Зарубіжна літератураСкачати 26.36 Kb.
Дата конвертації11.01.2018
Розмір26.36 Kb.

Зарубіжна література
Відповідно до наказу МОН України від 08.05.2015 № 518 змінено назву предмета "Світова література" на "Зарубіжна література".

У навчальну програму із зарубіжної літератури для 5 – 9 класів внесено зміни, затверджені наказом МОН від 29.05.2015 № 585.


5 клас

Збільшено кількість годин (на 2) на вивчення теми «Казки народів світу» за рахунок теми «Природа і людина».


6 клас

Збільшено кількість годин ( відповідно по 1) на вивчення тем «Вступ» і «Міфи народів світу» за рахунок тем «Пригоди і фантастика», «Людські стосунки». Твори «Пісня про Гайавату» (1 розділ за вибором учителя) і «Листівки з видами міст» винесено на альтернативне вивчення (1 твір за вибором учителя). Повість-казку «Маленький принц» А. де Сент-Екзюпері перенесено до 8 класу (у розділ «Література XX-XXI ст.» на обов’язкове вивчення). Повість «Брати Лев’яче серце» А. Ліндгрен перенесено до списку додаткового читання.


Особливої уваги потребує викладання зарубіжної літератури в 7 класі, яке у 2015-2016 навчальному році уперше здійснюватиметься за новою програмою (2012 року зі змінами 2015 року).
7 клас

Балади про Робіна Гуда винесено на альтернативне вивчення. Баладу «Садко» перенесено до списку додаткового читання. Вірш «Круки» І. Вайсгласса перенесено до списку додаткового читання. Вірш «Зінка» Ю. Друніної перенесено до списку додаткового читання. Вірш «Нас не треба жаліти…» С. Гудзенка замінено на вірш «До побачення, хлопчики…» Б. Ш. Окуджави. Твори «Золотий жук» Е. По і оповідання «Пістрява стрічка», «Спілка рудих» А. Конана Дойла винесено на альтернативне вивчення (1-2 твори згаданих письменників за вибором учителя та учнів). Твори «Пісня над піснями» Шолом-Алейхема і «Пурпурові вітрила» О. Гріна винесено на альтернативне вивчення (1 твір за вибором учителя та учнів).


Учитель має спрямувати учнів на пошук потрібної книжки (в бібліотеці, в Інтернет-мережі тощо), на самостійне читання творів і в колі друзів, батьків (сімейне читання), на формування власної думки та творчий діалог щодо цікавої книжки.

Під час підготовки вчителів до уроків радимо використовувати періодичні фахові видання: журнали «Всесвітня література в школах України», «Зарубіжна література в школах України», газету «Світова література», збірники розробок уроків, укладених згідно з програмою для 7 класу.

В умовах відсутності нових підручників для 7 класу під час вивчення розділів «Билини і балади», «Історичне минуле в літературі», «Світова новела» учитель має можливість частково використовувати матеріали підручників:


  • Зарубіжна література 7 клас (підручник). Дорофєєва Н. І., Касьянова С. П. – К.: Вежа, 2007.

  • Зарубіжна література 7 клас (підручник). Півнюк Н. О., Гребницька Н. М., Чепурко О. М. – К.: Освіта, 2007.

  • Зарубіжна література 7 клас (підручник). Фесенко В. І. – Д.: Схід-Продукт, 2007.

Журнал «Всесвітня література в школах України» пропонує увазі читачів низку публікації, що стануть у нагоді під час викладання курсу «Зарубіжна література» у новому навчальному році за програмою 2012 року зі змінами 2015 року. Фрагменти підручника «Зарубіжна література». 7 клас. (Автори: Волощук Євгенія, Слободянюк Олена): «Вступ. Таємниці перекладацької майстерності», розділ 1 «Там, де історія переплітається з народною фантазією», надруковано в номері вищезазначеного журналу за липень-серпень 2015 року (стор. 31-48).Також можна використати фрагменти електронних версій підручників розташованих на сайтах видавництв.

Онлайн-ресурси для скачування електронних версій підручників:

  • http://4book.org/

  • http://portfel.at.ua/

  • http://pidruchnyk.com.ua/

  • http://class.od.ua/


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка