Закріплення звукових значень букви "це". Уточнення й збагачення словника дітей. Добір до слів синонімів І антонімів



Скачати 70.02 Kb.
Дата конвертації15.05.2019
Розмір70.02 Kb.

1 клас Навчання грамоти

Тема: Закріплення звукових значень букви "це". Уточнення й збагачення словника дітей. Добір до слів синонімів і антонімів.

Мета: - закріпити вивчення букви " це" та її звукових значень;

- формувати вміння читати слова з буквою " це", добирати до них близькі та протилежні за значенням;

- збагачувати словниковий запас учнів;

- формувати громадянську компетентність, вміння працювати в парі, групі;

- виховувати доброту, доброзичливість, людяність, чуйність, товариськість, бажання робити тільки хороші справи, поважати старших, прислухатися до порад друга, вирощувати в собі справжню людину.

Обладнання: - пісочні годинники;

- записи на дошці;

- картки складів, слів для" розчитки";

- слова до гри " Ми - конструктори" та "Обери позицію";

- гаманець.

Хід уроку

І. Створення навчальної ситуації

1. Лунає класний дзвіночок:

- Що ви почули у мелодії чарівних дзвіночків? / Слухаємо повідомлення дітей/

- А кому цікаво, що я розчула?

/ У вас гості! У нас гості! /

2. - Любі мої учні, привітайтесь з дорогими гостями - найкращими вчителями нашого міста.

3. Очікування в родинному колі.

- На який урок нас покликав дзвіночок?

- Хто любить уроки читання? Твори яких жанрів читаєте залюбки?

- За що ви вдячні урокам читання?

- Хто навчився читати вже в 1 класі?

- А чому уроки читання є і в 2-му, 3-му, 4-му класах?

- За що вдячні прочитаним творам?

Чого вони навчають?

/ - Дізналися багато цікавої інформації, вивчаємо математику, природознавство, інші дисципліни, розвиваємо свій розум, пізнаємо відкриття наших предків./

- Ми прочитали багато оповідань В. Сухомлинського, які вчать бути доброю, чуйною, щедрою, щирою людиною з добрим серцем, душею, думками. Ми вчимося бути справжніми людьми.../

- Якими ви бачите сьогоднішній урок?

- А від кого це залежить?

- Що ви бажаєте собі та друзям?

- Я зичу вам здійснення очікувань та побажань!

- А від кого це залежить?

- До роботи!

ІІ. Постановка навчальної задачі

1. Хвилинка доречних важливих запитань.

- Що вивчали на попередньому уроці?

- Яку роботу виконує літера "це"?

- Охарактеризуйте [ц];

- Які пари має [ц] по дзвінкості - глухості?

по твердості - м'якості?

2. - Пригадайте нашу вчорашню домовленість відносно сьогоднішньої роботи на уроці:

- Над чим домовлялися працювати сьогодні?

/ удосконалюватимемо вміння читати слова, текст з літерою "це".

"Розімнемо" наш ротик!

ІІІ. Аналіз умови розв'язування задачі

1. Артикуляційна зарядка




- "Коники"

- "Маятничок"

- "Гойдалка"

- "Білимо стелю"

- "Лопатка"

- "Чашечка"

- "Вареннячко"

- "Чистимо зубки"

- "Лежить жук, джміль, комар"

- "Погасіть свічечки"

- "Здутий м'ячик"


2. Розчитка / диференційована, по групах/

Група №1 - читають склади

Група №2 - складові таблиці

Група №3 - слова із одного чи двох складів

Група №4 - багатоскладові слова

3. Читання променевих таблиць

а) ГОРОБ б) СОН

МОЛОД ЦІ СЕР ЦЕ

СИНИ ОЗЕР

Завдання до слів під а):

- Яке слово зайве? Чому?

- Чи птахів можна похвалити? За що назвати молодцями?

Завдання до слів стовпчика б):

- Яке слово зайве? Обгрунтуйте.

- Складіть Сенкан до слова серце.

- Яке наступне завдання вас очікує? ( Гра " Конструктори")

- Цю гру запропонували учні 1-Б класу і додали надруковані слова - відповіді та завдання до них. Спробуєте скласти слова?

в) мі гама крам цу

цик ниця сяць нець

( Після того, як діти впізнають слова, знайомлю з додатком від 1- Б і озвучую відповідні завдання : ЦУЦИК, ГАМАНЕЦЬ, КРАМНИЦЯ- дібрати близькі за значенням. МІСЯЦЬ,ГАМА, КРАМ- що означають?)

4. Гра "Драбинки". Змагання між хлопчиками та дівчатками( Чия драбинка зі слів із звуками ц та ц' найдовша? )

5.Гра " Не зіб'юсь": прочитати скоромовкою:

На плоту сидить кіт, у нього болить живіт

Помітив це горобець, співчуває співунець.

-Про кого скоромовка? Що турбує кота? Які риси притаманні горобцю?

6.Фізкультхвилинка"Пішла киця по водицю"

7.Робота над текстом" Як котові стало соромно".

7.1.Словникова робота

пліт мружиться насторожився

паркан принишк позирає

невдаха цвірінькають схопити

а)читаємо: вчитель - діти

б)завдання: - назвіть слова, значення яких не розумієте ;

- впізнайте слова, що звучать по-різному, але мають те саме значення;

- доберіть близькі за значенням слова до слів цвірінькають, позирає;

- доберіть протилежні за значенням слова до слова схопити.

7.2. Опрацювання тексту:

а) читає вчитель,попередньо озвучивши завдання учням : послухайте уважно і розкажете, які почуття викликав твір;

б) поміркуйте і скажіть, як ви ставитесь до спроби кота впіймати горобця.

Гра "Займи позицію".

7.3.Прочитайте самостійно текст і відзначте олівцем місця,які варто виділити інтонацією.

Давайте з'ясуємо, у якому темпі варто читати ( швидко, повільно,помірно, нормально)?

З якою гучністю голосу ( тихо, голосно, звичайно, голосніше, ніж звичайно)?

Який тон читання (розповідний, схвильований, байдужий. радісний)?

4. Хто вважає, що справиться із завданням : прочитати текст виразно у нормальному темпі, голосніше ніж звичайно з розповідним тоном?

/У казковому віконечку читають кращі читачі/

5. Зберіться в групи і поміркуйте:

Чого нас вчить В. Сухомлинський?

/- не бути схожими на кота

- якщо приручив котика - годуй його

- за хороші справи поважають, а за лихі - зневажають

- роби хороші справи - відчуватимеш радість./

8. Фізкультхвилинка

Прилетіли горобці

Сіли на стовпці

Навкруги поглядають

Сніданочок (обід, вечерю) шукають

9. Гра " Уважні слухачі"

Сюрприз : ви - вчителі. а) я читаю текст "Хто грамотніший" (автор Яків Пинясов), а ви уважно слухаєте, аби поставити запитання друзям.

б) хвилинка запитань із дитячих вуст:

- Як звали дівчаток?

- Куди їхали?

- Чим займались?

- Хто зайшов у автобус?

- Чого налякалася Надійка?

- Хто посадив бабусю?

- Якою була бабуся? Прошу дозволу взяти участь у грі і долучитися до постановки запитань

- Яке правило записане у тролейбусі, яким ми їздимо та їхали дівчатка?

МІСЦЯ ДЛЯ ДІТЕЙ

Про яке неписане правило говорила Катруся?

/ Неписане правило - це правило, яке підказує серце, совість, внутрішній голос, душа /

- Уявіть себе в громадському транспорті в аналогічній (схожій ) ситуації.

Як би ви поступили :

- вели б себе так, як вела Надійка чи поступили б так, як Катруся?

- Що ви порадили б Надійці? ( поважати старших; подякувати Катрусі).

Чого можна навчитися у бабусі? ( стриманості; мудрості; не ображати інших; розуміння).

- Чого навчає нас автор твору?

- Чому я вам вирішила зачитати та обговорити разом це оповідання?

/ - аби поважати старших;

- прислухатися до порад друга;

- бути справжніми друзями;

- цінувати дружбу;

- рости чуйними, уважними, вихованими;

- якщо бачиш, що твій друг помилився - вибачся за нього;

- аби, ми вирощували в собі людину, найкращі риси;

- "розвивали" своє серце/ .

ІV Підсумкова рефлексія (збираємось у родинне коло).

- Чи справдились очікування?

- Що завдяки уроку навчилися, краще зрозуміли?

- Що покладете у валізу своїх знань? - Які істини залишаться у вашому серці?

( Робити добрі справи, любити і піклуватися про тварин, поважати старших, бути справжніми друзями, робити не те, що хочеться, а те, що треба). - Всім дякую за роботу на уроці!

- А ви кому хочете подякувати за урок? Оголошую хвилинку подяки.

- Які добрі справи робитимете аби рости справжніми людьми?

- Як розвивати своє серце самому?

Д/З : - поважати і любити рідних, старших;

- цінувати друзів, прислухатися до мудрих порад;



- бути справжнім другом.



Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка