкачати 32.45 Kb.
Дата конвертації19.01.2018
Розмір32.45 Kb.


Доторкнутися душі

Мета: розвивати пізнавальний інтерес учнів до історії свого краю, його культури, духовності, виховувати гордість за людей краю, шанобливе ставлення до історичного, культурного і духовного спадку рідного краю, здатність берегти його і примножувати.

Одним із найбільших див, створених людиною, є мистецтво. Воно зачаровує нас силою краси: краси звуків, краси почуттів, краси побаченого. Когось зачарувала таємнича, ніжна, трепетна музика, когось довершена картина, когось прекрасна книга, краса рідного слова. Отака вона сила - сила мистецтва. Знаряддя, яке підносить людину, робить її нездоланною у пошуках істини.

І як приємно, що на землі є люди, які від природи наділені талантом митця. Такими є вихідці і з нашого села, які зробили вагомий внесок у скарбничку національної і світової літератури і культури.

Це Ангеліна Оборіна, жителька міста Львова, член Національної спілки журналістів України, Міжнародної асоціації письменників та Віра Мацнєва (Бакаленко), жителька міста Несвіж, член Спілки майстрів народної творчості Білорусі, майстер соломоплетіння.

Творчі зустрічі з митцями, колишніми випускниками нашої школи - це, з одного боку, вже традиційні свята, а з іншого - це свята неповторні, свята душі.

Сьогодні знову у нас в гостях львівська поетеса Ангеліна Оборіна та майстер народної творчості Білорусі Віра Іванівна Мацнєва (Бакаленко).

Поетеса Ангеліна Оборіна народилася в селі Теслугів. Закінчила Луцький педагогічний інститут ім.. Л.Українки. Почала друкуватися з 1965 року в газетах та журналах України. її твори для дітей побачили світ і в Чеській республіці (ж. «Пороги»). Педагог за професією, вона дуже любить дітей. Свої - дочка і син - дорослі. Має 6 внуків. А скільки чужих дітей, знайомих і незнайомих. От і випускає вона книгу за книгою. В її доробку - 9 збірок.

У творах Ангеліни Оборіної розповіді про життя, пригоди малят та звірят, комашок, захоплення чарівною природою. Кожен твір обласканий сонячним теплом, квітами, блакиттю, що дивує та тішить маленьких героїв. Діти і навколишній світ сприймаються як дивовижна нерозгадана казка, повна таємниць та пригод...

Є у неї суто «доросла» лірика, в якій розкривається внутрішній світ сучасної жінки, краса її душі, єднання людини зі світом природи. Лірика поетеси проникнута любов'ю до рідних і друзів. Часто звертається до іронічного розкриття характерів...

• «Поетичний гербарій»

Учні читають вірші з різних її видань, коментуючи їх.

• Вчитель. Багато творів покладено на музику. Вони ввійшли до збірки «Рожева мальва». Більшість її пісень - це лірична сповідь. Ангеліна Оборіна часто звертається до квітів. Це відчувається в піснях про білу розу, рожеву мальву, орхідею. Свою любов до рідного краю, мови висловлює вона в пісні «Рідна мова».  • Ансамбль дівчат виконує пісню «Рідна мова».

  • Виступ Ангеліни Оборіної, яка познайомила з новими рукописами,
    прочитала свої твори.

• Вчитель. З давніх-давен людина мала потяг до краси. В українських традиціях прийнято було прикрашати свій одяг та оселю, приносячи красу в побут. Народ прагнув не тільки бачити красу, а й творити її власними руками, а тому великої популярності набули народні мистецтва: вишивка, мережка, плетіння з лози, гаптування, соломоплетіння та інші. І все це - справжнє мистецтво, що радує душу своєю красою.

Стан творчого осяяння душі притаманний і Вірі Іванівні Мацнєвій (Бакаленко). В її особі поєдналися поет і чудовий майстер народної творчості. Витвори майстрині з різних природних матеріалів (соломи, сухоцвіту, насіння рослин), вишивки, витинанки давно завоювали цивілізований світ. У книзі про Віру Бакаленко «Жьщця дзівосньїя імгненні» читаємо: « 3 вигляду - звьічайньі чалавек, привабная жанчьіна, ал есць у ея тварьі нешта асаблівая, тое, ад чого бляскам зіхацяць вочьі і што дазваляе гаварьщь пра яе як асобу творчую.»

Ліричні твори Віри Іванівни, зокрема про наше село, рідний дім, друзів вміщені у збірці віршів «Букет валошак». І нам дуже радісно, що така майстриня теж з нашого села.

Тож запрошуємо Віру Іванівну Мацнєву до слова.  • Виступ Віри Іванівни Мацнєвої, ознайомлення з її творчим доробком.

  • Виразне читання віршів.

• Вчитель. Гадаю, що кожен із нас переконався у тому, що саме людина наділена невичерпною фантазією, багатою уявою, здатністю сприймати і творити красу. Саме мистецтво запалює в серці вогник дієвості, розвиває емоції та почуття, допомагає розрізнити Добро і Зло, Красиве і Потворне, Цілюще і Хворобливе.

І нам приємно відчувати, що, незважаючи ні на що, ці талановиті люди знову і знову поспішають до місця, де народились, до свого родинного коріння, до живлющого джерела, яке ніколи не пересихає, не замулюється, а дає наснагу на подальше життя.Сподіваюсь, що ця зустріч дасть початок цілій низці зустрічей з новими цікавими особистостями, новою творчістю.
Скачати 32.45 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка