Звіт перед громадою відділу читального залу для юнацтваСкачати 37.14 Kb.
Дата конвертації14.04.2019
Розмір37.14 Kb.
ТипЗвіт

Звіт перед громадою відділу читального залу для юнацтва.
Основні завдання відділу були направлені на задоволення читацьких потреб у документах та інформації, покращення інформаційної діяльності з використанням нових бібліотечних технологій; здійсненні просвітницької діяльності шляхом популяризації досягнень української та світової літератури і культури.

Пріоритетним напрямом в роботі була допомога учбовому процесу в загальноосвітніх закладах різних рівнів, сприяння соціальній адаптації, розширення світогляду молоді, просування читання в молодіжному середовищі. Особлива увага приділялась патріотичному вихованню підростаючого покоління.

Свою роботу проводили в тісній співпраці з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Сумським обласним наркодиспансером, обласним науково-методичним центром культури і мистецтв, ліцеєм-інтернатом з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. І. Харитоненка «Кадетський корпус», Сумським районним підрозділом Білопільського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Сумській області, СДПУ ім. А.С. Макаренка, Олександрівською гімназією, гімназією №1, ТЦ «Берегиня» для молодих людей з обмеженими можливостями, машинобудівельним коледжем СумДУ, коледжем СНАУ, Сумським вищим училищем мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, загальноосвітніми школами тощо.

З метою виховання у молодого покоління почуття патріотизму, активної громадянської позиції, поширення знань про історію України відділом проведено ряд заходів. До Дня визволення України від нацистських загарбників та для вшанування сучасних героїв – учасників АТО проведено тематичний вечір «Ніхто крім нас: подвиг учасників АТО». Молодь почула про героїв, які захищали Україну в тяжкі роки Другої Світової війни та сучасних героїв, які виборюють свободу на сході України і стоять на захисті нашого мирного життя. Молодь дізналась про земляків, які віддали своє життя за вільну, незалежну державу, звучали патріотичні вірші присвячені героям України. Особлива розповідь про трагічну і героїчну сторінку АТО – захист донецького аеропорту, який військові утримували 242 дні. Присутні переглянули документальний фільм «Аеропорт», присвячений мужності незламних героїв – «кіборгів». Про волонтерський рух на Сумщині розповіли фахівці «Координаційної ради молодих юристів».

Для молоді, яка стоїть на обліку в Сумському районному підрозділі Білопільського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Сумській області провели вечір історичної пам’яті «Україна: від подиху століть – до сьогодення». В програмі заходу літературно-поетична композиція, яка розкрила трагічні та героїчні сторінки історії нашої країни.

Щороку вшановуємо пам’ять молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську Народну Республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Для старшокласників школи № 29 працівники відділу провели годину пам’яті «І слава їх встає безсмертна». Розповідь про мужність і героїзм, незламність духу студентів та гімназистів, що поклали своє юне життя на вівтар української державності не залишила байдужими молодь. Щоб спонукати молодь ознайомитись з героїчними сторінками історії нашої держави працівники відділу створили буктрейлер на твір братів Капранових «Мальована історія Незалежності України».

Відзначали ювілейні дати класиків української літератури. Для старшокласників школи № 22 провели літературний вечір «І лине над землею Шевченкове святеє слово…». З нагоди 85 річниці від дня народження Ліни Костенко провели літературно-музичний вечір «Я вибрала Долю собі сама…».

Влітку школярі мали змогу провести своє дозвілля і літній відпочинок в бібліотеці. Працівниками відділу проведено багато цікавих і різноманітних заходів: свято книги «Країна книжкова – країна казкова», інтелектуальна гра «Веселими стежками літа», ігрове шоу «Книжкові літні мандри і пригоди», інтерактивне шоу «Граючись пізнаємо світ», бібліотечні квести «В пошуках літературних скарбів», «Цікава подорож для маленьких пізнайок», «Казковий світ нас кличе до пригод», конкурси, майстер-класи, мульт-презентації, розваги як в стінах бібліотеки, так і на свіжому повітрі.

Для малечі працівники відділу провели цікаві екскурсії, літературні ігри і вікторини, віртуальні подорожі та інформ-хвилинки, інтернет-веселощі, ігри Xbox. А для наймолодших читачів щодня працював мульт-салон.

Для слухачів курсів підвищення кваліфікації обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено 3 Дні спеціаліста: «Інформаційні технології в системі роботи вчителя-філолога», «Інноваційні форми і методи викладання української мови та літератури», «Інноваційні технології навчання на уроках світової літератури».

Для 5 груп студентів І курсу факультету Іноземної філології та соціальних комунікацій СумДУ проведені Дні першокурсника. Студентів ознайомили з інформаційними ресурсами сучасної бібліотеки, провели екскурсії та бібліотечні уроки.

З метою залучення нових користувачів та реклами бібліотеки для учнів середніх шкіл та студентів перших курсів проведено 24 екскурсій, в рамках яких презентували інформаційні ресурси та послуги бібліотеки.Підготували методичний матеріал «Жага пізнання кличе до пригод. Квести, як інноваційна форма роботи з дітьми і юнацтвом».

Працівник відділу відвідала V школу професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва» та Всеукраїнську робочу зустріч «Бібліотекар як соціолог». Підготували виступ «Інноваційні форми роботи з молоддю» на семінар директорів ЦБС і районних бібліотек.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка