Я торкаюся до майбутнього. Я вчу. Учитель повинен бути артистом, художником, гаряче закоханим у свою справуСкачати 34.41 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір34.41 Kb.

Я торкаюся до майбутнього. Я вчу.Учитель повинен бути артистом,

художником, гаряче закоханим у свою справу.
   Антон Чехов


Волга Тетяна Олексіївна,

учитель світової літератури, російської мови, етики

вищої кваліфікаційної категорії,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Коцюбинського гуманітарного ліцею.

Доля людини. Хто її визначає? Чи обираємо ми професію, чи, як іноді здається, вона обирає нас, — невідомо. Але якщо людина працює за покликанням, дійсно за справжнім велінням душі, це стає відомо всім: і тим, з ким вона працює, і тим, хто з нею так чи інакше спілкується. Тетяна Олексіївна Волга обрала професію педагога, а професія обрала її. Більше двадцяти років тому, закохана в літературу, старанна та талановита відмінниця, стала піонервожатою у рідній школі №6, учителем російської мови та зарубіжної літератури, через десять років -- заступником директора з виховної роботи у Коцюбинському гуманітарному ліцеї, реорганізованому з школи №6, пізніше – заступником з навчально-виховної роботи ліцею. Творчий неспокій властивий цій світлій і добрій людині, яка несе натхнення та радість учням та колегам.

Тетяна Олексіївна --- талановитий учитель, що досконало володіє навчальним матеріалом і методикою викладання, має високу науково-теоретичну та методичну підготовку. Працює цікаво й натхненно, її уроки відрізняються творчим підходом і викликають зацікавленість дітей, на уроках завжди панує атмосфера взаємоповаги, взаєморозуміння та творчої співпраці між учителем та учнями. Усе це сприяє розвитку зацікавленості учнів, розкриттю їх внутрішнього світу та вихованню особистості. Це наслідок втілення вчителем педагогічного кредо: « Я торкаюсь до майбутнього. Я вчу.», слів   Крісти Маколіфф (1948—1986), американської вчительки і астронавта.

Сучасний урок - це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня.
Тетяна Олексіївна забезпечує системність знань учнів, уміло реалізовуючи на уроках принципи науковості та доступності викладення навчального матеріалу, враховуючи індивідуальні особливості учнів. Як наслідок, рівень навчальних досягнень учнів досить високий. Впроваджує на уроках елементи особистісно-зорієнтованого навчання, лекційно-семінарської системи занять, гармонійно поєднує педагогічні та духовні засади; має власний стиль викладання, що ґрунтується на вмінні донести до учнів художній текст, спонукає їх до логічного мислення, зіставлення, здатності узагальнювати. До уроків світової літератури учитель часто добирає епіграф, що відображає ідею уроку.

Також багато уваги Тетяна Олексіївна приділяє методичній роботі: є керівником методичного об’єднання учителів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів предметів Коцюбинського гуманітарного ліцею.

Робота із здібними та обдарованими дітьми включає в себе і науково-дослідницьку роботу із світової літератури, і додаткові заняття, і позакласні заходи. Так, у 2009-2010 н. р. її учениця стала призером міського етапу захисту робіт МАН із світової літератури. У 2010/2011навчальному році учні Тетяни Олексіївни здобули перше командне місце в ІІ(міському) етапі Всеукраїнської олімпіади із світової літератури(два переможця, один призер) та ІІІ місце в ІІІ(обласному) етапі олімпіади, команда ліцеїстів стала призером міського етапу олімпіади з російської мови(один призер). Порадували педагога перемогами на міській олімпіаді із світової літератури та російської мови учні і у 2011/2012 навчальному році, стали призерами ІІІ(обласного)етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади із світової літератури.

Спілкування з дітьми, як на уроках, так і в позакласній роботі, Тетяна Олексіївна будує на основі поваги до особистості ліцеїста, намагається бути для своїх учнів не просто викладачем, а й своєрідним взірцем у бажанні і вмінні збагачувати свої знання, цікавитись новинками літератури, театру, традиціями і звичаями нашого народу. Учні ліцею – часті відвідувачі столичних театрів, музеїв, виставок. Із задоволенням подорожують ліцеїсти містами нашої країни, знайомлячись з культурою та історією народу, формуючи власний життєвий досвід, розширюючи світоглядний простір. Волга Т.О. спільно з колегами реалізує головне завдання – зробити навчання змістовним, цікавим і радісним.

Велика і складна вчительська доля — віддавати дітям своє серце, любити і страждати, долати й боротися, радіти і засмучуватися... словом, і в здоров’ї, і в хворобі, в бідності і багатстві, рука об руку, на все життя поряд із професією. Ніхто не заперечуватиме, що у наш час бути вчителем — справжній життєвий подвиг. А присвятити себе не тільки своїм, а й чужим дітям, ділитися з ними своєю любов’ю, ласкою, знаннями, вміннями — це дарунок долі, ласка від Бога.
Заступник директора Коцюбинського

гуманітарного ліцею з науково-методичної роботиВ.П. Баран

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка