Як давно в Україні з'явився жовто блакитний прапор? Дмитро Павличко «Наш прапор»



Скачати 76.95 Kb.
Дата конвертації23.01.2018
Розмір76.95 Kb.
ТипКонкурс

Відкритий урок літературне читання 4 – А клас

Підготувала і провела: Пашкова С.А.

Тема: Як давно в Україні з'явився жовто – блакитний прапор? Дмитро Павличко «Наш прапор»

Мета. Удосконалювати навички виразного свідомого читання; вміння виділяти в тексті описи, пояснення, нові поняття; розвивати образне мислення, пам’ять, вміння порівнювати, створювати опис; виховувати шанобливе ставлення до Державного Прапора України.

Метод. – дидактичне забезпечення: ілюстрації із зображенням символів України, Конституція України, картки для читання, записи на дошці.

Тип: урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку

І. Організаційний момент:

1.Емоційне налаштування.

В школі справу хоч яку

Починаєм по дзвінку.

Тож хвилини не втрачаєм,

Все нове запам ’ятаєм.

- Всі готові до уроку? Гаразд.

- За виразом обличчя бачу, що у вас чудовий настрій. Я дуже хотіла б, щоб гарний настрій не залишав вас упродовж усього уроку.

2. Перевірка домашнього завдання.

А). Гра «Хто краще?» 

Конкурс на краще виразне читання твору Т. Коломієць «Ялинка мого дитинства» (с. 54–55). 

Б). Гра «Чия розповідь краща?» 

Конкурс на кращу розповідь про улюблену ялинкову іграшку.

В) Підсумок домашнього завдання. Оцінювання.



3. Вправи для розвитку читацьких навичок:

А) Читання з дошки висловлювань, пояснення їх змісту.

Мама для нас — найрідніша людина, а Україна — рідна земля, на якій ми народилися.

Хто не любить своєї Батьківщини, той — немов сирота, що без батька і без матері.


Б) Мовчазне читання віршованої строфи з дошки:

Красивий, щедрий, рідний край,

І мова наша - солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься ....

4. Актуалізація опорних знань. Розповідь вчителя:


  • Про що прочитали строфу?

  • Чому навчає?

Україна — це земля, де ми народилися і живемо. Всім вона має бути люба й дорога — золота, чарівна сторона.

Україна — це міста і села, поля і ліси.

Україна — не тільки наша країна, але й держава світу. Вона має свою Конституцію, що містить ті правила, за якими живуть всі люди-українці. Конституція — Основний Закон нашої Батьківщини. Серед положень Конституції України є стаття 161, важлива для всього українського народу. Чого саме на неї я звертаю вашу увагу, ви зрозумієте, коли ознайомитесь з її змістом. (Читання учнями ст. 161 Конституції України.)

- Кожна країна, в якій живуть люди, має свої візитні картки. Вони неповторні, по них впізнають країну. Це – символи. Є вони і в нашої країни. Послухайте і відгадайте загадки


1.Синє небо, жовте жито –

цю святиню знають діти. (Прапор.)

2.По радіо звучить щоденно

патріотична пісня,

що возвеличує Вкраїну

і прославля навічно. (Гімн.)

3.Символ нашої держави –

це тризуб жовто-яскравий. (Герб.)




5.Виступи дітей: Робота у групах (підготовлені самостійно заздалегідь).

Знак країни головний –http://cs623624.vk.me/v623624956/3c1fc/5-3wfhgln9s.jpg

Це тризубець золотий.

Він як сонце в небі синім,

В ньому слава, в ньому сила,

В нім священне слово “Воля ”,

Що рятує від неволі.
Будь же, рідна Україно,

Під гербом цим вічна й сильна.

Хай про тебе в цілім світі Знають всі дорослі й діти.c:\documents and settings\admin\рабочий стол\фото читання 2 клас 005.jpgf:\2-а класс\урок читання 2 клас 2014р\фото читання 2 клас 002.jpg

І група: Гербце знак роду, міста, держави. У перекладі з німецької «герб» означає «спадщина». У давні часи герби вибивали на щитах. За ними легше було впізнавати воїна, закутого з ніг до голови в металеві обладунки. Зараз герби зображають на прапорах, грошах, печатках. Герби бувають різні, частіше на них зображують тварин, рослин, птахів, різні знаки. Ці зображення свідчать про те, чим саме славиться країна, чим вона сильна.
ІІ група: Український народ має герб-тризуб. Це дуже старовинний знак. Його зображення знайдено на пам’ятках трипільської культури, що існувала на території нашої країни близько 6 тис. років тому. За часів Київської Русі тризуб стає знаком влади князів династії Рюриковичів. Цей знак виявлено на печатці князя Святослава і на срібних монетах князя Володимира Великого. За однією з наукових версій, на тризубі зашифровано слово «воля», бо саме до волі прагнув наш народ з давніх часів. Інші вважають тризуб уособленням трьох природних стихій — повітря, землі і води. Державний Герб самостійної незалежної держави України — золотий тризуб на синьому тлі — затверджено Верховино Радою України у 1992 р.

  • Не тільки держава має герб. Мають свій герб і міста української держави. Наше герб скадовського району


місто Скадовськ має свій герб, має свій герб місто Херсон:

герб міста скадовськcoat of arms of kherson.svg


ІІІ група: Прапори як своєрідний символ володіння певною територією виникли в первісні часи. Прапор є синьо-жовтим (саме синьо-жовтим, а не жовто-синім чи жовто-блакитним, бо, за правилами геральдики, кольори «читаються» згори донизу). Синій колір — це синь українського неба та живлющої води, жовтий — колір золотих пшеничних полів, колір сонця, хліба. Кольори ці мають й інше значення — «мир» і «багатство», бо наш народ з давніх-давен славиться працелюбністю і миролюбністю.

http://www.ipnews.in.ua/wp-content/uploads/2013/01/3c484c65a2d021a349aae5bdf03a26b7_xl3.jpg



Синьо-жовтий прапор України

Це безхмарне небо, синє-синє,

А під небом золотіє нива,

І народ - і вільний, і щасливий.
4.Хорове читання запису:

- Прочитати роз’єднавши слова

ПРАПОР, ЯКСВЯТИНЮ, ЛЮБІДІТИ,

ТРЕБАШАНУВАТИЙБОРОНИТИ.

ІІ. Етап покладання мети. Проектування:

1.Повідомлення теми та мети уроку



  • На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося, як описано наші символи в науково-пізнавальній статті дитячої енциклопедії та в поезії Дмитра Павличка.

2.Ознайомлення з планом діяльності учнів на уроці

3. Вправа очікування



ІІІ. Етап організації виконання плану діяльності:

1. Робота над темою уроку

А) Опрацювання статті з дитячої енциклопедії «Як давно в Україні з’явився жовто-блакитний прапор».

1) Словникова робота.

Прапор животворчий губернія

стяг рівновеликий Верховна Рада

символ уособлює Київська Русь знаменно


  1. Читання тексту статті вчителем. Первинне сприймання тексту.

  • Що нового дізналися?

  1. Читання тексту статті учнями мовчки.

  2. Читання статті вголос «ланцюжком».

  3. Вибіркове читання. Аналіз змісту твору.

*

  • Як ставилися до прапора в давнину?

*

  • Які висновки зробили вчені?

  • Що символізують кольори нашого прапора?

  • Чому прапор з давніх-давен вважався святинею?

ІV. Фізкультхвилинка

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\фото читання 2 клас 009.jpg


  1. Опрацювання вірша Д. Павличка «Наш прапор»:

  1. Виразне читання вірша (одним із учнів).

  • З якими почуттями поет говорить про прапор?

  1. Читання вірша учнями мовчки.

  2. Аналіз змісту вірша:

  • Що описує автор у вірші?

  • Як він пояснює значення кольорів прапора?

  • Як поет по іншому називає жовтий і голубий кольори?

  • Знайдіть і поясніть порівняння, що використав автор. Поясніть їх значення.

  1. Виразне читання вірша Д.Павличко «Наш прапор»

А) учнями по черзі;

Б) конкурс «Хто краще»?



V. Етап контрольно – оцінювальний:

1.Підсумок уроку. Рефлексія.

- Які твори читали сьогодні на уроці? Які вони за жанром?

- Що нового дізнались про історію нашого Державного Прапора?

- Кожен народ має свої символи і повинен їх оберігати й шанувати.

2.Читання акровірша:



У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.
c:\documents and settings\admin\рабочий стол\фото читання 2 клас 004.jpg

м красить все їх рідний край.


Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.

3.Гра «Продовж рядки вірша»



Прапор
Прапор - це державний ….., (символ)
Він є в кожної …….. (держави)
Це для всіх - ознака ………(сили)
Це для всіх - ознака ………. (слави)
Синьо-жовтий прапор маєм:
Синє - ….. (небо) , жовте - ……..(жито) .
Прапор свій ………, (оберігаєм)
Він святиня, знають …… (діти)
Прапор свій здіймаєм …….. ( гордо) ,
Ми з ним дужі і єдині.
З ним навіки є народом.
Українським в …………. ( Україні)
Н.    Поклад

4.Саморефлексія:

Знаю

Вмію

Ціную

5.Домашнє завдання:



- Вивчити вірш напам'ять, виразно читати й переказувати статтю з дитячої енциклопедії. С.56 – 58

- Намалювати Державний Прапор України.





Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка