В'язівська загальноосвітня школа І ііі ступенівСкачати 118.73 Kb.
Дата конвертації28.02.2019
Розмір118.73 Kb.В'язівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів

ВИХОВУЄМО ГРОМАДЯНИНА:

досвід роботи з національно-патріотичного виховання

Підготували: Саранцева Н.В., заступник директора школи з ВР,

Цапенко О.І., класний керівник 10 класу

2015 рік
У нашому навчальному закладі сформована система громадянського, національно-патріотичного та морально-правового виховання. Перш за все ми формуємо повагу до культурного та мистецького спадку свого народу.Щорічний огляд - конкурс учнівської творчості "Грайлива веселка" щорічно відкриває нові таланти виконавців української пісні, декламації, драматичного мистецтва, гумору. Представники учнівського колективу завжди отримують призові місця у районних етапах Всеукраїнських конкурсів знавців української мови ім. Т.Шевченка та ім. Петра Яцика.


Формуємо любов до рідного краю шляхом туристичного та історичного краєзнавства, музейної педагогіки. Наші вихованці приймали участь у Всеукраїнському конкурсі до 20-ї річниці незалежності України - І місце на Всеукраїнському рівні. (Сало Ірина, Сало Л.М.).

Провели районний семінар організаторів туристично-краєзнавчої роботи у 2012, так як школа зайняла І місце в районі по туристсько - краєзнавчій роботі. (Цапенко О.І., Багацька М.П.). Отримали перемогу на обласному рівні у Всеукраїнській експедиція учнівської молоді "Моя Батьківщина - Україна". (Загін «Пам'ять», Саранцева Н.В.).

Традицією є проведення в школі місячника громадянського виховання (січень – лютий), який включає проведення заходів, присвячених визволенню села та Городищини від нацистських окупантів , вшануванню героїв Крут, пам’яті нашого земляка Василя Стуса, відзначення дня Соборності України, проведення профорієнтаційної роботи спільно з соціально-психологічною службою. В школі працює пошуковий загін«Патріот» Чемерис О.М.), що проводить дослідницьку роботу по напрямках: «Вони віддали життя за Україну», «Вони захищають мирне життя», «Історія голодомору в нашому селі».

sam_9149

Велике значення у громадянському та патріотичному виховання має виховання пошани до державних символів України. У шкільному коридорі та в кожному кабінеті обладнані сучасні куточки державної символіки. Щопонеділка відбувається підняття Державного Прапора України. Запроваджено щотижня проводити день вишиванок. Намагаємося при проведенні різноманітних заходів, свят одягатися у національне українське вбрання. Учні та вчителі школи приймають участь у загально сільських заходах, присвячених Дню Державного Прапора та Дню Незалежності.p3204566Військово-патріотична робота проводиться через участь учнів та педагогів у пошукових експедиціях та конкурсах: Всеукраїнський конкурс творів "Безсмертний подвиг українського народу"; конкурс навчально-методичних матеріалів військово-патріотичної тематики (Кравець К.О.) - І місце на обласному рівні; дослідницько-пошуковий проект «Українські остарбайтери у роки Великої Вітчизняної війни». З великою відповідальність готуємося до тижня військово-патріотичного виховання, присвяченого визволенню села та Городищини, до зустрічі з ветеранами війни, учасниками війни.Команда «Вернигора» приймає участь у військово-патріотичній грі «Джура» («Сокіл»).


sam_5720

ПРЕВЕНТИВНА ОСВІТА

Формування активної громадянської життєвої позиції щодо негативних проявів у соціумі, морально-правове виховання – необхідна умова виховання майбутнього громадянина. Щорічно проводиться велика кількість тренінгів, науково-практичних конференцій, інтерактивних ігор, інших форм роботи з учнями в рамках проекту «Школа сприяння здоров’ю». Це тижні профілактики шкідливих звичок (щорічно у листопаді), олімпійські тижні, дні здоров'я, футбольні, тенісні турніри, щорічні конкурси малюнків на здоровʼязберігаючу тематику, проведення тижнів безпеки руху, охорони безпеки життєдіяльності, «Школа проти СНІДу», інтерактивна гра для 9-11 класів «Маршрут безпеки»img_1401

Вихованню правосвідомості учнів, моральності, профілактикою правопорушень займаються гуртки «Я і закон», «Твоє майбутнє». Цікаво і змістовно проходять традиційно тиждень правових знань, приурочений до Дня юриста та Всеукраїнський тиждень права. Учні приймають участь у проведенні диспутів, тренінгів, брейн – рингів, судів, у конкурсах на кращу правову газету, колаж, малюнок, кросворд, презентацію. Учні під час заходів вивчають українське законодавство, вчаться аналізувати життєві ситуації з точки зору закону, знайомляться з порядком проведення судового засідання, розвивають ораторські здібності, розширюють свої знання з правознавства. Учні нашої школи щорічно займають призові місця в районних олімпіадах з правознавства. В школі немає учнів, що знаходяться на обліку.


img_3295img_3286


ПОШУКОВО- КРАЄЗНАВЧА РОБОТА

У нашій школі достатньо уваги приділяється пошуково-краєзнавчій роботі. Учні старших класів , які є членами туристсько-краєзнавчого гуртка «Минувшина» на чолі із вчителем історії Цапенко Оленою Іванівною провели ряд краєзнавчих досліджень .

Наші учні є лауреатами обласного етапу Всеукраїнської історико – географічної експедиції “ Історія міст і сіл України ” за напрямком “ Туристсько – краєзнавчий маршрут ( робота “ Екскурсія селом В’язівок”) (2009);

- лауреатами районного та переможцями обласної туристсько – краєзнавчої експедиції учнівської та студентської молоді “ Пізнай свою країну ” за напрямком “ З батьківської криниці ”( робота “Традиційне давнє В’язівське весілля ”) (2010);

- учасниками Третьої та Четвертої наукової краєзнавчої конференції « Залізнякові читання» у селі Медведівка на Чигиринщині ( Статті «Свято – Успенська церква села В’язівок : історія і сучасність» , «Історія села В’язівок» та «Традиційне давнє В’язівське весілля» ввійшли до збірок).
d:\фотографії\залізнякові читання\img_0349.jpgd:\фотографії\залізнякові читання\img_0340.jpg
18 квітня 2012р. на базі нашої школи був організований і проведений районний на базы нашоъ школи семінар з туристсько-краєзнавчої роботи.В рамках семінару було проведено вчителем історії та правознавства Цапенко О.І. відкрите засідання туристсько-краєзнавчого гуртка «Минувшина» на тему: «Черкащина мій рідний дім. Шляхами Золотої підкови Черкащини». А також Багацька Марія Петрівна, вчитель географії ,провела відкрите засідання гуртка «Краєзнавці» на тему: «Вивчення природи рідного краю ( рельєф, корисні копалини, геологічна будова, природа річки Вільшанки, джерела)».
d:\фотографії\семінар з туристичної роботи 2012 р\фото з семінару по туризму\sam_5585.jpgd:\фотографії\семінар з туристичної роботи 2012 р\фото з семінару по туризму\sam_5571.jpg
Діяльність гуртка «Минувшина»
- Знатні земляки рідного краю. Краєзнавча вікторина “ Люби і знай свій рідний край ”.

- Віртуальна подорож « Сім чудес Черкащини ».

-Туристсько - краєзнавча заочна подорож в рамках «Золотої підкови Черкащини».

- Пам’ятки історії, культури і природи.

- Господарські досягнення рідного краю. Новобудови. Відомі особистості.

- В’язівок : погляд в минуле. Історія вулиць.Культурне і господарське життя

- Заочна подорож «Стежками рідного краю – Черкащини».

- Екскурсії в рамках « Золота підкова Черкащини».

- Виставка-спогад “Мій край - моя історія жива.”

g:\фотографії\поїздка в шампань 2013 р\img_0980.jpgg:\фотографії\сахнівка 2013\img_1077.jpg
Члени гуртка є постійними учасниками Малої Академії Наук. У цьому році було підготовлено дві роботи: «Воїни – інтернаціоналісти села В’язівок» та

« Давнє весілля у селі В’язівок». Учениця 11 класу Гава Ліліана зайняла ІІІ місце у районному конкурсі.


d:\наступна атестація\ман 2014\фото ман 2014\img_3386.jpgd:\наступна атестація\ман 2014\фото ман 2014\img_3393.jpg

Учні школи активні помічники у проведенні краєзнавчої роботи. За останні роки наша школа по рейтингу закладів освіти Городищенського району з туристсько – краєзнавчої роботи посідає перші місця. (За участь у конкурсах , семінарах, проведенні екскурсій, участь у районних змаганнях по туризму).

Найбільше школярі полюбляють екскурсії по різних куточках України та рідним краєм.


УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ – ШКОЛА ГРОМАДЯНСЬКОСТІ
Наш волонтерський загін «Милосердя» прагне зробити світ добрішим, допомогти тим, хто цього потребує. До його складу входить 20 дітей. Це учні 5 – 11 класів. Керівник загону - педагог- організатор школи Чемерис О.М.

Девіз нашого загону звучить гордо: Дивись не забудь - людиною будь!

Наша мета: Виховувати духовність, патріотизм, уміння приходити на допомогу і приносити радість іншим, виховувати доброту і співдружність з людьми з обмеженими можливостями.

Завдання загону:Систематично турбуватися та надавати допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни та праці, слідкувати за порядком біля обеліска Слави та Братської могили, пам’ятника воїну – афганцю Кучеру, турбуватися про молодших школярів.d:\робочий стол\я\documents\картинки\cd1-klipart\wmf\vol_wmf\dove1.wmf

Волонтери загону «Милосердя» можуть:

надати допомогу, дати пораду, дарувати любов,

зігріти посмішкою, вислухати,

віддати свій час корисній справі.

Робота загону «Милосердя» спрямована на

оточення турботою, чуйністю всіх, хто цього потребує.

Робота загону поділяється на три етапи:


  • «Моя вулиця, мій будинок».

Завдання:Приведення у порядок і підтримування в чистоті подвір’я, території школи, прилеглих вулиць і парків.

  • «Ми пам’ятаємо та шануємо тих, хто дав нам можливість жити під мирним небом.»

Завдання: Догляд за священними місцями села: обеліском Слави, могилою Невідомого солдата, Братською могилою на території школи. А також шефство над ветеранами, учасниками воєнних дій.
f:\день самоврядування\dscn1343.jpgd:\мої документи\я\documents\новая папка фото\100olymp\pb160396.jpg


  • «Допоможемо старшому – не образимо молодшого»

Завдання:Турбота про ветеранів війни та праці, воїнів – афганців,сиріт, потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС,турбота про сім’ї наших побратимів, які перебувають у зоні АТО, дітей з обмеженими можливостями.

  • «Прийміть наші вітання»

Завдання:Привітання листівками, зустрічі, святкові концерти, організація благодійних ярмарок, кошти від яких перераховуються дітям – сиротам, людям з обмеженими можливостями.

Також волонтери неодноразово відвідували стаціонарне відділення районного територіального центру соціального обслуговування, де їх тепло зустрічали його мешканці і працівники.

Людей, які віддали своє життя школі, а серця дітям, не мають права забувати нинішні учні. Вони не так потребують фізичної допомоги, як розуміння того, що їх пам’ятають. Вони є частими гостями на багатьох шкільних святах.

За час свого існування ми неодноразово збирали макулатуру під девізом «Збережемо ліс». Робили годівниці, щоб мати змогу підгодовувати птахів взимку. Підготували лекції для учнів середніх класів «Про шкоду наркоманії». Провели багато класних годин, диспутів на тему «Не можна жити без тривоги про людину».d:\вечір учителів 14\img_7708.jpgd:\мої документи\я\documents\новая папка фото\100olymp\pb253942.jpg

Також традиційним стало проведення у школі «Дня добрих справ».Цього року школа взяла участь у районній акції «Добра справа», здійснивши проект «Сучасній школі – сучасний ландшафтний дизайн».Цього дня учні та вчителі нашої школи заклали перші зерна краси на своїй пришкільній ділянці, висадивши кілька десятків вічнозелених дерев і кущів, які в подальшому милуватимуть око всіх мешканців села. Придбати насадження нам допомогли місцеве самоврядування та спонсориf:\сучасні заклади\добра справа\pb014904.jpgd:\фото посадка дерев 2014 р\img_2033.jpg
Діяльність у стаціонарномувідділенні районного територіального центру соціальногообслуговуванняВолонтерська

діяльність

учнівського самоврядуванняДопомога ветеранам війни

Акція «Ветеран живепоруч»Допомога вчителям–пенсіонерам

Акція «Вчитель не повинен бути самотнім»

Благодійнаакція «День добрих справ»

Благодійні ярмаркиАкція «Моя вулиця, мій будинок»

Волонтерськийзагін

«Джерела»

Агітбригада

«Екопульс»

У нашій школі активно дієпошуковийзагінучнівського самоврядування «Патріот», до складу якого входить 18 осіб. Це учні 6 – 11 класів. Мета загону передбачає забезпечення духовної єдності поколінь, патріотичне виховання учнівської молоді, збереження традицій та історії рідного краю.

Девіз загону:

Якщо буде світло в душі, буде краса в людини,

• Якщо є краса в людини, буде гармонія в домі,

• Якщо є гармонія в домі, буде порядок у нації,

• Якщо є порядок у нації, буде мир у світі!

Загін «Патріот» веде свою роботу за двома напрямками: «Вони віддали життя за Україну» та «Вони захищаютьУкраїну». Діти з великою відповідальністю долучаються до цієї роботи, постійно поповнюють надбання загону новою інформацією, щиро переживають за долю своїх побратимів, що перебувають у зоні АТО.Така робота учнів більш добрішими та згуртованішими. Адже віримо, що наше минуле і наше майбутнє – у наших руках!

Також ведеться велика пошукова робота в рамках проектуобласної Ліги старшокласників «Ми – патріоти Черкащини»,зокрема при підготовці таких, як: «Сім духовних святинь малої Батьківщини»; «На цій землі я народився», «Мій ідеал громадянина – патріота», «Пишаюся тобою, рідний краю».

Працюючи над цими проектами, протягом останніх років, діти досліджували святині нашого села.(«Сім духовних святинь малої Батьківщини»). Була проведена заочна подорож по селі В’язівок, метою якої - вивчення та збереження історико – культурних пам’яток нашого села.Також була проведена учнівським самоврядуванням пошукова робота під назвою «Українські остарбайтери в роки Великої Вітчизняної війни, зі спогадів учасника війни, нашої односельчанки, Барзилович Марії Дмитрівни». Досліджували життєвий і творчий шлях відомого спортсмена, нашого земляка, п’ятиразового чемпіона України, чемпіона світу Барана Олександра («Мій ідеал громадянина – патріота»). Учасники проектів неодноразово займали призові місця. Проведена пошукова робота та виховні заходи, присвячені першій жінці-лікарю на Черкащині, яка працювала в нашому селі.


Участь у патріотичних та благодійних акціях

«Замість квітів – допомога армії» (зібрали 800 гривень);

«Лист пораненому» (1 – 11 класи);

«Підтримай своїх героїв» - учнями школи написані та відправлені листи підтримки, створені малюнки конкретно нашим односельцям, випускникам нашої школи, учасникам АТО;

«Голуб миру» (флешмоби, виготовлення «голубів миру», підтримка переміщених сімей);

«Ланцюг миру» (флешмоби з читанням віршів про Україну);

Збір продуктів, теплого одягу та взуття для воїнів АТО (дві акції);

«Від серця до серця», на підтримку дітей з обмеженими можливостями (зібрали 400 гривень);«Назустріч мрії», на підтримку онкохворих дітей (437 гривень).

d:\день миру\p9084712.jpgd:\день миру\p9084721.jpg
c:\users\администратор\documents\націон.-патріотичне\назустріч мрії\фото-0009.jpg

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка