Звіт про проведену роботу з профілактики правопорушень у Вербівській зош І-ІІІ ступенів за І семестр 2016/2017 н рСкачати 58.03 Kb.
Дата конвертації29.12.2017
Розмір58.03 Kb.
ТипЗвіт

Звіт


про проведену роботу з профілактики правопорушень

у Вербівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

за І семестр 2016/2017 н.р.
Вербівська загальноосвітня школа I – III ступенів Балаклійського району Харківської області є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Балаклійського району. Школа у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим Постановою Міністрів України від

27 серпня 2010 року № 778, іншими нормативними документами та цим статутом.

В оперативній діяльності підпорядковується відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації. Головне завдання школи – формування і розвиток соціальної зрілості, творчої особистості з установленою громадянською позицією, почуттям національної свідомості, підготовленої до професійного самовизначення, а також створення умов для володіння системою наукових знань про природу, людину й суспільство.

Вербівська загальноосвітня школа I – III ступенів Балаклійського району Харківської області планує свою роботу самостійно, відповідно до Концепції розвитку школи, перспективного, річного робочого навчального планів.

Правове виховання дітей здійснюється відповідно до Програми правової освіти населення, розроблено Комплексну програму профілактики правопорушень та дитячої злочинності у школі на 2016/2017 навчальний рік.

Робота виконується систематично та має свої прогресивні наслідки ефективності.

У школі проводяться факультативні заняття «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу за курсом «Захисти себе від ВІЛ» для учнів 10-го класу. «Правознавство (практичний курс)» викладається у 9-ому класі (1 година на тиждень) та 10-ому класі «Правознавство» (1 година на тиждень).

У школі працює клуб правових знань для старшокласників «Юний правознавець». Керівник клубу – учитель історії Капустянська Олена Іванівна.

Профілактично-виховна робота серед учнівської молоді в школі проводиться планово, систематично. Кожного року формуються та поповнюються банки даних дітей девіантної поведінки, учнів, що перебувають на внутрішньошкільному обліку. За дітьми даних категорій закріплені громадські вихователі. Складений план роботи з учнями, які мають девіантну поведінку та перебувають на внутрішньошкільному обліку. Ведеться постійний контроль за поведінкою учнів та відвідуванням ними школи. З дітьми та їхніми батьками проводяться індивідуальні бесіди, що фіксуються в щоденниках психолого-педагогічних спостережень, обстежуються умови проживання дітей та складаються відповідні акти.

У школі, біля кабінету історії, створено куточок «Правові знання – учням», де розміщена інформація про права дитини в Україні для учнівського колективу.

Щорічно адміністрація школи аналізує і доводить до відома педагогічного та учнівського колективів виконання «Правил внутрішнього розпорядку”. Згідно з цими Правилами заборонено приносити до навчального закладу вогнепальну, холодну зброю, алкогольні та тютюнові вироби, наркотичні засоби, порнографічну продукцію.

У школі налагоджена система правоосвітньої роботи з батьками, оскільки батьки є прикладом для своїх дітей. Для них створені інформаційні куточки з адресами, телефонами, графіками роботи установ і служб, що надають кваліфікаційну юридичну та психологічну допомогу. Оформлено стенд «Психолого-педагогічні знання – батькам». На ньому розміщено матеріали щодо поліпшення знань батьків з питань особливостей становлення психологічних якостей дитини; розміщено фотографії цікавих виховних заходів разом з батьками та матеріали про ті сім’ї, якими пишається школа.

У школі проводяться тижні та дні правових знань (за окремим планом).

Щодо роботи навчального закладу з профілактики правопорушень та

негативних явищ в учнівському середовищі у вересні-грудні 2016/2017 н.р. проведено бесіди:

«Наша школа» (ознайомлення з режимом дня, правилами поведінки в школі; ставлення до вчителів, учнів, шкільного майна) , «Село, в якому ми живемо» для учнів 1-4 класів;

«Будь чесним і правдивим», «Оберігай результати людської праці» для учнів 5-9 класів;

година спілкування «Легальні та нелегальні наркотики. Куріння як загроза здоров’ю?» (5-8 класи);

бесіда «Причини та наслідки вживання наркотиків. Що таке залежність?» (8-11 класи);

урок з правознавства «Наркотики – це злочин. Закон України про наркотики» (10 клас);

тренінг «Куди звернутися зі своєю проблемою?» (11 клас), оновлено куточок правових знань. Учні 8-11-х класів переглянули тематичний відеофільм. З метою формування знань про сутність та види злочинів та інших правопорушень, розуміння суспільної небезпеки злочинних та корупційних діянь, нетерпимого ставлення до них, навичок особистої безпеки для учнів школи проведено вікторини «Що? Де? Коли?» (5–7 класи), «Злочин і кара» (8–11 класи), «Мої права», конкурс–виставка плакатів «Права очима дітей», конкурс рефератів «Жити за законами держави».

В ході Всеукраїнського тижня права (05.12.2016-09.12.2016) у нашому навчальному закладі пройшли такі заходи: урочиста лінійка з нагоди відкриття та закриття Тижня права, з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини для учнів 1-11-х класів проведено Всеукраїнський урок «Права людини», школярі 1-4-х класів взяли участь у грі-подорожі «У країну прав», для учнів 8-9-х класів організовано засідання круглого столу «Конституційні засади єдиної суверенної держави», а для учнів 10-11-х класів – брейн-ринг «Немає прав без обов’язків», учні 1-8-х класів взяли участь у конкурсі малюнка «Права очима дитини», в шкільній бібліотеці організовано виставку тематичної літератури, фотоматеріалів, документів. З метою формування знань про сутність та види злочинів та інших правопорушень, розуміння суспільної небезпеки злочинних та корупційних діянь, нетерпимого ставлення до них, навичок особистої безпеки для учнів школи були проведені вікторини «Що? Де? Коли?» (5–7 класи), «Злочин і кара» (8–11 класи). Учениця 9-го класу Бриткова Антоніна на чолі з учителем історії Капустянською Оленою Іванівною взяла участь у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з правознавства, яка відбулася 24 грудня 2016 року.

З метою запобігання бездоглядності та правопорушень учнів у позакласний час на базі школи працюють гуртки: «Любителі домашніх тварин», «Основи біології» , «Основи перепелівництва» від Балаклійської станції юних натуралістів, заняття по класу акордеону від дитячої музичної школи, секції з футболу та боксу від ДЮСШ, «Бісерні фантазії», «Основи науково-дослідницької діяльності», «Образотворче мистецтво», «Дитячий театр» від БДЦЮТ.

На засіданнях батьківського комітету та на загальношкільних батьківських зборах адміністрація школи, вчителі, шкільний психолог, представники правоохоронних органів, лікарі спрямовують батьків на необхідність створення оптимальних умов збереження життя і здоров’я дітей, формування гуманних стосунків з дітьми, попередження насильства в родині, організовуються зустрічі для батьків з представниками соціальних служб, правоохоронних органів, лікарів різних фахів.

З метою запобігання бездоглядності та правопорушень учнів відбувається здійснення контролю за відсутності учнів. Кожен день фіксують і відмічають кількість дітей, що прийшли до школи (журнал щоденного відвідування). Класні керівники постійно тримають на контролі питання відвідування учнями школи. Аналіз даного питання свідчить про те, що більшість учнів школи систематично відвідують заняття, пропуски бувають лише по хворобі чи з поважних причин. З учнями, які пропускають школу без поважних причин, та їх батьками проводяться бесіди – попередження, щотижня, у п’ятницю, проводиться робоча загальношкільна лінійка, на якій підводиться підсумок чергування та відвідування учнями школи. Питання відвідувань заслуховуються на засіданнях ради школи, педрадах, нарадах при директорові.

У цьому навчальному році на внутрішньошкільному обліку перебувають 2 школярів: Шапорда Ігор, учень 9-го класу та Рябенко Оксана, учениця 11-го класу. З ними працюють створена у школі громадська комісія у справах неповнолітніх, класні керівники. Учні даного контингенту відвідують гуртки на базі школи.

У школі систематично проводяться зустрічі з лікарями, працівниками право-охоронних органів щодо профілактики попередження правопорушень, наркоманії та захворювання неповнолітніх на СНІД, венеричні хвороби та алкоголізм. Протягом І семестру перед учнівським та батьківським колективами виступили з лекціями Стой- ко О.М., Алімова Г.О., Дьяконов О.В. – фахівці Балаклійського центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, Капустянська Н.Я., лейтенант поліції, інспектор з ювенальної превенції Сектору превенції патрульної поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області

На базі школи ведуться моніторингові дослідження проблеми девіантної поведінки та вплив шкідливих звичок, їх подолання.У школі створено дитячу організацію «Темп». Складовою частиною системи самоврядування є рада профілактики правопорушень серед неповнолітніх. До неї входять представники учнівського самоврядування (з комісії дисципліни і порядку), педагог – організатор та заступник директора з навчально-виховної роботи.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка