З історії хімії 18 р н. е. Страбон описав одержання кухонної солі. 64 рСкачати 16.04 Kb.
Дата конвертації21.12.2018
Розмір16.04 Kb.

З ІСТОРІЇ ХІМІЇ
18 р. н.е. Страбон описав одержання кухонної солі.

64 р. Діоскорид описав мідний купо­рос, застосування соди для одержання скла.

77—78 pp. Гіліній Старший описав одер­жання срібла, спосіб одержання скла.

105 р. Цай Лунь (Китай) винайшов спосіб одержання паперу з кори і ко­нопель.

Середина V ст. У грецьких джерелах (наприклад, Зосима) використовується термін «хімія» — chymeia.

Кінець VIII — початок IX ст. Джабір Ібн Хайян описав одержання сірчаної, азотної кислот, царської горілки — розчинник золота, виготовив аргентум нітрат.

XV або XVI ст. Алхімік Василій Ва­лентин уперше одержав хлоридну кис­лоту нагріванням кухонної солі з ку­поросною олією.
Василій Валентин
Псевдонім алхіміка XV або XVI ст. (за деякими припущеннями — кількох алхіміків), який об’єднав у своїх творах усі хімічні знання тієї епохи.

З його праць (опубліковані в Лейпцигу в 1599—1604 pp.) найвідомішою є «Тріумфальна колісниця антимонія» (1604), де охарактеризовані сполуки Сурми та Вісмуту. Василій Валентин описав спосіб приготування «соляного спирту» (хлориди Я кислоти) дією купоросної олії на морську сіль. Він виділив мідь з розчину мідного купоросу, діючи на нього залізом. Алхімік вважав, що метали складаються з трьох начал — ртуті, солі та сірки. Під «сіллю» він розумів не якусь певну речовину, а абстрактне начало, яке символізує здатність металу утворювати під час розчинення в кислотах солі.


Джабір ібн Хайян

(латинізоване ім’я Гебер)

(бл. 721-бл. 815)
Арабський учений. Народився в Тусі (Персія).

Праці присвячені медицині, математиці та алхімії. Найважливіші його твори були виявлені лише в 1927—1929 pp. серед арабських рукописів. До цього йому приписувалася, можливо без достатніх підстав, «Книга семидесяти», написана з позицій арістотелевського вчення про чотири елементи-стихії. На відміну від алхімічних трактатів того часу в його творах основне місце займають описи практичних операцій — сублімації, перегонки, розчинення, кристалізації, методи одержання нітратної кислоти, азотнокислого срібла, нашатирного спирту, сулеми, виплавлення металів, фарбування тканин

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка