«Випереджаюча освіта для сталого розвитку шляхом впровадження здоров’язберігаючих освітніх технологій»Сторінка1/13
Дата конвертації11.05.2018
Розмір2.15 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


РЕЦЕНЗІЯ

на методичну розробку

Козенко Оксани Іванівни, учителя початкових класів Марганецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Марганецької міської ради Дніпропетровської області, учителя вищої категорії, старшого вчителя.

на тему: «Випереджаюча освіта для сталого розвитку шляхом впровадження здоров’язберігаючих освітніх технологій»

1. Актуальність теми. Найвища цінність суспільства – людина . Проте з кожним роком збільшується кількість чинників, які негативно впливають на її життя і здоров’ я . За даними профілактичного медичного обстеження стан здоров’я дітей щороку погіршується, збільшується кількість учнів з хворобами опорно-рухової,серцево-судинної, дихальної, ендокринної системи. Як цьому запобігти? Формування культури здоров’я молодших школярів, стимулювання до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції, швидкого і ефективного поширення знань про здоров’я – складові впровадження здоров‘язберігаючих освітніх технологій.

2.Наукова новизна. Автором вперше з позиції вивчення здоров’язберігаючих технологій розроблена власна система навчальних тренінгів, уроків, фізхвилинок, бесід, консультацій для батьків,створена добірка матеріалів для різних видів диктантів і списування. У роботі розкрито потенційні можливості випереджаючої освіти для сталого розвитку дитини.

3. Якість проведеного аналізу проблем. Під час роботи над досвідом проблема розглянута в повному обсязі. При цьому були вирішені наступні аспекти проблеми:

- формування культури здоров’ я підростаючого покоління на засадах розуміння єдності природи та людини, залежності здоров’ я людини від стану довкілля;№

- впровадження принципів, норм та цінностей екологічної етики, етики відповідальності, переведення їх у площину практичної діяльності, повсякденного життя, що сприяє формуванню стійких, екологічно врівноважених звичок та традицій;

- розвиток духовного потенціалу особистості.

4. Практична цінність полягає у розробці моделей, схем та таблиць, конспектів уроків, системи фізхвилинок, спортивних свят за даною схемою; у розробці методичних рекомендацій вчителям щодо використання форм, методів та методичних прийомів. Дидактичий посібник «Збірник диктантів, текстів для переказів та списування на здоров’ язберігаючу тематику на уроках української мови в 1 – 4 класах» може бути використаний у практичній діяльності вчителів початкових класів, вихователів груп продовженого дня з метою активізації навчально-виховного процесу на уроках української мови та читання, на етапі самопідготовки в умовах ГПД.

5. Наявність недоліків. Недоліки у досвіді відсутні, так як він написаний на високому рівні.

6. Загальний висновок і оцінка досвіду. Педагогічний досвід відкриває нові можливості проведення уроків із впровадженням здоров’ язберігаючих освітніх технологій. Розроблені автором рекомендації орієнтують вчителів на творче переосмислення проблем здоров’язбереження, здійснення просвітницької роботи на уроках і в позаурочній діяльності. Досвід відповідає основним положенням Державного стандарту початкової загальної освіти.


Завідуюча методичним кабінетом управління освіти виконавчого комітету Марганецької міської ради

А.Фоміна


Методист управління освіти

В.КострикінаПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка