Залікова роботаСкачати 77.81 Kb.
Дата конвертації26.10.2017
Розмір77.81 Kb.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА
Кафедра гуманітарних дисциплін

 

  

ЗАЛІКОВА РОБОТА

Дисципліна: ІНФОРМАТИКА

Тема: 


«Історія мистецтва. Історія Рок-н-ролу»

 

  

Виконав :  студент II курсу
групи Д-24 Нагорний Ігор

Київ 2011

План :

  1. Вступ

  2. Історія Рок-н-Ролу

  3. Алан Фрід

  4. Використанні джерела

  5. Висновок


1. Вступ

У наш часу рок-н-рол вважається вже історичним пережитком.

Не багато хто пам'ятає основні його рухи, і вже давно мало хто з музикантів виконують рок-н-рол. Проте 20 років тому він був дуже популярний практично в усіх країнах світу. Багато хто вважав цей танець і саму музику порочною, потворною і згубною для народу, але тим не менше вона знаходила безліч затятих шанувальників, які захоплювалися цим стилем музики протягом багатьох років. Рок з'явився з поєднання музики африканської та європейської. Деякі його зачатки почали з'являтися досить давно, але вони були далекі до того музичного стилю, який утворився. Непрофесійні музиканти самостійно грали невеликі композиції, складені ними в невеликих і не дуже престижних клубах.

Так само відбувалося і з музикою, яку виконували чорношкірі музиканти. Спочатку вони допускалися тільки в ті клуби, які перебували безпосередньо в самому Гарлемі, а вхід на територію клубу «білих» їм був заборонений. За це їх могли заарештувати або ж просто вбити. Тим не менш, в роки реформи ці два народи навчилися співіснувати в одному соціумі, і результатом такого існування стало безліч нових танців та музичних стилів, які виходили в результаті їхньої співпраці. З'явився один з музичних стилів, який відразу ж став популярним по всій Америці. Називався цей стиль рок-н-рол. І саме він був попередником так само дуже добре відомого нам стилю, званого року. Незважаючи на те, що ці два стилі в значній мірі відрізняються один від одного за звучанням, вони тим не менш дуже схожі. Рок-н-рол є більш рухливим і танцювальним стилем.2.Історія Рок-н-ролу

Термін "рок-н-рол" винайшов Алан Фрід з Клівленда диск-жокей однієї з американських радіостанцій. На початку 50-х років у США були популярні пісні в стилі "ритм-н-блюз", в якій була така фраза: "We'll rock, we'll roll", що приблизно означає "ми будемо гойдатися, ми будемо кружляти ". Цю фразу і пустив в хід Алан Фрід, вживши її в описі нової музики, яку він передав по радіо. Слово "рок-н-рол" негайно ж увійшло у вжиток. Алан Фрід не тільки вийнашов термін "рок-н-рол", але й енергійно пропагував новий музичний стиль. У його основі лежав негритянський "ритм-н-блюз", а про Алана говорили, що він знає, як перетворити «чорну» музику в гроші білих. Ставши знаменитістю, він знявся в декількох фільмах, найвідоміший з них "Танцюй рок цілодобово", де брав участь Білл Хейлі, мабуть, самий перший виконавець "чистого" рок-н-ролу. І все ж основне джерело доходів підприємливого винахідника становили хабари, отримані від пейоли прокручування по радіо платівок певних виконавців (адже кожен раз виконавець отримує чимало грошей від радіокомпанії). У результаті в 1960 році Алан Фрід був засуджений до ув'язнення і грошового штрафу і незабаром помер від алкоголізму. Ще одна людина, яка претендує на авторство у створенні рок-н-ролу, це Маленький Річард негрітанскій співак, виконавець музики "ритм-н-блюз". У 1973 році він заявив, що є засновником рок-н-ролу, подібно до того, як Форд засновником фірми "Форд". Маленький Річард стверджував, що саме він першим прискорив темп ритм-н-блюзу, і це стали називати рок-н-ролом.

До 1954 року популярність рок-н-ролу не виходила за межі кількох штатів. Справжній успіх прийшов після появи на кіноекранах картини "Джунглі грифельних дошок" про банди підлітків-школярів. Дія фільму супроводжувалося музикою, що виконувалася оркестром Білла Хейтлі. Біллу було вже за тридцять, підлітки зараховували його до старшого покоління, а їм хотілося бачити на екрані свого однолітка. І тоді з'явився Елвіс.

Елвіс Преслі

Відмінно вписався в голлівудські стандарти і до того ж володів неабияким голосом. Його виконання були притаманні винятковий динамізм і темпераментність, шанувальники негайно визнали в ньому "свого хлопця". І ось Елвіс, базікаючи колінами і недбало кидаючи пальці на струни гітари, прокричав у мікрофон: "Я хочу трохи трохи покайфувати на цьому світі і відчути гострий смак життя, танцюючи рок" і став богом американський молоді. Саме тому, хоча його не можна вважати першим виконавцем рок-н-ролу, історію нового стилю обчислюють з моменту появи на естраді Елвіса Преслі.

З моменту появи на естраді Елвіса Преслі рок-н-рол розвивався як би під свій власний ритм - попит на платівки ріс з кожним роком, а тексти пісень ставали більш соціальними, проблемними.

Рок-н-рол танцювали всі - від хлопчиська-рознощика до англійської королеви. Газети в подробицях повідомляли, як Єлизавета II з великим захопленням танцювала рок-н-рол з лордом Порчестером.

Не обійшлося і без курйозів: у вересні 1957 року в Манчестері в церкві Всемилостивий богородиці і святого Фоми Кентерберійського рок-н-рол звучав під час богослужіння. Під акомпанемент органу, двох електрогітар і ударника церковний хор виконував релігійні гімни в стилі рок-н-рол - чого не зробиш, щоб залучити молодь до церкви.

3.Алан Фрід

Алан Фрід народився 15 грудня 1922 року. У молодості йому довелося грати в легендарній групі «Sultans of Swing», добре відомої досі знавцям джазу. Маючи класичну музичну освіту, він, закінчивши джазову діяльність, став працювати на місцевих радіостанціях, і вельми успішно: був визнаний кращим диск-жокеєм року в місті Екрон (Пенсільванія).

Пізніше він працював ще на декількох дрібних радіостанціях, а потім з'явився в Клівленді на телебаченні з музичним шоу «Request Review» («Ревю за заявками»), блискавично став популярним. Потім була робота на радіо WJMO, де його задерикуватість і любов міцненько випити довели до вигнання. Ось, нарешті, станція WJW, де він вів програму класичної музики. Все так тривало до весни 1952 року, коли Алан звернув увагу на інтерес білих тінейджерів до танцювальної музики чорних. Своїм гострим нюхом диск-жокея він відчув Біт і все можливе в майбутньому, що з ним.

Йому вдалося умовити директора WJW відкрити нову щотижневу програму, присвячену цій «забороненої» музиці, заснованої на ритм-енд-блюз. Спеціально для цього Алан придумав собі псевдонім «Місячний пес», а щотижневе нічний раденіе охрестив «Moondog's Rock And Roll Party». Отже, назва з'явилася, але ще не мало відношення до нового напряму в негритянської музиці. Програма почала свою переможну ходу з червня 1951 року, спочатку під назвою «Moondog Show».

Алан-Місячний пес мав чуттям, яке безпомилково підказало йому, що ця музика буде мати велике майбутнє. Між іншим, він був тугий на вухо, але це анітрохи не завадило йому досягти безпрецедентних успіхів на ниві того, що з його подачі отримало назву R & R. Його прихильність класичній музиці тільки сприяла, як не абсурдно це звучить, йти до поставленої мети - введенню «расової» музики у сферу інтересів білих: не будемо забувати, що на початку 50-х років ХХ століття більшість американців європейського походження ставилися до музики «кольорових »з презирством і насмішкою.

Він робив усе, щоб прокласти шлях новій музиці: організовував концерти, часто закінчувалися скандалами, виступав, де тільки можна, з лекціями на захист рок-н-ролу. З вересня 1954 року він підкорив самий великий і багатий музичний ринок - Нью-Йорк. Він працює на одній з найпотужніших середньохвильових радіостанцій Штатів - WINS-AM. У 1957 році підписав контракт з кіностудією «Paramount» на зйомку фільму «Don't Knock the Rock» зі ставкою $ 29000 за день зйомок. Його зоряними колегами стали всесвітньо відомі Білл Хейлі і Літтл Річард.

Але не все було так гладко: рок-н-рольні концерти викликали заворушення і звинувачення Фріда у підриві громадського спокою, на нього подавали до суду з приводу порушення авторських прав. В кінці 50-х років Алан Фрід вів своє телешоу «Big Beat» на нью-йоркській станції WNEW. 26 листопада 1959 в офісі телестудії з'явилися два детективи і вручили йому повістку до прокурора Нью-Йорка. Привід - хабарі диск-жокеям для частих програвань в ефірі певних пісень. Фрід відмовився відповідати на питання і був звільнений з радіо і телебачення. У 1962 році за хабарництва він був оштрафований на 300 доларів і отримав 6 місяців умовно. У 1964 році суд визнав його винним в ухиленні від сплати прибуткового податку у цих справах.

Алан Фрід з юності стверджував, що помре молодим, і його пророкування виповнилося: він помер на 43-му році життя від уремії 20 січня 1965, але його ім'я не було забуте - у 1991 році за великий внесок у популяризацію року на голлівудській Алеї слави рок-н-ролу з'явилася зірка з його ім'ям.

4.Використанні джерела

http://show.oboz.ua

http://wikipedia.org

http://houserock.ru

http://ced.perm.ru

http://www.rian.ru

http://smallbay.ru

5.Висновок

Далеко за межами простий музичний стиль рок-н-ролу впливав на спосіб життя, моду, відносини, і культуру. Крім того, рок-н-рол, можливо, став причиною руху за громадянські права, тому як афро-американських підлітків так і білих підлітків цікавив не тільки цей жанр музики. Він також породив безліч інших стилів, в тому числі психоделічний рок, прогресив-рок, глем-рок, альтернативний рок, панк і хеві-метал.Всі пісні раннього рок-н-ролу були присвячені автомобілям, школам, знайомствам, і одягу. Рок-н-рол співав пісні про події і конфлікти, що більшість слухачів можуть пов'язувати з якиймось моментом свого життя. Теми, які зазвичай вважаються табу, такі, як стать, почав уводити в рок-музиці-н-рол. Ця нова музика намагалася зламати кордони і висловити справжні емоції, що відчувають люди , але не говорити.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка