13 листопада в Будинку архітекторів проводилося урочисте свято, присвячене Дню незалежності ПольщіСкачати 34.26 Kb.
Дата конвертації22.12.2017
Розмір34.26 Kb.

СТУДЕНТИ КНЕУ СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОЛЬЩІ
Без незалежної України не може

бути незалежної Польщі і навпаки.

Юзеф Пілсудський

11 листопада 2014 року – 96 річниця здобуття Польщею незалежності. Це національне свято, яке поляки відзначають щорічно на честь проголошення незалежності держави від панування Російської імперії, Королівства Пруссії та Австрійської імперії у 1918 році. Свято збігається з днем завершення Першої світової війни, коли, після 125 років поділу Польщі між Пруссією, Росією і Австрією, відродилася країна. У цей день очільником держави став маршал Юзеф Пілсудський та було сформовано перший демократичний уряд Польщі. Саме тоді Юзеф Пілсудський сказав відому фразу: «Без незалежної України не може бути незалежної Польщі і навпаки».Кафедра української мови та літератури у рамках святкування річниці запланувала чимало цікавих заходів. На заняттях із польської мови викладачі Л.М. Бондарчук та Л.О. Єрмак створили справжню святкову атмосферу: студенти вчили напам’ять та декламували патріотичні вірші польською мовою, готували та виголошували реферати і презентації, присвячені цій події. Також студенти мали змогу побачити фільми Єжи Гофмана «1920 Bitwa warszawska» («1920 Варшавська битва») та Єжи Любаха «Важке братерство».

Розпочалося святкування 8 листопада концертом польської пісні і танцю, який відбувся в Центрі культури і мистецтв КНЕУ. Весь захід проводився польською мовою. „Для нас було дуже пізнавальним і корисним зануритись у святкову атмосферу, а також значно ближче познайомитись із польською культурою. Дуже добре, що ми тісно знайомимося із традиціями нашої країни-сусіда, це радує,” – діляться враженнями студентки 2 курсу факультету міжнародної економіки і менеджменту Ольга Каминіна та Вікторія Петрина.

13 листопада в Київському будинку архітектора відбулися урочистості, присвячені Дню незалежності Польщі. Вони об’єднали творчих, талановитих учнів та студентів різних навчальних закладів, які вивчають польську мову та цікавляться історією, звичаями і традиціями сусідньої країни. Зокрема, своїми виступами вражали: суботня школа «Polanie znad Dniepru» та творче об’єднання «Młodzi kreatywni». У цьому святі взяли активну участь і студенти другого курсу факультету міжнародної економіки і менеджменту з ДВНЗ „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”, які вивчають польську мову.

Святкове дійство проходило у форматі лекції «Lekcje polskości», адже на сцені не лише показували розважальні номери, а й представляли історичний екскурс у розвиток польської мови та літератури, утворення великої держави та життя нації сьогодні.

Розпочалася імпреза із веселої розважальної пісеньки «Ucz się polskiego», яку співали абсолютно всі присутні в залі. Саме це надало всім єдності й підтримувало гарний настрій упродовж незабутнього вечора.

Змістовними та надзвичайно інформативними були виступи Ольги Максимець та Святослава Марчука, Дар’ї Товкун та Владислава Нечая, студентів 2-го курсу факультету факультету міжнародної економіки і менеджменту КНЕУ. Вони підготували презентації польською мовою, ознайомили з творчістю великих польських письменників та поетів, а також проілюстрували найяскравіші історичні події, пов’язані зі становленням та розвитком державності на польських землях.

Розкрили мистецтво поетичного слова студенти КНЕУ Ольга Яцько, Ірина Гарасько, Ростислав Колосов, Валерія Середюк та Тетяна Мельник, декламуючи вірші відомих польських поетів Адама Міцкевича, Ігнація Красицького, Владислава Белзи, Людвіга Вішневського, Яна Пєтшака в оригіналі.

Фінальним акордом стали подарунки учасникам, білі та червоні повітряні кульки як символ єднання з Польщею, народні пісні та спільні фото. Це святкове дійство є ще одним яскравим прикладом дружніх відносин між двома державами-сусідами – Польщею та Україною.

Участь у заходах, присвячених Дню незалежності Польщі, допомогла студентам КНЕУ, які вивчають польську мову, повірити у свої сили в царині вивчення мови, застосувати набуті вже знання на практиці, ознайомитися з новими сторінками історії та культури Польщі, отримати нові враження та нових друзів.

Матеріал підготували:

студенти другого курсу

факультету міжнародної економіки і менеджменту

Ірина Гарасько,

Ольга Каминіна,

Вікторія Петрина.

Фото: Святослав Марчук,Ольга Максимець.

Скачати 34.26 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка