Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу



Скачати 56.13 Kb.
Дата конвертації05.02.2019
Розмір56.13 Kb.
ТипКонспект

Заклад дошкільної освіти

(ясла-садок) комбінованого типу «Зірочка»

08700, Київська область, м. Обухів, вулиця Каштанова 5

Телефон- (044-72-53683), факс - (044-72-51673)

dnz_zirochka5@ukr.net

Конспект заняття з зв’язного мовлення

з елементами театралізації

«Зайчикова хатка»

(для молодшого дошкільного віку)

Підготувала вихователь

Шпак Ю.П.

Обухів


2018 р.

Програмовий зміст:

Вчити дітей сприймати і запам’ятовувати художній твір; закріплювати знання про диких тварин; збагачувати словник дітей. Закріпити вміння складати складнопідрядні речення; вміння утворювати слова за допомогою суфіксів. Узгоджувати прикметники з іменниками; підбирати слова - дії до заданого об’єкта. Формувати вміння висловлювати свою думку. Розвивати зв’язне мовлення, вміння слухати. Виховувати доброзичливість, взаємоповагу, емоційну культуру, інтерес до художніх творів та різного виду театрів.



Словник. Казковий, дидактичний фартух, частування, луб’яна, крижана, руда, лякливий, травоїдна, хижа, полохливий, зайча, зайчатко, зайченятко.

Обладнання. Ноутбук, дидактичний фартух, герої з фетру, дидактична гра «Зайчикове частування».
Хід заняття:

Привітання.

  • А зараз, подивіться на мене, кого я вам нагадую?

Вихователь в образу чарівника.

  • Сьогодні ми з вами відправимося в незвичайну казкову подорож, закривайте оченята, а я починаю чаклувати.

По доріжці ми підем

Дивну казку, там знайде.

Кругом себе озернись,

казко, де ти? Нам з’явись.



Включається музика, тим часом вихователь скидає з себе мантію чарівника. На вихователі одягнений «Дидактичний фартух».

  • Діти, відкривайте очі. Ось погляньте, ви знаєте, що я одягла?

  • Так, це фартушок. Як ви, думаєте для чого я його одягла?

  • Сьогодні, він нам розкаже казку «Зайчикова хатка».

  • Отож усі сідайте, і в гості казочку чекайте.

Вихователь розказує казку і паралельно на фартухі показує театр.

Жили собі лисиця та заєць. У зайчика була хатка луб’яна, а у лисички — крижана. От пригріло сонечко і Лисиччина хатка розтанула, а зайчикова стоїть як і стояла. От лисичка і каже до зайчика:

Пусти мене, зайчику, у свою хатку переночувати.



Пожалів зайчик та й пустив її. А вона взяла та й вигнала зайчика. Іде бідолашний плаче. А назустріч йому собака: — Чого це ти, зайчику, плачеш?

А як же мені не плакати, коли мене лисичка з хатки вигнала?

Не плач, я тобі допоможу.

Пішли вони до хатки. Собака як загавкають: — Гав-гав-гав! Ану, лисице, іди геть із зайчикової хатки!

А лисиця їм із печі: — Як вискочу, як вистрибну, полетить ваша шерсть!

Собака злякався і втік. Заплакав зайчик іще дужче. Аж тут іде ведмідь.

Чого це ти плачеш? — питає у зайчика.

А як же мені не плакати, коли мене лисиця із хатки вигнала?

Не плач, я тобі допоможу.



Зрадів наш зайчик. Пішли вони з ведмедем до хатки. Як загарчить ведмідь:

Ану, лисичко, геть із зайчикової хатки!



А лисиця йому з печі: — Як вискочу, як вистрибну, полетить твоя шерсть!

Злякався ведмідь і втік. Сидить зайчик під кущем і гірко плаче. Аж тут іде півник Золотий Гребінець, на плечі косу несе.

Чого плачеш? — питає.

А як же мені не плакати, коли мене лисичка з хати вигнала?

Пішли, я тобі поможу.

Та де тобі! Собаки гнали, не вигнали, ведмідь гнав, не вигнав і ти не виженеш.

А я тобі кажу, ходім.



Ось прийшли вони до хатинки. Півник як закукурікає: — Ку-ку-рі-ку! Іду до хатки лисичку виганяти!

Злякалася лисичка та й каже: — Іду, іду, ось уже взуваюся!

А півник знову: — Іду до хатки лисичку виганяти. На плечі косу несу!

Лисичка відповідає: — Зачекай, уже одягаюся.

Півник постукав у віконечко, а лисичка як вискочить, як дремене. Подякував зайчик півникові Золотому Гребінцю і сказав: — Як хочеш, будемо разом жити.

І стали вони разом жити-поживати і добра наживати.



  • Ну що, сподобалась вам, казка?

  • Яку хатинку побудував Заєць? А – Лиска?

  • У Зайця яка вона була? А - у Лиски? (опис хатинки: велика, широка, вузька, маленька висока, низька)

  • Якої пори року лисиця побудувала свою хатинку?

  • Давайте пограємось з вами, у мене є дерево, як ми його прикрасимо, відповідно до пори року?

Дидактична гра «Пори року»

Діти обирають чим прикрасити дерево: сніжинки – зима, квіточки – весна, плоди – літо, жовті листочки – осінь.

  • Що трапилося з хаткою хитрунки Лисички, як пригріло сонечко?

  • Що трапилося з Зайцем, коли Лисичка потрапила до його хатки?

  • Хто допомагав Зайцю?

  • Кому вдалося вигнати Лисицю?

  • Як відреагувала Лиска?

  • Хто залишився жити з Зайцем?

  • Добре, а заєць після такої пригоди, щоб бути сміливим і нікого не бояться, кожного разу робить зарядку, давайте і ми її з вами зробимо.

Фізкультхвилинка

Рано вранці заєць встав і за вухом почесав,

Умився, причесався й на зарядку зібрався.

Щоб лапки розім’яти треба вгору їх підняти,

А потім опустити і ще раз повторити.

Лапки на пояс постави наш зайчик

Виконує нахили наш побігайчик.

Що морквинку із грядки зірвати

Треба низько присісти й швиденько встати.

Бадьоро стрибати теж він уміє,

І від цього ще дужче радіє.


  • Відпочили, добре, а скажіть наш Заєць добрий чи злий?

Мовна гра «Скажи лагідно»

Діти придумують лагідні назви до слова заєць

  • Зайчик, пробачив хитрунку Лисичку і позвав її і всіх хто йому допомагав до себе на частування. Давайте допоможемо Зайцю почастувати гостей.

Дидактична гра «Зайчикове частування»

Діти обирають по одному елементу і пригощають звірят, при цьому вказуючи що для кого і виставляючи їх по черзі хто за ким з’являвся в казці.

Зайчику – морка, капуста; півникові – зерно, соняшникове насіння; лисичці – ніжка, рибка; ведмедикові – мед, малина; собачці – кісточка, ковбаса.



Дидактична гра «Навпаки»

Заєць біленький , а лисичка … (руда)

Заєць маленький, а ведмідь … (великий)

У зайця вуха довгі, а в собаки …(короткі)

Заєць лякливий, а лиска …(хитра)

Заєць швидкий, а ведмідь …(повільний)

Заєць дика тварина, а собака … (домашня)

Заєць травоїдний, а лиска … (хижа).

Підсумок:

Ну що ж ми з вами казку пригадали

Зайченятко врятували,



Хай воно до казки лине,

Й друзів там своїх зустріне.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка