Всеукраїнський реабілітаційний щомісячний журнал для дітейСторінка1/4
Дата конвертації29.12.2017
Розмір0.67 Mb.
  1   2   3   4
ШКОЛЯР

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЩОМІСЯЧНИЙ

ЖУРНАЛ ДЛЯ ДІТЕЙ

УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА СЛІПИХ

Видається з березня 1934 року
ВИДАННЯ «ПОГ «ОБ’ЄДНАНА РЕДАКЦІЯ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ УТОСУ «ЗАКЛИК».

Головний редактор Наталка ЩЕРБАНЬ.

Заст. головного редактора Анатолій УЛЬЯНЕЦЬ.

Редактор Володимир ХИЖНЯК.

Літературний редактор Василь КОСТЮК.

Адреса редакції: вул. Л. Первомайського, 7-а, місто Київ-133, 01133,

тел. (044) 234-51-36, 246-79-48, тел./факс 246-79-32.

Сайт: zaklyk.org.ua E-mail: zaklyk1@ukr.net. shkolyar-utos@ukr.net

Сторінка в facebook: facebook.com/zaklyk


9 ВЕРЕСЕНЬ-2015 рокуЗМІСТ

Нетрадиційні свята у вересні’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’”””””’’’’

Н. Забіла. Перше вересня (вірш)’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’”””””’’’’ ’’’’’’’’’’ ’’’’’’’’’’

ШКОЛЯРІ ЗА КОРДОНОМ

Ю. Сачук. Школа Перкінс’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’
Дж. Барберіс. «Міни і вибухові предмети, що не розірвалися, – це проблеми на десятиліття» ’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’

СЛАВЕТНІ УКРАЇНЦІ

М. Морозенко. Іван Сірко, великий характерник (повість. Продовження)’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’
ЗОРЯНЕ РАНДЕВУ

К. Сидоренко. Найпопулярніша піаністка в інтернеті’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’
ВІДЕОТЕКА’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’
ЛІТКАФЕ

В. Бердт. Мій друг Юрко Циркуль та інші (шкільний роман. Продовження)’’’ ”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’

СМАЧНО, А ОТ ЧИ КОРИСНО?

О. Александрова. Швейцарський слід у мюслі’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’

ВСЕ ПРО ВСЕ

Як з’явилися цукерки”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ’’’’’’’’’’’’’’’’’

ТВОРЧІСТЬ НАШИХ ЧИТАЧІВ


С. Хілько, Н. Іванова, А. Чеботарьова, Б. Пересічний. Подорож у світі гри (фантастичне оповідання)’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’”

НЕТРАДИЦІЙНІ СВЯТА У ВЕРЕСНІ

8 вересня Міжнародний день грамотності. Це свято офіційно відзначається Організацією Об’єднаних Націй. Міжнародний день грамотності – це символ досягнень усього людства. Адже грамотність – один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного. На сьогодні, за даними ООН, у світі налічується близько 4-х мільярдів грамотних людей. Хоча представникам різних поколінь ще є до чого прагнути!

9 вересня – Міжнародний день краси. Ініціатива святкування такого дня пішла від членів Міжнародного комітету естетики і косметології СИДЕСКО. Сьогодні це найбільш авторитетна організація у царині косметології. Вона була створена 1946 року в Брюсселі. До складу СИДЕСКО входять кращі косметологи з різних країн. На даний час творено вже більш ніж 30 відділень цієї організації. 1995 року була введена традиція проведення конкурсів краси в Міжнародний день краси. Вперше подібний захід відбувся в Бельгії.

12 вересня – День українського кіно. Це свято з’явилося з виходом президентського указу 12 січня 1996 року. Згідно з ним, День українського кіно відзначається щороку в другу суботу вересня.


15 вересня в 1997 році в цей день було офіційно зареєстровано доменне ім’я «google.com». Це зробили студенти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Назва цієї пошукової системи виникла випадково: це неправильне написання математичного терміна «гугол» (googol), яким прийнято позначати одиницю зі ста нулями.

19 вересня День народження «Смайлика». Цього дня Скотт Фалман, професор Університету Карнегі-Меллона, запропонував графічно передавати усміхнене обличчя за допомогою трьох символів, що йдуть один за одним: двокрапка, дефіс, закрита дужка. Це нововведення отримало просту назву «смайл» (англ. smile – посмішка) і знайшло широке застосування в комп’ютерній сфері – особливо в мережі Інтернет і соціальних мережах. З появою першого «смайлика» електронний лексикон істотно поповнився. Три елементарні символи дозволили мільйонам людей виражати свої емоції без слів.
Наталя ЗАБІЛА

ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ

Жовтіє листя на тополі.

Летять у синяві хмарки.

Відкриті навстіж двері в школі –

Ідуть до школи першачки.
З гілок тополь злітає листя,

Кружляє й падає до ніг.

Уперше діти урочисто

Переступають цей поріг.
ШКОЛЯРІ ЗА КОРДОНОМ

Юлія САЧУК

ШКОЛА ПЕРКІНС


Я займаюся захистом прав людей з інвалідністю вже багато років. І от минулого року стала учасницею програми професійного зростання, що організовуються за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки. Вона називалася «Толерантність до різноманіття» і проходила у США. Під час перебування там я мала нагоду відвідати багато профільних організацій, які обстоюють права людей з порушеннями зору, відповідних державних органів, волонтерських ініціатив, центру з підготовки собак для допомоги людям з інвалідністю, а також навчального комплексу, найстарішої в Америці школи для незрячих – школи Перкінс, яка кардинально змінила мої уявлення про процес навчання учнів з вадами зору.

Слід зазначити, що школа вже давно виконує не лише навчальні функції, діяльність цієї установи багатогранна, і всі дії спрямовані на повну адаптацію незрячих людей до життя в американському суспільстві.

У жовтні 2010 року директор школи Стівен М. Ротштейн був присутній на підписанні президентом Сполучених Штатів Америки Бараком Обамою закону, що гарантує людям з інвалідністю повноправну участь у житті суспільства завдяки використанню ними нових цифрових комунікаційних технологій.

У червні 2012 року Школа Перкінс разом із Національним центром Хелен Келлер і Федеральним агентством з питань захисту прав людей з інвалідністю була обрана для впровадження Національної програми з виробництва та розповсюдження тифлозасобів.

Цей навчальний заклад – прогресивна багатофункціональна організація, що прагне підвищувати якість життя незрячих і нечуючих людей у всьому світі. Працівники школи – висококваліфіковані спеціалісти й однодумці, справжня команда, у якій кожен поважає місію організації і робить все можливе заради її втілення в життя. Тут щодня активно ведеться пошук наступних інновацій, які змінюватимуть життя мільйонів людей з інвалідністю.

Місія Перкінс полягає в підготовці дітей і молоді з порушеннями зору та слуху до повноцінного життя в суспільстві, навчаючи їх, надаючи вміння та формуючи навички, необхідні для того, аби учні могли реалізовувати повністю свій потенціал та бути включеними до життя громади.

Перкінс складається з п’яти окремих відділень, які співпрацюють на місцевому, національному та глобальному рівнях. Вони працюють разом, щодня, щоб змінити й поліпшити життя незрячих.

Школа Перкінс для незрячих нараховує близько 200 студентів, які перебувають у кампусі, функціонування її забезпечено частково за рахунок державної програми підтримки, волонтерської праці, а також залучення громадян для виконання певної роботи та здобуття досвіду, підготовки фахівців.

Перкінс International – це відділення, діяльність якого впливає на життя тисяч дітей, сімей, викладачів і фахівців. Основна мета – посилення потенціалу та розвитку в 67-ми країнах світу через місцеві партнерства, через надання ресурсів, навчання, обмін досвідом, щоб поліпшити життя чотирьох з половиною мільйонів незрячих дітей по всьому світу, які не мають доступу до освіти.

Відділення Перкінс Solutions займається розробкою та впровадженням інноваційних продуктів, допоміжних технологій, а також надає консультаційні послуги людям, організаціям і урядам багатьох країн світу для розширення можливостей незрячих та нечуючих людей. Пропозиції продуктів варіюються від класичних механічних Брайлерів Перкінс (брайлівських дисплеїв) до передових інструментів, таких як LightAide.

Перкінс elearning – інтернет-портал, що надає інформаційні ресурси та підтримку всім, у будь-якому місці на планеті, в галузі освіти незрячих учнів. Це відділення організовує онлайн-курси, вебінари на різні теми для навчання вчителів, що працюють з незрячими дітками, які проводять найкращі професіонали школи Перкінс. Також постійно функціонують курси професійного зростання для педагогів, організовуються онлайн-воркшопи.

Бібліотека Перкінс, яка нараховує понад 530 тисяч найменувань шрифтом Брайля, аудіоматеріалів, електронних текстів та матеріалів збільшеним шрифтом і обслуговує близько 28 тисяч користувачів по всій країні. Перші користувачі бібліотеки з’явилися ще в далекому 1835 році, отже, вона є одним із найстаріших центрів забезпечення літературою в доступних форматах для читачів з інвалідністю в країні.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка