Звіт директора херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №57 з поглибленим вивченням іноземних мов херсонської міської ради за 2015 -2016 Н. РСкачати 284.83 Kb.
Дата конвертації16.01.2018
Розмір284.83 Kb.
ТипЗвіт

http://sh57kherson.at.ua/logotip.jpg

ЗВІТ


ДИРЕКТОРА ХЕРСОНСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ

ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 57 З ПОГЛИБЛЕНИМ

ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ

ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЗА 2015 -2016 Н.Р.

http://sh57kherson.at.ua/site-img.jpg

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №55 від 28.01.2005року «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та №178 від 23.03.2005 року «Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», відповідно до п. 95 «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», затвердженого постановою КМУ від 27.08.2010 № 778, директор зобов’язаний щорічно звітувати про виконану роботу протягом навчального року.

Сьогодні ми зібралися, щоб вашій увазі запропонувати підсумки роботи закладу за 2015-2016 навчальний рік.

Для кожного педагога учбовий рік складається з нескінченних годин підготовки до уроків, творчих пошуків з метою оновлення змісту навчання, хвилювання і турбот про дітей.

Для учнів - це оволодіння системою знань, умінь, практичних навичок, - це життя в дружному колективі - це фізичне, моральне, духовне зростання.

2015-2016 навчальний рік не був простий, як для педагогічного, так і для учнівського колективів. Але не зважаючи на труднощі і деякі негаразди, рік був насичений цікавими подіями, зустрічами, оригінальними заходами, творчими уроками, годинами спілкування, - це рік життєдіяльності і життєтворчості.

Своїм головним обов’язком я вважаю створення сприятливих умов для розвитку, навчання і виховання школярів. Звичайно, досягнення і проблеми нашої школи – це не лише моя заслуга чи мої недоліки, - це результат спільної діяльності педагогічного і батьківського колективів, які я, як директор, очолюю.

У 2015-2016 н.р. у школі було відкрито 24 класа, у яких навчалося 664 учня. У цьому році зросла кількість учнів. Вчилися за п’ятиденним тижнем, навчання відбувалося українською мовою.

Середня наповнюваність класів 27,6 учнів.

На кінець 2015-2016 н. р. у школі нараховується 658 учнів 1-11 класів

З них 605 учнів - 1-8, 10 класів переведено до наступного класу; 28 учнів - випускників 9-го класу, серед них -2 учні претендують на свідоцтво з відзнакою ( Кісельгоф А., Коліда А.); 25 учнів - випускників 11-го класу.

За результатами річного оцінювання: • 81 учень 1-го класу оцінений вербально;

 • 58 учнів навчаються на високий рівень і нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення в навчанні»;

 • 242 учень навчаються на достатньому рівні;

 • 275 учнів навчаються на середньому рівні

Протягом 2015-16 н.р. в школі працювали: • 26 вчителів вищої категорії ( з них мають звання: вчитель-методист - 7, старший вчитель – 8);

 • 12 вчителів І категорії;

 • 6 вчителів ІІ категорії;

 • 12 вчителів-спеціалістів;

 • 2 вчителя нагороджені відзнакою “Відмінник освіти України”

У школі за рахунок батьківських коштів були відкриті група продовженого дня, спортивний гурток, гурток з хореографії, групи з вивчення німецької, польської та російської мов.

Наша початкова школа має значні переваги над іншими школами мікрорайону і добре саме те, що це вже зрозуміли батьки. Вступ до 1-го класу здійснюється на конкурсній основі. Впродовж останніх 5 років набираємо по 3 класи на паралелі. Наша школа має тісний зв'язок з д/с мікрорайону. Вихованці дитячих садків - часті гості школи. Зразковий театр «Веселята» готує для них цікаві вивстави, вітання до Дня святого Миколая. Щорічно діти театру виступають з агіт-бригадою у д.с.№82. Вчителі проводять безкоштовні підготовчі курси для майбутніх першокласників. На базі школи діє безкоштовна група продовженого дня для учнів 1-х класів.

Спеціалізація школи - це вивчення іноземних мов поглиблено. В 2015-16 н.р. діти 1-11 класів вивчали англійську мову (поглиблено), 2-4класів (46 учнів) – німецьку мову (поглиблено)

ІІ іноземна мова: 5-11 класи – німецька мова, іспанська мова, 36 учнів 5-х класів вивчали польську мову

2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко. Рішення про оголошення року англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивчення для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Здібності дітей найповніше розкриваються в неофіційних ситуаціях, тобто в позакласній діяльності. Позакласна робота з іноземної мови має велике загальноосвітнє, виховне та розвиваюче значення. Ця робота не лише поглиблює і розширює знання іноземної мови, але й сприяє розширенню культурологічного кругозору школярів, розвитку їх творчої активності, естетичного смаку і, як наслідок, підвищує мотивацію до вивчення мови та культури іншої країни. В рамках року англійської мови вчителі школи розробили план заходів, половину з яких вони вже провели зі своїми учнями.

В жовтні учні 6-х класів святкували Хеллоуін разом з вчителями Звєрєвою Т.В., Чайкою О.В. та Петровою Н.О. в іноземному відділі Дитячої обласної бібліотеки. Вони мали змогу поринути у чарівний світ цього такого незвичайного для нас свята, переодягнувшись в образи Хеллоуіна і відчувши себе казковими героями. Вони мандрували по різним секціям бібліотеки з девізом Хеллоуіну «Trick or treat!». Кожен учень привіз додому купу приємних спогадів.

В лютому учнi школи також по-рiзному святкували День Св.Валентина. Наприклад, 6-тi класи були запрошенi на захiд, присвячений Дню закоханих, який проводили сумicно iноземний вiддiл та медiа-центр Дитячоi обласноi бiблiотеки. Учням запропонували перегляд фiльму англiйською мовою про iсторiю походження свята Дня Св.Валентина та вiкторину з рiзноманiтними завданнями, якi були дуже цiкавими, пiзнавальними, направленими на розвиток комунiкативних здiбностей. Дiти мали змогу показати свої знання з англiйської мови та iсторii, а також набути новi знання та вмiння.

15 лютого в школі відбувся захід, присвячений річниці до дня народження видатного шотландського поета Роберта Бернса – літературна вітальня «My heart’s in the Highlands». Під час заходу учні 11 класу розповіли багато цікавих відомостей про життя та творчість відомого поета, прозвучали вірші у виконанні прихильників його поезії. Учні розіграли невеличку виставу про дитинство Роберта та передбачення старої циганки щодо його майбутньої слави. Вірші виконувались не тільки англійською мовою, а й звучали в перекладі рідною мовою, що дало змогу і учням і вчителям насолодитися невмираючою поезією великого сина Шотландії.

19 лютого вчителі іноземної філології та учні 9-11 класів взяли участь у дитячому форумі «Європейський Херсон», який відбувся у кінотеатрі «Ювілейний». До цієї події всі готувалися заздалегідь: оформили стенд про шкільне життя учнів, підготували виставку наших здобутків і досягнень, діти розповідали на англійській мові про те, як вони вивчають англійську мову в стінах рідної школи.

21 квітня став незвичайним днем в школі №57. Вчителі іноземних мов разом з учнями вирішили відсвяткувати 90 -річчя англійської королеви. До цієї події готувались дуже відповідально. Протягом тижня учнів познайомили з біографією монаршої особи, з цікавими фактами з її життя. Діти вивчили королівське родинне дерево, приймали участь в онлайн вікторинах, намалювали стінгазети. Учні писали листи до королеви, в яких розповідали про себе, бажали їй міцного здоров’я, багатьох цікавило питання «Чи важко бути королевою?». На перервах переглянули відеофільми про королеву та її сім’ю, познайомились з її розпорядком дня, подивились, як Єлизавета вправно їздить верхи. Старшокласники відправили привітання на електронну пошту королеви. Учні 6-х класів відвідали Дитячу обласну бібліотеку. Для них підготували захід, присвячений святкуванню ювілею Єлизавети ІІ.

В квітні в нашій школі вчитель іспанської мови Терехова Катерина Вікторівна провела захід для своїх вихованців, присвячений весняній поезії. Діти дуже добре підготувалися до проведення такого незвичайного весняного свята. Їхнім завданням було зібрати весняний букет. Тому кожен учасник приніс квіточку, яку після декламування вірша повинен був поставити у вазу. Таким чином, наприкінці свята зібрався цілий букет. Протягом свята панувала добра привітна атмосфера, пронизана теплом і добром.

Так як в цьому році учні нашої школи почали вивчати польську мову як другу іноземну, вчитель польської мови Десна Юлія Романівна підготувала для своїх дітей позакласний захід « Традиції святкування Великодня в Польщі». Захід пройшов 28.04.2016 року. Діти разом з вчителем розповідали про Великодні традиції Польщі, які дуже давні й багаті, та йдуть своїм корінням в ті далекі часи, коли про християнство ще й гадки не мали. Не дивно, що польські господині намагаються приготувати на світле свято Воскресіння Христового ті страви, які готували їх прапрабабусі, віддаючи таким чином данину старовинним звичаям і повір’ям. Щоб краще зрозуміти інформацію, яка була виключно на польській мові, Юлія Романівна підготувала презентацію. Найсмачнішим моментом свята було частування дітей і присутніх гостей традиційними польськими стравами: солодкими пляцками (подоба тортів з тонкими коржами), тістечками, сирниками, мазуреками і, звичайно, великодніми бабками з родзинками, курагою і цукровою глазур’ю. Вся ця смакоту запивали трав’яними чаями. В кінці діти заспівали пісню про світле свято Великодня.

Головне покликання школи вчити дітей і велику роль у цьому відіграють вчителі.

«Кожна дитина - проект світу, вона несе в собі особливу місію» - у цих словах закладено суть педагогіки життєтворчості, яка спрямована в ХХІ століття, коли перед людством постає завдання - створити нову сутність, оскільки бути Людиною – означає стати нею. Завдання вчителя полягає в тому, щоб допомогти дитині пізнати себе в процесі індивідуалізації навчання і виховання. Педагогічний пошук - це пошук інноваційних технологій, форм та методів навчання, які сприяли б особистому розвитку дитини.

Саме під час уроку відбувається формування ціннісних ставлень учнів, матеріал уроку підбирається з таким чином, щоб не лише дати учневі певні знання, а й спонукати дітей до їх практичного використання, як засобу самовдосконалення та саморозвитку. Важливе місце тут належить умілій організації пошукової, творчої діяльності школярів, використання під час уроків інтерактивних методів, які допомогли б розкрити творчий потенціал кожної дитини.

З 2014 року в школі впроваджено науково-дослідну роботу «Формування лінгводидактичного середовища як чинника професійного самовизначення учнів загальноосвітнього навчального закладу з поглибленим вивченням іноземних мов». Експеримент проходить під керівництвом КНВЗ «Херсонська академія неперервної освіти». В результаті цього впровадження учні школи отримали можливість глибше вивчати англійську та німецьку мови. Так, для учнів 3-х та 4-х класів було впроваджено індивідуально-групові заняття з німецької мови, а для учнів 6-х, 8-х класів – з англійської.

Протягом 2015-2016 н.р. школа активно продовжує співпрацю з міжнародними просвітницькими організаціями: Британська Рада, Макміллан, Пірсон, Гете Інститут, Обласне товариство етнічних німців «Відергебурт». В результаті такої тісної співпраці вчителі іноземних мов мають можливість приймати участь у семінарах, вебінарах, конференціях. 85% учителів школи мають сертифікати міжнародного зразка, які вони отримали за участь в онлайн курсах та різноманітних освітніх проектах. Знання, отримані протягом участі в курсах вдало та активно впроваджуються в навчальний процес, що безумовно дає змогу зацікавити учнів у вивченні іноземних мов.

В рамках експерименту в 2015 році в школі було впроваджено літній мовний табір, головною метою якого було прищепити інтерес учнів до іноземної мови та націлити на якісне її використання в реальних життєвих ситуаціях. Школярі мали змогу практикувати мову в цікавих, захоплюючих формах, розкрити власні таланти та розважатися.

Досвід роботи вчителів школи в літньому мовному таборі було узагальнено у вигляді методичного посібника «Літні мовні табори та школи: організаційні та методичні засади в умовах загальноосвітнього навчального закладу». Даний посібник було видано в друк та розповсюджено по школам Херсона та області з метою обміну досвідом.

В 2015 році під егідою МОН України та Британської Ради в нашій країні стартував пілотний проект Ukraina Speaking «Вчителі – агенти змін». Метою даної програми є покращити стан викладання англійської мови та надихнути педагогів використовувати новітні освітні технології. Для участі в цьому проекті було залучено найкращих учителів України і представник нашої школи є одним із них. В результаті заклад має можливість брати участь в цілій низці міжнародних конкурсів. Так, з метою успішної організації літніх мовних таборів було впроваджено конкурс GoCamps, перемога в якому надає можливість перейняти досвід роботи найкращих мовних таборів світу. 3200 шкіл України приймали участь в даному конкурсі, проте лише 120 з них отримали статус GoCamp і наша школа одна з них. Це дало можливість прийняти участь у тренінгах по організації літніх мовних таборів та отримати допомогу в проведенні табору іноземним волонтером; доступ до єдиного веб простору літніх мовних таборів.

Одним із основних принципів роботи школи є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. З цією метою в школі протягом року було створено банк обдарованих учнів, який нараховує 77 школярів. В жовтні поточного навчального року в школі було проведено І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, в яких взяли участь учні 6-11 класів, а також з астрономії та екології в 10-11 класах. Аналіз результатів шкільних олімпіад показав в основному задовільну підготовку учнів, була проведена робота по залученню здібних учнів до участі у І етапі. За результатами І етапу олімпіад 55 учнів зайняли призові місця. 34 учня 6-11 класів були заявлені до участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, 7 з них посіли призові місця.

З метою виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві 6 учнів школи брали участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. В рамках підготовки до конкурсу-захисту та з метою його якісної організації була проведена наступна робота.

У вересні було організовано роботу первинного наукового товариства учнів «Ерудит», призначено координаторів для роботи з обдарованими учнями. Протягом вересня-жовтня було складено списки учнів, які виявили бажання займатися творчим науковим пошуком, створено предметні секції, обрані наукові теми. Налагоджено постійний зв'язок з науковцями-рецензентами ХДУ та КНВЗ «ХАНО», які надавали консультації щодо оформлення та підготовки до захисту науково-дослідницьких робіт.

У порівнянні з минулими роками значно збільшилася кількість і покращилась якість учнівських робіт.

Конкурс-захист учнівських науково-дослідницьких робіт відбувся у наступних відділеннях: мовознавство (секція англійська мова) – 4 роботи, філософії та суспільствознавства (секція теологія, релігієзнавство та історія релігії) – 1 робота, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства (секція фольклористики) – 1 робота, хімії та біології (секція зоологія, ботаніка) – 1 робота, технічних наук (секція технологічні процеси та перспективні технології) – 1 робота.

Переможцями І етапу стали такі учні: Малишко Діана (диплом ІІІ ступеня, науковий координатор Марценюк С.Д., диплом І ступеня, науковий керівник Кальніченко Т.А.), Червінко Дар’я (диплом ІІІ ступеня, науковий керівник Андрієць О.В.), Архіпова Тетяна (диплом ІІІ ступеня, науковий керівник Іванова С.В.), Романенко Владислав (диплом ІІ ступеня, науковий керівник Широченко Т.М.). Грамотами управління освіти були нагороджені Кісельгоф Анна (за наявність елементів наукової новизни, науковий керівник Бабенко Н.М.), Коліда Анастасія (за активну участь, науковий керівник Бабенко Н.М.), Сметаніна Анна (за актуальність та науково-практичну цінність теми, науковий керівник Широченко Т.М.).

Протягом 2015-2016 н.р. 5 учнів школи прийняли участь в конкурсі ім. П. Яцика, 2 з них відзначені дипломами І (Мруга Д., вчитель Сидорова О.М.) та ІІІ ступенів (Аніщенко О., вчитель Якубовська Л.М.)., Левеня, Гринвіч, Орлятко, 5 учнів 5 – 11 класів прийняли участь в VІ літературному конкурсі ім. Т.Г. Шевченка, два з них зайняли призові місця: Самофалова Каріна (6-Б клас) – ІІ місце, вчитель Пономаренко Л.І.; Чуклова Вероніка (5-А клас) – ІІ місце, вчитель Кальніченко Т.А., міжнародному конкурсі «Життя тобі», «Розкрилля душі». Учениця 4-Б класу Звєрєва Олена посіла І місце у міському конкурсі дитячої творчості «Херсонщина пам’ятає», приймала участь у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Захистимо Україну від лиха» та в ІІ етапі конкурсу «Найкращий читач України 2015». Учні 8-11 класів приймали участь у ІІ етапі турніру та фіналі турніру учнівської молоді «Знавці міста Херсона» та у історико-географічній експедиції учнівської та студентської молоді «Історія міст і сіл України». Грамотами учасників були нагороджені учні 8-11 кл. за участь в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?». 19 учнів школи прийняли участь в загальноміському конкурсі «Книжковий драйв», були нагороджені дипломами учасників.

Виховна робота в школі різнобічна та різнонаправлена. Тому робота проводиться за такими напрямками як родино-сімейне виховання, громадське, моральне, екологічне, трудове та профорієнтаційне, правове та превентивне, художньо-естетичне, військово-патріотичне, фізичне, художньо-естетичне.

З метою організації культурного дозвілля учнів школи, розвитку їх творчих здібностей і обдарувань, в школі організовано роботу 24 гуртка: художньо-естетичного, історико - краєзнавчого, військово-патріотичного, спортивного та філологічного напрямків, які є окремими блоками виховної системи школи. У 2015-2016 н.р. в роботі шкільних гуртків задіяно 457 учнів, які оволодівають додатковими знаннями та розвивають свої творчі здібності, що складає 73% від загальної кількості учнів школи. Вперше почали свою роботу на базі ЗНЗ №57 гурток з шахів, латино-американських танців та чарлідінгу. Також в школі є команда КВН, яка в цьому році вийшла в півфінал міських змагань та стала їх лауреатом. Цей показник постійно зростає.

Протягом року школа приймала активну участь у багатьох міських, обласних, всеукраїнських акціях за що була нагороджена подяками та дипломами, серед них такі:


 • ПОДЯКА за активну участь у міському етапі обласної акції «За чисте довкілля Херсонщини»

 • ПОДЯКА за участь в акції «Здай батарейку – врятуй планету»

 • ПОДЯКА за участь у всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою разом!»

 • ПОДЯКА за участь у благодійній акції «Подаруй подарунок сироті – поділись теплом свого серця»

 • ПОДЯКА за участь у Міжнародному екологічному форумі «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета» та ін.

Серед багатьох позакласних гуртів та секцій особливої уваги заслуговує Зразковий театральний колектив «Веселята», який протягом року показав безліч вистав та агітаційних роликів з техніки безпеки, екології, толерантного відношення та ін. Переглянути ці вистави могли вихованців дитячих будинків, дитячих садків, шкіл міста. Тематика вистав така: «Колядки співаємо, традиції зберігаємо», «Ніч у бібліотеці», «Масляна», «Дюймовочка» та багато інших.
Колектив «Веселята» був відзначений дипломами та грамотами різного ступеня.

 • Диплом Вищого ступеня ім. Т.Г.Шевченка

 • Диплом переможців у всеукраїнському конкурсі «Світ надії дивосвіт»

 • Диплом переможців у міському конкурсі «Театральна весна»

 • Диплом переможців всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «StarFest»

 • Диплом переможців обласного конкурсу «Мельпоменочка»

Вихованці гуртка DANCE CENTRE Dance Life та студія сучасного вокалу Candies керівники Галина Тарабарова та Юлія Богдан, переможці багатьох міських, обласних, всеукраїнських конкурсів, а саме: • Володарі кубку південного регіону по сучасним танцям;

 • І місце у конкурсі «Таврійський барвограй» та «Таврійське розмаїття»;

 • І місце у конкурсі «Я майбутнє Херсонщини» по вокалу та хореографії;

 • Призові місця у обласному та регіональному конкурсі по сучасним танцям;

 • І місце у вокальному конкурсі «Кришталеві нотки»;

 • Учасники гала-концерту «Битви талантів»;

 • І місце вокально-хореографічний обласний конкурс «Країна талантів»;

 • Активні учасники заходів та свят присвячені дню міста Херсон.

Вихованці гуртка УШУ керівник Бережний Олександр Миколайович є неодноразовими чемпіонами області, регіону та України. Мали честь представляти нашу країну на міжнародній арені, де стали переможцями в декількох категоріях.

Туристичний напрямок дуже популярний серед учнів ЗНЗ №57, наші туристи неодноразово стали переможцями багатьох змагань, а саме: • І місце в міських змаганнях з техніки пішохідного туризму серед школярів старшої вікової групи;

 • І місце в міських змаганнях з техніки пішохідного туризму серед школярів молодшої вікової групи;- ІІ місце в міських змаганнях зі спортивного орієнтування старшої вікової групи;

 • ІІ місце в міських змаганнях зі спортивного орієнтування середньої вікової групи;

Багато уваги в школі приділяється вихованню загальнолюдських цінностей у дітей та розширюється обсяг знань про звичаї, традиції, культуру, природу рідного краю і України вцілому. З метою цього проводяться виховні години з різної тематики, організовуються екскурсії в різні куточки України. В цьому році діти відвідали такі міста як: Київ, Одеса, Львів, Миколаїв, Запоріжжя, Скадовск, Гола Пристань, Цюрупинськ.

На достатньому рівні в школі організовано оздоровлення учнів. Діти щорічно відпочивають в таборі «Посейдон» на березі Чорного моря, в міському таборі «Юнга» та в шкільному таборі «Сонечко», де набираються нових сил та позитивних емоцій.

Значну увагу школа приділяє благодійності та екології, тому постійно бере участь у всеукраїнських акціях. В цьому році було взято участь у таких акціях:

Підсумками успішно проведеної виховної роботи може стати той факт, що протягом року не зафіксованого жодного правопорушення чи злочину. Не одне навчальне заняття не було пропущене без поважних причин.

В школі успішно працює учнівське самоврядування під керівництвом педагога-організатора Степаненко Л.В. Учнівське самоврядування є універсальною формою активності учнів, яку можна з однаковим успіхом вважати, як засобом життя учнівського колективу, так і прикладом творчої самореалізації особистості. Самоврядування забезпечує участь учнів у різноплановій, роботі навчального закладу, притягує їх до управління справами колективу. Учнівське самоврядування нашої школи скеровує дітей до творчого руху.

Головою учнівського самоврядування нашої школи у 2015-16 н.р. була обрана Мартиненко Олександра, учениця 10 класу абсолютною більшістю голосів учнів нашої школи.

До учнівського самоврядування входять наступні комісії:

Комісія «Навчання дисципліна і порядок»  - голова комісії Безгуба Анна, учениця 9 класу;                                    

Комісія «Час, події, факти»  - голова комісії Чернишев Микита, учень 10 класу;

Комісія «Дозвілля та спорт» -   голова комісії  Сілкін Микита, учень 8-Б класу;

Комісія «Зелена лінія» - голова комісії Сметаніна Анна, учениця 9 класу;

Клуб «Ми - Українці» - голова комісії Криворучко Катерина, учениця 9 класу.

Кожна комісія має свого вчителя-керівника, а також план роботи, якого вони дотримуються. Учнівське самоврядування взяло на себе обов’язок проведення окремих шкільних заходів, в цьому році були проведені: День ТОЛЕРАНТНОСТІ, виставка декоративно-прикладного мистецтва «Сміється писанка у всій своїй красі», «День Святого Валентина», «День Самоврядування», організовано флешмоб «Нове покоління», проведено акцію «Здай батарейку, врятуй планету», розважально-спортивне шоу « Будь козаком!», для учнів початкових класів.

«Шкільна газета» яка видається під керівництвом учнів учнівського самоврядування, цьому навчальному році отримала диплом лауреата міжнародного конкурсу шкільних медіа «International Competition for school media»

Представники учнівського самоврядування є активними слухачами та учасниками міських конкурсів, тренінгів для лідерів.

Мартиненко Олександра отримала диплом лауреата конкурсу «Я шкільний лідер – за мною майбутнє»

Велику роль в роботі школи відіграє шкільна бібліотека. Спільно з педагогічним колективом у бібліотеці проходять різноманітні виховні заходи: літературні ранки, КВК, свята, літературні подорожі. вікторини, конкурси, брейн – ринги, інформаційні хвилинки до знаменних та пам`ятних дат , тематичні місячники (Безпеки дорожнього руху , Протиправної поведінки , боротьби зі СНІДом, Профорієнтації та ін. ), вікторини, зустрічі з письменниками та ветеранами Чорнобиля, учасниками АТО, бібліотечні уроки.

Проводяться екскурсії до обласної та центральної бібліотек міс Бібліотека активно приймає участь в обласних і районних конкурсах. В цьому навчальному році Стецюк Андрій, учень 6-Б класу зайняв І місце по Комсомольському району та ІІ місце в області у конкурсі «Ігри патріотів Херсонщини».

В бібліотеці постійно діють книжкові виставки на різну тематику.

Щорічно проводиться акція «Подаруй книгу бібліотеці». Завдяки цій акції у бібліотечний фонд зараховано більше 1000 книжок.

В цьому році в читальному залі було облаштовано 4 компьютерних місця з підключенням до мережі Internet. Створено сторінку ШБ на сайті школи та власний блог. Розробляються медіа-уроки для корпоративного ресурсу.
Одним із напрямків роботи соціально-психологічної служба є робота з категорійними дітьми (сиротами, дітьми позбавленних батьківського піклування, з багатодітних сімей, інвалідами, внутрішьно перемішеними особами, дітьми, батьки яких приймали участь в АТО). З вищезазначеною категорією дітей та з їх батьками або опікунами проводиться консультативна робота, інформаційно-просвітницька робота, спрямована на розвиток психологічної культури учнів, з метою поглиблення їхніх знань про себе. Раз нарік та за потребою здійснюються виходи за адресами, складаються акти житлово-побутових умов. Ведеться спільна робота з опікунською Радою, складаються документи на опіку, матеріальну допомогу, приймається участь у судових засіданнях, коли дитині потрібее захист її прав або майна. Даній категорії учнів надається допомога при працевлаштуванні, якщо неповнолітній не може сам собі обрати професію або не може знайти місце роботи.

Протягом навчального року служба виконує науково-практичну роботу: соціально-психологічні вимірювання, консультаційну роботу з учнями, з батьками, з опікунами, педагогічними працівниками школи, корекційно-профілактичну та просвітницьку а також здійснює супровід експериментальної роботи школи та з цього навчального року супровід випускників до ЗНО Протягом навчального року соціально-психологічна служба: • Здійснювала психологічний супровід розвитку дітей та підлітків (діагностика особистісних рис та якостей, особливостей характеру, стимулювання саморозвитку та самовиховання, консультування з особистісних проблем, тематичні бесіди, навчальні заняття, тренінги, допомога в кризових ситуаціях).

 • Визначала психологічну готовність дітей до навчання в школі.

 • Вивчала процесс адаптації першокласників та п’ятикласників.

 • Здійснювала допомогу в професійному самовизначенні старшокласників.

 • Працювала з учнями старшого шкільного віку щодо виявлення психологічної готовності до «дорослого життя».

 • Виявляла дітей девіантної поведінки (діти, що мають труднощі в навчанні, поведінці; емоційні розлади).

 • Надавала рекомендації та поради батькам, вчителям, учням.

 • Здійснювала профілактикуправопорушень.

 • Орієнтувала учнів на здоровий спосіб життя.

 • Проводила роботу щодо попередження суіцидної поведінки.

 • Врегульовувала конфліктні ситуації.

 • Працювала з обдарованими та категорійними дітьми (сиротами, напівсиротами, з малозабезпечених сімей,з багатодітних сімей, щ постраждали від аварії на ЧАЕС.)

В цьому навчальному році соціально-психологічна служба багато уваги приділяла профорієнтаційному напрямку. Були проведені наступні заходи:

- діагностику учнів 8-11 класів з метою виявлення профільного напрямку.

- анкетування учнів 7-11 класів з метою виявленням професійного напрямку за методикою Климова.

- оформлено класні куточки з профорієнтації у 9,10,11 класах.

- оформлено стенд на першому поверсі з профорієнтаційного напрямку.

Протягом року проводилось цілеспрямована робота по ознайомленню учнів з професіями, які необхідні нашому регіону, були запрошені представники факультету дошкільної ті початкової освіти Херсонського державного університету. Проводились нестандарті лекції з профорієнтації молодіжною групою «Кип'яток» з переглядом відеоматеріалів та у вигляді тренінгів. Учнями було переглянуто відеофільм про державну прикордонну службу України та прослухано лекцію. Проведились тренінги представниками профорієнтаційного центру «Данила». Пройшли виступи Херсонського національного технічного університету, Одеського державного університету внутрішніх справ, Херсонського професійного ліцею зв'язку та поліграфії з переглядом відеоматеріалів.

На сайті школи розроблено сторінку з профорієнтаційного напрямку, де постійно оновлюється інформація. Викладаються відеоматеріали про навчальні заклади м. Херсона та всієї України. Надано поради та пам’ятки для батьків як допомогти дитині обрати професію. Викладені тести, які допоможуть у виборі професії.

На наступний навчальний рік розроблено заходи спільно з Херсонським міжшкільним НВК щодо профорієнтаційної роботи.

Соціально-психологічна служба в цьому році вперше здійснювала психологічний супровід учнів під час підготовки до ЗНО. Випускники 11 класу створили міні відеоролик для передачі майбутнім випускникам емоційного досвіду проходження ЗНО та побажанням наснаги та успіхів.

Педагогічний колектив і учні беруть активну участь у розробці, організації та проведенні загальношкільних, міських та обласних заходів. Презентують свій досвід роботи на рівні міста, проводять навчальні семінари. В цьому році школа працювала як опорний заклад для вчителів міста з німецької мови (Деменська Н.М., вчитель німецької мови), математики (Москаленко О.В., вчитель математики). Також традиційно діляться досвідом на сторінках фахових періодичних видань:Деменська Н.М.

 • стаття “Основні засади та питання вивчення німецької мови у дошкільних закладах” у Всеукраїнському журналі «BIZInformUkraine» ;

 • методичні рекомендації щодо викладання німецької мови як другої іноземної на тему «Казки та методи їх викладання на уроках німецької мови» ;

 • Співавтор методичного посібника для вчителів німецької мови «Використання інноваційних технологій на уроках німецької мови як другої іноземної».

 • Птахова Л.В.

 • стаття з досвіду роботи «Вирішення комунікативних завдань на уроках англійської мови в процесі соціалізації учнів» та розробку уроку «Asking the way. In the street»(журнал «Відкритий урок»).

 • Бабенко Н.М.

 • стала одним з авторів науково-методичного посібника для тренерів англійської мови «Teaching through touching»,

Науково- методичне видання «Таврійський вісник»

 • Гаврилюк О.С.

 • Стаття «Організація дослідно-експериментальної діяльності в загальноосвітньому навчальному закладі»;

 • Сидорова О.М.

 • Стаття «Ідеї розвивального навчання в історії педагогіки та їх вплив на формування дидактичних поглядів А.Дістервега»;

 • Курнова І.В.

 • Стаття «Екологічне виховання молодших школярів на уроках і в позаурочний час»;

 • Заїка І.Д.

 • Стаття «Погляди Л.С.Виготського на розвиток розумових здібностей дітей в процесі навчання»;

 • Марченкова Л.В.

 • Стаття «Патріотична абетка»

Фінансово-господарська діяльність

Адміністрація школи разом з колективом та батьківською громадськістю постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтримкою школи у робочому стані.

Вчасно здійснювалася бухгалтерією оплата за спожиті школою енергоносії та тепло. За батьківські кошти здійснювався ремонт шкільної оргтехніки ( 1 комп ютера, 2 принтерів) заправка картриджів, придбання канцелярських, миючих та дезинфікуючих засобів, придбання обладнання для мережі Internet, випробування гідравлічної системи опалення та ревізія вентилів опалення, перезарядка вогнегасників (23шт), частковий ремонт каналізаційних труб в підвалі.

В минулому році ми разом з батьківською громадою та управлінням освітою добре підготували школу до нового навчального року Було капітально відремонтовано шкільну їдальню, придбано холодильник Wirpool для харчоблока, 166 стільців, тюль (4 вікна) стенд в обідню залу. Завдяки цьому наша їдальня змогла взяти участь у міському конкурсі на кращу організацію харчування в ЗНЗ і посіла 4 місце.

При підготовці школи до нового навчального року, силами технічного персоналу школи, робітника по обслуговуванню, було відремонтовано коридори і холи 2-го поверху, пофарбовано центральні сходи в будівлі. Проведено фарбування стін та стелі, циклювання та вкриття лаком підлоги спортивної зали. Здійснено косметичний ремонт тренерської кімнати та підсобних приміщень у спортивній залі. Наш спортивний зал також прийняв участь у конкурсі накращий спортивний зал і посів 3 місце.

Адміністрацією школи приділяється увага естетичному вигляду закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними стендами. У цьому році були виготовлені стенди «Гордість школи», стенд присвячений року англійської мови в Україні, куточок читача для бібліотеки.

Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте, своєчасно обрізуються дерева, кущі, проводиться скошування трави. За це хочеться сказати велике спасибі нашому двірнику Фролову Олександру Васильовичу. Щороку висаджуються квіти, та кущі,біляться бордюри та дерева.За рахунок класних фондів постійно здійснюється поповнення матеріальної бази предметних кабінетів.

Клас

Класний керівник

ЗробленоДанильченко А.С.

Ремонт кабінету заміна умивальника, придбано нову дошку та телевізор LGМарченкова Л.В.

Принтер, ноутбук стіл кутовий для вчителя

2 а

Олійникова О.О.

Меблева стінкаБогатирьова Л.В.

Замінено 9 партЗаїка І.Д.

Замінено 14 партЯкубовська Л.М.

Придбано жалюзіКрайнюкова О.А.

Придбано тюль, замінено плінтусКурнова І.В.

Замінено 2 вікна на металопластикові, придбано тюльМішина Ю.Р.

Замінено вікна на металопластиковіКальніченко т.А.

Придбано кутовий стіл для вчителяЧайкаО.В.

Придбано меблеву стінкуТєрєхова К.В.

Ремонт кабінету.

11а

Пономаренко Л.І.

Заміна 2 вікон на металопластикові

Переважно за бюджетні кошти було виконано капітальний ремонт ккабінета німецької мови. Замінено 2 вікна, електромережа, встановлено стелю Армстронг та світильники з ерегозберігаючими лампами. Придбано напівкруглі парти (9 шт), стіл для вчителя, 3 шафи-олівці, дерево-полиця, м яка дошка для учнівських робіт, 10 шт крісла-м ячі, ттюль. За кошти спец рахунку придбано зелену дошку та Wi Fi роутер.

Також за бюджетні кошти було придбано 9 ноутбуків, 3 принтера, 3 дошки для проектора, реставровано 64 парти та 128 учнівських стільців.

Під час літніх канікул плануємо ремонт даху, туалетних кімнат на 2 поверсі, ремонт кабінету інформатики, дитячих роздягалень, коридорів 3-го поверху та заміна обідніх столів (35 шт).

До управління справами школи залучені батьки. У школі діє шкільна рада, загальношкільний батьківський комітет. В кожному класі є батьківські комітети. Головою шкільної ради є Сокровіщук Олеся Миколаївна, а головою загальношкільного батьківського комітету є Мунтян Катерина Олександрівна. Саме наша співпраця є запорукою функціонування і розвитку нашої школи. Велике спасибі Вам, батьки, за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну.

Стиль керівницва нашою школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Я, як директор школи, у роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. У зв'язку з цим, я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від своїх заступників.

Як посадова особа, я розглядаю звернення громадян, в основному це усні звернення батьків. Намагаюся всі питання розглянути обєктивно і по можливості надати допомогу. Відвідую батьківські збори, засідання батьківських комітетів, свята, які проводяться в класах (вся ця робота висвітлюється на сторінках інтернет- видань управління освіти та на шкільному сайті).

Я хочу висловити свою подяку батькам, педагогічному та технічному колективу, за тісну і злагоджену співпрацю.

І педагоги, і учні, і батьки люблять свою школу. Цінують її традиції, звичаї. Але ми не повинні заплющувати очі на недоліки, потрібно бачити те хороше, що є і може бути в нашій школі. Ми повинні докласти всіх зусиль, щоб легко, радісно і творчо працювалося нам всім разом.

Є ще багато задумів, творчих знахідок, які потребують впровадження, планів – і все це буде направлено на допомогу маленькій, залежній від багатьох обставин людині, розвинути її потенційні можливості, реалізувати природні права на життя, працю і щастя.

Проблеми, що залишаються для подальшої роботи:

Необхідність будувати навчально-виховний процес так, щоб у ньому багато часу займало не пасивне сприймання навчальної інформації, а активна, самостійна, пошукова діяльність учнів, що сприяло б підвищенню навчальної мотивації учнів на компетентнісній основі на всіх ступенях навчання;

Постійне впровадження комп’ютерних технологій у навчально-виховний процес;

Друкування власних доробок педагогів у періодичних виданнях;

Зміцнення матеріально-технічної бази школи.Бажаю Вам усім хороших і щирих дітей, доброго літнього відпочинку, і всім здоров’я.

Дякую за увагу!

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка