150-річчю з дня народження М. С. Грушевського присвячується: твір-есе «Пам’ятаємо національних героїв»Дата конвертації15.01.2018
Розмір26.5 Kb.

150-річчю з дня народження М.С. Грушевського присвячується:

твір-есе «Пам’ятаємо національних героїв»

Кошляк Вікторія,

учениця 9 А класу

Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22

Харківської міської ради Харківської області
Кожний народ має своїх національних героїв, які в найкритичніший момент історії втілюють найкращі його риси, піднімають на боротьбу інших і беруть на себе відповідальність за майбутнє нації, ведучи її за собою. Однією з таких особистостей, без перебільшення, був Михайло Сергійович Грушевський. Тому я хочу розповісти про цю видатну людину, що після себе залишила значний слід у нашій історії.

Будь-яка історична постать нерозривно пов’язана зі своєю епохою. На мою думку, Михайло Сергійович Грушевський є найяскравішою особою подій Української революції 1917- 1921 років.

Усе своє життя великий український учений та історик, голова Української Центральної Ради і перший Президент України присвятив боротьбі за створення української держави. Придивляюся до рис обличчя Михайла Сергійовича на декількох світлинах — ніде не бачу усмішки. Думаю: ось так йому боліло за Україну, що навіть для сімейного альбому він не посміхнувся перед фотографом. Грушевський ґрунтовно підходив до всього, за що брався, — він писав історію і творив її, займаючи високі посади в українській державі. Його геній, напевно, полягав у тому, що, обміркувавши й дослідивши ідею української державності, він безпосередньо намагався реалізувати її в умовах народно-демократичної революції в Україні 1917-1921 pp. Саме це викликало шалену лють з боку імперських великодержавників. Для них він назавжди став «зубром українського буржуазного націоналізму», твори якого в агонічному нападі намагалися вилучити і з продажу в книгарнях, і, насамперед, — з бібліотек, а їхнього автора — з пам'яті народу.

Михайло Грушевський - інтелектуал зі світовим ім’ям, народився 17 вересня 1866 р. в м. Холм у сім’ї педагога-славіста. Походив із давньої родини священиків Грушів. Доля відвела йому 34 роки життя. Політичну діяльність Грушевський розпочав у Галичині, де 1899 р. став одним із засновників Української національно-демократичної партії. У роки першої російської революції багато часу проводив на Наддніпрянській Україні. У 1907 р. Грушевський організував і очолив Українське наукове товариство в Києві. У 1908 р., продовжуючи свою політичну діяльність, Грушевський став одним з ініціаторів створення і головою Товариства українських поступовців, яке об’єднало більшість українських партій та національно-громадських організацій.

М. С. Грушевський — автор понад двох тисяч наукових праць: «Історія України — Русі», «Нарис історії українського народу», «Ілюстрована історія України», «Початки громадянства», «Історія української літератури»; також Михайло Грушевський — один із редакторів багатотомного видання документів «Джерела до історії України».

Відновлення української державності 1991 р. врятувало творчу спадщину М. Грушевського, висновки й передбачення якого, поза сумнівом, домінуватимуть і на межі XXI—XXII сторіч, поступово перетворюючись на ідейні засади та основу життя всього народу.

Звертаючись сьогодні до історичної постаті та драматичної долі Михайла Сергійовича Грушевського — видатного вченого-енциклопедиста, державного й громадського діяча, який започаткував у шаленій революційній бурі українську державність, ми не можемо не вбачати в його багатющому науковому й громадсько-політичному доробку одне з головних життєдайних джерел сьогоденного відродження незалежної України в її нестримному пориванні до миру, злагоди та щасливого майбуття. Здобутки Грушевського ставлять його в ряд найвизначніших постатей української історії.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску. Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску
downloads -> Українська мова
downloads -> Романтизм, а з другої половини ХІХ ст реалізм
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Інформації про материки та океани. Карти материків та океанів, їх класифікація за масштабом, просторовим охопленням, змістом і призначенням Учень: називає
downloads -> Використання на уроках географії технологій інтерактивного навчання
downloads -> Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської мови
downloads -> 1. Підготовчий період
downloads -> Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних мереж


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка