Звіт управління культури І туризму Жмеринської міської ради за 2015 рікСкачати 176.97 Kb.
Дата конвертації14.02.2019
Розмір176.97 Kb.
ТипЗвіт


Звіт управління культури і туризму Жмеринської міської ради

за 2015 рік
Робота управління культури і туризму в 2015 році була направлена на реалізацію державної культурної політики, збереження і розвиток мережі, забезпечення повноцінного функціонування, координації діяльності закладів культури міста їх розвитку, підтримку, наближення діяльності закладів до сучасних вимог, збереження творчого потенціалу по задоволенню різних культурних запитів та організації змістовного дозвілля населення, особливо молоді, покращення обслуговування відвідувачів закладів культури, забезпечення періодичними виданнями, сприяння реалізації культурно-просвітницьких програм соціальному захисту працюючих.

Реалізацію державної політики в галузі культури по м. Жмеринка протягом 2015 року забезпечувало 3 заклади культури : дитяча музична школа, бібліотека сімейного читання та міський історичний музей, у яких працює 75 чол. (по штату, фактично 68 чол.),

Усі загальноміські заходи проводяться на основі затвердженого плану основних заходів згідно календаря пам’ятних і знаменних дат.

Заклади культури протягом 2015 року брали активну участь у проведенні загальноміських та концертно-мистецьких заходів загальнодержавного значення, як то: День вшанування воїнів-афганців, Міжнародний день прав жінок і миру, День Чорнобильської трагедії, День Перемоги.

З нагоди Дня Конституції України за сприяння управління культури і туризму на міській площі була організована святкова концертна програма за участю колективів-учасників Х-фактор тріо «Максимум» та шоу-групи «Воля»

Організовано відзначення Дня Прапора, Дня незалежності України.

Свято Дня міста відбулося у Жмеринці 03 серпня. Перша частина святкування була організована на Площі Миру.

Уперше в місті було організовано парад дитячих візочків та дитячий велопробіг, в якому взяли участь діти віком 3-5 років. У розважальній програмі «Щаслива країна дитинства» взяли участь 137 дітей, вихованців Центру позашкільної роботи. Для маленьких художників був організований конкурс «Я малюю рідне місто».


Святкова концертна програма з нагоди Дня міста була організована для жмеринчан у парку культури і відпочинку ім. Горького. У програмі взяли творчі колективи міста: народний аматорський інструментальний колектив «Жмеринський диксиленд», естрадно- інструментальний колектив «Ретро-класик», народний аматорський естрадний гурт «Кордон».

Продовжено традицію святкування в місті професійних свят, таких як: День працівників культури та майстрів народного мистецтва, День залізничника, День підприємця, Всеукраїнський день бібліотек, День музики, День вчителя, День місцевого самоврядування, та ін.

Протягом звітного періоду в місті традиційно проводились культурно-масові заходи.

Жмеринська Дитяча музична школа традиційно бере участь у заходах Новорічно-Різдвяного циклу, які проводяться на теренах області.

9 січня 2015 року хоровий відділ Жмеринської дитячої музичної школи взяв участь у святкуванні Святого Різдва у Свято – Троїцькому жіночому монастирі смт. Браїлів. Для цього заходу діти підготували виступ з різдвяних колядок. Хоровий колектив привітав митрополит Жмеринський і Барський Симеон.

10 січня хоровий відділ Жмеринської дитячої музичної школи брав участь у VІІІ фестивалі колядок «Різдвяні дзвіночки», який щороку проходить у м. Вінниця. На цьому конкурсі – фестивалі юні жмеринчани здобули Диплом ІІ ступеня.

20-22 січня в Будинку науки та техніки відбуватиметься показ вистави «Новорічні пригоди у країні Фантазії», поставленої силами управління культури і туризму, управління освіти та працівників Будинку науки та техніки.

20-22 січня у Жмеринському Будинку науки та техніки пройшов показ театралізованої вистави для дітей «Новорічні пригоди в країні фантазії».

Жмеринчан та гостей міста вкотре порадували новою постановкою управління культури і туризму Жмеринської міської ради, творча група Будинку науки та техніки та колектив Центру позашкільної роботи. Казку подивились близько 3000 глядачів.

6 лютого в концертному залі Будинку науки та техніки під патронатом міського голови А. Кушніра відбувся благодійний концерт Заслуженого артиста України, співака та композитора Станіслава Городинського на підтримку учасників АТО. Організатором заходу стало управління культури і туризму Жмеринської міської ради. Концерт відбувався за підтримки Жмеринської дирекції залізничних перевезень.

Кошти, що були зібрані під час акції (9102 гривні), направлені на допомогу жмеринчанину Ігорю Вікторовичу Пецику, який отримав важкі опіки під час участі в АТО.

3-4 березня 2015 року з метою популяризації творчості Великого Кобзаря та розвитку мистецтва художнього читання в місті проводився традиційний щорічний міськрайонний конкурс читців «Кобзар і Україна».

Організатори конкурсу - управління культури і туризму Жмеринської міської ради, відділ культури і туризму Жмеринської райдержадміністрації. Конкурс проводився в два етапи, для двох вікових категорій.

У І-й віковій категорії(від 8 до 13 років) переможцями стали:

І місце – Мельничук Іванна (м. Жмеринка);

ІІ місце – Кравченко Дар’я (м. Жмеринка);

ІІІ місце розділили Денисюк Ірина (смт. Браїлів) та Сотникова Ірина (м. Жмеринка).

Приз за кращий власний вірш отримала Цегельник Марина (м. Жмеринка).

У ІІ-й віковій категорії (від 14 до 25 років) переможцями стали:

І місце – Омельченко Олена (м. Жмеринка);

ІІ місце посіли Чеперната Марія (с. Чернятин) та Мороз Анжела (с. Олександрівка)

ІІІ місце розділили Кандиба Анастасія (м. Жмеринка) та Гаврилюк Влада (с. Чернятин).

3 квітня у м. Тульчин проходив X обласний конкурс юних виконавців імені О. Петрова. У цьому конкурсі взяли участь ансамбль саксофоністів, створений при Жмеринській дитячій музичній школі у 2014 році (керівник – О.Орищук) та новостворений ансамбль народних інструментів (керівник – О.Старченко).

Ансамбль саксофоністів Жмеринської дитячої музичної школи зайняв у конкурсі І місце, ансамбль народних інструментів здобув схвальні відгуки журі та глядачів і був нагороджений дипломом.

Ці ж колективи нещодавно брали участь у ІІІ-му турі обласного конкурсу учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Подільська весна–2015», який проходив 21 березня у м. Вінниці. Серед багатьох учасників ансамбль саксофоністів Жмеринської дитячої музичної школи зайняв І місце, ансамбль народних інструментів – ІІ почесне місце.

Вихованці Жмеринської дитячої музичної школи традиційно беруть участь у обласних музичних фестивалях та конкурсах і завдяки високому професіоналізму викладачів традиційно показують високі результати.

10 травня у Жмеринці відбувся IV регіональний конкурс юних виконавців класичних творів ім. П.І.Чайковського і Н.Ф.фон Мекк «Жмеринський камертон». У конкурсі взяли участь 26 учасників: 18 учнів І вікової категорії (5-6 класи) та 8 учнів ІІ вікової категорії (7-8 класи).

Конкурсанти представляли 9 міст та районних центрів Вінницької області: Вінниця, Жмеринка, Шаргород, Бар, Ямпіль, Джурин, Піщанка, Ладижин, Хмільник.

Гру учасників оцінювало журі у складі:


 • Курков Гергій Володимирович, художній керівник та головний диригент академічного камерного оркестру «Арката», заслужений діяч мистецтв «України», доцент;

 • Жан-Марі Леруа, органіст, диригент, викладач консерваторії «Еманюель Шабріє» в Парижі (Франція);

 • Троян Валентина Геннадіївна, начальник відділу культурно-мистецьких установ управління культури і туризму облдержадміністрації;

 • Шевченко Олена Володимирівна, віце-концертмейстер академічного камерного оркестру «Арката», викладач Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича (скрипка);

 • Полторацький Володимир Миколайович, соліст обласної філармонії, соліст губернаторського духового оркестру «Подоляни»;

 • Храпун В′ячеслав Віталійович, артист губернаторського духового оркестру «Подоляни», викладач ДМШ №1.

Журі визначило переможцями

- у І категорії:

І місце – Дар′я Ткачук (віолончель) – Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М.Леонтовича (школа-студія)

ІІ місце – Таїса Кутна (скрипка) – Вінницька ДМШ №1,

Олександр Подолян (вокал) – Шаргородська ДМШ,

ІІІ місце – Юрій Власюк (кларнет) – Жмеринська ДМШ,

Микола Швець (фортепіано) – Вінницька ДМШ №2;

- у ІІ категорії:

І місце – Артем Чернецький (труба) – Барська ДМШ,

ІІ місце – Ольга Шпортун (фортепіано) – Вінницька ДМШ №2,

ІІІ місце – Микола Мізерій (труба) – Піщанська ДМШ.


24 червня у м. Калинівці відбувся обласний конкурс сучасної популярної музики «Музика літа». Місто Жмеринку на цьому конкурсі представляли:

народний аматорський інструментальний колектив «Жмеринський диксиленд»

(керівник Старченко Ю.І.);

народний аматорський інструментальний колектив «Ретро-класик» (керівник Вусик О.П.);

народний аматорський естрадний гурт «Кордон» (керівник Бессонов М.О., художній керівник Грубський Є.Ю.), а також квартет саксофоністів Центру позашкільної роботи (керівник Орищук О.О.).

Жмеринські аматорські колективи не вперше беруть участь у обласних та Всеукраїнських конкурсах та оглядах, і традиційно демонструють чудовий виконавський рівень, достойно представляючи місто на усіх творчих заходах.

Ось і цього разу жмеринчани показали високий музичний клас. Дитячий квартет саксофоністів під керівництвом Олега Орищука, який створений лише рік тому, у номінації «Диксиленди» зайняв почесне ІІІ місце.

Друге місце у цій же номінації посів народний аматорський інструментальний колектив «Жмеринський диксиленд».

У номінації «Вокально-інструментальні ансамблі» почесне перше місце зайняв народний аматорський естрадний гурт «Кордон».

І, нарешті, Гран-Прі обласного конкурсу «Музика літа» отримав народний аматорський інструментальний колектив «Ретро-класик». Це – наймолодший із аматорських колективів міста, якому звання «народний» було присвоєно у 2013 році.

В 2015 році фахівці у сфері регіональних культурних політик розпочали експериментальний проект «Plan «Z» - pilot transformation of cultural sphere in an ordinary Ukrainian city. Проект «Plan Z» реалізується незалежними фахівцями у сфері регіональних культурних політик під егідою Goethe Institute Kyiv за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
17 вересня 2015 року управління культури і туризму Жмеринської міської ради та громадська організація «Унікальна країна» розпочали проект «Zhmerinka Cinema».

В рамках цього проекту на Площі Миру відкрився кінотеатр під відкритим небом.

14 жовтня у Будинку науки та техніки була проведена концертна програма, присвячена Дню Захисника України та Дню Українського козацтва. ІІ організаторами стали управління культури і туризму, Центр позашкільної роботи та творчий колектив Будинку науки і техніки.

14 жовтня – це також свято Покрови та день створення УПА.

Міський голова Анатолій Кушнір та військовий комісар Тарас Андрійчук привітали жмеринчан із святами та вручили учасникам АТО грамоти і грошові винагороди від облдержадміністрації та обласної ради.

Від жмеринської міської ради учасники АТО також отримали грамоти і грошові винагороди. Грамотами жмеринської міської ради були відзначені працівники Жмеринського об’єднаного міського військового комісаріату, учасники бойових дій в республіці Афганістан та волонтери.

З привітальним словом до жмеринчан звернувся також отаман громадської організації «Окремий Жмеринський козачий полк» Володимир Когут.

Учасниками концертної програми були аматорські колективи, які творчо працюють при управлінні культури і туризму та при Центрі позашкільної роботи.

15 колективів різного віку та напрямків цього дня дарували жмеринчанам своє мистецтво та створили у залі гарну святкову атмосферу.

Крім того, жмеринчани взяли активну участь в обласних урочистостях, які проводились у м. Вінниця 13 жовтня. Режисером концертної програми виступив начальник управління культури і туризму Володимир Дудік, а тріо талановитих педагогів ЦПР Наталія Ткаченко, Анатолій Слупський та Олег Кучинський виконали пісню "Полеглим друзям". Цей виступ дуже сподобався вінницьким глядачам.

В рамках даного проекту 27 грудня 2015 року у м. Жмеринка, в приміщенні залізничного вокзалу проведено акцію «Жмеринка відкривається світові».

Аматорські колективи міста беруть участь і у міжнародних конкурсах та фестивалях.

5 жовтня у м. Гнівань відкрився 5-й Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Осіння мелодія».У конкурсі брали участь діти та молодь віком від 6 до 22 років з Києва, Вінниці, Козятина, Умані, Тиврова, Гайсина.

Жмеринку на конкурсі представляли вихованці дитячої музичної школи, які показали гарний виконавський рівень.

Хоровий колектив Жмеринської дитячої музичної школи посів І місце у номінації «Хоровий спів».

ІІ місце у номінації «естрадний спів» серед молодшої вікової категорії Такі поїздки не тільки спонукають молодь розвивати їх творчі здібності та уміння, але і підносять авторитет міста за кордоном і слугують зміцненню міжнародних культурних зв’язків Жмеринки.
Робота бібліотеки сімейного читання в 2015 році була направлена на забезпечення доступу до інформації та здобуття знань шляхом накопичення, створення, збереження й організації власних інформаційних ресурсів та доступу до світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет.

До бібліотеки, записалося 178 нових користувачів, які стали активними та постійними відвідувачами .

Впродовж року всіма підрозділами бібліотеки було надано послуг для 3011 тис. відвідувачам бібліотеки, яким було видано понад 49769 тис. прим. видань (книг, журналів, газет). Для читачів організовано і проведено понад 34 масових заходи та оформлено біля 69 ілюстративно-книжкових виставок, поличок, виставок однієї книги, виставки присвячені відомим українським та світовим письменникам, митцям, політичним діячам та суспільно-значимим датам та подіям України. Всього масові заходи відвідало понад 1560 користувачів.

Кількість читачів, відвідувань та книговидачі

Всього обслужених читачів всіма підрозділами – 3011 ;

Кількість зареєстрованих користувачів за єдиною реєстраційною карткою – 2209;

Кількість відвідувань – 18770 .

Кількість відвідувань масових заходів – 1560;

Видано примірників – 49769 ;

Кількість виданих документів по МБА – 18 прим.

Формування та використання бібліотечного фонду

Надійшло примірників – 883прим.: в т.ч. 598 книг;

Вибуло примірників – 1868прим.: в т.ч. книг – 836;

На кінець року фонд бібліотеки – 40887 : в т.ч. – 38302 книг;


Штат бібліотеки залишився без змін

- директор - 1

- провідні бібліотекарі - 2

- бібліотекарі І категорії – 2

- бібліотекар -1

- прибиральниця - 1

Структура бібліотеки:

- відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів;

- відділ обслуговування учнів 5-11 класів, які в свою чергу поділяються на читальний зал та абонемент;

- відділ обслуговування дорослих читачів.

книжковий фонд, який нараховує 40877 примірників книг та 41 назви періодичних видань.

Надійшло за звітний рік 883 примірників книг та періодики, з них книг – 598 примірників на суму 10931 грн. 00коп.

Передплачено періодичних видань – 47 назви, 285 примірників суму 5599 грн.61 коп .

За кошти місцевого бюджету надійшло - 127 примірників на суму 7157грн.00коп.

Завдяки акції „Подаруй бібліотеці книгу” до фондів бібліотеки надійшло – 324 примірники на суму – 2103грн. 00коп.

Отримано в замін загублених 147 примірників на суму 1671грн.00коп.


Передплата періодичних видань на перше півріччя 2016 року 35 назв на суму 2874 грн.85 коп.

Передплата періодичних видань на ІІ півріччя 2015 року 41 назва на суму 3055 гривень 55 коп. за бюджетні кошти.

Списано всього 1868 примірник. З них: книг – 836, періодичних видань – 1032 примірників.

По МБА отримано 12 примірників, видано по МБА 18 примірників, 5 абонентам.


Бібліотека має книжний фонд універсального профілю, розрахований на різнобічне задоволення запитів читачів.

В бібліотеці продовжують працювати гуртки «Друзі бібліотеки», ляльковий гурток «Буратіно». Було показано 11 вистав для маленьких читачів бібліотеки. Це: «Пригоди Вовчика у бібліотеці», «Казка про Мурчика», «Казка про бібліотеку» та ін.

За ініціативою працівників бібліотеки сімейного читання було організовано поїздку до Вінницького військового шпиталю. Бібліотекарі спільно з учнями-користувачами бібліотеки та їх батьками відвідали поранених бійців із зони АТО, що лікуються у Вінницькому шпиталі. Для них в актовому залі шпиталю працівниками бібліотеки проведена літературно-музична програма «Діти Жмеринки – воїнам АТО». Учні різних вікових категорій декламували пораненим вірші про Україну, історичне минуле нашої батьківщини, виконували пісні відомих українських композиторів: Т. Петриненка, М. Лисенка та ін., подарували власноруч створені малюнки на тему « МИР». Кожний малюнок було підписано «Дякую, що захистили мене і мою родину». Також бійцям були передані предмети особистої гігієни та солодощі від жмеринчан.

Бібліотека сімейного читання неодноразово передавала у шпиталь через волонтера Л.Медвєдєву літературу для поранених, що була зібрана читачами бібліотеки по заклику «Книга пораненому воїну». Ця література стала основою для створення міні-бібліотечок в хірургічному та неврологічному відділеннях госпіталя.

Робота міського історичного музею в 2015 р. була спрямована на реалізацію заходів обласної та міської Програм розвитку культури і духовного відродження на 2011-2015 р.р., Закону України «Про музеї та музейну справу», Закону України «Про культуру» та інші законодавчі акти з музейної діяльності.

Пріоритетним напрямком роботи закладу у 2015 р. була організація комплексу заходів до 70-ї річниці Перемоги над фашистськими загарбниками у Другій світовій війні, 71-ї річниці визволення Вінницької області і міста Жмеринки та України. До Дня захисника України організовано виставку та проведено акцію «Напиши листа солдату». Проведено цикл тематичних екскурсій, лекцій з пересувними виставками при бібліотеці сімейного читання, у міських школах та ДНЗ: «Героїчнми сторінками визволення міста», « Роль музейної педагогіки у формуванні особистості», «Формування творчих здібностей та колективних навичок в організації заходів патріотичного виховання», «Герої – жмеринчани», «Цікаві сторінки з історії Жмеринки кін. ХІХ ст. » та дві музичні вітальні – духова музика та вечір романсів.

Створено цикл радіопередач «Світ захоплень жмеринчан» та «Історичне минуле жмеринки», відзнято місцевим телебаченням відеосюжети про організацію та проведення виставок у музеї (анонси), про відкриття та презентації виставок з майстер-класами від авторів.

Відкрито 14 виставок, зокрема виставки умільців-жмеринчан: художників, різьбярів, з вишивки та писанкарства, вологодського мережива, виробів з металу. Виставки майстрів, як правило, супроводжувались майстер-класами або зустрічами з авторами. Цікавими виявились виставки підстаканників та дорожньої валізи. Також пройшли тематичних виставки до знаменних та пам»ятних дат, де були представлені експонати з фондів музею.

Видано листівки «Жмеринка відкривається світові. Чи відомо Вам, що…» та інформаційні бланки «Найцікавіше з історії рідного міста».

В поточному році КЗ «МІМ» відкрив свої сторінки в соцмережах

( Facebook, Vk, Odnoklassniki ), де постійно висвітлюється робота закладу.

Підготовлено до друку видання, що складається з трьох розділів: «Історичні спогади про минуле Подільського краю» (факти, події, роки), «Героїчні сторінки з історії жмеринської землі» та «Кожному мила своя сторона» (маловідомі факти з історії Жмеринки) за авторством О.М. Антонюка.

Впродовж 2015 року музей відвідало 5905 осіб

Стаціонарних виставок, відкритих у звітному році – 14

Організовано 8 пересувних виставки ( 2351 особа)

Проведено 95 екскурсії (1800 осіб, з них учнів та студентів 1146)

Публікації в пресі 6

Виступи на радіо 11

Відеосюжети з трансляцією на місцевому телебаченні 9

Прочитано 5 лекції (239 осіб)

Організовано 2 лекції-концерти (120 осіб)

До фондів музею надійшло 166 музейних предмети


У 2015 р. до фондів музею надійшло 101 предмет основного фонду та 55 науково – допоміжного фонду, які записані в книгу надходжень. На тимчасове зберігання прийнято 10 предметів.

У звітному році відкрито 14 найменувань виставок, а саме:

- «На вітрилах надії…» з циклу «Світ захоплень жмеринчан» персональна виставка саморобних вітрильників та гармат В. Сарафанова - 16 грудня – 28 лютого

- «Сяйво новорічних свят» - виставка поштових листівок ХХ ст.. з Новорічно- Різдвяного циклу - січень

- «Заповіт старого майстра» до 97- ї річниці з Дня народження М.Г.Маслюка виставка робіт та особистих речей майстра

- «Спогади. Надії. Сподівання» - до річниці розстрілу Героїв - жмеринчан з Небесної сотні – портрети героїв, виконані у техніці різьблення з художнім розписом, особисті речі та фотографії загиблих. Протягом року.

- «Весна іде – красу несе!» - виставка творчих робіт жмеринчан та жителів району до свята Великодня. На виставці були представлені вишиті рушники, серветки, картини та ікони, більше 100 писанок з орнаментальними мотивами різних регіонів України. Окремо продемонстровані духовна література ХІХ сторіччя та колекція дзвоників з 15 країн світу - 8 квітня – 8 травня

- «1935-1941. Пам»ятаємо. Перемагаемо!» до 70 –ї річниці Перемоги над фашистськими окупантами – травень-червень

- «Відомі особистості у світогляді різьбляра» - персональна виставка робіт Руслана Кушніра (різьблення по дереву з художнім розписом) – 12 червня – 10 вересня;

- Підстаканників з циклу «Світ захоплень жмеринчан» пройшла виставка більш як 120 найменувань з колекції жмеринчан - 12 червня – 12 липня

- «MAD WELDERS» - виставка робіт майстрів-віртуозів з техно-арту та метало-арту Валерія Трунова та Сергія Ліпецького відбулась до Дня міста з 1 серпня – 20 вересня

- «Скляний світ оселі» з циклу «Світ захоплень жмеринчан» - (посуд та скульптурки з фарфору І пол.. ХХ ст..)

- Персональна художня виставка «Прикосновение» Наталії Вусик – студентки У курсу Львівської національної академії мистецтв (живопис, рисунок, текстиль), 24 вересня – 24 листопада;

- До Дня захисника України - виставка фотографій жмеринчан – учасників та загиблих в АТО та зразків військової форми солдата Української армії - жовтень

- До Дня визволення України від фашистських загарбників – виставка документів, фотографій, листів та предметів з фондів музею – жовтень

- «Валіза. Враження. Вокзал…» - виставка, присвячена історії залізничного вокзалу та дорожньої валізи; 8 грудня - 25 січня

Окрім стаціонарних виставок у виставкові залі музею пройшли 2 музичні вітальні (духова музика та вечір романсів) та організовано 11 майстер-класів з писанкарства, виготовлення вологодського мережива, художній розпис тканини та графіка, різьблення по дереву, вироби з металу.

Організовано акцію «Напиши листа солдату» та відіслані листи на передову. Подовжено акцію «Подаруй музею експонат».

Кількість місць експонування виставок поза музеєм становить 8: при бібліотеці сімейного читання, ДНЗ №1, НВК ЗОШ І-ІІІ ст.. № 6, площа Миру, касова зала залізничного вокзалу ст.. Жмеринка.

Кількість днів на рік, відкритих для відвідування протягом 2015 року становить 250.

Загальна кількість відвідувачів – 5905 осіб, у тому числі учнів та студентів – 2939 осіб, дорослих – 2966 осіб.

Із них обслуговано екскурсіями –1800 осіб;

у тому числі учнів та студентів –1146 осіб.

Кількість екскурсій всього: 95, в тому числі: тематичних – 91, пішохідні – 4.

Екскурсії проводились за темами:

- «Історія міста з перших спогадів до сьогодення» • «М.Г. Маслюк – Заслужений майстер народної творчості України, мікро- мініатюрист»

 • «Побут жмеринчан-міщан кін. ХІХ – поч.. ХХ ст..» - популяризація європейської спадщини через музейні експонати – вироби відомих заводів-брендів

 • «Героїчний шлях визволителів » до 71-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників

 • «Археологічні, історичні, архітектурні пам»ятки жмеринщини» до Дня охорони пам»яток історії та культури

 • « 1939-1945. Пам»ятаємо. Перемагаємо!» до 70-ї річниці Перемоги та пам»яті жертв Другої світової війни.

 • « Роль музеїв у вихованні особистості. Музейна мережа області» до міжнародного Дня музеїв

 • «Трагедія Сталінських репресій на Україні» до Дня пам’яті жертв політичних репресій

 • « Сила нескорених » до Дня захисника України

 • «Перемога життя над смертю» до 71-ї річниці визволення України від фашистських загарбників

 • «Голодомор - як засіб політичного терору» -до роковин пам»яті жертв голодомору та політичних репресій

 • «Герої небесної сотні – жмеринчани» до Дня Гідності і Свободи

 • «Дитяче обличчя жмеринського підпілля в роки ІІ Світової війни» до роковин розстрілу членів підпільної організації

та інші.
Жмеринська дитяча музична школа продовжує роботу по музичному і естетичному вихованню дітей проводить. Грі на музичних інструментах навчається 345 дітей. У тому числі на пільгових умовах 37 (35 дітей з багатодітних сімей і 2 дитини з фізичними обмеженнями.

Завдяки проведеній роботі по індивідуальному підходу до учнів різних вікових категорій та музичних здібностей, у тісному контакті з батьками, на кінець року успішність в ДМШ складає 100%.

Щороку кращі талановиті вихованці Жмеринської ДМШ беруть участь у міжнародному конкурсі піаністів в місті-побратимі Скаржисько-Камєнна ПНР та міжнародному конкурсі ім. П.І. Чайковського в м. Кам’янка Черкаської обл.

В школі працюють: духовий оркестр, оркестр народних інструментів, ансамблі скрипалів: молодших, середніх та старших класів, фольклорний ансамбль, хор старших класів, хор молодших класів; вокальний ансамбль старших класів.

Відкрито клас самоокупності при художньому відділі, в якому займається 15 дітей.

Учні та викладачі школи активно беруть участь у суспільно-корисній роботі, було проведено 10 концертів на підприємствах та організаціях міста та району.

Всього на реалізацію міської Програми розвитку культури на 2011 – 2015 рр. у 2015 році було виділено 4633,8 тис. грн., з них бюджетних коштів – 4146,5 тис. грн., кошти Фонду розвитку – 487,3 тис. грн.

Касові видатки за 2015 рік становлять 4438,2 тис. грн, у т.ч. бюджетні кошти – 4141,6 тис. грн.

Проведені заходи за рахунок бюджетних коштів:

Новорічна вистава для дітей – 22,5 тис. грн.

Конкурс читців «Кобзар і Україна» - 3,2 тис. грн.

День Перемоги – 21,2 тис. грн.

Конкурс юних виконавців класичних творів «Жмеринський камертон» -25,3 тис. грн.

Участь у обласному конкурсі «Музика літа» -1,7 тис. грн.

Загальноміський випуск – 15,4 тис. грн.

День міста – 49,5 тис. грн.

День Незалежності України – 13,8 тис. грн.

День Захисника України – 2,0 тис. грн.

Кінотеатр під відкритим небом «Жмеринка – Сінема»– 4,4 тис. грн.

День працівників культури – 2,5 тис. грн.

День місцевого самоврядування – 2,9 тис. грн.

Новорічний захід «Дід Мороз крокує по планеті» - 78,9 тис. грн.

Всього проведено заходів на суму 243,3 тис. грн.
Протягом 2015 року проводилась робота по зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури.

Проведена робота по заміні вікон в приміщенні дитячої музичної школи на енергозберігаючі (виконано на 183,3 тис. грн.)

Придбано музичні інструменти (5 домр) та мікрофон для дитячої музичної школи на суму 15,5 тис.грн, 2 комп’ютери - для міського історичного музею та бібліотеки сімейного читання.

Всього на зміцнення матеріально-технічної бази у 2015 році витрачено 217,7 тис. грн.


Основними завданнями на 2016 рік є забезпечення роботи на повну ставку працівникам Бібліотеки сімейного читання, ремонт даху приміщення бібліотеки сімейного читання, ремонт системи опалення дитячої музичної школи та завершення капітального ремонту приміщення міського історичного музею.
Заступник міського голови

з питань культурної політики міста,

начальник управління

культури і туризму В. Дудік

Скачати 176.97 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка