6 Структурні підрозділи університетуСкачати 426.68 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації23.01.2018
Розмір426.68 Kb.
ТипДиплом
  1   2   3   4   5   6

Інститут вищої кваліфікації


Враховуючи постійно зростаючий попит на перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів, особливо в таких сферах як економіка, управління, фінансова та банківська системи, у 2000 р. на базі факультету післядипломної освіти КНТЕУ було створено новий структурний підрозділ університету – Інститут вищої кваліфікації (ІВК), який у серпні 2001 р. очолила К.С. Шклярук.

Завдяки ретельному моніторингу попиту на ринку освітніх послуг ті, хто починали та розвивали цю справу, –Н.М. Ушакова, Н.В. Притульська, К.С. Шклярук під керівництвом ректора університету А.А. Мазаракі – визначили основні напрями діяльності інституту: підвищення кваліфікації державних службовців, перепідготовка фахівців для сфери малого та середнього бізнесу, навчання топ-менеджерів, реалізація магістерських програм та програм короткострокових семінарів.

Саме завдяки цим далекоглядним лідерам, їх відданості та вірі у справу, ІВК знаходиться сьогодні на високому рівні довіри серед партнерів та замовників. Це підтверджують більше 20 000 слухачів, які пройшли навчання за програмами в ІВК від початку існування підрозділу.

У 2001-2002 рр. ІВК взяв участь у конкурсі на право впровадження президентської Програми перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива» та її реалізація. В цей період було отримано ліцензію на підвищення кваліфікації за напрямом «Державне управління» та запроваджено співробітництво з Російською асоціацією бізнес-


освіти (РАБО).

Наступного року діяльність інституту поповнилася співпрацею з новими замовниками: Держказначейством, ПФУ, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Держфінпослуг України та Держкомзв’язку України, КРУ м. Києва з питань підвищення кваліфікації. Розпочала роботу вчена рада ІВК КНТЕУ. У рамках подальшого розвитку інститут долучився до Проекту Європейського Союзу «Підтримка Української ініціативи» за програмою перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва. Також у 2003-2004 навчальному році було створено сайт ІВК КНТЕУ.

У 2005 р. отримано ліцензію з напряму «Державні закупівлі», впроваджено престижну програму для топ-менеджерів «Магістр бізнес-адміністрування». Також відбулося підписання Меморандуму про взаємо-розуміння з Університетом МакГілл (м. Монреаль, Канада) в рамках проекту «Регіональне навчання та розвиток консультативних можливостей в Україні», створено Український консорціум університетів, до якого також увійшов ІВК. Головним управлінням державної служби України ІВК внесено до переліку ВНЗ для здійснення підготовки та перепідготовки спеціалістів у сфері європейської інтеграції. До реалізації програми «Українська ініціатива» залучено філії КНТЕУ - ВТЕУ та ЧТЕІ.

Продовженням успішного початку діяльності стало підписання Угоди про співпрацю у сфері освіти та досліджень між КНТЕУ та ESCP Europe, Європейською школою менеджменту (м. Берлін, Німеччина) і впровадження програми МВА «Європейський менеджмент - СеМВА»

Упродовж 2006-2007 рр. зросла кількість замовників освітніх послуг інституту. Ними стали Національна комісія з питань регулювання зв’язку України та Державна інспекція з контролю за цінами. Пройдено державну акредитацію програм «Магістр бізнес-адміністрування».

Після успішного першого випуску слухачів програми МВА та «Європейський менеджмент – СеМВА» створено кафедру економіки, менеджменту та маркетингу ІВК.

Цей навчальний рік ознаменувала тісна співпраця з представниками програмного бюро товариства InWеnt в Україні та Канадською експертно-сервісною організацією в Україні (КЕСО). За ініціативи голови Пробірної служби Міністерства фінансів України розроблено та впроваджено магістерську програму «Експертиза та оцінка ювелірних товарів».

Подальший розвиток Інституту вищої кваліфікації КНТЕУ не знизив темпу та кількості знакових для історії підрозділу подій. Так, до 2015 відбулося запровадження нових заходів, розширення кола співробітництва.

Головдержслужбою України проектах з питань євроінтеграції та мовної підготовки державних службовців ― У співпраці з Університетом Лондон Метрополітен проведено два семінари для державних службовців «Торговельні відносини України з ЄС». Проведено підсумкову міжнародну науково-практичну конференцію «Співпраця університетів і бізнесу: навчання та розвиток консультативних можливостей в Україні» спільно з Університетом МакГілл (м. Монреаль, Канада, 2009).

В рамках співробітництва з ESCP Europe впроваджено англомовний навчальний модуль «Економічна теорія для менеджерів» та семінар «Бізнес в Україні» для топ-менеджерів з Європи.

У 2010 р. Міністерством економіки України ІВК включено до реєстру ВНЗ, які мають право проводити навчання за програмою «Державні закупівлі» ― Проведено круглий стіл «Державні закупівлі в Україні і світі – сучасний стан та перспективи розвитку». З питань підвищення кваліфікації залучено нових замовників: Адміністрація Президента України, Верховна рада України та Міністерство фінансів України, підписана угода з російським Інститутом економіки та фінансів «Синергія», з італійським Міжнародним інститутом моди, дизайну та маркетингу (Polimoda) та концерном «Воронін» про реалізацію спільної програми «Міжнародний маркетинг моди».

Розпочато співпрацю з Апаратом Верховної Ради України щодо реалізації короткострокових семінарів. Здобуто право участі у реалізації програм підвищення кваліфікації державних службовців у сфері європейської, євроатлантичної інтеграції України та мовної підготовки (2011-2015рр.)

У 2012 р. Міністерством юстиції України включено ІВК до переліку ВНЗ на право здійснення навчання арбітражних керуючих. Співпраця з Товариством GIZ за програмою «Управління підприємством і ЗЕД». З 2013 р. – співпраця зі Школою вищого корпусу Нацдержслужби України щодо реалізації Професійної програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування І-ІV категорій посад у сфері європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України ― проведено круглий стіл «Побудова успішного бізнесу».

З 2014 р. розпочато співпрацю з Міністерством оборони України, започатковано нові магістерські програми для сфери бізнесу, співпраця зі Школою вищого корпусу Нацдержслужби України в рамках проекту розвитку лідерського потенціалу. У 2015 р. поновлено співпрацю з Апаратом Верховної Ради України щодо реалізації професійної програми підвищення кваліфікації за напрямом «Державне управління». Започатковано співпрацю з Київським міським центром зайнятості щодо реалізації 10-ти програм для безробітних громадян. Спільно з Асоціацією професійних управляючих нерухомістю, Спілкою фахівців з нерухомого майна України розроблено та впроваджено Професійну програму підвищення кваліфікації менеджмерів ринку нерухомості.

Серед постійних замовників програм навчання ІВК: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство фінансів України, Рахункова палата, Пенсійний фонд України, Державна казначейська служба України. Загалом в ІВК підвищили кваліфікацію працівники з більш ніж 60 міністерств та центральних органів виконавчої влади України. Лекції в інституті читають провідні спеціалісти-експерти Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, фахівці інших центральних органів виконавчої влади, наразі реалізується 10 навчальних програм у сфері менеджменту, маркетингу, бухгалтерського обліку, обліку та аудиту, товарознавства. Програми розраховані на працівників підприємств, установ, організацій різних форм власності; державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Матеріально технічна база Київського національного торговельно-економічного університету дозволяє проводити конференції, бізнес-форуми, круглі столи та інші заходи. Так починаючи з 2008 року інститут разом з кафедрами університету, Комітетом ВР України з питань науки і освіти, Міністерством освіти і науки України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Українською асоціацією бізнес-інкубаторів та інноваційних центрів проводить Міжнародний бізнес-форум «Проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні». Крім того, щороку проводиться круглий стіл з актуальної тематики.

Підвищення кваліфікації персоналу компанії сьогодні обумовлено вимогами ринкової конкуренції, потребою в оптимізації роботи колективу, необхідністю змін. Корпоративне навчання зможе надати компанії новий імпульс, забезпечити її конкурентоспроможність і вивести на якісно інший щабель. ІВК КНТЕУ пропонує корпоративне навчання за програмами МВА «General Management» та «Торговельний менеджмент». Корпоративна програма МВА покликана створити управлінську команду на дуже високому рівні. Завдання корпоративного навчання - об’єднати керівників-професіоналів в різних сферах: фахівців з продажу, логістики, фінансистів, маркетологів, спеціалістів ІТ на основі менеджменту.

Корпоративні програми МВА в ІВК КНТЕУ враховують специфіку бізнесу компанії, максимально адаптовані до цілей і завдань, відповідають плану її стратегічного розвитку; навчальний процес за корпоративною програмою направляється компанією і в ньому беруть участь фахівців компанії; дають можливість проведення окремих занять на території замовника.

МВА – General management розроблена відповідно до сучасних тенденцій у бізнес-освіті. Дозволяє систематизувати професійний досвід, набути сучасний управлінський інструментарій на основі досвіду успішних українських і міжнародних компаній, ознайомитися з основними напрямами сучасного менеджменту. Працює з метою підготовки менеджерів, здатних керувати процесами на основі сучасних моделей загального, стратегічного, фінансового, інвестиційного, маркетингового менеджменту.

МВА - Торговельний менеджмент – ексклюзивна програма, для реалізації якої університет має значний потенціал: і наукові школи з багаторічними традиціями, і висококваліфікований викладацький склад, і співпраця з провідними торговельними мережами і компаніями України. В результаті – формування сучасної системи професійних знань і навичок прийняття управлінських рішень у сфері управління продажами.

Програми зорієнтовані, з одного боку, на те, щоб прищепити навички з прийняття обґрунтованих управлінських рішень, що базуються на компетентності надвисокого рівня, з іншого, – на те, щоб надати практично спрямовану високопрофесійну університетську освіту. Навчальні курси програми доповнюються майстер-класами, дискусіями та груповими обговореннями. Акцент зроблений на практичних заняттях, що дозволяє розвивати навички аналізу реальних бізнес-ситуацій, а також на роботі в групах над вирішенням управлінських завдань.

Програми складаються з нормативних дисциплін, що формують систему економічних знань, яка гарантує відповідність підготовки магістрів із бізнес-адміністрування встановленим стандартам. Це дисципліни базової підготовки, необхідні тим, хто не має економічної освіти та дисципліни спеціальної підготовки, що дають знання основних функціональних та міжфункціональних сфер бізнесу;дисциплін професійної підготовки, перелік яких може бути змінено за бажанням замовника. Загальний термін навчання становить 2 роки 3 місяці, початок занять – вересень. Претенденти на навчання повинні мати диплом бакалавра, спеціаліста або магістра, досвід управлінської діяльності у сфері бізнесу не менше 2 років. Після завершення навчання випускники отримають диплом магістра із бізнес-адміністрування державного зразка КНТЕУ.

Інститут вищої кваліфікації регулярно отримує слова подяки, грамоти, нагороди, які відзначають інновації, лідерство і задоволеність навчальними програмами наших партнерів та замовників. Таке визнання є найціннішою нагородою.Скачати 426.68 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка