“заклик” №3, 2011Сторінка1/4
Дата конвертації29.12.2017
Розмір0.61 Mb.
  1   2   3   4
ЗАКЛИК

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЩОМІСЯЧНИЙ

ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ ЖУРНАЛ

УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА СЛІПИХ

Видається з травня 1935 року
ВИДАННЯ «ПОГ «ОБ’ЄДНАНА РЕДАКЦІЯ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ УТОСУ «ЗАКЛИК». Головний редактор Наталка ЩЕРБАНЬ.

Заст. головного редактора Анатолій УЛЬЯНЕЦЬ.

Редактор Ірина КАРИШЕВА.

Літературні редактори Тетяна ВОЛОЩУК, Василь КОСТЮК.

Адреса редакції: вул. Л. Первомайського, 7-а, місто Київ-133, 01133,

тел. (044) 234-51-36, 246-79-48, тел./факс 246-79-32.

Сайт: zaklyk.org.ua E-mail: zaklyk1@ukr.net.

1 СІЧЕНЬ-2015 року


ЗМІСТ

З НОВИМ РОКОМ!


Р. Гнатюк. 13 кроків до щастя.......................................................................2
ПОДОЛАННЯ

А. і Т. Усачови. З білою тростиною – благословенною землею................6

ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА


Р. Кіплінг. Заповідь. Ліспет.........................................................................14

ОСОБИСТОСТІ


Євген Сверстюк............................................................................................22

ЯК ЦЕ БУЛО

В. Панченко. «Сон далекої Еллади...»......................................................25

О. Шама. Страшніше за війну.....................................................................34
ЖИТТЯ ЄВРОПЕЙЦІВ

П’ять країн, де жителі взимку живуть без центрального опалення..........39ЛЮДИНА У СОЦІУМІ

Індикатор поведінки.....................................................................................44


БУДЬМО ЗДОРОВІ

Як не варто лікувати застуду......................................................................46


І КОРИСНЕ, І СМАЧНЕ

О. Скиталінська. Зігріваюча їжа:

правила харчування у сильний холод........................49

І від льону вам «поклон».............................................................................53

З НОВИМ РОКОМ, ШАНОВНИЙ ЧИТАЧУ!

13 КРОКІВ ДО ЩАСТЯ

Про щастя говорили і писали ще філософи античності, але, мабуть, і сьогодні ніхто не дасть точної відповіді, що це таке... Кожен з людей хоче бути щасливим. І кожен з нас розуміє щастя по-своєму.

Американські психологи Соня Любомірскі та Кен Шелдон вважають, що щастя на 50% залежить від нашого темпераменту і особистісних особливостей людини. На 40% – від того, як ми будуємо своє життя: чим займаємося, про що мріємо і чого досягаємо, хто є нашими коханими і кого ми вибираємо собі в друзі. Лише маленька частинка (10%) – це вплив зовнішніх обставин, наше соціальне коло, місце проживання та рівень достатку.

Як бачимо, ступінь нашого щастя залежить не так від зовнішніх обставин, як від нас самих.

Вчені довели, що певні тренування мозку можуть зробити людину набагато щасливішою. Вони проводили дослідження з добровольцями, які почувалися нещасливими. Ці люди місяць тренували свій мозок працювати так, як працює мозок щасливої людини і... Після повторного сканування головного мозку з’ясувалося, що активність ділянки задоволення у досліджуваних істотно збільшилася.

Ось кілька простих правил, які допоможуть вам стати щасливішими і отримувати більше задоволення від життя. Бажано, жити за цими правилами не місяць – краще, щоб вони стали вашою звичкою.1. Будьте вдячними.

Починайте свій день з подяки. Подякуйте Богові або Всесвіту за те добре, що маєте: за сонячний день за вікном, за рідних і друзів, які вас люблять, за хорошу роботу, за веселку після дощу, за гарну новину, за усмішку незнайомої людини... Після такої подяки ви почуватиметеся набагато щасливішими, а якщо така подяка стане звичкою, то у вашому житті почнуть відбуватися зміни на краще.

Напишіть листа, зателефонуйте або зайдіть у гості до людини, яка зробила для вас колись щось хороше. Висловіть свою вдячність іншим і відчуєте радість, що зробили щасливим іще когось.

2. Усміхайтеся.

Чи ви бачили коли-небудь, щоб щаслива людина не усміхалася? Усмішка – невід’ємна риса щасливих людей. Навіть, якщо у вас немає причини для радості, усміхайтеся щоранку своєму відображенню в дзеркалі. Або покривляйтеся вашому дзеркальному двійникові. Згідно із периферичною теорією емоцій не тільки позитивні зміни в мозку можуть викликати в людини усмішку, а й навпаки – усмішка сприяє виробленню ендорфінів (гормонів радості). Усмішка за всіх часів у всіх культурах розцінювалася як ознака щастя.3. Не порівнюйте себе з іншими і не переймайтеся тим, що про вас подумають.

Справді щаслива людина ніколи не зважатиме на те, що про неї говорить сусідка Марія Петрівна. Інакше б вона просто не могла бути вільною і щасливою. Ніколи не слід порівнювати себе з іншими, бо завжди знайдеться хтось, у кого кар’єра розвивається успішніше або в кого «ноги довші». Слід довіряти власному відчуттю.

Не варто також дорікати вашому синові чи доньці, що вчиться не так добре, як Світланка з паралельного класу. Ваша дитина може мати хист до чогось іншого. І почуватиметься значно щасливішою (а водночас і ви з нею), якщо ви порадієте її реальним талантам і маленьким успіхам, а не порівнюватимете з іншими дітьми. Людині як особистості легше розкритися тоді, коли вона рухається у своєму власному напрямку.

4. Знаходьте позитив і вірте в краще

Не так важливо, в яку ситуацію потрапляє людина, треба завжди знаходити в ній позитивне і вірити в краще. Для щасливої людини бачити позитив навіть у поганому стає звичкою. Адже і невдача може чогось навчити. Відома актриса Джулія Робертс зізналася в одному зі своїх інтерв’ю: «Навіть у найтяжчі моменти життя, ще з дитинства, я знала: десь є радість. Напевно, і в мене буде. Треба лише жити з відчуттям цієї радості, нехай і далекої, але існуючої. А якщо жити із цим відчуттям – ти вже щасливий. Навіть якщо обставини так собі...».5. Спілкуйтеся з іншими людьми.

Спілкуйтеся з людьми без особливої на те причини. Будьте щирі у своїй цікавості до них, не шкодуйте емоцій, слів і часу для виявлення симпатії. Навіть кілька хвилин щирого спілкування додасть відчуття щастя вам і вашому співрозмовникові. Як сказав хтось із великих: «Людина не пам’ятатиме, про що з вами розмовляла, але добре запам’ятає, що відчувала в цей момент». До речі, знайомство з новими людьми, збагачення соціальних контактів збільшує імовірність бути щасливими на 15%.6. Проявляйте доброту.

Добрі справи, нехай і маленькі (знайти господаря для бездомного кошеняти, допомогти старенькій сусідці) дають людям змогу відчути ширший спектр насолоди життям і стати щасливішими.7. Піклуйтеся про своє тіло і душу.

Давно відомо, що нетривалі (навіть 20-хвилинні) щоденні фізичні вправи викликають так званий спортивний дух, пов’язаний з активацією ендорфінів. Медитація допоможе уважніше прислухатися до світу навколо і особливо до себе самого. А розвиток духовності може дати прості відповіді на найскладніші питання.8. Робіть те, що вам справді подобається.

Для кожного це щось своє: професійна діяльність, гра в теніс, фотографування, риболовля, колекціонування сірникових коробочок... Не так важливо, що саме це буде, головне – щоб це вам подобалося.9. Дозволяйте собі бути дитиною.

Діти щирі у своїх емоціях і бачать світ інакше, ніж дорослі. Згідно зі статистикою п’ятирічна дитина сміється 250 – 300 разів на день, а доросла – лише 20. Якщо дивитися на світ дитячими очима, можна стати набагато щасливішим, тому що діти можуть побачити цікаві й смішні речі, яких дорослі вже не помічають.10. Насолождуйтеся тим, що маєте і що отримуєте.

Вмійте насолоджуватися простими щоденними речами – хоча б тим, що ось зараз читаєте цю статтю.11. Вмійте прощати.

Більшість людей не вміють прощати, але коли навчитися цього, обов’язково відчуємо таку радість, ніби величезний тягар падає з душі.12. Обирайте реальні цілі.

Нехай ваші цілі будуть реальними, гнучкими і приносять задоволення на шляху до їх досягнення.13. Живіть сьогоднішнім днем.

Щасливі люди вміють радіти кожній хвилині свого життя, кожному новому дню. Будьте щасливі саме сьогодні, а не живіть спогадами про минуле щастя чи мріями про щастя в майбутньому. Пам’ятаєте, як у молитві до янгола-охоронця: «Допоможи, щоб минуле життя мене не тривожило, теперішнє не турбувало, а майбутнє не лякало». Отже – жити сьогодні, в усій повноті відчуттів, не відкладати емоції «на кращі часи». Бенджамін Франклін зауважив із цього приводу: «У щоденних життєвих приємностях та задоволеннях міститься набагато більше щастя, ніж у злетах долі, що так рідко трапляються впродовж людського життя». А й справді: нас можуть зробити щасливими дуже прості щоденні задоволення – горнятко кави, яку приніс у ліжко коханий; гарна новина, якою поділився з вами друг; поцілунок дружини; гра чи прогулянка з дітьми; цікава книжка; написання статті тощо...

Психолог Ед Дінер порівнює щастя з прекрасною симфонічною музикою, де звучання створюється багатьма музичними інструментами, але жодного з них окремо недостатньо для звучання всіх відтінків.

Шлях до щастя у кожного свій, у кожного з нас є своя мозаїка щастя, яка складається з безлічі різнобарвних щоденних камінчиків. Бажаю тобі, дорогий читачу, бути щасливим від створення свого власного візерунка щастя.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка