«Боротьба добра і зла у нашому житті»Скачати 24.49 Kb.
Дата конвертації16.01.2018
Розмір24.49 Kb.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Харківська гімназія № 163

Харківської міської ради

Харківської областіТвір – роздум на тему:

« Боротьба добра і зла

у нашому житті»

Виконала


учениця 5Б класу

Снопкова Валерія

Учитель етики:

Дегтяр Ірина Євгеніївна


М.Харків

2012 р


Боротьба добра і зла
Подивіться на світ з одного боку, то все біле, з іншого, все чорне. Подивіться на людей: одні добрі, інші злі. І що ж перемагає? У казках завжди перемагає добро.

І дійсно, навіщо злу перемагати? Адже краще бути добрим , з чистою душею, ніж злим, з чорною, неприязною, що ніколи не скаже тобі ні дякую, ні будь ласка. Як подумаєш про зло, так погано стає, побачиш людину злу - ще гірше. А якою людиною краще бути доброю чи злою? Я гадаю, що доброю, адже добра людина – оптиміст, що дивиться на світ з радістю і любов`ю. Ще добра людина досягає всього, що хоче, і ніколи не засмучується та йде уперед. А зла людина частіше - песиміст, що завжди каже:" Все погано. У мене нічого не виходить". І таким чином стає грубою, неввічливою людиною, що ображена на весь світ. А що казати про добро і зло? Одні гадають що це моральні якості людини, інші, що це міфічні персонажі казок вигадані народом, що завжди борються між собою.

Та ні, це люди. Подумайте. Адже й дійсно добрі люди й злі завжди борються між собою. Ви гадаєте, що у сучасному світі немає зла.

А крадіжки, злочини. Це все зло, що має неабияку популярність серед молоді. А фільми про терористів, бойовики. Діти дивляться ці фільмі і теж хочуть у майбутньому стати злочинцями. А краще якщо діти будуть дивитися фільми, де чітко сказано, що добро завжди переможе зло. І у світі завжди будуть головними добро, любовь і ласка. Але що ж робити зі злом? Воно все одно залишається у нашому житті. Як з ним боротися? Деякі вважають, що зло повинно залишатися безкарним, бо воно засвоїло урок і не буде більше нічого поганого робити , інші говорять, що зло повинно відбути покарання. Частіше всього у казках, як у житті, зло залишається безнакарним, а навіщо тоді добро? Добро потрібно не тільки для боротьби зі злом, а й для дружби, любові, взаєморозуміння. Кажуть, що "Добро будує, а зло руйнує". А чи так це? Навіть у ті часи коли були ще князі злі ворожбити руйнували наші міста, фортеці. Та князі боролися з цим злом і все знов відбудовували. Саме це нам говорить, що поняття добро і зло було ще в давні часи. Народ складав про них казки. Одні вважали, що це два брати, які посварилися назавжди, інші, що це два чаклуна, що борются між собою. Недаремно у язичництві був світлий брат Сварог і темний Чорнобог. Недаремно люди боялися Чорнобога і вірили Сварогу. Вже незабаром з`явилися козаки, що не могли дивитися на тяжку долю України і воювали зі злом. Захищали її від монголо-татар, ляхів, турків, половців. А пам`ятаєте нашого попередника Тараса Шевченка? Він виступав від імені народу і казав: "Не потрібне нам зло, НАВІЩО ВОНО".


В віконці сяє сонечко

І діти грають знов

Весь світ, як казка, твориться.

І всі ми знаєм, що:

Як би наш світ, як казка, був.

Ми грали всі разом .

І панував би лад у світі на добро.

І не було би війн, невзгод і суперечок.

Великою сім'єю жили б ми.

І жили ми щасливо, і раділи б всі,Як та малеча, що ще грається у дворі.

Люби, шануй, оберігай ось,

Що хотів сказати мир невзгоді.

Скачати 24.49 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка