Блок І вступСторінка1/7
Дата конвертації16.01.2018
Розмір0.76 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7

БЛОК І
Вступ
«Немає дітей обдарованих і необдарованих,

талановитих і звичайних. Обдаровані, талановиті

всі без винятку діти. Розпізнати, виявити,

розкрити, викохати, виплекати в кожному учневі

його неповторно-індивідуальний талант –

значить, підняти особистість на високий

рівень розквіту людської гідності.»

В. О. Сухомлинський.
             Керуючись основними документами про організацію та проведення методичної роботи з педкадрами, а саме: Законом України про загальну середню освіту,  Рекомендаціями щодо організації методичної роботи  з педагогічними працівниками в загальноосвітніх середніх закладах освіти, Положенням про методичний кабінет закладу освіти, Програмою перспективного розвитку школи, методична робота в закладі протягом 2013 -2014 років була спрямована на завершення реалізації методичної проблеми «Сучасний урок як основна організаційна форма отримання якісних знань в школі». Протягом даного періоду основними завданнями методичної роботи були: вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів школи, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів та отримання ними якісних знань, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації; розвиток учительської творчості; формування інтересу до сучасних наукових ідей, дослідної роботи.

Робота над загальношкільною методичною проблемою стала поштовхом для пошуку форм і функціональних структур для підготовки вчителя в загальнометодичному, психолого-педагогічному аспектах. Однією з пріоритетних була проблема підвищення професійного рівня вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення. Тому основне завдання організованих заходів (міжкурсові форми роботи) ставилося включити вчителів у процес вдосконалення особистої кваліфікації. Саме з цією метою в плані роботи з педкадрами та в плані роботи шкільних методичних об’єднань були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи: робота над загальшкільною методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, докурсова та післякурсова підготовка, консультування, творчі звіти, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше. Із метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи.Методична рада школи впродовж звітного періоду координувала діяльність усіх методичних структур з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у школі. Протягом 2013-2014 навчальних років на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання :

 • Підсумки результативності роботи методичної ради за минулий навчальний рік.

 • Основні напрямки методичної роботи на наступний навчальний рік.

 • Результати шкільних олімпіад та підготовку учнів до участі в міських предметних олімпіадах, міських конкурсах учнівських творчих робіт.

 • Стан виконання шкільної програми «Робота з обдарованою молоддю».

 • Робота шкільних факультативів, курсів за вибором, додаткових індивідуальних занять.

 • Про хід впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти.

 • Про результати ДПА в 4,9,11класах.

 • Організація повторення навчального матеріалу та підготовка учнів 11х класів до ЗНО

 • Атестація та курсова перепідготовка вчителів школи.

 • Діяльність роботи шкільних мо, цмо щодо вдосконалення педагогічної майстерності та самоосвітньої діяльності педагога.

 • Результати персонального контролю за ефективністю організації роботи спеціальних медичних груп учнів на уроках фізичної культури.

 • Наступність у навчанні і вихованні початкової та середньої ланок школи. Вивчення рівня адаптації учнів 5 класу.

 • Результати тематичного контролю за формуванням особистісних компетенції учнів, уміння локалізації подій у просторі (картографічних умінь та навичок), формування аналітичного мислення на уроках історії та правознавства, вчителів англійської мови.

 • Випуск друкованої продукції у 2013-2014 н.р.

Аналізуючи діяльність школи слід відмітити, що педагогічним колективом досягнуто якісних результатів навчання і виховання: проблема результативності навчально-виховного процесу, загальна характеристика його продуктивності, їх оцінювальний контроль, система роботи вчителів, практичне спрямування уроків були під постійним контролем адміністрації. В 2013-2014 навчальний рік проведено педраду з такої методичної проблеми: «Реалізація інформаційно-комунікаційних технологій навчання на уроках та в позаурочний час». Крім того, згідно перспективного плану роботи школи, слухалося питання вивчення стану викладання базових предметів: «Стан викладання української мови в початковій школі». Перевірки даних питань свідчили про те, що особливу увагу педагогічний колектив школи приділяв підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів. З метою з’ясування рівня виконання завдань Державного стандарту було проведено тематичні перевірки щодо дотримання принципу наступності при переході учнів з початкової в основну школу, щодо створення комфортних умов для навчання в школі першокласникам. Результати вивчалися на нарадах при директорові, докладно проаналізовані та оформлені у вигляді наказів по школі.

Кожного року здійснюється оглядовий контроль дотримання єдиного орфографічного режиму при веденні робочих зошитів та зошитів для контрольних робіт, якість проведення лабораторних і практичних робіт (результати вивчалися на нарадах при директорові, докладно аналіз стану ведення зошитів оформлений у вигляді довідок та наказів по школі).

Особлива увага приділялась самоосвіті педагогів та підвищення фахової кваліфікації. Курсова перепідготовка здійснювалася згідно з перспективним планом, 20-25% педагогів кожного року. Пройшовши курси, вчителі звітували про набуті знання на засіданнях шкільних методичних об’єднань. Кожного року всі педагоги вчасно забезпечуються курсами, при цьому використовується така форма курсової перепідготовки як понаддержавне замовлення за індивідуальною формою навчання при КОІППО.

Атестація педагогів школи здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10. 2010 р. № 930, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за №1255/18550, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту».

Успішна атестація забезпечується перш за все чіткою організацією атестації вчителів школи. Тому, було сплановано роботу атестаційної комісії, складено план атестації педагогічних працівників. Усі вчителі мають перспективний план атестації на 5 років, де вказують шляхи самоосвіти та участь у методичних заходах школи чи міста. Разом з тим, педагог, який атестується складає свій індивідуальний план, де вказає форми реалізації самоосвіти, свого досвіду, дати проведення відкритих уроків та позакласних заходів, дидактичний матеріал для презентації на творчому звіті, тощо.

В 2013-2014 проатестувалися 4 педагоги. З них три вчителя підтвердили «вищу» кваліфікаційну категорію та звання «старший учитель» (Філіпова Л.О., Левицька М.М.. Паталаха Л.А.) та один вчитель (Рубан О.Я.) підвищила свій рівень до І кваліфікаційної атегорії.

Свої творчі здобутки, свій педагогічний досвід вчителі презентували на творчому звіті «Зоряна година». Використовуючи мультимедійну презентацію, педагоги показали свій учительський та життєвий шлях, педагогічні напрацювання: дидактичний матеріал, наочність, нестандарті уроки, тощо. Захід пройшов у активній, концертно-конкурсній формі.

Слід відмітити, що професійний рівень педагогів зростає з кожним роком. Протягом 2009-2014 н.р. проатестувалися 27 педагогів:рік

Кількість учителів

ІІ категорія

І категорія

Вища

Старший учитель

методист

2010

4

2

1

1

-

-

2011

7

2

1

4

2

-

2012

7

1

-

6

4

1

2013

5

1

1

3

2

-

2014

4

-

1

3

3

-

Каталог: uploads -> editor -> 3284 -> 105655
editor -> Литература Д. Наливайко стр. 6-14 читать, стр. 14 пис ответить на вопросы 1-3
editor -> Стратегія сталого розвитку України
editor -> Випускна творча робота Назва проекту: «Формування екологічних цінностей, здоров’язберігаючих факторів в умовах випереджаючої освіти для сталого розвитку»
editor -> Новинки психолого-педагогічної літератури Психолого-педагогічне забезпечення навчально-виховного процесу в школі дуже актуально
105655 -> Бойко Наталії Ярославівни Головний екзаменатор наших учнів життя. Наскільки вони будуть адаптованими до соціального середовища, здатними оперативно приймати правильне рішення
105655 -> Підготувала учитель математики


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка