Я намагаюсь почути кожного учня, знайти І заграти на найпотаємніших струнах його душі, І почути як полуться мелодії у життяСкачати 86.14 Kb.
Дата конвертації19.01.2018
Розмір86.14 Kb.
ТипКонспект

Сонячний зимовий ранок, в кімнаті чути солодкий аромат кави. День починається чудово!...Та ще треба привести себе в порядок, багато очей буде дивитися сьогодні на мене, і вони не пропустять жодної дрібниці…

Диски, флешки, ноти, конспекти- головне нічого не забути. І найголовніше- одягаю посмішку і спішу до школи.Цікаво, як сьогодні сприйматиме 6 клас симфонію Бетховена? Адже,це надзвичайно складний жанр, в ньому безліч образів, маса емоцій, складна гармонія, і самобутній тембровий колорит.

Симфонія – це своєрідне відображення життя людини, її переживань, думок, і почуття. Як донести до юного слухача це різноманіття, чи знайдуть мої учнів цій музиці частинку себе?....

Звичайно, це завдання не з простих, але ж у мене є_МУЗИКА. Сила музики неймовірна , вона змушує людину плакати і сміятись, радіти і страждати, виражає почуття щастя, і допомагає пережити горе, вона звучить у кожній людині, починаючи звучання в унісон і переростаючи в масивне звучання оркестру….

Я намагаюсь почути кожного учня , знайти і заграти на найпотаємніших струнах його душі, і почути як полуться мелодії у життя.

Дзвінок!....., Турботи, переживання, проблеми…тепер залишаємось тільки мистецтво, діти і я. Ось вони вже чекають у класі, зазираю в їхні очі, які вони всі різні, одні виражають інтерес, другі настороженість, інші цікавість, а в деяких і байдужість….Цікаво, про що вони зараз думають, що для них зараз головне? Як вони налаштовані на урок? Яка мелодія зараз звучить у їхніх душах?.Намагаюсь прислухатись до кожного, іноді наші партії дисонують, а згодом зявляютьсяперші несміливі партії беззвучні з головною…Спочатку звучать сольно, потім приєднуються одна до одної, а згодом вони зазвучать в масивній гармонії, і, нарешті, звучить наша спільна симфонія, де мелодія кожного з них - неповторна.

Кожного уроку звучить якась нова симфонія, наповнюючи мене неймовірним почуттям ейфорії.! Втомлена біжу додому, зному думки обіймають, знову чути якусь мелодію, намагаюсь згадати…Так, це мелодія 6 класу, вони мене сьогодні порадували, я думала, що їм байдуже, а вони цікавляться, слухають, а деякі , навіть , чують.Бачу вдячність в очах і на обличчі зявляються посмішки.Ні, це вони віддзеркалюють мене, це я їм вдячна, що почула симфонію сердець, це я їм усміхаюся це означає- що МОЖУ, ВМІЮ, хоча до цього було важко дійти, але результати того варті.


Слайд 1. Педагогічне кредо:

“Справжня музика перетворює будь-яку подію, дію, почуття в щось досконале, в те, що хочеться полюбити. Саме в ній, як ні в якому іншому мистецтві, проявляється життєва сила і натхнення»

(Й. Гете)

Проблема.“Розвиток творчих здібностей учнів на уроках музичного мистецтва та хореографії” Формування та розвиток творчих здібностей учнів є важливою проблемою музичної педагогіки й одним з її головних пріоритетів, що відображено у найвагоміших здобутках педагогічної науки.Розвиток творчих здібностей учнів відбувається шляхом їх залучення до активної музично-творчої діяльності, розвитку художньо-образної уяви, організації різноманітної художньо-змістовної та емоційно наповненої діяльності на уроці музичного мистецтва.
Слайд 2.Закінчила Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут ім. Тараса Шевченка у 2004 році

• 2002 рік – диплом ІІ ступеня на І Всеукраїнському юніорському конкурсі вокальної та диригентської майстерності м. НіжинСлайд 3.У грудні 2013 році проводила відкритий урок під час обласної перевірки стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з предметів художньо-естетичного циклу

Слайд 4.У листопаді 2014 р. перебувала на курсах підвищення кваліфікації в ТОКІППО і 16.12.2014 р. захистила курсовий проект на тему: «Розвиток творчих здібностей учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та інтерактивних методів на уроках музичного мистецтва» А ще у листопаді 2016 р, отримала сертифікат, який засвідчує, що я пройшла навчання для керівників хореографічних колективів на тему: «Розвиток технічної майстерності за допомогою музично-ритмічнихвправ на уроках бального та сучасного танцю у дитячому хореографічному колективі»

Слайд 5. Викладання – це щоденна підготовка вчителя до уроків, підбір цікавого матеріалу, зацікавленість своїм предметом, додаткові знання та ,головне,вміння легко та якісно донести до дітей .

У листопаді 2015 року в нашій школі відбувся семінар, де проводила відкритий урок у 5 класі на тему «Пісня живе серед нас», та виховний захід «Сила Нескорені» Метою семінару було ознайомити із системою роботи вчиеля щодо формування творчої особистості засобами позакласної роботи з музичного.мисецвао, залучити учасників семінару до дискусійного обговорення  даного питання.Слайд 6. Плідно працюю над систематизацією власних напрацювань. Автор  методичного.посібника ,в якому ви знайдете опис досвіду роботи та творчий доробок.А також співпраця з викладачами педагогічної академії та коледжу.  Даний посібник містить розроблені учасниками райОНОГО семінару проблеми над якими вони працюють, а також конспект відкритого уроку у 5 класі «Музика живе серед нас» та відкритого виховного заходу «Сила нескорених»

Структура здібностей до музичної діяльності

Завдання музичної освіти та розвитку творчості школяра

Алгоритм слухання музики Алгоритм розучування пісні

Застосування комп’ютерних технологій на уроках музичного мистецтва

Використання інтерактивних методів на уроках музичного мистецтва: інтернет-ресурсів:Проблеми , надруковані у посібникувідповідають вимогам чинної нової програми, яка передбачає творче ставлення вчителя до змісту і технології навчання. Тому зміст кожної теми грунтується на засадах особистісно зорієнтованого, інтерактивного підходів. (ВІДЕО)фрагмент уроку інсценізація пісні С.Климовського «Їхав козак за Дунай»

Слайд 7: Урок  музики відрізняється від усіх інших тим, що це урок мистецтва. Тому головне  завдання, яке ставлю перед собою-пробудити чи розвинути в дитині творчість, допомогти учневі знайти себе в житті.

У своїй практиці надаю перевагу бінарним та інтегрованим урокам, які стимулюють  аналітико – системну  діяльність  учнів; формують  вміння  переносити  знання  із  однієї  дисципліни  в  іншу; розвитку  інтересу  учнів  до  творчої  діяльності, розширення  світогляду.

Зміни життя у сучасному світі вимагають і змін мети сучасної освіти. Учні втрачають інтерес до традиційної освіти і тому саме тепер настав час використовувати активні форми, які будуються на інтерактивних методах. Діти включаються у навчальний процес безпосередньо і приймають в ньому активну участь. На уроках музичного мистецтва я використовую діалогове навчання, в ході якого учні діляться інформацією, яку уже засвоїли і вдосконалюють свої знання .Метод інтерактивного навчання можна застосовувати для підвищення інтересу учнів до вивчення теми.

Ми проводимо інтегрований урок фізика і музичне мистецтво по темі «Звук. Амплітуда коливань. Музичний тон. Камертон»

А також при закріпленні теми з математики «Коло. Довжина кола»

У 6 класі прослуховували музичну композицію «Як звучить число ПІ?», яку написав соускелт кожній ноті він присвоїв числове значення, це ж саме він зробив і для акомпанементу і вийшла чудова музична композиція, яку можна прирівняти до ноктюрна.Слайд 8. Про велике значення фізкультхвилинок знає кожен, а ось музичні фізкултхвилинки мають своє особливе, емоційне забарвлення і вирішують завдання музично-ритмічного виховання учнів.Так як проблемою нашої школи, школи здоровя є -Формування здорової, конкурентноздібної, творчої особистості, яка спроможна до самовизначення, саморегуляції та самовдосконалення, ми кожного ранку перед початком уроків проводимо саме таку музично-ритмічну фізкультхвилинку, яка в першу чергу спрямована на оздоровлення учнів та розвиток музично-ритмічних здібностей.

Слайд 9. Працюючи над власним самовдосконаленням, прагну до збагачення власного творчого потенціалу.

Музика - моє життя. З роками роботи склався свій стиль, манера проведення уроків. У роботі прагну використовувати різні підходи і прийоми для того, щоб зацікавити учнів. ☻ Іноді мені здається, що професію педагога можна порівняти з акторською майстерністю. А урок - це театр одного актора. Адже ти завжди на виду, на тебе дивляться, тобі успадковують, з тебе беруть приклад, і ти сам вибудовуєш драматургію свого уроку. Найважливішим методом виховання є виховання власним прикладом. де я беру участь у заходах, як актор, співак….і на цьому я не зупиняюсь у 2015 році проходила кастинг талант-шоу Х- факторСлайд 10 Однією з найважливіших моїх нагород є грамота департаменту освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації за активізацію участі учнівської молоді в природохоронній роботі та екологічному русі, поширення нетрадиційних форм роботи з набуття знань та досвіду розв’язування екологічних проблем. Про результати роботи учителя можна судити лише за тим, яких успіхів досягли його учні. це не вершина моєї педагогічної роботи, попереду є над чим працювати. Але я рада, 

здобутки моїх вихованців це результат моєї праці, дуже приємно, що багато дітей займають призові місця на конкурсах і беруть участь у творчих фестивалях. Це найбільша мотивація продовжувати працювати далі і головне джерело натхнення і сили.

Слайд11. Ансамблі, як люди…У них свої долі, свій вік. Пять років тому я, за власної ініціативи, створила ансамбль вчителів та працівників школи «Майран». Для завзятих і творчих цих людей ансамбль став другою родиною. З тих пір жодне свято, яке відбувається у стінах школи та за її межами не проходить без участі цього колективу.(ВІдео)

Слайд12.Найбільш  дієвою формою позаурочної виховної роботи з музичного мистецтва є гурток. Основна його мета - виховання та розвиток в учнів художніх, організаторських здібностей, умінь, навичок. Моїм завданням є створити  гурток художньої творчості, де учні займаються авторською виконавською діяльністю, відродженням традицій народно-побутового мистецтва, залучаються до художньої творчості, займаються творчим самовдосконаленням.Позаурочна робота має яскраво виражену виховну, соціальну і комунікативну спрямованість. Вона сприяє пожвавленню міжособистісного спілкування учнів, зумовлює ситуацію взаємної відповідальності, взаємодопомоги, створює умови для розширення виховних можливостей школи і культурно - творчого розвитку.

Слайд 12.Впроваджуючи інноваційні технології та інтерактивні методи навчання вдається досягнути високих результатів, що і показує дана діаграма. Відсоток обдарованості та схильності до розвитку музичного мистецтва значно зріс. Я продовжую працювати над даною проблемою і надіюсь отримувати ще вищі результати.

Згадаємо ж давайте у цю мить,

Що українці — це народ співучий —

Ніщо не може нашу пісню зупинить,

Наповним піснею наш край квітучий!

Пісня

Я не можу передбачити ким стануть мої учні у майбутньому, головне для мене навчити їх.розкрити себе, бути наполегливими. Можливо, ніхто з них не стане музикантом чи композитором, але я впевнена, їм всім прийдеться писати один твір – симфонію, симфонію свого життя ...Я щаслива, що я вчитель!

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка