Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»Скачати 225.34 Kb.
Дата конвертації26.12.2017
Розмір225.34 Kb.
ТипЗакон


ЧЕРКАСЬКА РАЙОННА РАДА
РІШЕННЯ

      1. №24- 11 / VІ

Про хід виконання «Програми

правової освіти населення Черкаського

району на 2011-2015 роки»


Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, президії районна рада

ВИРІШИЛА:  1. Узагальнену інформацію про хід виконання «Програми правової освіти населення Черкаського району на 2011-2015 роки» взяти до відома.

  2. Відзначити, що в районі всіма виконавцями, визначеними в програмі, проводиться послідовна робота, спрямована на підвищення рівня освіченості жителів району різних вікових та соціальних категорій.

  3. Контроль за виконанням програми продовжити постійній комісії районної ради з питань освіти, культури, молоді та спорту.

Голова ради М.І.СмірновУзагальнена інформація про хід виконання Програми правової освіти населення Черкаського району за 2012 рік.
На виконання програми правової освіти населення Черкаського району на 2011-2015 роки протягом 2012 року проведена відповідна робота Черкаською районною державною адміністрацією та Черкаським районним управлінням юстиції.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації повідомляє про хід виконання Програми правової освіти населення Черкаського району на 2011-2015 роки в закладах культури району.

Протягом року бібліотеки району працювали над поширенням просвітницької роботи з правознавства серед широких верств населення.

Форми роботи з правового інформування відзначаються різноманітністю та значимістю.

Свою діяльність бібліотеки району здійснюють у рамках Національної та обласної програм правової освіти населення, що дозволяє організовувати цілеспрямовану роботу з правової освіти серед різних верств населення, профілактики правопорушень, формування здорового, морального способу життя.

В полі зору бібліотек постійно перебувають питання формування правової культури читачів, формування у них активної життєвої позиції, громадянської активності. На допомогу формуванню правової свідомості користувачів у бібліотеках використовується широкий спектр форм і методів роботи, виходячи з можливостей кожної бібліотеки зокрема. Важливе місце займає довідково-бібліографічна, інформаційна та масова робота, наочна пропаганда літератури.

Упродовж року в бібліотеках району проводяться години спілкування, морально-правові години, уроки права, години-застереження, правознавчі години, профілактичні години, огляди-діалоги, диспути, інтелектуальні ігри, актуальні діалоги, брейн-ринги на теми: "Конституційна свобода і рівність людей", "Конституція України – гарант захисту прав людей", ‘‘Я і мої права‘‘, "Обов’язки і права молодої людини", "Знаємо та реалізовуємо свої права"та ін.

Пропагуючи Конституцію України та законодавчі документи - першочергова увага приділяється формуванню в користувачів любові до своєї держави, її народу, готовності брати активну участь у процесах державотворення. У бібліотеках діють книжкові виставки: "Людина і право", "Правова допомога для молоді ", "Знайомтесь: новий закон", "Закон на службі людини ", "Конституція України – гарант захисту прав людей", " Конституція України – новий відлік часу", "Знай закон змолоду " та ін.

Значну роль у задоволенні інформаційних потреб користувачів відіграє довідково-бібліографічний апарат (ДБА), зокрема, систематичні картотеки статей, в яких відкрито нові рубрики: "Закони", "Постанови Верховної Ради України", "Молодь і право", "Право інтелектуальної власності","Права людини ", "Податкове право", "Корупційна злочинність" та інші.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності бібліотек району є співпраця з місцевою владою. Населення в бібліотеках отримує інформацію як щодо рішень органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, так і з питань культури, економіки, фінансової та банківської системи, охорони здоров’я, комунальних послуг, соціального захисту тощо. Бібліотеки вивчають інформаційні потреби населення регіону, надають йому інформаційні послуги, а також створюють умови для спілкування влади з населенням.

На сьогоднішній день на базі РОМЦ працює Центр регіональної та правової інформації та майже у всіх центральних бібліотеках району діють служби регіональної та правової інформації, створені інформаційні куточки: "Влада на місцях", "Новини району", "У місцевій адміністрації", де збирається інформація про районні соціальні програми, рішення сесій сільської ради, виконавчого комітету, відомості про місцевий бюджет, майно та податки.

Бібліотеки не тільки надають вільний доступ до інформації, але й забезпечують органи місцевої влади та місцевого самоврядування інформацією із загальнодержавних і регіональних питань. Вже не перший рік РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи готує матеріали за темами: "Основні аспекти місцевого самоврядування. Вип. 8 "(інформаційний бюлетень), "Влада і культура. Вип. 13 "(інформаційний бюлетень), "У світі бібліотечних новин. Вип. 3" (інформаційний список) та інші.

Відкриття Інтернет-центрів в Черкаському районі на початку 2012 року зробило можливим перехід до широкого використання інформаційних світових ресурсів у бібліотечній роботі, збільшить можливості сільських бібліотек у забезпеченні конституційного права мешканців регіону на вільний доступ до джерел інформації, наданні інформаційної підтримки організаціям для різних видів їхньої діяльності. Проте комп’ютерами забезпечені лише бібліотеки, які стали переможцями другого туру проекту програми "Бібліоміст" "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" (с.Білозір’я, Мошни, Руська Поляна, Червона Слобода, Яснозір’я) та бібліотеки сіл Худяки та Леськи, інші ж не мають доступу до інформаційних світових ресурсів, що й ускладнює їх роботу, та й літературу на правову тематику бібліотеки отримують, в кращому випадку, в одному екземплярі на рік, або ж взагалі нічого не отримують. Так, в 2011 році за кошти сільських рад було отримано всього 5 книг правового спрямування (с.Геронимівка – 3, с.Свидівок – 1, с. Червона Слобода - 1). В 2012 році таких книг не придбано жодної, в зв'язку з тим, що книги були відібрані в книжкових магазинах, але казначейство затримало проплату.

Щороку бібліотеки району передплачують ряд журналів та газет із питань права. У поточному році вони отримують такі журнали та газети:

- офіційні друковані видання, а саме: "Урядовий кур’єр" , "Голос України";

- правознавчого спрямування: газети – "Ваш домашній адвокат, "Юрист консультує"; журнали - "Право України", "Правовий вісник", "Человек и право в Украине";

- газети і журнали, в яких публікуються статті на правову тематику: "Нова Доба", "Вечірні Черкаси", "Молодь Черкащини", "Нова молодь Черкащини", "Черкаський край", "Пенсійний кур’єр", "Погляд", "Праця і зарплата, "Люди. Автомобіль. Дорога", "Разом проти СНІДУ", "Людина і праця", "Вісник державної служби України, "Все про охорону праці, "Офіційний вісник Президента України", "Фінансовий контроль", "Економіка України ", "Безпека життєдіяльності, "Українська культура", "Прес-Центр", "Бібліотека Всеукраїнської екологічної ліги", "Сільські обрії".

Вагома частка у формуванні правової культури належить роботі з молоддю. Успіх правового виховання багато в чому залежить від різних форм і методів позакласної роботи. Молодь лише тоді активно засвоює право, коли має можливість порівняти набуті правові знання з життям.

В бібліотеках с.Червона Слобода та с.Руська Поляна відкрито юнацькі кафедри, діють юнацькі клуби – "Едельвейс" (с. Ч.Слобода), "Діалог" (с.Чорнявка), "Родовід" (с.Байбузи), "Провесінь" (Руська Поляна №1).

Вже традиційно кращою по роботі з юнацтвом та молоддю визнано Червонослобідську сільську бібліотеку.

Чотири роки у бібліотеці діє юнацький клуб "Едельвейс". Мета клубу – підготовка молодої людини до життя і громадської активності в суспільстві, демократичній, правовій державі.

Тематика клубу різноманітна: правове виховання, запобігання шкідливих звичок, психологічні проблеми молодого покоління.

У Червонослобідській бібліотеці спільно з районним центром соціальних служб у справах сім’ї і молоді проводилась молодіжна акція "ВІЛ-СНІД: розуміння і пізнання". У акції взяли участь члени клубу "Едельвейс" та старшокласники ЗОШ № 2. В рамках акції проведено виставку малюнків, вікторину, консультацію старшої медичної сестри кабінету довіри центральної районної лікарні та творча лабораторія, на занятті якої учасники виготовляли та захищали свій плакат-колаж на тему "Захисти себе сам".

Цікаво проходять заняття і в юнацькому клубі "Діалог" (бібліотека с. Чорнявка). Клуб налічує 15 учасників – це переважно учні 10-11 класів місцевої ЗОШ. Проведено шість засідань клубу - це обговорення проблеми "Злочин, як його обійти", година спілкування "Молодь і час", година застереження "Наркоманія – дорога в прірву", інформаційне повідомлення "СНІД: знати, щоб жити" та інші.

Різноманітні заходи проходять на засіданнях юнацького клубу "Родовід" (с.Байбузи). Це година права "Підліток і сучасне суспільство: права і відповідальність", усний журнал "Стати людиною, бути людиною разом з народом своїм, з Україною" та багато інших.

Працівники бібліотек Черкаського району приділяють велику увагу відзначенню Міжнародного дня захисту дітей, Дня прийняття Конституції України, Міжнародного дня боротьби зі зловживання наркотиками та їх незаконним розповсюдженням, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насилля над жінками, Дня прав людини, проведення Всеукраїнського тижня права та проведення заходів в рамках Програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року", Державної цільової програми розвитку національного усиновлення дітей в Україні "Кожній дитині - власну родину" на 2006 - 2016 рр.

Тема правової освіти, правового виховання, забезпечення населення правовою інформацією обговорюється на районних семінарах, на заняттях в школі " Професіонал" (на базі РОМЦ БКР), на засіданнях в Клубі професійного та творчого спілкування (на базі РОМЦ БКР), під час проведення майстер-класу для бібліотечних працівників "Інформаційне забезпечення формування правової й політичної культури молоді" та тренінгу "Дієвість публічного центру регіональної та правової інформації: мої проблеми, мої шляхи вирішення".

Забезпеченню читацького попиту на літературу, у тому числі правову, приділялась увага під час вивчення книжкового фонду працівниками відділу комплектування та обробки літератури РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи, зокрема розділу 67 "Держава і право".

Заслуговує на увагу робота відділу організаційно-методичної роботи та відділу бібліографічної та інформаційної роботи, працівники яких протягом року розробили та розповсюдили для сільських бібліотек методичні рекомендації з правової освіти населення на наступні теми: " Служби допомоги молоді", "Добро. Зло. Толерантність", " Інформаційно-правові документи по бібліотечній справі", "Знання і дотримання законів – шлях до демократичної держави ", "Конституція України – Основний Закон суспільства і держави ."

Робота бібліотек району з виховання правової освіти населення не є однорічною. Вона чітко передбачувана річними планами роботи як РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи, так і кожної сільської бібліотеки.

Однак, незважаючи на всі позитивні моменти, в роботі бібліотек з правовою літературою серед різних верств населення, існує ряд проблем.

Болючим питанням не одного дня залишається поповнення бібліотечних фондів літературою правової тематики. Повільно відбувається процес комп’ютеризації бібліотек району, що теж відповідним чином впливає на розвиток їх інформаційних потужностей та забезпечення вільного доступу користувачів до мережі Інтернет.

Питання підвищення правової освіти населення в бібліотеках Черкаського району протягом року двічі заслуховувалось на засіданні міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти.

Відділом освіти спільно з керівниками закладів освіти проводиться робота щодо виконання Програми правової освіти населення Черкаського району на 2011-2015 роки затвердженою Черкаською районною радою від 28.01.2011 № 4-8/VI.

Згідно з Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів на 2012-2013 навчальний рік курс «Правознавство (практичний курс)» в 9-му класі викладається у 30, курс «Правознавство» в 10-му класі у 24 навчальних закладах. Крім того, у 8-ми класах із 6 навчальних закладів правознавство у 10-11 класах викладається за програмами профільного рівня. Всього вивченням курсу «Правознавство» охоплено 1170 старшокласників. Окрім загальнообов’язкових курсів, організовано навчання 165 учнів на 11 факультативних заняттях та курсах за вибором правознавчого спрямування, зокрема: «Конституційне право України» (Геронимівська, Дубіївська, Леськівська, Тубільцівська, Червонослобідська №2 ЗОШ І-ІІІст.), «Права людини» (Білозірська ЗОШ І-ІІІст.), «Вчимося бути громадянинами» (Думанецька ЗОШ І-ІІІст.), «Права людини в Україні» (Геронимівська, Руськополянська №1 ЗОШ І-ІІІ ст., Чорнявський НВК «ДНЗ - ЗОШ І-ІІІст), «Досліджуючи гуманітарне право» (Дубіївська ЗОШ І-ІІІ ст.). Гуртковою роботою правового профілю охоплено 143 учні з 12 шкіл району; з них 4 оплачуваних, 8 неоплачуваних.

Вивчення стану правової освітньо-виховної роботи проводилося під час атестаційних перевірок навчальних закладів, а саме Білозірської ЗОШ  І-ІІ ст. №1 (середній бал по школі - 5,8), Худяківської ЗОШ І-ІІІст.(середній бал - 5,5), Ірдинської ЗОШ І-ІІІ ст. (середній бал по школі - 7,3), Вергунівської ЗОШ І-ІІІ ст. (середній бал по школі -4,7), Червонослобідської ЗОШ І-ІІІст. №1 (середній бал по школі - 5,3).

Відповідно до плану роботи відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації, з грудня 2011 року по березень 2012 року вивчено стан викладання та рівень знань, умінь і навичок учнів 9 класів із історії та основ правознавства у Вергунівській, Руськополянській № 1, Руськополянській №2, Тубільцівській, Хацьківській, Худяківській, Хутірській загальноосвітніх навчальних закладах.

Середній бал із правознавства становить 6,9. Кращі навчальні досягнення із правознавства показали учні Хутірської ЗОШ І-ІІІст. (вчитель Рижак В.А. середній бал 7,8), Худяківської ЗОШ І-ІІІст. (вчитель Кужим С.П. середній бал 7,5), Руськополянської ЗОШ І-ІІІст. № 2 (вчитель Онищенко Р.В. середній бал 7,4).

Усі навчальні заклади повністю забезпечені підручниками, а саме для учнів 9 класів О.І. Пометун, Т.О. Ремех. «Правознавство. Практичний курс» К., «Літера ЛТД» 2009,. О.Д. Наровлянський «Правознавство. Практичний курс» К., «Грамота» 2009, для учнів 10 класів О.Д. Наровлянський «Правознавство. Підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту, академічний рівень)» К., «Грамота» 2010, О.Д. Наровлянський «Правознавство. Підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів (профільний рівень)» К., «Грамота» 2010.

Відділ освіти співпрацює з Черкаським районним управлінням юстиції. Розроблено спільні методичні рекомендації «Права та основні засади передбачені Конвенцією про права дитини» для покращення викладання правових дисциплін та правового виховання учнівської молоді. Методистом відділу освіти ЧРДА Колодіною Л.В. та головним спеціалістом Черкаського районного управління юстиції Нескромною І.С. проведено зустрічі із учительським та учнівським колективами Степанківської, Худяківської, Хутірської ЗОШ І-ІІІст. та Софіївської ЗОШ І-ІІст.

На виконання однієї із рекомендацій означеної Програми стала участь учнівських та педагогічних колективів району в щорічних оглядах-конкурсах правоосвітнього характеру.

Із метою підвищення соціально-правової активності учнівської молоді, виховання громадянської відповідальності та свідомості учнів, особистої переконаності в необхідності дотримання моральних і правових норм, які діють у суспільстві, з 1 вересня по 15 листопада 2012 року проведено ІІ (районний) етап конкурсу серед учнів 7-11 класів загальноосвітніх шкіл «Світ моїх прав». На конкурс було направлено 4 реферати, 4 твори та 6 малюнків із 13 навчально-виховних закладів.

У представлених творах значна частина учнів звернула увагу на місце та роль правових відносин у житті суспільства, значенні права у становленні української держави. В учнівських рефератах порушено проблему прав та обов’язків батьків і дітей; державних органів та установ, що опікуються правами дитини. За допомогою малюнків учні намагалися передати свої знання про право та правопорядок, переконання та примус, законність та неправомірну поведінку.

Активними учасниками були учні Білозірської, Свидівоцької, Степанківської, Хутірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Крім того, старшокласники району є постійними учасниками щорічного обласного правового турніру «Знавці права», організованого Головним управлінням юстиції. 1 березня 2012 року проведено І тур обласного конкурсу, в якому взяли участь учні 11 класів Байбузівської, Руськополянської № 1, Леськівської, Червонослобідської №1 ЗОШ І-ІІІст. Переможцями І туру та лауреатами ІІ (обласного) туру юних знавців права стали Коломієць Владислав, учень 11 класу Леськівської ЗОШ І-ІІІ ст., Заболотня Тетяна та Потапенко Яна, учениці 11 класу Червонослобідської ЗОШ І-ІІІст. № 1.

У березні 2012 року 106 учнів 3-11 класів 7 загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у Всеукраїнському інтерактивному учнівському конкурсі юних суспільствознавців «Кришталева сова». Означений конкурс уперше проводився за ініціативи Всеукраїнської Спілки викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти з метою підтримки талановитих школярів та популяризації знань з курсів «Я у світі», «Я і Україна», «Громадянська освіта», «Етика», «Християнська етика», «Правознавство». Найбільш активно долучилися до конкурсу юні правознавці Леськівської, Руськополянської №1, Худяківської ЗОШ І-ІІІст. та Софіївської ЗОШ І-ІІст.

Із вересня 2011 по січень 2012 традиційно проходив ІІ (районний) етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості на тему: «Ідея соборності України: творчість Тараса Шевченка; народ, суспільство, держава, родина. Минуле, сучасне і майбутнє», присвячений Шевченківським дням, під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!». Роботу учениці Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Шкребтій Лілії (вчитель Бузівська Ю.М.) визнано переможцем ІІ (районного) та ІІІ(обласного) етапів Конкурсу у номінації «Історія України і державотворення».

16 грудня 2012 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства на базі Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ст.. У районному етапі олімпіади взяв участь 31 учень із 15 навчальних закладів. Переможцями стали 8 учнів 9-11 класів Дубіївської, Леськівської, Мошнівської, Руськополянської. № 1, Степанківської, Яснозірської ЗОШ І-ІІІ ст. Для участі у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства сформовано районну команду в кількості 4 осіб, з яких три учні Руськополянської ЗОШ

І-ІІІст. № 1 (вчитель Пономаренко А.В.).

Стало традицією проведення у навчальних закладах району різноманітних правоосвітніх заходів. Це і Тижні, Декади, Місячники правових знань, «круглі столи», диспути серед учнівської молоді з правової тематики, турніри, бесіди «Участь громадян у житті демократичної держави», «Права та обов’язки завжди поруч»; випускаються шкільні газети (Руськополянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), бюлетені, оформлено куточки правових знань. Краще ця робота організована у Руськополянській №1, Мошнівській, Леськівській, Червонослобідській №2, Хутірській ЗОШ І-ІІІ ст. Щомісяця проводяться єдині дні профілактики правопорушень, які в кожній школі сплановані на весь рік.

Управлінням праці та соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації проводилась наступна робота протягом 2012 року. На виконання п.2.1 рішення Черкаської районної ради «Про програми правової освіти населення Черкаського району на 2011-2015 роки» від 28.01.2011 №4-8 VІ, управління праці та соціального захисту населення проводить активну роботу з призначення всіх видів державних соціальних допомог. Працівниками управління постійно проводиться широка роз'яснювальна робота серед населення району про зміни в законодавчій базі щодо порядку надання всіх видів допомог. В управління праці та соціального захисту населення діє телефон «гарячої лінії» за номером 64-86-36. Протягом року на телефон «гарячої лінії» надійшло 1303 дзвінки.

В кожну сільську (селищну) ради передані прес-релізи щодо змін в законодавчій базі, щодо порядку надання всіх видів допомог.

В районній газеті «Сільські обрії» друкується інформація про зміни в законодавчій базі та надається інформація щодо призначення соціальних допомог та соціального захисту населення, постійно ідуть виступи на районному радіо. Опубліковано в районній газеті «Сільські обрії» 26 публікацій. Проведено 51 виступ по районному радіо.

Надані консультації з питань оформлення субсидій за спрощеною процедурою та озвучена інформація щодо відповідних установ Уряду під час виїзду робочої групи райдержадміністрації та зустрічі з громадою району в усіх селах району.

Внесені зміни в інформаційні стенди, як в управлінні праці так і в сільських (селищній) радах.

Проводились виступи на нарадах різних рівнів, з метою проведення широкої роз’яснювальної роботи щодо призначення та надання населенню соціальних допомог.

Головному управлінню праці та соціального захисту населення щотижня надається звітна інформація про проведену інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань надання житлових субсидій за спрощеною процедурою.

На виконання п.2.4 вищезазначеного рішення управління праці та соціального захисту населення проводить активну роботу по наданню безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення з питань реалізації і захисту прав людини через громадську приймальню. Управління проводить призначення всіх видів державної допомоги громадянам, відповідно до законодавчих актів, що регулюють процес надання соціальної допомоги населенню України.

Відповідно до єдиної технології прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги, в управлінні щодня працює громадська приймальня в умовах Єдиної технології прийому громадян відповідно до Методичних рекомендацій щодо стандартної моделі надання соціальної допомоги на місцевому рівні, затверджених наказом Мінпраці від 21.05.2005 № 113 з функціонально-просторовим розподілом Єдиної приймальні на сектори із закріпленням спеціалістів згідно наказу начальника управління від 20.07.2011р. № 35-03 «Про Єдину приймальню громадян».

Для відвідувачів оформлені стенди, які містять інформацію, що стосується надання того чи іншого виду соціальної допомоги; перелік документів, які необхідно подати для одержання допомоги. На стендах висвітлено зміни в нормативних актах, що відбулися упродовж 2012- початку 2013 року.

Спеціалісти управління проводять призначення всіх видів соціальної допомоги за єдиною заявою та єдиним пакетом документів, прийом громадян проводиться щоденно без обідньої перерви, черги відсутні.

Відповідно до вимог єдиної технології прийому громадян, які потребують соціального захисту, в управлінні створено 4 просторові сектори, а саме: інформаційно-консультативно–реєстраційний, очікування та заповнення заяв; прийняття заяв і документів; опрацювання заяв і документів та прийняття рішень; формування виплатних документів.

Крім фахівців, які приймають та опрацьовують документи, в управлінні працює інформатор, який один із перших спілкується з відвідувачами та надає їм вичерпну інформацію щодо надання всіх видів соціальної допомоги.

Упродовж 2012 року різними видами соціальних допомог та житлових субсидій охоплено 12682 сім`ї району.

З метою поглиблення адресності надання всіх видів державної соціальної допомоги при райдержадміністрації створена комісія по розгляду питань з призначення соціальних допомог. Така комісія визначає реальну потребу сім'ї у будь-якому виді соціальної допомоги і за умови наявності причин низького матеріального статку може бути прийняте рішення про призначення різних видів соціальних допомог, як виняток. Протягом 2012 року розглянуто 391 заяв на призначення соціальних допомог та житлових субсидій. По більшості розглянутих справ приймається позитивне рішення.

На виконання п.3.2 даної програми щодо проведення щодо проведення правоосвітніх заходів на підприємствах, установах, організаціях з метою підвищення правової освіти населення управління праці та соціального захисту населення повідомляє, що впродовж 2012 року проведено перевірку на предмет дотримання законодавства про охорону праці – 29, на предмет атестації робочих місць – 41, на предмет дотримання законодавства про працю – 34, перевірено виконання 21 колективного договору, проведено 34 зустрічі з працівниками підприємств, установ та організацій району щодо виконання трудового законодавства.

Протягом 2012 року Черкаським РВ УМВС проведено наступні заходи на виконання Програми правової освіти населення.

Розроблено графік прийому начальником та заступниками РВ в кожному населеному пункті з метою надання безоплатної правової допомоги та консультації малозабезпеченим верствам населення району. Щовівторка та суботи здійснюється прийом дільничними інспекторами в населених пунктах району, де можна отримати відповідні консультації.

Відповідно до програми в загальноосвітніх школах було проведено виступи службою у справах неповнолітніх щодо шкідливого впливу наркотиків, відповідальність за злочини пов’язані з зберіганням та збутом наркотиків, а також адміністративна відповідальність за паління в громадський місцях. Доведено зміни які відбулися в законодавствах України, проведено навчальні бесіди про підліткову злочинність.

Протягом 2012 року центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Черкаської районної державної адміністрації на виконання Програми правової освіти населення здійснювалась наступна робота: проведено 50 групових заходів (бесіди та відеолекторії) на тему: «Права дітей», «Конвенція ООН про права дитини», «Дитина: права та обов’язки», «Права дітей і неповнолітніх», «Знаємо та реалізуємо свої права» та ін., роботою охоплено 930 осіб з числа дітей та молоді району, а також сільської громади.

Служба у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації на виконання Програми правової освіти населення повідомляє: у Черкаському районі центрів соціально-психологічної реабілітації (притулків) немає. Тематичні конкурси з правової освіти серед дитячого середовища щорічно проводиться в навчальних закладах.

Згідно з планом роботи служби у справах дітей, проводяться лекторії для дітей та учнівської молоді, що перебувають на внутрішкільному обліку та обліку у кримінальній міліції, щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики правопорушень та рецидивів серед неповнолітніх.

На виконання програми правової освіти населення Черкаського району на 2011-2015 роки від 28.01.2011 №4-8/VI та плану заходів програми відділ у справах сім'ї, молоді та спорту повідомляє.

Відділом у справах сім`ї, молоді та спорту налагоджена співпраця з громадськими організаціями району, такими як районний комітет багатодітних родин, дітей-сиріт та дітей-інвалідів, районна спілка ветеранів, сільські громадські спортивні клуби. Всім громадським об`єднанням здійснюється допомога у сфері правоосвітницької та виховної роботи. Приймається активна участь у роботі районної спостережної комісії та роботі громадської організації «Федерація футболу Черкаського району» на засіданнях якої постійно обговорюються питання право-виховної роботи .

Відділом розроблений інформаційний стенд на якому висвітлені соціальні гарантії багатодітних родин, передбачені законами України, постановами Кабінету Міністрів, іншими нормативно-правовими актами, розпорядженнями Черкаської обласної та районної адміністрацій.

Постійно проводиться правова просвітницька робота по питанню попередження насильства у сім'ї. Кожного кварталу у газеті «Сільські обрії» надається інформація про можливі види насильства і куди необхідно звернутися у разі скоєння або реальної загрози насильства. Також відділом було розповсюджено серед населення району 300 примірників інформаційно-освітнього буклету «Ні-насильству», плакату «Насильство слабкість!», « Ні – сімейному насильству» та інші. 11.04.2012 відбулося засідання колегії управління у справах сім`ї, молоді та спорту облдержадміністрації одним з основних питань якого було здійснення просвітницьких та право-виховних заходів щодо попередження насильства у сім`ї.

Проводяться правоосвітні заходи серед школярів, що спрямовані на заборону пропаганди жорстокості, насильства, бездуховності, незаконного обігу наркотичних речовин, попередження негативного впливу вживання наркотичних засобів, алкоголю, тютюнових виробів на здоров’я. З початку року відділом було розповсюджено біля 600 примірників наочної агітації на теми : «Наркотикам – ні!», «Безпека життя в твоїх руках», «Сильні не ображають», «Скажи насильству ні», «Не дай себе заманити» «Ні ризикованим стосункам», «Ми різні, але ми рівні», «Ні сексуальній експлуатації» та інші. Також систематично проводиться інформаційно-просвітницька та правознавча робота з батьками з питань виховання дітей. Педагоги проводять бесіди, диспути, «круглі столи», лекторії, години спілкування, брейн-ринги , вікторини на теми: «Права та обов’язки. Чи потрібно їх знати?», «Не скривдь», «Ми різні – ми рівні», «Діти світу повинні знати свої права» та інші.

Для пропаганди здорового способу життя, запобігання у молодіжному середовищі негативних явищ та формування у молоді сімейних цінностей у 26 школах району впроваджені освітньо-профілактичні та правоосвітні програми: «Рівний рівному», «Молодь на роздоріжжі», «Діалог», «Школа проти СНІДу», «Корисні звички» та інші. Для учнів старших класів за вказаними програмами організовано роботу факультативів, курсів та гуртків. Такими заняттями охоплено 742 учні.

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та підвищення рівня правової обізнаності молоді з початку року відділом у справах сім`ї, молоді та спорту разом з сільськими, селищним радами та іншими підрозділами райдержадміністрації постійно проводяться заходи. Так, 12 серпня 2012 року, у будинку культури с. Червона Слобода відбулася молодіжна акція присвячена Міжнародному Дню молоді та Року здорового способу життя. До організації акції долучилися: відділ у справах сім`ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Будинок культури с. Червона Слобода, обласний молодіжний ресурсний центр, районна станція юних техніків та районне споживче товариство. У фойє будинку культури проводилась міні акція «Міняю цигарку на цукерку» та роздавалися інформаційні матеріали щодо здорового способу життя, запобіганню сімейного насилля та профілактиці негативних явищ серед молоді. На тематичному концерті всіх присутніх вітали самодіяльні артисти Будинку культури с. Червона Слобода та молоді виконавці із м. Черкаси. Феєричним завершенням акції було фаєр-шоу міської групи «Вогняні дракони». Загалом на акції були присутні понад 400 глядачів. Подібний захід також проведено 29 вересня біля будинку культури с. Степанки, де було розповсюджено біля 300 примірників наочної агітації на теми: «Наркотикам – ні!», «Безпека життя в твоїх руках», «Сильні не ображають», «Скажи насильству - ні», «Не дай себе заманити», «Ні - ризикованим стосункам», «Ми різні, але ми рівні», «Ні - сексуальній експлуатації» та інші.

Також проводяться спільні рейди та заходи із центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, службою у справах неповнолітніх по соціальному інспектуванню у рамках служби підтримки кризових сімей, яким постійно надається правова інформація.

З метою попередження, профілактики злочинності та впровадження здорового способу життя серед підростаючого покоління у Черкаському районі вже 23 роки проводить навчально-тренувальну роботу дитячо-юнацька спортивна школа «Мрія», в якій працює 16 тренерів-викладачів, навчається 692 учні, культивується 6 видів спорту: бокс, вільна боротьба, дзюдо, спортивного орієнтування, футбол, кінний спорт. Відділення школи відкриті у 8 селах: Сагунівка, Худяки, Леськи, Ч. Слобода, Р. Поляна, Геронимівка, Байбузи, Яснозір’я. Також у районі функціонує районний фізкультурно-оздоровчий спортивний клуб «Славутич», 23 колективи фізичної культури, 6 районних громадських спортивних організацій (районна федерація футболу, футбольний клуб «Зоря» у с. Білозір’я та Руській Поляні, «Нива» Степанки, спортивний клуб «Спорт для всіх» у Геронимівці, дитячо-юнацький спортивний клуб з бойових мистецтв «Надія» у Сагунівці). У селах району проводять роботу 3 інструктори по спорту при сільських радах (Вергуни, Свидівок, Червона Слобода), 1 інструктор при СТОВ «Ломовате», 2 інструктори на громадських засадах (Хутори, Дубіївка). На території району знаходиться 83 спортивні споруди на яких займатися спортом мають право всі бажаючі, різних вікових категорій, безкоштовно. З початку року розпочаті 2 сільські спортивні ігри під патронатом голів райдержадміністрації та районної ради присвячені року спорту та здорового способу життя. На сьогоднішній день вже відбулися змагання в трьох видах: волейболу, лижні гонки, баскетболу та стрільби вже у змаганнях прийняло участь більше 350 спортсменів району.

Черкаським районним управлінням юстиції на виконання Програми правової освіти населення Черкаського району на 2011-2015 роки проведена наступна робота.

Управлінням юстиції проведено щорічний аналіз діяльності місцевої міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Протягом 2012 року налагоджена співпраця з Черкаською громадською організацією «Союз Чорнобиль України» з якою у вересні 2012 року проведено бесіду з ліквідаторами на ЧАЕС та їх сім`ями в селі Кумейки на тему: «Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей»; у грудні в рамках Всеукраїнського Тижня права спільно з Черкаською районною організацією Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) провели бесіду з ветеранами на тему: «Права людини і громадянина» та спільно з Черкаською районною організацією ветеранів України провела бесіду з ветеранами на тему: «Права людини і громадянина».

Районним управлінням юстиції здійснюється узагальнення позитивного досвіду загальноосвітніх шкіл району, сільських бібліотек, правових гуртків створених при загальноосвітніх школах Черкаського району. Протягом року здійснено 3 узагальнення.

Протягом 2012 року розроблено та розповсюджено серед навчальних закладів 13 методичних рекомендацій.

Методичні рекомендації на теми:

1) Права жінок в Україні;

2) Право на отримання освіти в Україні;

3) Адміністративні правопорушення неповнолітніх. Види правопорушень;

4) Місцеве самоврядування в Україні;

5) Вибори народних депутатів;

6) Конституція України – Основний Закон держави;

7) Громадянство України;

8) Право на правову допомогу;

9) Вибори та референдум

10) спільна методична рекомендація з відділом освіти ЧРДА «Права та основні засади передбачені Конвенцією про права дитини»;

та інформаційні листівки на теми:  1. Юридична відповідальність неповнолітніх;

  2. Професія юриста;

  3. Новели в сімейному законодавстві України

У 2012 році управлінням юстиції здійснено 44 перевірки стану організації правової освіти та правового виховання а саме: (9 – загальноосвітніх шкіл Черкаського району; 1 – дошкільний заклад, 34 – установи)

Спільно з відділом освіти райдержадміністрації проведені конкурси: «Світ моїх прав» та «Знавці права».Протягом 2012 року оприлюднено на сторінках районної газети «Сільські обрії» та оголошено в ефірі районного радіомовлення 68 статей право-роз’яснювального характеру. На виконання доручення Міністерства юстиції України від 15.12.2010 № 35-16/300, пункту 6 розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 № 2154-р «Про затвердження плану заходів з проведення Національної компанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року» районним управлінням юстиції за звітний період подано для оприлюднення через місцеві засоби масової інформації 6 статей.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка