Звіт директора зош І-ІІ ст с. Рокита за 2008-2013р. І. Загальна характеристика закладу Поштова адреса: 44413 Волинська область, Старовижівський районСкачати 220.02 Kb.
Дата конвертації28.12.2017
Розмір220.02 Kb.
ТипЗвіт

Звіт директора

ЗОШ І-ІІ ст.с.Рокита

за 2008-2013р.
І. Загальна характеристика закладу
Поштова адреса: 44413 Волинська область, Старовижівський район,

с. Рокита

вул. Центральна ,105
Освітню діяльність ЗОШ І-ІІ ст.с.Рокита здійснює відповідно до Статуту школи, який зареєстрований виконкомом Дубечненської сільської ради 18.10.2007 року №59 і затверджений головою районної Ради 22.06.2007року № 13/16, на основі ліцензії ( серія ЗО № 03934, виданої управлінням освіти Волинської обласної державної адміністрації 01.09.1996 року ), довідки №557426 «Про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України ( ЄДРПОУ )», має ідентифікаційний код №23017767.

У школі навчається 66 учнів, налічується 9 класів; з них в початковій школі –35учнів, 4 класи, в основній –36 учнів, 5 класів.

Працює 19 педагогічних працівників.

Керівник, директор школи –Козловська Оксана Василівна , 1977 року народження, вчительпочаткових класів, стаж педагогічної роботи 13років і керівної –7 років, має кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії», нагороджена грамотою Старовижівської РДА (2010р.).

Заступник директора з навчально-виховної роботи – Рибачук Ірина Петрівна, 1972 року народження, вчитель української мови та літератури, педагогічний стаж 19 років, має кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії».

Обов’язки між членами адміністрації розподілені за наказом №90 від 23.08.2012 року. Директор Козловська О.В.здійснює загальне керівництво навчально-виховним процесом у школі, відповідає за навчально-виховний процес у 1-4 класах, за роботу методичного об’єднання класних керівників, роботу адміністративно-управлінського персоналу.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Рибачук І.Пвідповідає за організацію навчальної та методичної роботи, виконання навчальних планів та програм, роботу факультативів, стан викладання природничо-математичних дисциплін ,здійснює керівництво виховною роботою в школі.

Усю роботу школи спрямовано на впровадження та реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Національної доктрини розвитку освіти в Україні, Державної національної програми «Освіта» ( Україна ХХІ століття ).

Налагоджено чергування, розроблено пам’ятку для чергових вчителів та учнів, графік чергування класів, адміністрації школи.
ІІ. Матеріально-технічна та навчально-методична база
Школа складається з двох будівель. Обидві споруджено нетиповими проектами:

І будівля – у 1928 році, майстерня.

ІІ будівля – у 1987 році, проектна потужність 150 місць

Стан збереження задовільний, будівля та класні приміщення, коридори, задовольняють державні санітарні правила і норми. Щороку проводяться поточні ремонти класів за рахунок добровільних батьківських коштів.

Але не зважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.

У 2008 -2009н. р . відновлена робота каналізації,зроблений поточний ремонт всіх будівель школи , поставили новий паркан, придбали музичний центр, ямаху,придбали нові стенди.

У 2009-2010 н.р. підключили гарячу воду до харчоблоку, встановили вхідні двері , поремонтували спортивну площадку,

У 2010-2011н.р. пошили дитячі костюми , встановили комп'ютерний клас та провели локальну мережу , облаштували шкільне подвір'я,

У 2011-2012н.р.відкрили три санітарні кімнати , провели капітальний ремонт башні , зробили куточок символіки

Подаровано : ноутбук , телевізор , два проектори, туристичне спорядження,холодильник ,мікрохвильову піч,чайні сервізи ,музичну апаратуру,спортивний інвентар .

У 2012-2013 н.р. встановили дві електроплити,придбали новий тюль , встановли 21 пластикову одиницю.

Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Старовижівської РДА. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв. Проте система опалення знаходиться у не найкращому стані і потребує сучасних удосконалень. Протягом навчальних років за рахунок батьківських коштів здійснено поточні ремонти коридорів школи, закупівля миючих дезінфікуючих засобів для харчоблоку. За рахунок благодійних коштів батьків здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального процесу.

  Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними пластиковими стендами, активно проводиться робота по озелененню коридорів. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються учнями школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі. Фарбується огорожа, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи.

В основній школі є 3 атестованих навчальних кабінетів: української мови та літератури, географії, математики, основ здоров’я. Всі вони змістовно і естетично оформлені, добре забезпечені навчально-дидактичним і роздатковим матеріалами, задовільно технічними засобами.

У школі є комп’ютерний клас з 4 робочими місцями. Ефективність використання комп’ютерної техніки висока. Проводяться уроки з інформатики для 9класа. У комп’ютерному класі у вільний від уроків час працюють учителі-предметники, розробляють дидактичні матеріали, навчаються за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього». --% вчителів володіють комп’ютером. У школі є електронні посібники з географії, біології, математики, історії, які частково використовують вчителі під час проведення уроків у комп’ютерному класі.

Матеріальну забезпеченість школи складають основні засоби: 6 комп’ютерів, 3 проектори, 1магнітофонів, 1 ксерокс, 3 принтери, 1 музичний центр, 1 синтезатор «Ямаха», 1 баян.

Працюють дві майстерні: з обробки дерева, з обробки металу. Забезпечені необхідним обладнанням і устаткуванням задовільно.

Матеріальна база для розвитку фізкультури задовільна. У школі є спортивні майданчики, які обладнані необхідним спортінвентарем та спортконструкціями. Є потреба в забезпеченні м’ячами: волейбольними, баскетбольними, футбольними; гімнастичними матами – в кількості 2 шт.

Частково обладнаний географічний майданчик, потребує доповнення спеціальними метеорологічними приладами.

У школі є учительська, кабінет директора.

Працює два музей: етнографії та побуту, який ліцензованийу 2008р. Оформлені рекреації:

Державна символіка

Шкільна родина

Голос школи

Чудотворні ікони

Вироби учнів

Для поліпшення матеріально-технічної бази, оформлення школи розроблено перспективний план, складені плани роботи навчальних кабінетів, проводиться атестація кабінетів. Навчальні кабінети забезпечені обладнанням відповідно до Типових переліків.

Для утримання школи в зразковому стані щорічно проводимо поточні ремонти, оновлюємо і удосконалюємо наочність, модернізуємо внутрішній і зовнішній вигляд школи. Залучаємо громадськість села, батьків. Навчальні кабінети, класні кімнати, коридори, рекреації, вестибюль змістовно і естетично оформлені, затишні, з вираженою індивідуальністю.

Постійно проводимо роботу із благоустрою шкільного подвір’я, квітників, спортивних та ігрових майданчиків. Дбаємо про озеленення школи. Посаджено фруктові дерева, дві алеї зелених кущів.У рекреаціях, кабінетах, класних кімнатах є багато кімнатних рослин, догляд за якими здійснюють учні протягом усього року.

Для організації харчування в школі працює їдальні на 50 посадочних місць з необхідним обладнанням: 3 електроплити, 2 побутових холодильники.Забезпечені посудом, кухонним інвентарем добре. Є гаряча і холодна проточна вода. В школі створено умови для охоплення гарячим харчуванням всіх учнів.

Щороку по школі видається наказ «Про організацію гарячого харчування», призначаються відповідальні за організацію та облік безкоштовного харчування, нормативно оформлені документи щодо нього, ведеться облік безкоштовного харчування в обох шкільних їдальнях. Безкоштовно харчуються всі учні 1-4 класів (35 учнів ), та 1 учень з малозабезпеченої сім'ї.

В шкільних їдальнях дотримуються санітарно-гігієнічні норми. Працівники їдальні систематично проходять медичний огляд. Їдальня забезпечується належними миючими та дезінфікуючими засобами. Згідно складеного графіка за роботою шкільних їдалень встановлений контроль з боку дирекції школи, членів ради школи.

Школа вугіллям. Виробничі можливості котельні дозволяють підтримувати необхідний температурний режим. Приміщення закладу, опалювальна, водопостачальна, вентиляційна, електро- та пожежозахист відповідають державним санітарним правилам і нормам, вимогам пожежної безпеки, вимогам техніки, утримуються в доброму і зразковому стані.

Відповідно до чинного законодавства в школі створена система управління охороною праці. Щорічно наказом директора визначаються особи, які відповідають за організацію охорони праці в школі, пожежну безпеку та електробезпеку. Для створення безпечних умов навчання відповідальними за безпеку життєдіяльності у кабінетах, майстернях, спортивних залах призначені їх завідувачі. Щорічно проводиться обстеження готовності кабінетів та всіх шкільних приміщень підвищеної небезпеки до навчально-виховної діяльності, про що складаються акти спеціально створеною комісією. Щорічно учні і вчителі школи проходять медичні огляди.

В плані роботи на кожен навчальний рік передбачаються заходи з охорони праці. Розроблені посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки, з питань охорони праці й безпеки життєдіяльності, які поновлюються та затверджуються наказами директора. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці. Проводяться всі необхідні інструктажі з охорони праці та протипожежної безпеки, про що робляться записи у відповідних журналах. За планом роботи проводиться навчання працівників з охорони праці. Створено куточки безпеки життєдіяльності. Заклад забезпечено протипожежним інвентарем. На всіх розетках перемінної напруги є маркіровка. Здійснюється перевірка заземлення та опору ізоляції. Зібрано методичні матеріали з охорони праці. На всіх сходах позначені плани евакуації. Функціонують пожежні виходи. 1-2 рази на рік проводимо тренування щодо евакуації учнів. Питання безпеки життєдіяльності учнів постійно обговорюються на класних годинах, батьківських зборах із запрошенням різних фахівців. Щорічно проводяться місячники з охорони праці.

Школа забезпечена меблями. В кожному кабінеті обладнали стінки, робочі місця вчителя та учнів, створили всі умови для збереження навчально-наочних посібників та технічних засобів навчання. Проводиться велика робота з учнями щодо збереження шкільного майна, тому шкільні меблі знаходяться в зразковому стані. Проблемою є невідповідність меблів зросту дітей.

Для ефективного інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу в школі є бібліотека. Фонд бібліотеки складає 6693примірників, в тому числі підручників 1267 примірників, з них для учнів 1-4 класів –505, 5-9 класів –762. Бібліотечний фонд оновлюється, поповнюється за рахунок централізованого забезпечення, проведення щорічної шкільної акції «Подаруй книгу школі!», спонсорів.

Є додаткова література з предметів інваріантної складової, науково-методична література, енциклопедії, довідники, словники, передплачувальні предметні видання .

Створено каталоги науково-методичної літератури, картотеки статей періодичної преси, які використовуються вчителями та учнями в роботі.

Організовується робота щодо збереження підручників, художньої літератури. З метою вироблення в учнів умінь користуватись книгою і дбати про її вигляд проводяться бібліотечно-бібліографічні уроки, щорічна акція «Живи, книго!». В бібліотеці оформлені постійні та змінні виставки, тематичні полички. Для збереження фонду є книгосховище. Для виконання навчальних програм необхідно поповнити бібліотеку художньою і довідковою літературою.


ІІІ. Кадрове забезпечення
У закладі працює 19 педагогічних працівників, 18( 95% ) педагогів мають вищу освіту, 1 ( 5% ) – середню спеціальну.Кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» мають 5 (25% ) вчителів, «Спеціаліст І категорії» –5 ( 25% ), «Спеціаліст ІІ категорії» – 2( 10% ), «Спеціаліст» –6(30%) вчителів мають звання 1 ( 5% ) – «Старший вчитель».

Рівень професіоналізму педагогічного колективу високий, постійно зростає .Колектив творчий, впроваджує елементи інноваційних технологій навчання і виховання.

Адміністрація школи проводить значну роботу щодо організації атестації педагогічних кадрів, яка дає змогу вивчити їх професійну компетентність, фаховий рівень, відповідність посаді. Атестація проводиться згідно Закону України «Про освіту» ( ст.54 ) та на основі «Типового положення про атестацію педагогічних працівників України»

Атестаційна комісія вивчає роботу учителів диференційовано. У вчителів, які претендують на встановлення кваліфікаційної категорії «Спеціаліст ІІ категорії» і «Спеціаліст І категорії», вивчається система уроків. Вони беруть активну участь у шкільних методичних заходах, проводять відкриті уроки, позакласні заходи, виставки. У вчителів, що претендують на встановлення кваліфікаційної категорії «Спеціаліст вищої категорії», присвоєння педагогічних звань, вивчається система роботи, досвід і поширюється в педагогічному колективі. Вони проводять творчі звіти, відкриті уроки, позакласні заходи, розробляють методичні рекомендації, авторські програми, посібники для вчителів та учнів, беруть активну участь у районних методичних заходах. Свої доробки вчителі презентують на засіданнях методичних об’єднань, традиційних шкільних виставках «Творчі сходинки педагогів Волині».

Дається оцінка професійної діяльності вчителя колегами на педраді; батьками, учнями шляхом анкетування. Результати вивчених систем уроків і систем роботи вчителів узагальнюються наказами по школі.

За період з 2008 по 2013 роки атестацію пройшло 14 (100% ) вчителів. Підвищили кваліфікаційну категорію 4 ( 29% ) учителів, підтвердили свої кваліфікаційні категорії – 10 ( 71%«Старший вчитель» - 1 За 5 років через курсову перепідготовку підвищили свій фаховий рівень 43 вчителі ( 83% ).

Учителі школи беруть активну участь у районних заходах, що спонукає до росту професійної майстерності. Таким є конкурс «Вчитель року». В районному етапі конкурсу брали участь у 2008р

Свіржевська І.П.– в номінації «Географія»,переможець .


Учителі школи постійно працюють над створенням науково- методичного забезпечення навчально-виховного процесу. Кращі доробки щорічно представляють на районну виставку «Творчі сходинки педагогів Волині»( 29 робіт – за останні 5 років ).

Методична робота в школі спрямована на створення умов для розвитку вчителів, розвитку професійної майстерності кожного вчителя, для реалізації проблемного питання школи, впровадження передового педагогічного досвіду, елементів інноваційних технологій, для підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Починаючи з 2012-2013 н.р «Підвищення професійної компетентності педагогів – ефективний засіб удосконалення навчально – виховного процесу»

На початку навчального року дирекція школи видає наказ про структуру методичної роботи, а в кінці навчального року наказом по школі підсумовує її якість та результативність, аналізує участь кожного педагога школи у методичних заходах.

Усі вчителі школи працюють у шкільних методичних об’єднаннях, які формуємо на основі дотримання предметного принципу. В школі є 4 методичних об’єднань вчителів:гуманітарного циклу; природничо – математичного циклу ;початкових класів; класних керівників.

У своїй роботі методичні об’єднання використовують такі форми роботи, які оптимально враховують потреби, запити та інтереси кожного вчителя; проводять практичні заняття, круглі столи, ділові педагогічні ігри, тренінги, диспути, огляд та обговорення методичної літератури. З метою надання практичної допомоги вчителю, вивчення елементів передового педагогічного досвіду в школі налагоджене взаємовідвідування уроків, проведення відкритих уроків, позакласних заходів, методичних предметних тижнів, тижнів наставника і молодого вчителя.

Особливого значення в системі організації науково-теоретичної і психолого-педагогічної підготовки вчителів надаємо самоосвіті. Кожен педагог працює над своєю науково-методичною темою, яку добирає відповідно до проблемного питання школи. Про роботу вчителі звітують на засіданнях методичних об’єднань, педагогічних рад та фіксують в особистому портфоліо.

Важливою ділянкою роботи вважаємо виявлення, вивчення, узагальнення, поширення і втілення передового педагогічного досвіду. За останні 3 роки вивчено і узагальнено досвід роботи вчителів з проблем:


 • Використання активних форм роботи на уроках географії (Свіржевська І.П.. );

 • «Ігрові методики в початкових класах » ( Петрук Г.В.)

З метою модернізації навчально-виховного процесу педагогічний колектив школи впроваджує елементи технологій: розвивального навчання, інноваційної програми «Крок за кроком», інтерактивного навчання, критичного мислення, комп’ютерних технологій.

У школі склалася певна система морального та матеріального стимулювання педпрацівників. Вчасно помічаємо досягнення кожного вчителя і відмічаємо в наказах по школі. За результатами атестації участі в різноманітних конкурсах, виставках, роботи з обдарованими дітьми порушуємо клопотання перед районним відділом освіти про нагородження грамотами і преміювання кращих педагогів.

За останні 5 роки нагороджено грамотами відділу освіти– 15, обласного управління – 3, МОН України – 1, райдержадміністрацією – 1 вчитель.
IV. Організація та результативність навчально-виховної роботи
Адміністрація школи забезпечує виконання прав та обов’язків всіх учасників навчально-виховного процесу, які визначені Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту».

Чітко розподілено обов’язки між директором, його заступниками. Дирекція школи делегує повноваження педагогам з урахуванням виробничої необхідності, конкретних умов і можливостей кожного з працівників.

Разом з профспілковим комітетом визначаємо посадові обов’язки, Правила внутрішкільного розпорядку для працівників школи. Педагогічне навантаження розподіляємо з урахуванням кваліфікації педагогів та наступності в педагогічному процесі. Створюємо умови для перепідготовки педкадрів, їх атестації, правового і професійного навчання. Щорічно надаємо відпустки відповідно до графіка. Учням і педагогам створюємо комфортні умови для праці та відпочинку.

З метою забезпечення здобуття учнями повної загальної середньої освіти та у відповідності до Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000р. №646, в школі налагоджено чіткий облік дітей шкільного віку. У мікрорайоні школи проживає 66 дітей шкільного віку. Адміністрація школи, педагогічний колектив, батьки проводять ефективну роботу щодо забезпечення здобуття учнями обов’язкової повної середньої освіти.

Всі випускники 9 класу здобувають повну загальну середню освіту

З метою обліку дітей та сиріт, які потребують соціальної підтримки, на початку навчального року складаємо соціальний паспорт школи .Класні керівники, громадський інспектор з охорони дитинства постійно вивчають умови проживання дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей. Цих учнів залучаємо до громадського життя школи, до участі у роботі гуртків, секцій, загальношкільних свят, конкурсів, змагань. У школі організовано психолого-педагогічний супровід дітей пільгових категорій. Створюємо належні умови для їх навчання, виховання і розвитку.

Дирекція школи систематично здійснює контроль за продовженням навчання і працевлаштуванням випускників. Всі учні пільгових категорій продовжують навчання .

У закладі постійно дотримуються нормативні вимоги та рекомендації щодо організації медичного обслуговування. Щорічно проводяться медичні огляди учнів фахівцями Старовижівської центральної районної лікарні, результати яких обговорюємо на нараді при директорі чи класних батьківських зборах, педраді.

З метою вивчення індивідуальних особливостей учнів, надання своєчасної практичної допомоги вчителям, батькам ЗНВР школи проводить ефективну діагностично-корекційну роботу.

Особливу увагу звертає на: • готовність дитини до школи;

 • її соціальну зрілість;

 • адаптацію до навчання при переході з початкової школи до основної;

 • мотиви навчальної діяльності учнів;

 • розвиток пізнавальних здібностей;

 • соціальне становлення;

 • характерологічні особливості учнів 5 класів;

 • пропаганду здорового способу життя.

Проводить анкетування, тестування, бесіди, корекційні тренінгові заняття. Здійснює психолого-педагогічні заходи для усунення відхилень в індивідуальному розвитку і в поведінці.

Дирекція школи робочі навчальні плани розробляє на основі Типових навчальних планів з врахуванням інтересів, запитів та потреб учасників навчально-виховного процесу. З метою розвитку навчальних, пізнавальних здібностей учнів і реалізації принципів безперервності і наступності навчання раціонально використовує варіативну складову навчального плану: • у початковій школі - курс « Християнська етика в українській культурі»;

 • в основній школі - для вивчення додаткові години з математики , фізики, курсу «Основи християнської етики»,російської мови;

Навчальний заклад працює за програмами, затвердженими МОН України, на основі яких вчителі школи розробляють календарні та поурочні плани. Адміністрація школи постійно здійснює контроль за якістю їх виконання. Двічі на рік видаються накази про виконання навчальних планів і програм.

Якість навчального процесу постійно аналізуємо в школі на основі моніторингу. Навчальні досягнення учнів оцінюємо відповідно Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти.

Аналіз результатів річного оцінювання показує, що якість навчання учнів з кожним роком зростає.

Директорські контрольні роботи проводимо щосеместру, глибоко аналізуємо в наказах по школі, на засіданнях методичних об’єднань, оперативних методичних нарадах. Контрольні роботи свідчать, що немає великої розбіжності між рівнем навчальних досягнень за результатами директорських контрольних робіт і семестрового оцінювання. Вчителі школи об’єктивно оцінюють рівень навчальних досягнень учнів, про що свідчать і результати державної підсумкової атестації.

У нашому закладі створені умови для саморозвитку і самореалізації учнів. Учителі школи вивчають інтереси школярів, знають їх нахили і уподобання. На уроках педагоги урізноманітнюють форми роботи, створюють ситуації успіху і власного вибору; в учнів виробляють вміння працювати з різними джерелами інформації, планувати пізнавальну діяльність, самостійно здобувати і використовувати знання, готувати випереджувальні завдання, реферати, презентації.

Педагогічним колективом школи здійснюється активна робота зі створення позитивного мотиваційного поля щодо участі учнів в олімпіадах, конкурсах, турнірах. Розроблена і реалізується програма «Творча обдарованість», спрямована на створення системи роботи щодо виявлення і розвитку здібної і обдарованої дитини. Банк даних про обдарованих дітей створено за такими напрямами: • інтелектуально обдаровані діти;

 • творчо обдаровані діти;

 • спортивно обдаровані діти.

Систематична робота з обдарованими учнями на уроках, гуртках, консультаційних годинах допомагає учням поглибити знання, створити умови для формування ключових життєвих компетентностей, сприяє розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів.

Для того, щоб успіхи обдарованих дітей мали конкретне вираження і популяризацію серед інших учнів в школі проводяться: • шкільні олімпіади з усіх предметів, олімпіади в початковій школі;

 • інтелектуальні ігри, КВК, брейн-ринги, турніри;

 • конкурси художньої самодіяльності;

 • конкурси юних читців;

 • виставки малюнків та творчих робіт учнів;

 • спортивні змагання;
 • свята за підсумками участі учнів в олімпіадах і конкурсах.

Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «Колосок», Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, конкурсах еколого-натуралістичного спрямування ( «До чистих джерел», «Чиста Україна – чиста Земля», «Ліси для нащадків»), конкурсах екологічних бригад, фізкультурно патріотичному фестивалі «Нащадки козацької слави».

Питання роботи з обдарованими дітьми постійно аналізується на засіданнях методичних об’єднань, педагогічної ради, в наказах по школі. Досягнення обдарованих дітей систематично висвітлюється в шкільній пресі.

Рейтинг участ у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад


2007-08н.р.

2008-09н.р.

2009-10 н.р.

2010-11н.р.

2011-12н.р.

2012-13н.р.

21

ІІІ

14

21

21

28


Традиційні свята, які проводяться у школі:

свята, присвячені Дню Незалежності, Дню Знань, Дню пам'яті жертв Голодомору, Дню Матері, свято Нового року, свято 8 Березня, свято гумору, свято Останнього дзвоника, Випускний вечір, свято книги, свято дари осені, свято до дня працівників освіти, свято Святого Валентина, Шевченківський тиждень.

Акції:


Чиста Україна – чиста Земля, подаруй книгу школі, подаруй іграшку другу, святкуємо Різдво разом, допоможи людям похилого віку.

Народознавчі свята:

Свято Світлого Христового Воскресіння, свято Миколая, українські вечорниці, свято Катерини, свято Андрія Первозванного, Стрітення Господнє, українське весілля.

Місячники:

Дорожнього руху, правових знань, пожежної безпеки, української писемності та мови, екології, мистецтв.

Конкурси:

Конкурс осінніх композицій, конкурс малюнків, конкурс Різдвяних композицій, конкурс новорічних стінгазет, конкурс Валентинок, конкурс Пасхальних композицій, конкурс виробів із дерева, конкурс мучних виробів.

Турніри:


Шаховий, рухливих ігор, турпоходи, міні-футболу.
Ефективно працює шкільна бібліотека, вчасно забезпечує учнів підручниками, довідковою, науково-методичною літературою, виданнями періодичної преси. Використовується загальний літературний фонд для забезпечення інваріантної та варіативної складових навчального плану, а також для організації самоосвіти учнів та педагогів. Школярі беруть участь у районних та обласних читацьких конкурсах, стають призерами.

Під час складання річного плану роботи школи, плану виховної роботи, планів роботи класних керівників та їх виконання керуємося правовими актами України, Декларацією прав дитини та Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», нормативними документами МОН України, органів управління освіти, а також пропозиціями вчителів, учнів, батьків, які отримуємо в результаті діагностичних досліджень.


У здруженні школи і сім’ї помітну роль відіграють екскурсії, походи, спортивні змагання, різноманітні родинні свята.
Працюють гуртки: «Судномоделювання », «Народна скарбничка».

У закладі добре організована робота учнівського самоврядування, яка сприяє розвитку громадянських якостей дитини і активізує учнів до участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи

Учні активно допомагають у важливих шкільних справах, святах, конкурсах, самостійно організовують дозвілля, дискотеки.

Щорічно всі учні школи охоплені різними формами оздоровлення.

За 2008-13рр. оздоровилось 90% учнів щорічно.

У школі створена система правової та громадянської освіти Оптимально використовуються можливості навчальних предметів і позакласних заходів. Щорічно проводяться місячники правових знань, зустрічі з працівниками правоохоронних органів. Працює Рада профілактики правопорушень, засідання якої проводяться кожного місяця. На засідання запрошуються представники кримінальної міліції, органів місцевого самоврядування, служби у справах неповнолітніх.

Вся система правовиховної роботи сприяє покращенню самосвідомості школярів, пропаганді нормативно-правових актів, запобіганню правопорушень.

V. Управлінська діяльність

  Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи. У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу.  Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і , в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та программ, перевірка класних журналів, щоденників поведінки, тощо.. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.
  Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від свого заступника.

VI. Найсуттєвіші проблеми в роботі навчального закладу


 • Недостатнє впровадження передового педагогічного досвіду і елементів інноваційних технологій, залучення учнів та вчителів до науково-дослідницької роботи.

 • Вимагає покращення робота з дітьми, які мають досягнення початкового рівня.

 • Недостатньо проводиться робота з діагностування рівня вихованості учнів.

 • Недостатньо виділяється бюджетних коштів на оформлення закладу.

 • Недостатня забезпеченість комп’ютерною технікою навчальних кабінетів для використання нових інформаційних технологій в навчально-виховному процесі.

 • Недостатнє фінансування щодо збільшення книжкового фонду бібліотеки.

 • Недостатня матеріальна база майстерень, навчальних кабінетів.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка