Як правильно написати есе з англійської? Як скласти план есе?Скачати 50.82 Kb.
Дата конвертації29.12.2017
Розмір50.82 Kb.
ТипКонкурс

Як правильно написати есе з англійської?

Як скласти план есе?

На всіляких конкурсах і іспитах з англійської мови практично завжди одним із завдань є написання есе, яке учасник повинен представити на суд оціночної комісії або журі. З цієї роботі можна максимально точно охарактеризувати учня, тому що вона показує не тільки рівень грамотності і свободи володіння іноземною мовою. Це творче завдання, а значить, в ньому присутня особисте сприйняття людини, його світогляд, погляд на ті чи інші речі, потенціал, знання. А ще, щоб написати гарне, живе і цікаве есе, потрібно багатий словниковий запас.

Можливо, саме тому багато учні приходять в панічний жах від необхідності писати за строго відведений час розповідь на задану або вільну тему. Але якщо заздалегідь розібратися у всіх правилах написання подібних робіт, почитати приклади і потренуватися, то нічого складного в цьому немає.

Відповідність стандарту

Хоч саме слово «есе» і не має прямого відношення до англійської мови, його історичні корені йдуть до Франції, але цей легкий твір прозового жанру міцно зміцнив свої позиції і використовується в якості перевірки знань практично в усіх навчальних закладах. Зазвичай воно має вільний стиль викладу і невеликий обсяг.

Існує певний стандарт, згідно з яким необхідно виконувати творчі завдання. Отже, есе з англійської пишеться за 40 хвилин, його обсяг становить від 200 до 250 слів. За відведений час учень повинен прочитати і зрозуміти завдання, скласти план твору і викласти на папері своє творіння. Важливо дотримуватися покладеного розміру твору - 200-250 слів, якщо воно буде менше, то робота отримає 0 балів, якщо більше - екзаменатор прочитає лише 250 слів, решта залишиться без уваги.


Основні складові частини роботи

Щоб результат роботи перевершив всі очікування і сподобався екзаменаторам, необхідно, перш за все, уважно прочитати завдання і зрозуміти його. Побіжне, неуважне прочитання тексту дуже часто призводить до незадовільних оцінок. Завдання в основному складається з елементів «за» і «проти» і являє собою не більше двох пропозицій. Якщо план есе з англійської мови вже вказаний, то можна відразу приступати до написання роботи, якщо ні, то доведеться потрудитися самостійно. Без нього писати твір проблематично, тому що він відмінно структурує думки, допомагає зосередитися. Пункт плану - це основа, ключова думка, яку потрібно розвинути і більш детально описати. Есе з англійської має складатися з трьох головних частин: вступу, основної частини і висновку.Введення

Початок есе є дуже важливою частиною роботи. Тут важливо не «лити воду», а чітко і грамотно виділити ключову думку твори, позначити основну тему, яка більш детально буде розкрита в основній частині. Введення в основному складається з двох, максимум трьох розгорнутих пропозицій, які є плавним переходом до розгляду головного питання. Великим плюсом буде наявність в ньому цитати англійською мовою, якийсь прислів'я або думки відомого людини. Вона повинна бути лаконічною, короткою і повністю відповідати розглянутій темі.Основна частина

Теми для есе з англійської в основному мають на увазі розгляд одного питання з різних точок зору, висловлювання всіх «за» і «проти». Читач повинен розглянути обидві позиції і аргументи до них. Не варто в есе використовувати хитромудрих, книжкових фраз, які роблять текст занадто нудним і нецікавим. Незалежно від теми треба писати грамотним, але простим і живим англійською мовою. Це головна частина есе, тому в ній потрібно повністю розкрити аналізований питання, висловити точку зору, дати їй спростування чи довести її правдивість. У будь-якому випадку слід навести приклади. Оскільки твір є творчим завданням, то в ньому повинні бути висловлені власні думки і ставлення до проблеми.Висновок

Заключна частина есе з англійської мови - це підбиття підсумків, завершення міркувань, остаточні висновки. Вона складається з трьох або чотирьох пропозицій, в яких автор не тільки узагальнює всю інформацію, а й висловлює особисту думку з даного питання. Фінальна частина повинна набути логічний кінець, а не обриватися на півслові. Введення, основна частина і висновок повинні плавно переходити від однієї частини до іншої і бути пов'язані.Як зробити есе з англійської цікавим і живим?

Есе - це не науковий трактат, а легке прозовий твір. Автор в ньому висловлює свою думку, особисті погляди на якісь проблеми, тому така робота повинна бути написана живою мовою і бути цікавою читачам. Введення необхідно для того, щоб зацікавити, зазвичай воно містить ключову думку і цитати, які плавно підводять до основної частини есе. Далі слід навести конкретні приклади, що підтверджують висловлену точку зору. Щоб пожвавити текст, слід якомога більше використовувати прикметників, прислівників, до дієслів підбирати синоніми. Помилки потрібно звести нанівець, написання есе англійською мовою - це серйозна перевірка грамотності та словникового запасу. Щоб зробити перехід з однієї частини в іншу плавним, слід використовувати спеціальну лексику.Корисні фрази

Певні фрази можна використовувати в есе, вони допоможуть зв'язати між собою частини твору, відобразити протиставлення і ефектно закінчити роботу. Текст буде більш легко читатися, якщо в нього включити:

- One of the major factors in is (одним з основних факторів є);

- Generally speaking, (взагалі кажучи);

- Furthermore (до того ж, крім того);

- As well as, (так само як).

Для протиставлення двох думок або характеристик слід використовувати такі словосполучення:

- On the other hand (з іншого боку);

- On the contrary (навпаки);

- But (але);

- Yet (вже, поки що);

- However (однак).

Висловити підсумок чого-небудь або причину допоможе наступна лексика:

- So (тому);

- Therefore (з цієї причини);

- Consequently (отже);

- As a result (таким чином);

- This results in (в результаті).

Також не завадить наявність прислівників: lastly (нарешті), then (потім), after (після), next (потім).

Головні помилки при написанні есе

Дуже часто учні роблять одні й ті ж помилки при написанні есе з англійської мови. ЄДІ, конкурси, шкільні олімпіади - всі ці заходи вимагають чіткого виконання правил твори творчого оповідання, у якому автор в лаконічній формі викладає свою точку зору на конкретну проблему, розповідає про особисте ставлення до якогось питання. Головна проблема учнів полягає в невмінні чітко, коротко і грамотно викладати свої думки на папері. З метою збільшити обсяг тексту або просто від незнання поставленої теми автор починає «лити воду». Слід розуміти, що екзаменатор оцінює не розмір роботи, а її зміст. Тому такий підхід стане не перевагою, а недоліком есе.Якщо твір задано додому, то слід попросити знайомих або родичів оцінити роботу, висловити особисту думку про неї. Також потрібно самостійно перечитати есе кілька разів, підкоригувати не зовсім вдалі моменти, виключити граматичні та смислові помилки.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка