А далі — знову фронти, публіцистичні виступи, гаряче слово заклику. А далі — знову фронти, публіцистичні виступи, гаряче слово закликуДата конвертації14.02.2019
Розмір445 b.А далі — знову фронти, публіцистичні виступи, гаряче слово заклику.

  • А далі — знову фронти, публіцистичні виступи, гаряче слово заклику.

  • Вогненним пафосом гніву до ворога дихала стаття Довженка «Батьківщина наказує», написана в дні, коли «огидне рабство, і бандитизм, і смерть» повзли до Волги. Митець звертається до бійців:

  • «Зупинись, боєць і командир!

  • Припадіть вухом до рідної землі, прислухайтесь до гомону. Чуєте? Батьківщина кличе! Ні кроку назад!»Після війни Довженкові як «затя-тому націоналісту» не дозволяли жити в Україні. Проти його повер-нення було партійне керівництво України. У «Щоденнику» читаємо: «...не пустили мене в Київ, я український ізгой... Кара, яку мені придумали великі люди в малості своїй, жорстокіша за розстріл. Я хочу писати серед свого народу... Невже я не можу жити на Вкраїні?.. Розтерзана і змучена душа моя до краю. Я України син. Нащо відняли у мене Матір? Земле моя рідна, коли б хоч ти була щаслива».

  • Після війни Довженкові як «затя-тому націоналісту» не дозволяли жити в Україні. Проти його повер-нення було партійне керівництво України. У «Щоденнику» читаємо: «...не пустили мене в Київ, я український ізгой... Кара, яку мені придумали великі люди в малості своїй, жорстокіша за розстріл. Я хочу писати серед свого народу... Невже я не можу жити на Вкраїні?.. Розтерзана і змучена душа моя до краю. Я України син. Нащо відняли у мене Матір? Земле моя рідна, коли б хоч ти була щаслива».

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка