Закон України про вищу освіту; Концепції виховання дітей І молоді в національній системі освіти; Національної доктрини розвитку освіти України у xxiстДата конвертації21.03.2019
Розмір445 b.
ТипЗакон


Виховна робота кафедри української мови та культури


Науково-теоретичній методологічні засади національного виховання викладено в низці концептуальних положень:

 • Конституція України;

 • Закон України про вищу освіту;

 • Концепції виховання дітей і молоді в національній системі освіти;

 • Національної доктрини розвитку освіти України у XXIст.;

 • Націoнальної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства;Науково-теоретичній методологічні засади національного виховання викладено в низці концептуальних положень:

 • Ухвали Колегії Міністерства освіти України «Про концептуальні засади гуманітарної освіти в Україні»;

 • Положення про організацію студентського самоврядування у вищих навчальних закладах тощо;

 • Наказ №130/од від 20.06.2014 «Про введення в дію Положення про організацію виховної роботи в Національному авіаційному університеті;Головна мета виховної роботи у ВНЗ:

 • становлення свідомого громадянина, патріота;

 • духовно і фізично досконалої, моральної особистості;

 • соціально активної творчої особистості;

 • професійно-грамотного фахівця, що поєднує в собі високу духовність, моральну чистоту, професійну компетентність, здатність самостійно і нестандартно мислити і приймати рішення, вільно орієнтуватися у складних обставинах суспільного та особистого життя.Напрями здійснення виховного процесу:

 • патріотичний;

 • громадянський;

 • правовий;

 • трудовий;

 • моральний;

 • хуждожньо-естетичний;

 • українознавчий;

 • екологічний;

 • корпоративний;

 • фізичний.Форми організації виховної роботи:

Масова:
 • Конференції;

 • Тематичні вечори;

 • Зустрічі з видатними людьми;

 • Огляди;

 • конкурси, олімпіади;

 • туризм, фестивалі;

 • Виставки стінної преси тощо;

Групова(гурткова):
 • Політінформація;

 • Гуртки художньої самодіяльності;

 • Робота з пресою, радіо і телепередачами;

 • Екскурсії, походи тощо.В академічному колі

27 серпня 2015 року викладачі кафедри української мови та культури провели виїзне засідання, яке відбулося у Національному музеї літератури України. Окрім запланованого порядку денного, викладачі поспілкувалися з академіком НАН України Миколою Жулинським та разом з ним  обговорили непересічну особистість В. Винниченка, виставка живопису якого нині проходить у музеї.

В академічному колі

Принагідно привітали визначного науковця М. Жулинського з Днем народження, висловивши глибоку повагу, та, побажавши многая літа і невичерпного натхнення на науковій ниві. Під час зустрічі між кафедрою української мови та культури і Національним музеєм літератури України було підписано договір про наукову та творчу співпрацю. 

Франко-етнограф: актуальні питання

27 серпня 2015 року викладачі кафедри української мови та культури провели семінар, приурочений до дня народження визначного науковця і культурного діяча Івана Франка. Напередодні був підготовлений інформативний стенд про життєвий та творчий шлях генія.

Франко-етнограф: актуальні питання

В обговоренні особистості І. Франка, основний акцент ставився на його науковому та творчому доробках, значенні його етнографічних досліджень у розвитку української культури. Працюючи у сфері фольклористики та етнографії, науковець зібрав багато джерельного матеріалу, написав ряд праць про одяг, харчування, народне мистецтво, вірування галичан тощо, які досі становлять не аби який інтерес для фахівців.

Знайомство з японською культурою

3 вересня 2015 року викладачі кафедри української мови та культури прослухали лекцію професора з найстарішого в Японії Університету Кейо (м. Токіо), вихідця з України, на тему: «Самурайські пісні», яка звучала в столичному Домі освіти та культури.

Знайомство з японською культурою

У ході лекції була презентована однойменна книга японської поезії. Викладачі познайомилися з автором, подарували йому збірник наукових праць «Гуманітарна освіта в технічних вищих навчальних закладах» та окреслили напрямки можливої співпраці в рамках майбутньої міжнародної конференції, проведення якої готується кафедрою.

Вечір у сяйві сучасної музики

5 вересня 2015 року викладачі кафедри української мови та культури разом зі студентами та колегами з Київського національного університету імені Тараса Шевченка відвідали концертну програму «Мадонна Україна», що проходила в Національному палаці мистецтв «Україна».

Вечір у сяйві сучасної музики

Зі сцени звучала музика на пісні композитора Івана Карабиці у супроводі державного академічного симфонічного оркестру на чолі зі всесвітньовідомим диригентом Кирилом Карабицем. Викладачі та студенти прослухали концертну програму «Мадонна Україна», яка представила нове звучання відомих шлягерів на слова українських поетів Б. Олійника, А. Демиденка, М. Рильського у виконанні артистів Оксани Білозір, Злати Огнєвич, Джамали, Віктора Павлика, Марини Одольської, Дмитра Гордона, Марії Бурмаки, Олексія Шпортька та ін., доторкнулися до нестандартного виконання сучасної української музики різних жанрів та напрямків. 

Дискусія на тему сучасного мистецтва

26 вересня 2015 року викладачем кафедри української мови та культури Н. Сенчило було організовано виїзне засідання студентського наукового гуртка «Українська культура в контексті європейського мистецького дискурсу». Студенти відвідали Національний художній музей України, де проходила тематична виставка: «Одеський концептуалізм».

Дискусія на тему сучасного мистецтва

Враження щодо цієї течії візуального мистецтва XX-XXI століття й стали предметом роздумів студентів. Напередодні. Наочне знайомство зі зразками специфічної творчості поглибило розуміння молоддю предмету обговорення і сприяло цікавій дискусії, яка розгорнулася між прихильниками й противниками таких мистецьких підходів, коли художник сам визначає, що є мистецтвом. 

Дискусія на тему сучасного мистецтва

Скептики концептуалізму аргументували свою позицію відсутністю живописного формату, «примітивністю» створення художніх експонатів і буденністю образів. Серед аргументів на користь «нового мистецтва» –  більш потужна і точна взаємодія з реальністю, що реалізується через можливості мови. Виявляється, що за звичними для всіх речами можуть стояти глибокі цікаві ідеї, які виставляють напоказ соціальні конфлікти і зіткнення ідеологій через мовні та смислові евристичні прийоми.  

Багатогранність особистості Михайла Грушевського

29 вересня 2015 року викладачі кафедри української мови та культури разом зі студентами провели інформаційний захід приурочений 149-й річниці від дня народження визначного українського історика, голови Центральної Ради Української Народної Республіки (1917-1918 р.) Михайла Грушевського.

Багатогранність особистості Михайла Грушевського

Студенти підготували короткі повідомлення про громадську та політичну діяльність М. Грушевського як послідовного борця за культурне утвердження українців серед інших народів та їх консолідацію у політичну націю. Студенти-першокурсники МЕФ, глибше ознайомившись з біографією науковця, підготували оригінальну тематичну стіннівку, яку розмістили на стенді поруч з кафедрою української мови та культури, для загального огляду.  

Вже осені кругом передчуття

29 вересня 2015 року старшим викладачем кафедри української мови та культури Т. Чухліб було організовано літературно-музичний вечір «Вже осені кругом передчуття», у якому взяли участь студенти з різних інститутів НАУ.

Вже осені кругом передчуття

Загальним фоном заходу слугувала презентація під назвою «Осінній калейдоскоп», підготовлена Т. Аршулик. Презентація включала наступні рубрики: «Осінь в музиці, поезії та мистецтві», «Прикмети осені», «Київська осінь».

Вже осені кругом передчуття

На заході звучала тематична поезія студентки О. Николин та була презентована авторська збірка поезій – «Візьміть мене дерева в свої сни». Крім того всі учасники та гості свята мали можливість взяти участь в двох майстер-класах, організованих студентами, що відбулися у рамках літературно-музичного вечора. Перший – вироби зі стрічок (техніка канзаші) від А. Нестеренко, другий – бісероплетіння від Н. Хлібутіної (вчилися робити осінню березу). Захід завершився під чуттєві мелодії Шопена. 

Вже осені кругом передчуттяЯпонська культура в Україні

21 вересня 2015 року завідувач кафедри української мови та культури Гуманітарного інституту Ірина Вікторівна Бурлакова та викладачі кафедри провели зустріч із директором Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ» Юрієм Кушнарьовим, координатором проектів Вікторією Мирончук та менеджером проектів Анною Логвиненко.

Японська культура в Україні

В ході дружньої бесіди співробітники Центру ознайомили викладачів із напрямами роботи Центру, фотовиставкою, бібліотекою та кінозалом, а також окреслили напрямки майбутньої співпраці в науково-дослідній та освітній сферах. Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» розпочав свою діяльність у травні 2006 року і має на меті поглибити розуміння між Україною та Японією. Центр реалізує програму знайомства з японською історією, традиціями, культурою, науково-технічним та інноваційним потенціалом, проводить мовні курси, різноманітні заходи із залученням зацікавлених сторін. 

Японська культура в Україні

Зараз в Центрі діє 16 груп з вивчення японської мови, 10 груп японських мистецтв. Для всіх бажаючих відкрита бібліотека, яка налічує вже понад 13 тис. інформаційних матеріалів. В Українсько-Японському Центрі НТУУ «КПІ» можна замовити індивідуальні майстер-класи, взяти в оренду японський традиційний одяг та провести фотосесію у японській кімнаті. З квітня 2010 року Центр випускає інформаційні бюлетені про економічне, політичне, наукове та соціально-культурне життя України та Японії. Співробітники Центру впевнені, що пізнання один одного породжує взаємну довіру, а це в свою чергу дає початок співпраці, такій як обмін інформацією, технологіями та досвідом в освітній, науковій та бізнесовій сферах. На згадку про зустріч співробітники Центру отримали книгу та збірник з наукового доробку кафедри української мови та культури.

Патріотичне виховання молоді

9 жовтня 2015 року викладач кафедри української мови та культури І. Олександрук разом зі студентами прослухали лекцію доктора філософських наук, критика, перекладача Р. Веретельника на тему: «Про шістдесятників та шістдесятництво. Сучасний погляд науковця», яка відбулася у Національному літературному музеї України.

По завершенню лекції, студенти також взяли участь у творчій зустрічі з актрисою Г. Стефановою, яка спілкувалася з аудиторією на тему творчого подвигу шістдесятників. 

Освітня виставка The Great British Schools Fair

10 жовтня 2015 року викладачі кафедри української мови та культури відвідали виставку The Great British Schools Fair, що проходила в готелі Хаятт Рідженсі. Виставка була організована Посольством Великої Британії в партнерстві з Британською Радою та Освітньої Групою «ДонСтрім».

Освітня виставка The Great British Schools Fair

Мета заходу – показати переваги навчання у Великій Британії та ознайомити українців з провідними британськими освітніми закладами. Виставка допомогла потенційним студентам обрати саме ті літні чи академічні курси, які найкращим чином будуть сприяти підвищенню професійних навичок або покращенню знання англійської мови. Унікальність заходу полягала в тому, що до нього долучилися найбільш рейтингові школи-пансіони, найпрестижніші університети та коледжі, найцікавіші мовні школи та корпоративні академії.

Під час виставки відбулися креативні майстер-класи з мистецтва, англійської мови, бізнес-лекції та семінари, пробні тести на британські іспити. Для студентів організатори підготували майстер-класи з написання заяв на вступ до Оксфорда і Кембриджа та тренінг з планування навчання та професійного розвитку від European Business Association, EY and PWC. Для студентів творчих спеціальностей представники Університету мистецтв Лондона провели креативні воркшопи з підготовки портфоліо.

Тієї слави козацької повік не забудем!

13 жовтня 2015 року викладачі кафедри української мови та культури Навчально-наукового Гуманітарного інституту Г. Онуфрійчук та М. Ціко організували виїзне засідання студентського наукового гуртка «Українська культура в контексті європейського мистецького дискурсу». Подію приурочили до дня українського козацтва та відвідали Національний музей літератури України. Тут проходив тематичний культурно-мистецький захід під назвою «Тієї слави козацької повік не забудем!».

Тієї слави козацької повік не забудем!

У ньому взяли участь воїни АТО, які стояли на захисті територіальної цілісності України. Гості свята послухали зворушливу історію розвідника Дениса із позивним «Ангел», який разом з побратимами захищав Донецький аеропорт. «Ангел» започаткував власну акцію – у парку імені Т. Шевченка він посадив 2 дерева в знак пам'яті про загиблих побратимів-кіборгів.

У програмі також виступи студентів Національної музичної академії ім.. П. І. Чайковського та учасники «Козацької Лицарської Школи».

Маловідомі імена МУРу

26 жовтня 2015 року завідувач кафедри української мови та культури І. Бурлакова і викладачі Т. Чухліб та А. Файзулліна взяли активну участь у проведенні першого циклу творчих зустрічей присвячених малій прозі українських еміграційних письменників МУРу (Мистецький Український Рух 1945-1948 р.). Захід проходив у Національному музеї літератури України за ініціативи науковця О. Крутівської.

Маловідомі імена МУРу

У науковій частині події було озвучено доповідь доктора філологічних наук І. Бурлакової на тему : «Серафічні та демонічні модуси людської природи у новелістиці Володимира Кримського та Володимира Русальського». Для ґрунтовнішого ознайомлення присутніх з творчістю письменників заявлених у назві доповіді, Народний артист України В. Чорношкур прочитав уривки з їхніх новел. Персонажами цих творів виявилися люди критичних душевних станів, які жили у переломну епоху.

Маловідомі імена МУРу

Творча програма включала також пісенні номери бандуристки Н. Логощук та перегляд тематичного однойменного фільму «Закон», знятого за новелою Ю. Липи, у якому порушена складна морально-етична тема стосунків сина з батьком, що під впливом зовнішніх обставин та тиску системи, набувають антиродинного характеру, промовисто демонструючи проблеми всієї нації.

Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього!

3 листопада 2015 року викладач кафедри української мови та культури М. Ціко, з метою актуалізації та поглиблення знань студентів про минуле свого народу, та в дусі актуального нині патріотичного виховання молоді, організувала екскурсію до Національного музею історії України.

Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього!

По дорозі до музею екскурсанти встигли сфотографуватися біля пам’ятника Петру Сагайдачному, поспілкувалися з Валерієм Винарським (поетом із Андріївського узвозу), помилувались красою Андріївської церкви, побачили Києво-Могилянську академію, пам’ятники М. Булгакову, Проні Прокопівні й Голохвастову, липу Петра Могили та залишки фундаменту Десятинної церкви.

Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього!

Під час оглядової екскурсії музеєм студенти ознайомилися з історією України від найдавніших часів до сьогодення. Дізналися, коли й де виникла перша людина на території України, як створювалась і розвивалась Київська Русь, як українці протягом століть боролися за власну державність, яким чином формувалася й розвивалася культура нашого народу.

Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього!

Побачивши діораму давнього Києва XI-XIII століття, студенти зауважили, що там би чудово вписалася будівля Національного авіаційного університету.

Під час екскурсії молодь розширила свої знання з історії української культури, законспектувала найцікавіший матеріал, і не лише з метою написання звітів, але й щоб вчитися бути гідними нащадками своїх славних пращурів!

Велика буває користь від учення книжного

8 листопада 2015 року викладачі кафедри української мови та культури І. Олександрук та Я. Келічава разом зі студентами вже традиційно для кафедри, напередодні Дня української писемності та мови, який відзначається 9 листопада, організували екскурсію до пам’ятника київського книжника, письменника-агіографа Преподобного Нестора Літописця.

Захід відбувся у рамках відзначення «Днів української писемності та мови в НН ГМІ». Викладачі розповіли студентам біографічні відомості славного літописця, який мав знання з історії, літератури, богослов’я, грецької мови та вважався найосвіченішою людиною Київської Русі кінця XI початку XII століття. Обговорили проблемні питання які порушують науковці, пов’язані з творчою діяльністю книжника. Студенти спробували відповісти на питання про значення такої постаті як Нестор Літописець в історії українського народу. 

Намисто українського слова

9 листопада 2015 року у Національному музеї літератури України відбулося урочисте відкриття Днів української мови та писемності. Урочистості провели викладачі кафедри української мови та культури. Відповідальні за проведення заходу: старший викладач кафедри Т. Чухліб та співробітники музею (куратор – завідуюча відділом науково-освітньої роботи Т. Сидоренко).

Захід поєднав у собі історичну пам'ять, дух минулих поколінь, творчий потенціал філологів-сучасників та спільну повагу і любов до українського слова. Т. Чухліб від імені завідувача кафедри привітала всіх присутніх з відкриттям Днів української мови та писемності у Національному авіаційному університеті.

Намисто українського слова

Серед почесних гостей свята були присутні З. Голота – голова «Просвіти» Солом’янського району, виконавчий директор фонду імені Миколи Вінграновського та В. Чернишенко – науковець, письменник, перекладач, який представив свій поетичний перекладацький доробок з білоруської мови. Активну участь у заході взяли і студенти НАУ. В. Чичкало продекламував поезію В. Баранова «До українців». М. Коломієць, В. Поліщук та Ю. Шумна підкорили публіку неперевершеним виконанням пісень: «Це моя Україна», «Моя любов» та «Добрий ранок, Україно!». Організатори свята наголосили, що майбутнє української мови і держави насамперед залежить від молоді, її позиції та життєвих переконань і, якщо Україна має таких талановитих студентів, які люблять і поважають рідне слово, то наша країна беззаперечно має гідне майбутнє.

Проблеми лінгвістики у фокусі уваги студентів

10 листопада 2015 року викладач кафедри української мови та культури А. Терефера разом зі студентками А. Войтовською та А. Шостак взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі».

Наукову подію організувала кафедра культури української мови Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Проблеми лінгвістики у фокусі уваги студентів

Робота конференції зосереджувалася у полі п’яти актуальних напрямків: сучасні питання мовної політики та мовної культури в Україні, мова як чинник національної самоідентифікації, аспекти професійної комунікації в сучасній освіті, мовні чинники в сучасному освітньому просторі, актуальні проблеми текстології, дискусології, прагмалігвістики. Метою наукової зустрічі став аналіз мовно-культурної ситуації в Україні, вивчення шляхів усебічного розвитку української мови. Студенти НАУ мали чудову нагоду поспілкуватися з науковцями, знайти нових знайомих серед філологів-ровесників та розширити коло наукових інтересів у гуманітарній площині.

Традиції та інновації в обговоренні наукових проблем

10 листопада 2015 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар молодих науковців, аспірантів, студентів (з міжнародною участю) «Мова і культура як форми людського буття і свідомості нації». Захід організували  кафедра української мови та культури та кафедра філологічних та природничих дисциплін (Факультет по роботі з іноземними студентами).Традиції та інновації в обговоренні наукових проблем

Семінар проводився з метою об’єднання інтелектуального потенціалу дослідників у галузі лінгвокультурології, який, спираючись на традиції та науковий досвід, був спрямований на розширення горизонтів міждисциплінарних зв’язків українського мовознавства та культури. Традиційно семінар відкрив директор НН ГМІ – д.філол.н, професор А. Гудманян.

Традиції та інновації в обговоренні наукових проблем

Учасниками наукової події стали викладачі, аспіранти та студенти НАУ, Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, Київського університету імені Бориса Грінченка, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Київського університету туризму, економіки і права, Луганського національного аграрного університету, Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Традиції та інновації в обговоренні наукових проблем

Тематика виступів відображала багатоаспектність наукових досліджень української культури, літератури, фольклору, проблем функціонування та розвитку української мови, особливості сучасного комунікативного простору.  Частина семінару була проведена у інноваційному форматі «воркшоп», де учасники набували практичного досвіду через динамічне знання, а саме - окреслювали тенденції розвитку сучасної української культури в глобалізованому світі (за допомогою модернізованого методу  фокальних об’єктів у метод ключових слів), а також надавали дефініції сучасним культурологічним термінам. 

Коли добром нагріте серце

12 листопада 2015 року старший викладач кафедри української мови та культури Т. Чухліб провела для студентів літературно музичний вечір, який мав поетичну назву: «…Раз добром нагріте серце Вік не прохолоне!..» (Т. Шевченко «Сон»).

Метою заходу було формування у свідомості студентів розуміння поняття життя, його унікальності та цінності; виховання у молоді почуття добра, милосердя, толерантності, доброчинності. Літературний вечір включав у себе також перегляд відеофільму, де Б. Ступка читає поезію Л. Костенко про сенс життя, та презентаційний ряд з відповідною тематикою.

Коли добром нагріте серце

Звучали вірші у виконанні В. Панькової, О. Зінченко, М. Цимбал, О. Нестеренко. На поезію «Допоки нас чекають наші мами» студенти 242 групи ІКІТ створили відео. Ю. Кириченко проспівала пісню «Чорнобривців насіяла мати», Ю. Шумна – «Пісню про матір», а К. Тимощук, О. Плешенко, Ю. Тисячук, Ю. Шумна під гітару виконали композицію «Старі фотографії». Авторські вірші читали А. Калінська «Дитинство» та О. Николин «Добро людину прикрашає». Наприкінці літературно-музичного вечора відбулися три майстер-класи: «Вироби з листя» презентувала Т. Аршулик, «Світ української вишиванки» - Т. Бесараб, «Ляльки-мотанки» - А. Ралко.

Екскурсія до НТБ

13 листопада 2015 року старший викладач кафедри української мови та культури Т. Чухліб організувала екскурсію для студентів до НТБ НАУ. Захід відбувся у рамках проведення «Днів української писемності та мови» та мав інформаційно-культурний характер.

Після огляду основних приміщень бібліотеки, гостей запросили до гуманітарного читального залу, де проходила презентація виставки з тематичним оглядом літератури.

Екскурсія до НТБ

О. Лазаренко детально, у цікавій формі розповіла студентам про найкращі зразки сучасного українського письменства, представлені у фондах бібліотеки, поділилася корисними порадами з майбутніми читачами, окреслила історію укладання словників української мови. Студенти охоче слухали розповідь, а опісля провели конкурс читців «Українське слово». Авторську поезію «Пісня солов’їна» прочитав Лаврін Громов, вірш І. Огієнка про українську мову продекламував Ю. Ситник, також звучала поезія на слова П. Тичини, О. Олеся та ін. Всі учасники конкурсу отримали символічні призи.


Каталог: bitstream -> NAU -> 21831
NAU -> Методичні рекомендації до написання узагальнюючих реферативних робіт до заліку з фахової дисципліни
NAU -> Методичні рекомендації з підготовки студентів до практичних занять з навчальної дисципліни «Проектвання»
NAU -> Методичні рекомендації з організації самостійної роботи студентів з дисципліни «Міжнародне право» для студентів 2 курсу
NAU -> Методичні рекомендації для підготовки студента до практичних занять з дисципліни «Міжнародно-правові норми інформаційної діяльності в галузі авіації та космонавтики»
NAU -> Матеріали міжнародної науково-практичної конференції
NAU -> Київ Видавництво Національного авіаційного університету
NAU -> Навчальна програма
NAU -> Методичні рекомендації для підготовки студента до практичних занять з дисципліни «Міжнародне право»
NAU -> Методичні рекомендації для самостійної підготовки до занять студентів


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка