Забруднення повітря Забруднення водиДата конвертації14.08.2018
Розмір445 b.

Найбільш гостро постали екологічні проблеми у високоурбанізованих районах з розвинутою важкою промисловітю, де негативний вплив діяльності людини на навколишнє середовище став значним, а в багатьох випадках забруднення повітря. Саме до таких територій і належить значна частина України.Забруднення повітряЗабруднення води

 • Аналіз ситуації показав, що малі річки України забруд­нені більше, ніж великі. Це пояснюється не тільки їхньою малою водністю, але й недостатньою охороною. Найбільш забруднені Південний Буг, річки Донецької і Луганської обла­стей, Чорноморського узбережжя півдня України.

 • Щороку до водоймищ України потрапляє 5 млн тонн со­лей і значна частина стоків від тваринницьких комплексів. Майже половина мінеральних добрив і отрутохімікатів зми­вається з полів у ріки. Рівень очищення води надзвичайно низький. Існуючі очисні споруди навіть при біологічному очищенні вилучають лише 10— 40 % неорганічних речовин (40 % азоту, ЗО % фосфору, 20 % калію) і практично не вилучають солі важких металів. Деградація, висихання малих річок невідворотно призве­де до деградації великих рік, тому проблема їхнього збере­ження й оздоровлення є однією з найгостріших для нашої молодої держави.

Забруднення води

Забруднення грунтуПриклади найбільших техногенних катастроф у світі

У 1988 році у Флориді при заповненні дизельним паливом лопнув резервуар. Приблизно 14000 тонн пального за лічені секунди гігантською хвилею висотою 10 м перехльоснули через загороджувальний насип і потрапили в ріку Мононгахилу. Без води залишилося 23 тис. чоловік, довелося евакуювати 1200 родин, закрити десятки підприємств. У світовому морському транспорті щорічно зазнають аварій понад 8000 кораблів, з них гине понад 200 одиниць. Безпосередньої небезпеки для життя під час аварії зазнають понад 6000 людей, з яких біля 2000 гине. Найтяжча в історії мореплавства катастрофа пасажирського судна "Дона Пас" в районі Філіппін забрала 3132 життя. Того ж року в катастрофі англійського пасажирського порома "Геральд офф фрі ентерпрайз" загинуло 1193 особи. При розслідуванні останньої катастрофи виявилось, що безпосередньою причиною стала колективна помилка капітана і команди. Людські помилки призвели до загибелі технічно справних кораблів "Михайло Ломоносов" та "Адмірал Нахімов" при спокійному морі та ясній погоді.

Приклади найбільших техногенних катастроф у світіГрязьовий вулкан у Сідоарджо (острів Ява), який прокинувся в 2006 році через помилку буровиків і діє до сих пір, пропрацює ще 26 років. До такого результату прийшли геологи, які склали на комп'ютері найбільш точну модель явища.

 • Грязьовий вулкан у Сідоарджо (острів Ява), який прокинувся в 2006 році через помилку буровиків і діє до сих пір, пропрацює ще 26 років. До такого результату прийшли геологи, які склали на комп'ютері найбільш точну модель явища.Україні загрожують техногенні катастрофи

 • Тепломережі, труби, очисні споруди загрожують кожному жителю міст України.

 • В цьому році в столиці відбулося більше десяти НП за участю труб різного діаметра. Серед найяскравіших - три випадки: на вулиці Гетьмана посеред автодороги утворився котлован з водою діаметром вісім метрів, на вулиці Симиренка під асфальт провалився автомобіль, а вулиця Бальзака стала знаменитою тим, що на ній затопило 50 автомобілів водно-піщаної сумішшю з труби, що розірвалася.

 • Більше того, за даними експертів, в середньому 60% всіх підземних комунікацій у країні віджили своє, але їх продовжують експлуатувати. 11 червня Верховна рада прийняла закон про реформу житлово-комунального господарства, виділивши на це 23 млрд грн, які держбюджет протягом п'яти років інвестуватиме в галузь, яку розмиває водою.

 • Однак проблеми зі старим житловим фондом і старими комунікаціями роблять українські міста вже зараз потенційно небезпечними для життя. "Мені страшно за (можливі комунальні) наслідки осені-зими (традиційно найбільш аварійного сезону) 2009-2010", - зізнається заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики нардеп Олександр Попов.

 • Фахівці Державної житлово-комунальної інспекції зазначають, що третина водопровідних мереж столиці вичерпали термін експлуатації, а кожен п'ятий кілометр цих труб потрібно терміново міняти. Крім того, не пригодні для роботи майже 900 км. київських каналізацій, тобто третина. Не дивно, що в минулому році комунальники ліквідували майже 15 тисяч аварій, що на 2 тисяч більше, ніж було роком раніше.Причини та наслідки техногенних катастроф

 • Між функціональною безграмотністю та катастрофами існує тісний зв'язок. Функціональна безграмотність - це один з чинників ризику сучасної цивілізації. Прорахунки конструкторів, збої техніки, очевидна безграмотність, помилкові дії та безпечність обслуговуючого персоналу призводили та призводять до великої кількості техногенних катастроф.

 • Причиною техногенної катастрофи може бути вилив зовнішніх природних чинників, проектно-виробничі дефекти споруд, порушення технологічних процесів виробництва, правил експлуатації транспортних машин, обладнання, механізмів. Однак, найбільш розповсюдженою причиною техногенних катастроф є помилкові дії людини, порушення технологічного процесу, інструкцій та правил техніки безпеки.Я хочу звернути увагу на найжахливішу техногенну катастрофу людства - ядерну аварію, яка відбулася на територіїї України 26 квітня 1986р. А саме - аварія на Чорнобильській АЕС. В результаті вибуху четвертого реактора в атмосферу було викинуто кілька мільйонів кубічних метрів радіоактивних газів, що у багато разів перевищило викид від ядерних вибухів над Хіросімою і Нагасакі. Вітри рознесли радіоактивні речовини по всій Європі. Із зони радіусом 30 км від реактора, що вибухнув була проведена повна евакуація жителів. Проживання в ній заборонено. Пройдуть багато років, перш ніж буде пізнаний і осмислений весь жах чорнобильської катастрофи, її страшні наслідки для людства.

Я хочу звернути увагу на найжахливішу техногенну катастрофу людства - ядерну аварію, яка відбулася на територіїї України 26 квітня 1986р. А саме - аварія на Чорнобильській АЕС. В результаті вибуху четвертого реактора в атмосферу було викинуто кілька мільйонів кубічних метрів радіоактивних газів, що у багато разів перевищило викид від ядерних вибухів над Хіросімою і Нагасакі. Вітри рознесли радіоактивні речовини по всій Європі. Із зони радіусом 30 км від реактора, що вибухнув була проведена повна евакуація жителів. Проживання в ній заборонено. Пройдуть багато років, перш ніж буде пізнаний і осмислений весь жах чорнобильської катастрофи, її страшні наслідки для людства.- Насадження лісів та парків;

 • - Насадження лісів та парків;

 • - підвищення якості палива;

 • - заборона використання етильованого бензину;

 • - маловідходне та безвідходне виробництво;

 • - встановлення додаткових фільтрів та очисних споруд;

 • - використання циркуляційної системи водопостачання та біологічна очистка стічних вод;

 • - заміна вугілля біопаливом.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка