Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань»Скачати 54.29 Kb.
Дата конвертації12.06.2019
Розмір54.29 Kb.
ТипЗаконЗ набранням чинності нової редакції Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» з 01.01.2016 (далі – Закон), з’явилась можливість оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань (далі – державні реєстратори) не лише у судовому порядку. Наразі, рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів або суб’єкта державної реєстрації можливо оскаржити, подавши відповідну заяву, до Міністерства юстиції України та його територіальних органів.

Вимоги та порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації визначені Законом та Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1128 від 25.12.2015.

До повноважень головних територіальних управлінь юстиції віднесено розгляд скарг:

1) на рішення (крім рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію), дії або бездіяльність державного реєстратора;

2) на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації.

Слід зазначити, що Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області розглядає скарги стосовно державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють свою діяльність лише у межах Миколаївської області.Міністерством юстиції України розглядаються скарги на:

1) проведені державним реєстратором реєстраційні дії (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі рішення суду);


органу Міністерства юстиції України.Законом визначені наступні підстави для відмови у задоволенні скарги:

1) оформлення скарги без дотримання вимог встановлених Законом;

2) якщо на момент прийняття рішення про задоволення скарги шляхом скасування реєстраційної дії щодо державної реєстрації новоствореної юридичної особи, іншої організації, державної реєстрації фізичної особи підприємцем, припинення юридичної особи, іншої організації, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця або шляхом проведення реєстраційної дії в Єдиному державному реєстрі проведено наступну реєстраційну дію щодо відповідної особи;

3) наявність інформації про судове рішення або ухвалу про відмову позивача від позову з такого самого предмета спору, про визнання позову відповідачем або затвердження мирової угоди сторін;

4) наявність інформації про судове провадження у зв’язку із спором між тими самими сторонами, з такого самого предмета і тієї самої підстави;

5) рішення цього органу з такого самого питання;

6) ведення розгляду скарги з такого самого питання від цього самого скаржника;

7) подання скарги особою, яка не має на це повноважень;

8) закінчення встановленого законом строку подачі скарги;

9) розгляд питань, порушених у скарзі, не належить до компетенції органу.

Рішення, прийняте за результатами розгляду скарги, надсилається скаржнику протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

2) рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.

Скарга на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації подається виключно у письмовій формі та повинна містити:

1) повне найменування (ім’я) скаржника, його місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім’я) представника скаржника, якщо скарга подається представником;

2) зміст оскаржуваного рішення, дій чи бездіяльності та норми законодавства, порушені на думку скаржника;

3) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;

4) підпис скаржника або його представника із зазначенням дати складення скарги.

Якщо скарга подається представником скаржника, до такої скарги додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження, або його копія, засвідчена в установленому порядку.

Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів протягом 30 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

Розгляд скарг здійснюється у строки, встановлені Законом України «Про звернення громадян» та становить 30 календарних днів. У разі якщо розгляд та вирішення скарги потребують перевірки діяльності державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, а також залучення скаржника чи інших осіб, Міністерство юстиції України та його територіальні органи можуть


Відмова у задоволені скарги або її часткове задоволення не позбавляє права громадян на оскарження рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів та суб’єктів реєстрації у судовому порядку.

Крім того у судовому порядку можуть бути оскаржені рішення, дії або бездіяльність Міністерства юстиції України та його територіальних органів.
За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції Миколаївській області
за телефоном (0512) 34-01-63


встановити інші строки розгляду та вирішення скарги, повідомивши про це скаржника. При цьому загальний строк розгляду та вирішення скарги не може перевищувати 45 календарних днів.У разі задоволення скарги Міністерством юстиції України може бути прийнято рішення про:

а) скасування реєстраційної дії - у разі оскарження реєстраційної дії;

б) проведення державної реєстрації - у разі оскарження відмови у державній реєстрації;

в) виправлення технічної помилки, допущеної державним реєстратором;

г) тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру;

ґ) анулювання доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру;

д) скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації;

е) притягнення до дисциплінарної відповідальності посадової особи територіального органу Міністерства юстиції України;

є) направлення подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України.

У разі задоволення скарги до компетенції головних територіальних управлінь юстиції віднесено прийняття рішень щодо:

а) проведення державної реєстрації - у разі оскарження відмови у державній реєстрації;

б) виправлення технічної помилки, допущеної державним реєстратором;

в) тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру;

г) притягнення до дисциплінарної відповідальності посадової особи територіального
Міністерство юстиції України

Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області


Пам’ятка

«Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»


Миколаїв - 2016
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка