2014 рік Оглядово-аналітичний бюлетеньСторінка1/11
Дата конвертації26.10.2017
Розмір2.1 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


Управління культури, національностей та релігій

Миколаївської облдержадміністрації

Обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна


«Дитячі бібліотеки області

в цифрах і фактах.

2014 рік»

Оглядово-аналітичний бюлетень


м. Миколаїв

2015

Робота на допомогу організації обслуговування читачів-дітей

в бібліотеках області
У 2014 році мережа бібліотек, що обслуговують дітей в Миколаївській області, складала 478 установ. З них 34 дитячі, 402 сільські, 42 міські (в т.ч. 22 відділення при ЦБС для дорослих м. Миколаєва та ЦБ Вознесенської ЦБС).

Протягом останніх років бібліотеки області, що обслуговують дітей, активно проводять роботу щодо створення нових моделей розвитку власного бібліотечного простору і позиціонують свої заклади як центри промоції та розвитку читання, підтримки освіти та середовища ділового читання учнів, гуманітарних центрів читацьких ініціатив, що активізують прагнення дітей до соціальної самореалізації.Позитивними прикладами досягнень у відтворенні обраних моделей розвитку сьогодні є:

 • бібліотеки ЦБС для дітей м. Миколаєва

 • Дитяча бібліотека КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» - «Центр підтримки освіти та пізнавального дозвілля»;

 • Районна бібліотека для дітей Березнегуватської ЦБС – «Районна бібліотека для дітей – дозвіллєвий та освітній центр»;

 • Районна бібліотека для дітей Баштанської ЦБС – «Районна бібліотека для дітей – центр екологічного краєзнавства»;

 • Районна бібліотека для дітей Єланецької ЦБС - «Центр підтримки освітніх запитів дітей»;

 • Районна бібліотека для дітей Доманівської ЦБС – «Районна бібліотека для дітей – культурно-інформаційний центр;

 • Районна бібліотека для дітей Жовтневої ЦБС – «Центр творчого розвитку дітей»

 • Районна бібліотека для дітей Кривоозерської ЦБС – «Районна бібліотека для дітей – центр сімейного дозвілля»;

 • Районна бібліотека для дітей Новобузької ЦБС - «Центр вільного доступу до мережі Інтернет. Популяризація дитячої книги та читання за межами бібліотеки»;

 • Районна бібліотека для дітей Снігурівської ЦБС – «Центр дитячого читання»

 • Районна бібліотека для дітей Первомайської ЦБС – «Бібліотека сімейного читання».

Окремо слід відзначити районні ЦБС області, які сьогодні докладають усіх зусиль в реалізації обраних моделей розвитку сільських бібліотек з метою надання дитячому населенню села рівних прав на освіту, інформацію, творчий розвиток і дозвілля. Це:

 • Арбузинська ЦБС, де Новоселівська бібліотека-філія є центром розвитку творчих здібностей юних користувачів та Іванівська бібліотека-філія – центр підтримки системної освіти дошкільнят

 • Баштанська ЦБС, де Виноградівська бібліотека-філія є центром підтримки і розвитку освітніх і творчих запитів молоді та дітей

 • Березанська ЦБС, де дві модельні сільські бібліотеки Василівська та Лиманівська б/ф, працюють як центри сімейного читання, а Коблівська б/ф - як центр роботи з дошкільнятами

 • Веселинівська ЦБС, де Подільська модельна бібліотека працює в напрямку організації дозвілля дітей та сімейного читання

 • Вознесенська ЦБС, де з 2009 року Трикратненська сільська бібліотека-філія працює в напрямку «Центр дозвілля дітей»

 • Доманівська ЦБС, де Кузнецівська бібліотека-філія є центром читання дітей «Відкриваєш книгу- відкриваєш світ», а Мостівська бібліотека-філія – центр читання

 • Єланецька ЦБС, де Возсіятська, Куйбишевська, Калинівська, Водяно-Лоринська сільські бібліотеки-філії  є центрами підтримки освітніх запитів дітей та юнацтва

 • Жовтнева ЦБС, де Мішково-Погорілівська та Новомиколаївська б/ф є центрами формування культури дітей

 • Миколаївська ЦБС – де Радсадівська модельна бібліотека працює за темою «Діти у сучасному соціопросторі»

 • Снігурівська ЦБС, де Василівська сільська бібліотека – філія є центром формування культури читання; а Євгенівська і Нововасилівська сільські бібліотеки – філії – центри сімейного читання.

 • Первомайська ЦБС, де Жовтнева і Чаусівська бібліотеки-філії діють як центри роботи з дошкільнятами, а Лисогірська дитяча бібліотека-філія є центром спілкування і розвитку для дітей з особливими потребами «Ми потрібні один одному»

Незважаючи на досить плідну роботу за всіма напрямками бібліотечної діяльності і певні успіхи й досягнення бібліотек, що обслуговують дітей, є і негативні явища, які впливають на якісне і кількісне поповнення бібліотечного фонду, інформатизацію, зміцнення матеріально-технічної бази – це недостатнє фінансування
Показники ефективності діяльності бібліотек області,

що обслуговують дітей.
2014 року бібліотеками області було обслужено бібліотечною книгою та надано інформаційні послуги 155469 читачам, кількість книговидач по області складає 3177322.

У порівнянні з 2013 роком по області спостерігається збільшення показника читачів - на 3536 чол. та зменшення показника книговидачі - на 4375 пр.Аналіз показника «Обслужені читачі»

Збільшення показника «обслужені читачі» по області простежується завдяки розширенню зони обслуговування дітей у бібліотеках ЦБС для дорослих м. Миколаєва(+4070).

У цілому, в порівнянні з 2013 р., по ЦБС простежується тенденція зменшення кількості обслужених читачів. Цей показник по районних ЦБС зменшився на 350 чол. Так, кількість обслужених читачів зменшилась у 10-ти районних ЦБС, серед яких: Врадіївська (-205), Снігурівська (-163), Новобузька (-84), Єланецька (-52), Доманівська (-49), Новодеська (-27), Кривоозерська (-24), Арбузинська (-19), Миколаївська (-18), Вознеесенська (-10). Збільшення показника простежується у 8 ЦБС.: Первомайській (+604), Березанській (+70), Веселинівській (+58), Березнегуватській (+47), Казанківській (+34), Баштанській ( +30), Братській ( +30), Жовтневій (+17).

По районним бібліотекам для дітей області цей показник збільшився на 287 чоловік. Так, 9 РДБ звітують про збільшення цього показника. Найбільше зростання цифрового показника в Очаківській (+107), Снігурівській (+79), Миколаївській (+61), Березнегуватській (+33) районних бібліотеках для дітей. Незначне зменшення відбулося у Врадіївській (-20), Первомайській (-4), Новобузькій (-2), Єланецькій (-2) РДБ.Зменшення показника обслужених читачів-дітей в сільській місцевості відбулося у 10-ти ЦБС Миколаївської області в: Снігурівській (-138), Врадіївській (-137), Очаківській (-92), Доманівській (-53), Єланецькій (-50), Кривоозерській (-28), Новоодеській (-27), Вознесенькій (-26), Арбузинській (-19), Новобузькій (-8). Збільшення відбулося у 8 ЦБС: Миколаївській (+357) Березанській (+63), Братській (+29), Веселинівській (+25), Березнегуватській (+14) ЦБС.

Стосовно аналізу показника обслужених читачів у бібліотеках для дітей міст Вознесенська, Первомайська, Южноукраїнська, слід відмітити наступне. Його зменшення відбулося в КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» (-268) та міській дитячій бібліотеці-філії №2 (-166). А в КЗ «Міська бібліотека для дітей» м. Южноукраїнська простежується незначне збільшення цього показника на 13 чоловік.

Необхідно відмітити зростання показника «обслужені читачі» у ЦБС для дітей м. Миколаєва (+197).

Аналіз показника «Книговидача».

Щодо показника кількості книговидач, то майже у всіх районних ЦБС простежується його збільшення у порівнянні з минулим роком на 9223 примірників. Так, це можна простежити у 12 районних ЦБС: Первомайській (+7332), Миколаївській (+6727), Березанській(+3416), Снігурівській(+1983), Баштанській (+1712), Казанківській (+1480), Кривоозерській (+974), Братській (+541), Березнегуватській (+406), Доманівській (+372), Арбузинській (+113), Врадіївській (+43). Зменшення показника відбулося у 6 ЦБС: Очаківській (-8095), Новобузькій (-2718), Новоодеській(-2040), Жовтневій (-1450), Єланецькій (-1084), Веселинівській (-104).

Показник книговидачі в цілому збільшився в районних бібліотеках для дітей Миколаївської області на 12510 примірників. Це простежується у 13-и РДБ. Найбільше зростання, слід відмітити у Жовтневій (+3949), Очаківській (+2841), Врадіївській (+2648), Миколаївській (+1102). Зниження показника відбулося у 5-и РДБ. Найбільше зменшення у Снігурівській РДБ - на 676 примірників.

Збільшення показника книговидачі для дітей відбувається і на селі. У порівнянні з минулим, 2013 роком на 9319 примірників. Про ріст звітують 11 ЦБС, серед них: Первомайська (+7273), Березанська (+2706), Снігурівська (+2617), Баштанська (+2277) та інші. Але є і зниження цього показника у сільській місцевості 8-и ЦБС: Очаківській (-10936), Жовтневій (-5397), Врадіївській (-2446), Новобузькій (-2097) та ін.

Стосовно аналізу показника книговидачі для читачів-дітей у бібліотеках для дітей міст Вознесенська, Первомайська, Южноукраїнська, то слід відмітити наступне. Його зменшення відбулося в КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» на 5461 примірників. Незначне збільшення простежується у двох інших бібліотеках - міській дитячій бібліотеці-філії №2 на 757 примірники, КЗ «Міська бібліотека для дітей» м. Южноукраїнська - на 190 примірників.


Хочеться зауважити, що не всі ЦБС по роботі з дітьми надають у статистичній частині звіту аналіз бібліотечно-інформаційної діяльності на основі цифрових показників роботи, не формулюють висновки. Складаються лише статистичні таблиці. Обласний методичний центр ретельно перевіряє цифрові показники ЦБС по роботі з дітьми відповідно до статистичної звітності - бланків 6НК і включає вже їх без розбіжностей до загального звіту.
Робота з користувачами.

Соціокультурна та просвітницька діяльність.
З огляду на різноманітні культурно-просвітницькі заходи, що відбулися протягом року, слід зазначити, що вони позитивно впливають на популярність бібліотек, удосконалюють їх інформаційні, освітні та виховні можливості, розширюють коло соціальних партнерів, які зацікавлені у спільній професійній діяльності. Перевага надається таким формам роботи, які сприяють підвищенню престижу читання серед дітей, задоволенню їх читацьких уподобань, розвитку творчих здібностей.

Важливе місце у своїй діяльності бібліотеки області надають соціокультурній та просвітницькій роботі, популяризації літератури за різними напрямками. Вони продовжують працювати над формуванням позитивного іміджу бібліотек за допомогою організації якісного обслуговування користувачів та наданням їм якісних послуг.


Ефективне просування читання.
Стимулюванню розвитку читацької активності та популяризації читання серед дітей області сприяють заходи, які проводяться в бібліотеках Миколаївщини у рамках обласного гуманітарного проекту «Велике читання» (2010-2018 р.р.), затвердженого Наказом управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації від 20.11.2009 р. №261.

Популяризація читання серед підростаючого покоління - це постійний кропіткий процес. Дуже важливо реалізовувати його у тісній співпраці із сім’єю та закладами освіти, застосовуючи різні форми бібліотечної роботи.

Бібліотеки постійно знаходяться в пошуку нових, нестандартних форм роботи, розробляються цікаві програми заходів, спрямовані на просування книги, залучення читачів і створення позитивного образу бібліотек.

Слід відмітити колективні роботи Дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська», районної бібліотеки для дітей Братської ЦБС, районної бібліотеки для дітей Арбузинської ЦБС, які зайняли призові місця у номінації «Ефективне просування книги та читання» під час проведення обласного огляду-конкурсу районних(міських) бібліотек для дітей.

Організовуючи бібліотечний простір, працівники районних бібліотек для дітей передбачали зони для читання, творчості, відпочинку, гри та спілкування.

Бібліотеки Баштанщини вивчають і запроваджують кращий досвід бібліотек країни з організації вільного доступу до документних ресурсів, створення комфортних зон для користувачів. У 2014 році саме РДБ Баштанської ЦБС отримала 1 місце у номінації «Створення комфортного бібліотечного середовища» під час проведення обласного огляду-конкурсу районних(міських) бібліотек для дітей.

Бібліотечна виставка є засобом розкриття інформаційних ресурсів книгозбірні, її візитною карткою, відображаючи стиль бібліотеки і творчі можливості персоналу, дієвим засобом впливу на формування читацької уваги. Серед наочних форм популяризації книги особливо вдалими були виставка-персоналія, діалог, панорама, вікторина, інсталяція, кросворд,  гра, мандрівка, роздум, дискусія, колекція, аукціон, презентація, вернісаж, репортаж, трибуна, дослідження, рейтинг та інші.

В Первомайській РДБ організована виставка - буккросинг «Жива книжкова полиця», яка користується попитом у користувачів бібліотеки. Вона систематично поповнюється новими книжками, які приносять користувачі бібліотеки.

Серед масових заходів були найбільш вдалими, поширеними та цікавими: різдвяні свята, літературні свята, години цікавих повідомлень, брейн-ринги, заочні екскурсії, КВК, години-суперечки, вахти пам'яті, година екологічної мудрості, розважальні програми, парад інтелектуальних ігор, зустріч з цікавими людьми, екологічні колажі, бібліотечні посиденьки, бібліотечні планетарії, свята читацьких задоволень, літні читання, козацькі розваги, казкові скрині-вікторини, каскади інформаційних повідомлень, голосні читання, подорожі, вікторини, конкурси, турніри , ігри, години цікавих повідомлень.

Презентаційні, інтерактивні форми проведення заходів роблять читання і книгу привабливою і актуальною в очах користувачів, особливо дітей, які часто сприймають друкований аналог як застарілий формат. Комп'ютерні технології дозволили застосовувати нові форми роботи: медіа-літературне рандеву, медіа-подорож, літературно - географічні мініатюри, які підняли бібліотечні заходи на інший якісний рівень.


У продовж звітного року бібліотекарі Миколаївської області проводили індивідуальні рекомендаційні бесіди, бесіди під час запису до бібліотеки, літературні рейтинги, міні-опитування та обговорення, літературні інтерв’ю, анкетування. Такі форми спілкування дали змогу вивчити інтереси та захоплення читачів, зацікавленість у читанні та бібліотеці, в дитячій літературі.

Комплесний підхід щодо розвитку і просування дитячого читання представлений у наступних бібліотеках, які обслуговують дитяче населення міста і області, за допомогою: • Бібліотечної програми Арбузинської РДБ «Відкриємо книгу дітям»

 • Центру читання „Відкрита книга” Березанської РДБ, програми «Мої перші кроки в бібліотеці», проекти «Велика книга бібліотечних рекордів», «Чарівний рюкзачок», «Пляжна бібліотека»

 • бібліотечної програми Березнегуватської РДБ «Хай живе читач»

 • бібліотечної соціально – культурної програми Єланецької РДБ «Зростаємо разом з книгою».

 • бібліотечної програми Новоодеської РДБ «Велике читання – малого читача»

 • програми бібліотеки для дітей КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» «Бібліорік»

У 2014 році районною бібліотекою для дітей Арбузинської ЦБС в рамках програми «Відкриємо книгу дітям» були проведені заходи: літературне свято « Світ знань відкриває книга »; розважальна програма « Грайлики – читайлики »; акція « З книгою у дитячий світ »; літні читання « Літо на книжкових вітрилах »; презентація книг місцевих авторів « Вернісаж нового слова »; літературний ярмарок «Чарівний ланцюжок казок».

Бібліотечна програма «Хай живе читач» створена у 2014 році районною бібліотекою для дітей Березнегуватської ЦБС з метою підвищення ролі книги та читання в житті дітей та підлітків.

Протягом року в бібліотеці для дітей КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» працювала програма «Бібліорік». Складовими якої були такі літературно-розважальні сезони - «Зимова феєрія», «Шевченківська весна», «Читайліто», «Літературна осінь». При бібліотеці створено для читачів Хобі-портал «Бібліоталанти» з метою скеровування дітей на різностороннє читання книг, опираючись на уподобання та захоплення різними видами творчої діяльності. Хобі-портал представлений у наступних зонах : «На авансцені - книга», «Музичний абонемент», «Рукотворні чудеса».
Бібліотечні акції бібліотек для дітей області, присвячені популяризації читання як фактору соціального успіху, були проведені у більшості установах.

Популяризуючи читання як фактор соціального успіху, який сприяє створенню всебічно розвинених особистостей, працівники ЦБС для дітей м. Миколаєва проводили активну роботу по залученню потенційних користувачів до бібліотеки, зокрема – через бібліотечні акції: • «Кинь пустушку – візьми книжку» (ЦМБ, ф. 2, 5, 6, 8);

 • «Зізнайся у коханні книзі» (ЦМБ);

 • «Бібліотечний арт-майдан» (ЦМБ, ф. 2, 5, 6, 8);

 • «Нагодуйте птахів взимку» (ф.6);

 • «Подаруй бібліотеці книгу» (ф.5,7)

 • «Я не боржник, я забудько!» (ф.2,7)

 • «Острів Читалія на планеті Літо» (ф.5);

Стимулюванню розвитку читацької активності та популяризації читання серед дітей сприяють заходи, які проводяться в Березанській РДБ у рамках Центру читання „Відкрита книга”. Перших читачів в 2014 році районна бібліотека для дітей зустріла з сюрпризом. Адже перший, хто завітав у Новому році до бібліотеки отримав у нагороду шоколадного діда Мороза. Так пройшла РR-акція «Першого читача зустрічаємо, з Новим роком читання вітаємо».

Завдяки бібліотечній акції «Протопчи стежину до бібліотеки», яка є складовою соціально-культурної програми «Зростаємо разом з книгою» районної бібліотеки для дітей Єланецької ЦБС, до бібліотек-філій залучено 247 дошкільників, з них в РДБ-103.

Працівниками Снігурівської РДБ у червні була проведена вулична акція "Читання єднає" під гаслами "Україна єдина!" та "Читання єднає!".
Національний проект «Україна читає дітям» - один із найуспішніших, що вже впродовж декількох років реалізується в бібліотеках, що обслуговують дітей в Миколаївській області.

ЦМБ для дітей та бібліотеках-філіях м. Миколаєва продовжує реалізовуватись бібліотечний проект «Відомі городяни читають дітям». В рамках проекту на зустріч з читачами запрошувались відомі люди: зірки спорту та естради, журналісти та письменники. В цьому році гостями проекту були: письменниця Віра Марущак (ЦМБ, ф.5), яка із задоволенням прочитала свої кращі твори; письменниці О. Славна, І. Грунська, письменник Є. Куцев – автор збірки «Сказка про Три-Седьмое царство» (ЦМБ, ф.,6), письменником М.Євтушенко з презентацією його книги "Тарасикова стежина, або Правдива казка"(ЦМБ, ф. 6, 5), Євгенією Бардіною - редактором відділу мистецьких програм Миколаївської обласної телерадіокомпанії, тощо.Бібліотечний проект «Єланечинна читає дітям», заходи якого відбулися в Маложенівській, Новоолександрівській, Возсіятській, Ясногородській, Калинівській бібліотеках-філіах дали можливість юним читачам зустрітися з відомими земляками, знаними людьми краю, представниками місцевих громад, органів місцевого самоврядування,що сприяло підвищенню іміджу бібліотек у громаді. Літературна зустріч-діалог з Тамарою Іванівною Доній – вчителем англійської мови, поетесою за талантом у Ясногородській б/ф, яка розповіла дітям про роль книги в становленні її як людини і як фахівця.

Протягом року успішні та цікаві люди Веселинівського району читали в бібліотеках ЦБС дітям книжки, оповідання, поетичні твори з подальшим їх обговоренням. Ділилися своїми думками про книгу та бібліотеку.

Учасниками проекту-2014 в Веселинівської РДБ стали Ю. Лєснікова – студентка Миколаївської філії Київського національного університету культури та мистецтв, Л. П. Алєксєєнко – представник районного Червоного Хреста, Г. Д. Шаф – методист районного відділу освіти, С. А. Шепета – краєзнавець, Т. В. Папіровник – представник фірми «Оріфлейм», О. О. Юсипей – мама читача бібліотеки, тощо.

Цікаво пройшли голосні читання «Для маленьких цікавеньке», «Літературна галявина» (читання творів Т. Г. Шевченка, А. Чижової, В. Марущак).


Хочеться звернуть увагу на активні форми роботи в районних ЦБС.

В Єланецькій РДБ відбулося проведення виборів Президента Книжкової Країни «Все про всіх розкажуть книги», літературного квесту «Казковими стежками».


У Первомайській РДБ відбулася презентація творчих досягнень читачів, які були представлені на стенді «Талановиті, сміливі, розумні!». При бібліотеці працює клуб «Книгознавчики, казколюби» для читачів дошкільного віку. Протягом року відбулися наступні засідання:

 • Гра-загадка «Хто казки знає, той відповідає»

 • Година розваги «Хочеш казку прочитати - алфавіт повинен знати»

 • Конкурс малюнків «Малюю світ своїми кольорами»

 • Книжкове знайомство «Усім кому чотири й п’ять, ці книги радим прочитать»

 • Мультперегляд «Улюблені книги, які стали мультфільмами»


Посвята в читачі, екскурсії бібліотекою, дні відкритих дверей традиційно проводяться у бібліотеках для дітей області як на допомогу просуванню читання серед читачів, так і популяризації бібліотечних послуг в цілому.
Інноваційні ідеї районних бібліотек для дітей
Розширенню нестандартних підходів в організації просування читання сприяло проведення обласного семінару-ярмарку бібліотек для дітей Миколаївської області на тему «Інноваційна діяльність дитячих бібліотек Миколаївського краю: ярмарок творчих ідей». Під час проведення були презентовані різноманітні, вже реалізовані, цікаві форми культурно-просвітницької роботи. Серед них:

 • Хобі Портал «Бібліоталанти» (дитяча бібліотека КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»);

 • Скайп-зустрічі «Замовляй письменника» (Арбузинська РДБ);

 • Краєзнавчі веббібліографічні посібники «Щоб туристичний шлях обрати, слід НАВІГАТОР прочитати» (Баштанська РДБ);

 • Проект-гра «Начитані та щасливі» (Березанська РДБ);

 • Бібліотечний урок здоров’я на свіжому повітрі «Твоє здоров’я – в твоїх руках» (Березнегуватська РДБ);

 • Мобільна виставка-афіша «Шевченко у моєму серці» (Братська ЦБС);

 • Проект «Пізнай світ через спілкування» (Веселинівська РДБ);

 • Пленер читання «Літо з книгою» (Доманівська РДБ);

 • Літературний скайп-квест «Школа суперагентів» (Жовтнева РДБ);

 • Доброчинна бібліотечна акція «Перша улюблена книга дитини» (Єланецька РДБ);

 • Навчально-пізнавальна гра «Дерево - здоров’я» (Казанківська РДБ);

 • Рекламні заходи бібліотеки «Бібліотека під відкритим небом» (Первомайська РДБ);

 • Навчально-ігрова подорож «Бібліодаї» (Новобузька РДБ);

 • Інтерактивно-інтелектуальна гра «Квітка-райдуга» (Новоодеська РДБ);

 • Літературні перегони «Гойдалка прочитаних книг» (Куйбишевська бібліотека-філія Снігурівської ЦБС);

 • Конкурсна програма «Жива планета ХХІ ст.» (Новосілківська бібліотека-філія Вознесенської ЦБС).

Ідеї районних бібліотек для дітей Арбузинської, Березанської та Веселинівської ЦБС були представлені та придбані для реалізації нашими колегами з м. Херсона на майстер-класі «Інноватика-2014», який проходив на базі Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. П. Мирного.

А ідея районної бібліотеки для дітей Арбузинської ЦБС - проект «Замовляй письменника» в цьому році отримав Подяку від Президії Української бібліотечної асоціації за ефективне поєднання у ньому традиційних та інноваційних форм роботи в обслуговуванні читачів-дітей.

Мета ідеї дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» - Хобі Портал «Бібліоталанти» формування у дитини стійкого інтересу до читання через виявлення та розвиток індивідуальних захоплень, розвиток творчості та таланту, спрямування дитини на читання книг та змістовне проведення вільного часу.

Ідея Арбузинської РДБ – скайп-зустрічі «Замовляй письменника» полягає в тому, що завдяки використанню інформаційних технологій, діти мають можливість поспілкуватися з письменниками в режимі реального часу, задати їм питання, дізнатися про нові твори, плани на майбутнє тощо.

Краєзнавчі веббібліографічні посібники «Щоб туристичний шлях обрати слід НАВІГАТОР прочитати» Баштанської РДБ допоможуть юним користувачам краще пізнати природоохоронні куточки Миколаївщини, а в нагоді їм стануть еколого-краєзнавчі навігатори, які створює РДБ. Мета цього проекту – залучення юних користувачів до широкого використання довідково-інформаційного ресурсу районної бібліотеки для дітей еколого-краєзнавчого спрямування з метою ознайомлення з мальовничими заповідними місцями Миколаївщини та заохочення їх до систематичного читання еколого-краєзнавчої літератури.

Суть проекту-гри «Начитані та щасливі» Березанської РДБ полягає в тому, що користувачі бібліотеки, які не цікавляться читанням та літературою, а лише відвідують Інтернет-центр, беручи участь у проекті, починають читати для власного задоволення. При цьому ще й змагаються за головний приз. Мета такого проекту – залучення до читання дітей віком від 12 до 15 років, виховання у них любові до книги і потреби в читанні, відродження кращих традицій культури читання та змістовного дозвілля дітей у бібліотеці, що обслуговує дітей.

Бібліотечний урок «Твоє здоров’я в твоїх руках» із серії заходів «Бібліотека під відкритим небом», запропонований Березнегуватською РДБ, надає можливість школярам, які багато часу проводять на шкільних заняттях та вдома за комп’ютером, більше часу перебувати на свіжому повітрі, а заодно розвивати свої пізнавальні інтереси. Мета такого проекту – виховання у юних користувачів потреби до саморозвитку, підвищення зацікавленості до книги та корисної інформації взагалі, розвиток лідерських якостей і впевненості у собі, формування звичок «дозвілля – з бібліотекою» та «активне інтелектуальне дозвілля».

Міні-проект «Світ очима земляків», запропонований Веселинівською РДБ, заключається у віртуальній подорожі світом, яка є традиційною в багатьох бібліотеках для дітей. Основою реалізації ідеї є пошук і об’єднання земляків в соціальній мережі «Однокласники» під назвою «Веселинівці за кордоном» і шляхом інтерактивного спілкування з ними почути враження від перебування за кордоном та побаченого ними в інших країнах світу.

Фахівцями Доманівської РДБ представлений Пленер читання «Літо з книгою», спрямований на підвищення читацької активності, організацію відпочинку та проведення змістовного дозвілля користувачів-дітей у період літніх канікул. Мета проекту - сприяння створенню комфортного бібліотечного середовища, популяризації нових книг, проведення цікавих заходів, творчих конкурсів, Інтернет-спілкування та продовження спілкування читачів-дітей з книгою за межами бібліотеки.

Проект-гра «Дерево здоров’я» Казанківської РДБ передбачає виховання свідомої установки на здоровий спосіб життя у читачів-дітей, учнів 3-4 класів. Завдання цього проекту: • Визначити основні аспекти здорового способу життя;

 • Сприяти вихованню здорового способу життя шляхом знайомства з науково – пізнавальною літературою;

 • Надати дітям рекомендації по створенню власного режиму дня, бережливого ставлення до власного здоров’я;

 • Узагальнення та впровадження досвіду, виробленого в процесі реалізації ідеї.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка