Водний туризм в Україні на сучасному етапіСкачати 24.38 Kb.
Дата конвертації25.10.2017
Розмір24.38 Kb.

УДК 379.846

СТАН ВОДНОГО ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ

Івашина А.О., 4 курс

ХНУ ім. В.Н. Каразіна

кафедра фізичної географії та картографії

наук. керівник – доцент Клименко В.Г.

В статье рассмотрены водный туризм как самостоятельный вид туризма и его ресурсная база в Украине. Раскрыты основные направления развития водного туризма в Украине.

Ключові слова: водний, оздоровчо-спортивний, екстремальний туризм.
Метою даного дослідження є вивчення стану водного туризму в Україні. Задачами розробки є: 1) огляд ресурсної бази водного туризму в Україні; 2) виділення та розкриття основних напрямків розвитку водного туризму в Україні.

Водний туризм – вид туризму, при якому відпочинок здійснюється на воді з використанням байдарок, човнів, катамаранів, теплоходів та інших плавальних засобів. Україна має досить густу річкову мережу та значну кількість річок, придатних для проведення водних туристських походів як на розбірних, так і на надувних плавзасобах різних класів. Через різноманітність ландшафтів ріки різних регіонів України сильно відрізняються між собою за похилом русла, характером течії, наявністю та складністю перешкод, сезонним режимом тощо, що дозволяє поділити їх за туристсько-спортивною складністю на три групи – ріки низовин, ріки височин, ріки Карпатського регіону [5].

На сьогодні водний туризм в Україні розвивається в рамках рекреаційного, спортивного та екстремального в залежності від мети, неорганізованого та організованого (самодіяльний та плановий) в залежності від організаційних основ.

У межах вітчизняної туристичної галузі чітко визначився окремий вид діяльності – оздоровчо-спортивний туризм. Організаційними та методичними центрами розвитку оздоровчо-спортивного туризму є туристські клуби та секції [1]. Найбільші туристські клуби України, в яких представленні різні види туризму, в тому числі і водний: турклуб «Пілігрим» (м. Донецьк), турклуб КПІ «Глобус», «Гряда», «Університет», та ін. (м. Київ), туристичні клуби «Бригантина», «Горизонт», «Локомотив» та ін. (м. Дніпропетровськ), «Меркурій» (м. Вінниця), Обласний спортивно-туристський клуб (м. Тернопіль) та ін. Враховуючи проблеми, з якими зіткнувся в своєму розвитку активний туризм в останнє десятиріччя XX ст., з метою покращення ситуації туристська-спортивна громадськість 22 вересня 2000 р. створила Федерацію спортивного туризму України. Вона спрямовує свої зусилля на розвиток різноманітних видів спортивного туризму, в тому числі і водного [4]. За 2001-2003 pp. активний туризм не тільки вийшов із кризової фази у своєму розвитку, а й став визнаним видом відпочинку і в регіонах, і взагалі в Україні [3]. Перспективне майбутнє в Україні мають сплави по річках на спеціальних плавзасобах, вони можуть широко використовуватись і в плані надання туристичних послуг [2].

Однак, незважаючи на великі потенційні можливості, активний туризм в Україні все ж розвинений недостатньо. Серед актуальних проблем його розвитку: недостатнє рекламно-інформаційне забезпечення; слабка управлінська культура туризму; недостатньо висока якість послуг та невідповідність матеріальної бази і якості послуг міжнародним вимогам та інші.

Тож, водний туризм в Україні завойовує все більшу популярність, але все ж таки має ще певні проблеми розвитку.

Джерела інформації:

1. Федорченко В.К., Дьорова Т.А. Історія туризму в Україні. – К.: Вища школа, 2002. – 195 с.  1. Явкін В.Г., Руденко В.П., Король О.Д. та ін. Проблеми географії та менеджменту туризму. – Чернівці: Рута, 2006. – 260с.

  2. www.bayka.kosiv.info

  3. www.fstu.org.ua

  4. www.tourism.gov.uaПоділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка